Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TVP 1  (Przeczytany 20465 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Listopad 05, 2010, 10:54:03 »

Znów Januszu trafiłeś w sedno! Ja również nioe miałam absolutnego faworyta, który powaliłby mnie na kolana swoim występem. Niestety... Niezdecydowany
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Listopad 05, 2010, 11:15:31 »

Znów Januszu trafiłeś w sedno! Ja również nioe miałam absolutnego faworyta, który powaliłby mnie na kolana swoim występem. Niestety... Niezdecydowany
Być może z podobnym dystansem i z podobnymi muzycznymi  nadziejami wyczekiwaliśmy tego Święta.
W poprzednim Konkursie wiem na pewno, ze nie nie uroniłem łezki po każdym występie Blechacza Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Maj 27, 2012, 18:06:54 »

A ja w kontrapunkcie do niebieskookiego polecam wspomnienia Wiery Gran (Oskarżona Wiera Gran) piórem Agaty Tuszyńskiej. To ważny rys historyczny do sylwetki Szpilmana
Pani Gran była koleżanką estradową Szpilmana (właściwie, om był jej akompaniatorem). Była najznakomitszą i powszechnie szanowaną śpiewaczką okresu okupacji, a szczególnie z okresu getta warszawskiego.

Otóż w jej wspomnieniach Szpilman jawi się, jako mroczna postać współpracująca z gestapo i który po wojnie, wiedząc, ze ona zna o nim prawdę, cynicznie oskarżył ją przed służbami bezpieki i przyczynił sie, ze osadzono ja w wieżieniu i próbowano zniszczyć. Wiera Gran oczyściła się prZed niezawisłym sadem, a nastepnie wyemigrowała z Polski.
Ksiazka znakomita, bo rzuca nowe swiatło na chyba nieco podbrązowioną przez Polańskiego postać pianisty.

"Wiera Gran" – dokumentalna opowieść o złamanym życiu fascynującej przedwojennej gwiazdy piosenki i o tym, dlaczego tak właśnie potoczyły się jej losy, zostanie pokazana po raz pierwszy w maju na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ale będzie ją też można zobaczyć 29 maja w cyklu TVP2 "Świat bez fikcji" o godz. 22:55.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Maj 28, 2012, 10:38:02 »

Dziękuję za informację Januszu, Tez spotkałam się z opiniami o Szpilmanie takimi jak piszesz.Czy można go oceniać!
Jednak tak!
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 21, 2013, 13:22:00 »


 Co prawda jest to wątek dotyczący ciekawych, wartościowych programów w Jedynce, lecz chciałabym zachęcić do obejrzenia we wtorek w TVP Kultura dokumentu o ostatnim Konkursie Chopinowskim. Film zatytułowany jest po prostu "Konkurs" i opowiada o emocjach towarzyszącym eliminacjom do KCH.
Mam nadzieję, że będzie to interesujący zapis tamtych dni, a może artystyczna impresja? Chyba warto się o tym przekonać.
Tak więc: wtorek, 23.04, godz.19.05
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 22, 2013, 08:07:39 »

http://www.teleman.pl/tv/Konkurs-703890

Dziękuję Kati  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Maj 03, 2013, 21:00:11 »

Jesli ktoś nie ogladał dzisiaj wspaniałego koncertu Aleksandry Kurzak w Rzeszowie  na TVP Kultura to jedynka
nada go dziś o 21.30.
Bardzo polecam.
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Maj 04, 2013, 09:21:50 »

Oglądałam ten koncert na TVP Polonia (po 16.00). Deh vieni, non tardar w wykonaniu pani Aleksandry Kurzak w scenerii rzeszowskiego Starego Miasta i pod niebem, które w trakcie koncertu zmieniło swój kolor z błękitu w ciemny granat (burza popsuła trochę końcówkę, ale był "klimat"  Mrugnięcie) dla mnie rzeszowianki z pochodzenia i mozartomanki do potęgi n-tej (gdziekolwiek los by mnie rzucił w danym momencie  Mrugnięcie) było czymś naprawdę niezwykłym!  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Sierpień 25, 2013, 16:19:38 »

We wtorek o 12.05 w TVP Kultura Rafał Blechacz tuż przed wygranym Konkursem Chopinowskim.  Będzie to koncert inauguracyjny Festiwalu w Łańcucie w maju 2005r, gdzie pianista zagrał koncert A-dur Mozarta pod batutą Jerzego Maksymiuka.

http://www.teleman.pl/tv/Klasyczny-Wtorek-Muzyczny-Festiwal-Lancut-2005-Rafal-Blechacz-Gra-Mozarta-i-Chopina-980386
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Sierpień 25, 2013, 22:44:53 »

Klasyczny wtorek ??, ostatnio była klasyczna środa w TVP Kultura.Dzieki za info Kati!!
Nie znasz dnia ni godziny w ramówce TVP.
We wrześniu ma ukazać sie nowa płyta Blechacza z polonezami Chopina.Bardzo jestem ciekawa, bo pamietam jak bardzo nie podobał mi się
polonez As-dur w jego wykonaniu.
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Sierpień 26, 2013, 14:51:40 »

No właśnie: tak mniej więcej raz na 2 tygodnie trzeba sprawdzać tego telemana ( bo podaje program na najbliższe 2tyg.), wyłowić co najciekawsze, ustawić przypomnienie w komórce(o ile pora audycji jest akceptowalna), zawiadomic na Kurierze, jeśli jakiś rarytas jest w zapowiedziach...Standard.  Mrugnięcie

A ciekawe czy w Łańcucie zagrał As-dura? ( bo jakieś chopinowskie bisy mają być).
Dlaczego Ci sie nie podobał?
Ja z zasady nie lubiąc tego poloneza, rzadko którym wykonaniem potrafię się zachwycić( pisałam o tym niedawno w relacji z Dusznik).
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Sierpień 26, 2013, 18:34:33 »

Może jestem za bardzo przywiązana do interpretacji Rubinsteina, ale pamietam jak słuchałam Blechacza
na KCH w 2005 roku, to miałam wrażenie,że 82 letni Rubinstein potrafił wykonac tego poloneza z wieksza pasją
i energią niż 20 letni wtedy Blechacz.Troche to mnie wtedy zdziwiło.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : Sierpień 26, 2013, 22:50:01 »

Dobrze pamiętam, że jeszcze jako młokos, przed Konkursem w 2005 r. widziałem ten występ Rafała na TVP Kultura - od tego czasu mocno zaciskałem za niego kciuki  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 10, 2013, 17:51:36 »

Fani Rafała (do których należę i ja) pewnie wiedzą, że właśnie ukazała się jego kolejna chopinowska płyta - tym razem z polonezami  Uśmiech :

http://www.deutschegrammophon.com/en/cat/4790928
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 10, 2013, 21:15:57 »

Wiedza także nie-fani Rafała (do których i ja należę)  ;płyty całej nie znam słuchałam tylko
udostępnionego przez DG Poloneza As-dur o którym mowa była wcześniej.
Niestety znowu rozmijam sie z Blechaczem Zawstydzony ten polonez zdecydowanie mu nie leży , ale oczywiście czekam na całą płytę.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playyourstories wataha-wilkow-nocy watahacemnejstrony cloudwind wolfsparadise