Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82345 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Październik 20, 2016, 20:29:47 »

A miałem nadzieję, że w sali odbiór jest lepszy niż w tv - może to wina "przestarzałej" filharmonii Poznańskiej czyżby w stolicy Wielkopolski nie było nowoczesnego gmachu takiego jak choćby w Szczecinie, Koszalinie czy Białymstoku  Mrugnięcie Mam wrażenie, że trochę nie stroi ten Beethoven Richarda i jest mało dojrzały...
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #331 : Październik 20, 2016, 20:47:40 »

Co to za wiocha z tymi oklaskami po Icz.  Złość Ktoś się obudził ? Mrugnięcie albo dali czas Richardowi żeby się uspokoił (odetchnął) i naprawił smyczek zszargany po Allegrze...faktycznie IIcz. zaczął grać innym dźwiękiem
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 20:55:00 wysłane przez Bodek1 » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : Październik 20, 2016, 21:00:58 »

A to możliwe, Bodku Uśmiech Oficjalnie, by uczcić kadencję:) A być może, by przy okazji zrobił coś z tym smyczkiem:)) Był strasznie spięty.
(tzn. Richard, nie smyczek  Spoko)



« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 21:03:10 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #333 : Październik 20, 2016, 21:13:21 »

Smyczek chyba napiety...
-------------------------------

Orkiestra nie jest muzykalna. Wykazuje niewielka wrazliwosc na dzwiek, niuanse dymamiczne, artykulacje. Graja rutynowo i tyle.
Pijarowski kiedys znakomity dyrygent. Teraz odpuszcza. Jest bardzo milym, cieplym czlowiekiem, ale teraz odrywa tylko kupony.

Bodziu. Widze, ze nie przepadasz za Ryosuke Suho.
Moim zdaniem jest on jedna z najwiekszych indywidualnosci konkursu.
Jego sonata w 2 etapie byla wydarzeniem, ktore na dlugo pozostanie w mojej glowie.

1cz, Richard Lin jeszcze nie dorosl do Beethovena. Gra poprawnie. Za wolno (Vengorow??)
...razdwatrzyrazdwatrzyrazdwatrzy.... Dobra emisja dzwieku. Male bledy intonacyjne i tekstowe.
Orkiestra nie pomaga.Sa znudzeni.
Ja tez
......o! maly przeblysk. Kontunuuj prosze. Rysiu...Jest teraz troche lepiej.
Teraz wrazliwosc znowu usiadla. Jest moda (nie wiocha) na klaskanie miedzy czesciami!!.
Moze w 2 cz?.
Podobno, jak sie czlowiekowi dobrze i intensywnie zyczy, to dziala..i DZIALA!!!
Piekna kompozycja i zagrana tez pieknie.
3cz.
RYTM na bakier. Znowu telepatia dziala. Gra swietnie. Orkiestra niebezpiecznie wstrzymuje soliste. Ciezko sie tak gra. Moze dlatego gra tak ciezkawo.

Ogolnie..... b. dobry, czysty emisyjnie dzwiek. Przydaloby sie wiecej wrazliwosci, lepszego tempa (1cz)....2 cz wysmienita
P.S.
Bardzo ladne solo fagotu w 1cz. W 3cz juz nie.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : Październik 20, 2016, 21:17:24 »

Cóż, miałam ogólnie podobne odczucia, jak Wy.
Ryosuke, który zawsze zachwycał mnie wrażliwością, lekkością i poetyką, dzisiaj faktycznie grał dość ciężko i brak mu było jakiejś wiekszej iskry w oku, większego luzu i fantazji. Najwyraźniej za bardzo się starał, bardzo się przejął występem w finale. Choć nadal jest bardzo dobry.

Veriko, dokładnie tak jak powiedział Bartus, jest dla mnie nieco zbyt mocna, "konkretna", trochę zbyt "down-to-earth". Lubię takich, z którymi na motylich skrzydłach ulatuję w eteryczne przestrzenie Uśmiech Choć rzecz jasna jest bardzo, bardzo dobra. Były takie momenty (np. w I etapie), kiedy też mnie unosiła.

Richard zdawał się w trakcie powoli rozluźniać i rozwijać skrzydła. A ma te skrzydła okazałe  Chichot


Smyczek chyba napiety...
-------------------------------
O właśnie Uśmiech)

Bodziu. Widze, ze nie przepadasz za Ryosuke Suho.
Moim zdaniem jest on jedna z najwiekszych indywidualnosci konkursu.
Jego sonata w 2 etapie byla wydarzeniem, ktore na dlugo pozostanie w mojej glowie.
Sonata Francka:)) O, tak... Uśmiech I Legenda.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 21:51:10 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #335 : Październik 20, 2016, 21:29:17 »

Richard w II części Beethovena był niesamowity. Wielki, tęskny liryzm i piekny, nasycony dźwięk. Wbijał w fotel. Generalnie wykon nierówny, zniekształcony przez stres, miejscami w tradycji bardziej klasycznej niż romantycznej, co bardzo lubię Mrugnięcie
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #336 : Październik 20, 2016, 22:00:11 »

Ryosuke Suho - Wieniawswki
Nie podoba mi sie maniera dociskania smyczka przed zmiana gora-dol-gora-dol.
Robia sie takie brzuchy. łłła łłła łłła łłła.
2 cz - bardzo ladna (Veriko - lepsza). Orginalna "muzykalnosc". Inna.
Momentami bardzo mi sie to podoba.
3cz. Proces myslenia Ryosuke jest calosciowy. Tak tez odebralem ta czesc.
Ogolnie - wielki talent i sympatyczna postac

Poznanska orkiestra ma bardzo mocna grupe deta.... dynamicznie.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Październik 20, 2016, 22:41:28 »

Veriko dała czadu  Chichot

Było wiadomo, że podejdzie jej Szostakowicz:)


Ale petarda  Duży uśmiech Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 22:48:46 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #338 : Październik 20, 2016, 22:45:00 »

Szostakowicz na poczatku powinien brzmiec pusto, ale NIE BEZ EMOCJI.
Takie sprzeczne ze soba odczucie - pusto + olbrzymie emocje w jednym (prosze posluchajcie D.Ojstracha).
Mimo wszystko Veriko gra pieknie i emocje sie rozwijaja, chociaz powinny zaczac sie nie od tego dosyc niskiego poziomu.
Teraz Veriko musi mnie przekonac. Nawet jej sie to udaje. Chyba cisza przed burza.
Uwielbiam ta kompozycje!!!!!!!
Tekst? (minimalnie)
Jest pieknie skupiona (Beautifuly focused and composed)
2cz.
Teraz pokaze klase. K...a, ale orkiestra przeszkadza (rytm!!)
Gra zimno (cool) - podoba mi sie ta inna koncepcja!! (muzyka - gruzinska - pasuje do niej)
Jest niesamowicie skoncentrowana. Teraz te emocje zaczynaja sie rozwijac u nas slychaczy, ale nie u niej. ona nadal jest cool!! - cos fantastycznego.
Zaczynaja sie "IDA WIORY".
UFF...
3cz - spokojnie (ta sama uwaga jak na poczatku). Trzyma sie swojej koncepcji.
Duza konsekwencja. Wspaniale panuje nad sila napiec i emocji. Robi co chce.
Zeby tylko starczylo jej sily. Sila troche zmalala. Moze oszczedza sie przed karkolomna kadencja.
Alez to jest kompozycja! Veriko jest w transie. Wiedzialem ze tak bedzie. Rozwoj emocji.


 
Ja nie bede cool

Bloody Fu..ing Good


Gdybyscie nie wiedzieli, to ten koncert jest piekielnie trudny
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 22:52:33 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #339 : Październik 21, 2016, 00:03:55 »

Ryosuke Suho - Wieniawswki
Nie podoba mi sie maniera dociskania smyczka przed zmiana gora-dol-gora-dol.
Robia sie takie brzuchy. łłła łłła łłła łłła.
[...]
Poznanska orkiestra ma bardzo mocna grupe deta.... dynamicznie.

Ta maniera zupełnie niszczy jego interpretacje. Mocno dociśnięty dźwięk i granie wszystkich fraz jednolicie pod smyczkiem (brak różnorodnej artykulacji) sprawiają, że mamy mnóstwo zamazań i nieczytelności. Na marginesie dodam, że wychodząc z Auli widziałem Ryosuke z czarną (co nie dziwi w kontekście jego dzisiejszego outfitu), skórzaną, damską torebką na ramieniu  Z politowaniem  Duży uśmiech

Dęciaki "wyróżniają się" w poznańskim tutti dynamicznie i... intonacyjnie odkąd pamiętam, co bywa szczególnie irytujące w muzyce Mozarta, granej mniejszym składem smyczków.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #340 : Październik 21, 2016, 00:18:09 »

Uf, jak dobrze, że na zewnątrz jest zaledwie kilka stopni. Tak gorąco nie było w poznańskiej Filharmonii od dawna. Przypuszczam, że występ Veriko został już okrzyknięty największym wydarzeniem Konkursu.

Uwielbiam oba koncerty Szostakowicza, ale zwłaszcza pierwszy. Daje soliście olbrzymie możliwości. Veriko zrobiła z nich użytek, swoim temperamentem i emocjonalnością podbiła publikę - takiego standing ovation się nie spodziewałem.

Początkowo czułem się nieprzekonany (pomijam błędy tekstowe, to się nie liczy) - brakowało mi pogłębionego dźwięku (u Lina wywoływał on dreszcze); był dosadny, pozbawiony metafizyki (dzieks, Bart), down-to-earth (dzięks, Asia). Wreszcie kadencja olśniła. Balansowała na granicy, może nawet ją przekraczała. Czy u Szostakowicza można powiedzieć, że ekspresja jest przesadzona? Jej emocje były szczere, widziałem, jak się rozpłakała. Część widowni również (!), ja natomiast nieco przygnieciony zachowałem wewnętrzny spokój  Spoko

Bloody Fu..ing Good

O yeah. Dobranoc Państwu.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 00:26:37 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Październik 21, 2016, 13:06:14 »

Skorzystałam z angielskiego wyrażenia, ponieważ nasze określenie "przyziemny" ma odcień pejoratywny; a gra Veriko na niego nie zasługuje. Chodziło mi właśnie o ten nacisk "w dół-ku-ziemi". Veriko jest żywiołem ziemskim, ale żywiołem:) Jestem Strzelcem, a to znak ognia:) Wolę, gdy emocja mnie unosi, nie przytłacza. Natomiast Szostakowicz ma przytłaczać. To dramatyczna, szekspirowska wizja. Nie, tu chyba nie sposób przesadzić z ekspresją Uśmiech I ekspresja rozeszła się po sali jak fala uderzeniowa wybuchu Uśmiech Potężna ciemna energia. Pat, może szkoda, że trochę nie dałeś się porwać Mrugnięcie

Na stronie konkursu jest już gazetka z poprzedniego dnia, z ciekawą (jak zawsze:)) recenzją pana Rozlacha.
http://www.wieniawski-competition.com/konkurs-skrzypcowy/wp-content/uploads/sites/3/2016/10/wieniawski.pl-no.-12.pdf

Piątek, 21.10.2016

18:00 Luke Hsu (USA) – H. Wieniawski/conductor Łukasz Borowicz
18:30 Bomsori Kim (Korea) – D. Szostakowicz/conductor Łukasz Borowicz

19:05 przerwa

19:35 PM Bomsori Kim (Korea) – H. Wieniawski/conductor Marek Pijarowski
20:00 PM Luke Hsu (USA) – J. Brahms/ conductor Marek Pijarowski

Zapowiada się miły wieczór. A jeśli ktoś miałby przedtem wolną chwilę i oczekiwał sugestii jej wartościowego wypełnienia - niewątpliwie dostarczy go
ostatni recital Jaschy Heifetza Uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=yrL9bhhewgw
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 16:30:08 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : Październik 21, 2016, 18:26:16 »

Dobry Wieczór Uśmiech
Żałuję, że nie mogłem wysłuchać wczorajszego wykonania Veriko koncertu Szostakowicza - czytając Wasze komentarze wnioskuję, że był wspaniały...Coś mam wrażenie, że gra Luka jest dziś nieco "ciężkawa" i niebardzo mi odpowiada barwa jego skrzypiec, natomiast do orkiestry nie mam zastrzeżeń Mrugnięcie
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : Październik 21, 2016, 18:47:23 »

Mam nadzieję, że Koreańska laleczka  Mrugnięcie zagra Wieniawskiego dużo lepiej...od razu zaczęła innym dżwiękiem bardziej miękkim, lirycznym - śpiewa teraz z rozrzewnieniem - jest dobrze już się zakochałem.....w jej grze naturalnie Mrugnięcie. Na koniec Icz. gra lekko, żartobliwie z uśmiechem na ustach tak jak należy...w IIcz. z piękną, tęskną kantyleną, namiętnie już sobie wyobrażam... Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 18:55:31 wysłane przez Bodek1 » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : Październik 21, 2016, 19:05:24 »

BRAWO BOMSORI!!! TO BYŁ WSPANIAŁY WIENIAWSKI. Nie wiem już która lepsza Koreanka czy Gruzinka - pewnie rozstrzygnie to Szostakowicz Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

killers naszehistorieonline apelkaoubkonrad692 foside doggieslife