Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 127714 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #600 : Wrzesień 12, 2013, 21:01:30 »

Janusz, super cymesik... smakował mi  Duży uśmiech
A czemu cisza w tym wątku?

Dzięki, Leszku za kulinarny komplement  Chichot
No cicho, bo widocznie za mało się staramy...Mam więc nadzieję, ze jak doprowadzisz do końca "swojego" c-molla może zgiełk i rwetes w topicu na powrót zagości Uśmiech
A tak w ogóle podziwiam Ciebie, ze od miesięcy wciąż trwasz przy tym niezwykłym utworze. Ja wytrzymywałem tylko kilka tygodni - i potem zawsze odchodziłem od instrumentu z niepyszna. Może masz i  rację: oktawy jakoś da się jeszcze przejść, ale to, o czym piszesz - doppio movimento - dla nas - amatorow to coś wyżej niż Mont Everest. To już dosłownie sięganie do stanów nieważkości. Ręce muszą grać same i głowa nie myśleć. Ale jak to zrobić? ...Choć i te oktawy - aby zagrane równo i w tempie to wyzwanie na miarę odkrywania bozonu Higsa. A że bozon odkryli - to i mi kiedyś się nawet udało. Kiedyś, bo teraz widocznie stawiam sobie poprzeczkę niziutko i przez lenistwo nawet nie próbuję przez nią skakać.
Ale wiesz co? Będę Ci, poki co, kibicował. Jeśli przetrzesz szlak - może pójdę za Tobą? Trzymam więc kciuki i życzę cholernej wytrwałości. I nie przejmuj się tą topicową ciszą. Może dzięki niej możemy spokojniej pogadać?  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 21:04:47 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #601 : Styczeń 17, 2014, 21:34:21 »

Janusz,
doppio movimento z nokturnu Chopina op 48/1 ogarnąłem. Palcowanie utworu dostosowałem samodzielnie a obecnie ćwiczę, żeby "się ułożyło w palcach". On na pewno jest DO ZAGRANIA.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #602 : Styczeń 18, 2014, 00:05:57 »

Tuco, cieszymy się i czekamy na prezentację nagrania  Mrugnięcie
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #603 : Styczeń 18, 2014, 09:25:13 »

Leszku, to wspaniale, że się nie poddałeś i chwytasz byka za rogi  Uśmiech Oczywiście, już płonę z ciekawości jaki będzie efekt końcowy. Sądząc jednak po Twej próbce z finałem f-molla  jesstem dobrej mysli. Trzymam kciuki.  Uśmiech

A propos!

Nagrałem fragment nokturnu f moll, op 55 gdzie wczuwam się w styl C. Katsarisa.
http://www.youtube.com/watch?v=CbdTHJkji1c
 
Pomyślałem sobie, miała rację Emilka - bohaterka z mojej nowelki „Jak Tuco82 poznał nową przyjaciółkę”  ( http://janusz.nizynski.pl/netowiska/cyberp/tuco82-i-jego-nowa-przyjaciolka/ ), która przepowiedziała: „przypuszczam, że Janusz wkrótce zamuli całym nokturnem…”
No i stało się, Emilko, zamuliłem. Po wielu tygodniach „cichych pianinkowych dni” zasiadłem i zagrałem, i nagrałem.
 
http://youtu.be/AcQ93s1fmhA

a wracając do zapowiedzi Twego c-molla - może znów pójdę Twym śladem?  Mrugnięcie  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 09:26:44 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #604 : Styczeń 18, 2014, 15:14:26 »

Cieszę się, że się cieszysz Mozart Uśmiech

Janusz, pięknie zagrałeś opusik 55  Szok Jakież to inne wykonanie, może dlatego mi się podobało że brzmiało "cudzo" lecz po chopinowsku Uśmiech Dobrze sobie poradziłeś w najtrudniejszych momentach. Ton powiedziałbym - dojrzały, nawet bardzo. Mi tego brakuje,,, nie że nie potrafię tylko przyjdzie na to czas i pora, aby trochę dojrzeć.

Jasne, że uderzaj w op. 48 nr 1!!!
Ja ćwiczę część doppio mov. i nawet pierwszych kilka taktów udaje mi się zagrać doppio Chichot
Póki co znam - nie nauczyłem się jeszcze "środkowej części", ale przejrzałem i nie wydaje mi się specjalnie trudna. Wiadomo, że oktawki moga sprawić problem, ale to kwestia treningu.

Proponowałbym zacząć od lento a późnej wskoczyć na doppio movimento (służę pomocą w opalcowaniu, chyba że wolisz swoje Uśmiech )
Pomijając trudności związane z palcowaniem i tempem, doppio jest o tyle trudne że jego metrum jest jakieś dziwne.
Mógłbyś rzucić okiem Janusz, jak Ty to widzisz z punktu widzenia teorii? 8/12 metrum?
W każdym razie są trzeba grać osiem szesnastek prawą ręką podczas gdy lewa gra w tym czasie sześć ósemek Duży uśmiech Ale nie zawsze bo sa fragmenty zamiast osiem szesnastek - sześć albo siedem.

Bardzo to zakręcone.

Niestety nie słyszałem, żeby jakiś pianista prawidłowo to jeszcze zagrał.

Jak tak sobie ćwiczę to te wszystkie akordy są iście chopinowskie Chichot Cały utwór to dzieło sztuki, które można podziwiać w detalach, akord po akordzie lub zastanawiać się nad jednym akordem 10 minut.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #605 : Styczeń 18, 2014, 17:31:10 »

Leszku, miło znów czytać Twoje posty!  Uśmiech
P. S. Przeczytaj koniecznie zalinkowaną przez Autora nowelkę z CyberprzestrzennychMrugnięcie No i nagraj wspomniany nokturn, czekamy! Uśmiech

Januszu, miło słyszeć, że po przerwie powróciłeś "do korzeni" Mrugnięcie(na początku szafarskiej odysei dałeś się wszak poznać przede wszystkim jako pianista  Uśmiech; fakt powstania ostatniego zdjątka umieszczonego w klipie bardzo mnie cieszy - zasługiwałeś w pełni na taką piękną pamiątkę Uśmiech).
Twoje wykonanie zupełnie mnie rozmarzyło, dziękuję! 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 17:36:21 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #606 : Styczeń 18, 2014, 19:46:18 »

Dziękuję Januszu, pięknie!! Stęskiniłam sie za Twoim Chopinem.

Wprawdzie nie mam pojęcia dlaczego nokturn c-moll jest taki trudny do zagrania (dla mnie brzmi bardzo prosto   Chichot)
ale oczywiście podziwiam Was obu za to,że chcecie sie z nim zmierzyć.Gratulacje!!!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #607 : Styczeń 18, 2014, 20:41:11 »

Po wielu tygodniach „cichych pianinkowych dni” zasiadłem i zagrałem, i nagrałem.

Januszu, gratsy! Miło się słucha, przy takich okazjach nie mogę nie wspomnieć o tym, że z intuicją fachowca grasz rubato i precyzyjnie prowadzisz kantylenę. Good work, keep it up  Mrugnięcie
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #608 : Styczeń 19, 2014, 09:40:23 »

Leszku, Kasiu, Tereniu, Patryku - dziękuję za miłe słowa.  Chichot
Cieszy mnie, że dzięki Leszkowi wątek odżywa. Nowe wyzwania - dla Leszka dla mnie - fajna sprawa. A może ktoś do nas z czasem dołączy?  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #609 : Styczeń 19, 2014, 12:14:39 »

... doppio jest o tyle trudne że jego metrum jest jakieś dziwne.
Mógłbyś rzucić okiem Janusz, jak Ty to widzisz z punktu widzenia teorii? 8/12 metrum?
W każdym razie są trzeba grać osiem szesnastek prawą ręką podczas gdy lewa gra w tym czasie sześć ósemek Duży uśmiech Ale nie zawsze bo sa fragmenty zamiast osiem szesnastek - sześć albo siedem.
Bardzo to zakręcone.

Leszku, przyznam Ci szczerze, ze teoria muzyki nie jest moją silna stroną. Nigdy przecież nie terminowałem w żadnej szkole muzycznej  Chichot dlatego muzykę analizuję i odbieram nie przez rozum a zawsze na odczucia i emocje. Pamiętam, jak kiedyś w gronie pianistów wymienialiśmy sie uwagami na temat pewnego pasażu w którymś z utworów Chopina - ja swój zachwyt wyrażałem całą paleta rozpoetyzowanych określeń, a oni: ależ doskonała artykulacja szesnastek w lewej!... Mrugnięcie
Mowiac krótko, Leszku: nie zastanawiam sie nad subtelnościami zapisów nutowych - gram tak, aby było śpiewnie dla ucha i w zgodzie z moim pojmowaniem utworu.
Zaś, co do metrum 8/12, o które pytasz  - sadze, ze to coś w rodzaju wstępnej wskazówki dla wykonawcy. Efekt końcowy powinien być jego konsekwencją, ale czy obligiem? Oto jest pytanie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 12:16:31 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #610 : Styczeń 19, 2014, 22:07:27 »

Panie Januszu pięknie pan zagrał ten Nokturn jak i inne utwory. Ja przed chwilą grałam Nokturn op.9 no.2
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #611 : Styczeń 20, 2014, 08:25:46 »

Dziękuję Clavio  Uśmiech
A może byś wrzuciła na YT swoje nagranie? chętnie posłuchałbym...
Grałem kiedyś dwa pierwsze nokturny z op. 9, oba zresztą opublikowałem na YT. Pozostał mi jeszcze H-dur (nr 3). Z czasem się za niego chyba wezmę.  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #612 : Luty 01, 2014, 19:04:03 »

Obecnie jestem na etapie "układania dłoni/palców w automat". Jaki tego efekt? Póki co marny. Nie mniej jednak postanowiłem podzielić się nagraniem treningowym, jako dowód "że się nie obijam".

Doppio jest na prawdę trudne, zwłaszcza jeśli chce się go zagrać dokładnie i !w tempie!, o modelowaniu dynamiki nie wspomnę Uśmiech
... ale myślę, że do opanowania z biegiem czasu Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=B3uVdJWp0R4
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #613 : Luty 02, 2014, 18:20:08 »


Doppio jest naprawdę trudne, zwłaszcza jeśli chce się go zagrać dokładnie i !w tempie!, o modelowaniu dynamiki nie wspomnę Uśmiech
... ale myślę, że do opanowania z biegiem czasu Uśmiech

Trzymam wiec kciuki za to opanowanie  Duży uśmiech
A tak w ogóle, - to juz gratulacje za ambitną próbkę, którą nam pokazałeś.
Coraz bardziej zarażasz mnie do mej kolejnej próby mierzenia sie z c-mollem. Szkoda tylko, że ostatnio jestem w ogromnym deficycie czasowym i... emocjonalnym  Smutny
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #614 : Luty 04, 2014, 20:49:39 »

Tutaj podam przykład haniebnego wykonania nokturnu, o którym piszemy.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xIIroHGKOnI#t=773

Facet zwiększa tempo i myśli nie nie słychać i nie widać Uśmiech
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miniyourlife opatowek my-wery-world watahapolnocnejciszy world-anime