Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 81414 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #345 : Październik 21, 2016, 19:08:51 »

Ja sobie nie wyobrażam Z politowaniem  ale też mi się podoba. Szostakowicz zapowiada się dobrze.


Hsu może także jeszcze rozkręcić się w Brahmsie. Szkoda, że nie czeka nas jeszcze jeden Beethoven.

Z drugiej strony, Richard ma w związku z tym dość komfortową sytuację - jego występ nie będzie miał materiału do skali porównawczej.


Luke! May the Force be with you!  Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 19:43:03 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #346 : Październik 21, 2016, 19:57:07 »

Słychać, że Luke czuje się lepiej w Brahmsie niż w Wieniawskim - lepiej się tego słucha...choć ja akurat nie przepadam za tym koncertem i... czekam na Kim  Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #347 : Październik 21, 2016, 20:38:05 »

Proszę Państwa, oto kreacja.

Czy to będzie Szostakowicz od razu na płytę?
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #348 : Październik 21, 2016, 20:45:43 »

Kim i orkiestra dają z siebie wszystko. Koreanka jest znakomita - pokazuje swój kunszt, koloryt, niespotykaną wrażliwość...a przy tym lekkość i grację. Ależ Ona fenomenalnie śpiewa na tych skrzypcach - wyraża swoje emocje...Dla mnie to Numero Uno tego konkursu.
 Czyżby po raz drugi z rzędu Koreanka?  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 20:50:39 wysłane przez Bodek1 » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : Październik 21, 2016, 21:04:38 »

Uśmiech
No - Tym razem podobne emocje i wyraz okiełznane i ujęte w perfekcyjne ramy Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 21:08:34 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #350 : Październik 21, 2016, 21:05:51 »

JAKA RADOŚĆ BOMSORI I NIESAMOWITY APLAUZ PUBLICZNOŚCI NA KONIEC - zresztą całkowicie zasłużony Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 21:09:33 wysłane przez Bodek1 » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #351 : Październik 21, 2016, 23:08:37 »

Koncert Brahmsa w wykonaniu Luka wydał mi się barwny i radosny, jak poprzednie jego dokonania Uśmiech A Luke chyba wykonał swój plan na ten koncert,
bo po wyjściu poskakał sobie z radości Chichot

Lubię Brahmsa Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 23:10:48 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #352 : Październik 22, 2016, 10:44:10 »

Oburzony Zachar Bron. Bardzo mocny i kontrowersyjny wywiad dla radiowej Dwójki:

http://www.polskieradio.pl/8/1343/Artykul/1683456,Konkurs-Wieniawskiego-Gusty-i-zbrodnie-jurorow
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #353 : Październik 22, 2016, 14:36:29 »

"...wskazując na młodych skrzypków, których nie powinno się dopuścić nawet do I etapu Konkursu..."

Ha, tę konkretną decyzję podejmował, fakt że jednoosobowo i autorytatywnie, co wzbudzało czasem pewne obiekcje, flagowy student profesora Brona,
którym on sam bardzo się zawsze chwali Spoko I o którym mówi też w tym wywiadzie Chichot
Szykuje się jakieś ostre spięcie na linii mistrz-uczeń??

Ano tak, odrzucili profesorowi uczennicę, którą lubił, i teraz strzelił focha, jak niegdyś Argerich Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 15:36:12 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #354 : Październik 22, 2016, 18:03:32 »

No, i to już ostatni raz słuchamy konkursowych zmagań  Uśmiech
Ostatni dzień występow "siedmiu wspaniałych"/

Przed nami jedyna Polka w finale, a po niej wspaniały Seiji.

Najpierw Maria, w klasycznie prostej, eleganckiej sukni w kolorze burgunda, na skrzypcach z 1715 roku.


A teraz Seiji, równie elegancki, w smokingowej czerni i bieli. Skrzypce z 1754 r.


Ten konkurs to nie tylko pojedynek skrzypków, lecz także festiwal wspaniałych skrzypiec Uśmiech Dziś Petro Guarneri da Mantua kontra Januarius Gagliano Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 18:55:21 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #355 : Październik 22, 2016, 18:43:10 »

Niestety, ale Wieniawski Marii absolutnie nie może równać się z tym, co usłyszeliśmy wczoraj w wykonaniu Kim Mrugnięcie

BRAHMS - jaka szkoda, że Okamoto nie gra go na koniec dzisiejszego wieczoru...

Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #356 : Październik 22, 2016, 19:10:28 »

Tak to jest, odpuszczasz sobie live jeden występ i masz, nie wszystko idzie tak jak powinno...

Seiji gra dziś poniżej swojej przeciętnej (I część), nieco zbyt asekuracyjnie i statycznie (dodam od razu, że wczorajszy Szostak Koreanki też był momentami dość powściągliwy i mnie nie porwał). Przekombinowane tempa! Co jednak boli najbardziej to brak precyzji i wyraźne wpadki intonacyjne.

Jednocześnie, im bardziej wsłuchuje się w jego nieziemsko piękny dźwięk, tym bardziej czuje się kupiony. Nie potwierdzi chyba tego, że dla mnie jest najlepszym skrzypkiem tego konkursu.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #357 : Październik 22, 2016, 19:14:31 »

BŁAGAM O WYMIANĘ ORKIESTRY I MOŻLIWOŚĆ POWTÓRNEGO ZAGRANIA KONCERTU!

Orkiestra niebywale przeszkadza temu artyście!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #358 : Październik 22, 2016, 19:31:02 »

Uwielbiam ostatnią część tego koncertu Uśmiech Poza tym bez problemów mogę słuchać go na okrągło - psychicznie nie wytrzymałabym w takiej częstotliwości
Szostakowicza Zawstydzony

Seiji zdawał się w tej końcówce dawać z siebie wszystko. Jego skrzypce niezmiennie zachwycają mnie swoim brzmieniem.

 Poza tym przyznaję, że każdy z finalistów prezentuje dla mnie inną, ciekawą osobowość, słuchanie każdego z nich sprawia mi radość, i tu zgadzam się z wypowiedzią Zachara Brona, iż zasadniczo "indywidualności nie da się porównywać" Chichot A przynajmniej bardzo trudno  Niezdecydowany

« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 23:54:05 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #359 : Październik 22, 2016, 19:58:42 »

Ostatni Brahms... Uśmiech Trzymajmy kciuki za Marysię Uśmiech
BTW Pierwszą część tego koncertu uwielbiam również  Duży uśmiech


Jest dobrze - tak trzymać!!! Uśmiech

...

To był BRAHMS! Uśmiech
Nie jestem wybitnym ekspertem, ale na mój gust był to dobry Brahms Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 21:04:10 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolfsparadise wataha-wilkow-nocy playyourstories loups airpol