Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82390 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #300 : Październik 18, 2016, 21:51:13 »

Moje typowania są podobne:
oczywiście nie ma żadnych wątpliwości co do Seiji Okamoto.
Richard Lin, Bomsori Kim, też chyba bez wątpliwości.
Veriko pewnie też znajdzie się w finale.
Kłopot w tym, że mam nieco więcej kandydatów, których chciałabym w nim widzieć, niż pozostałych miejsc:)
Bo na nich upchnęłabym jeszcze co najmniej Marysię i Celinę, oraz Ryosuke i Luka Hsu Uśmiech
Ale faktycznie Marysia dzisiejszym występem już zdystansowała Celinę.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 00:45:25 wysłane przez Aleksias » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : Październik 18, 2016, 21:56:59 »

Nie wiedzialem, ze poetki maja rzesy.

Mają i to takie rzęsiste Chichot

Marysiu W., spódnica elegancka, ale ten rozciągnięty biały quasipodkoszulek?
Jeśli chodzi o kreacje dziewczyn, to maksymalną punktację przyznaję naszej Celince!
Co suknia to piękniejsza. Chociaż miała troszkę łatwiej, bo jest z Poznania, a uczestniczkom z 2. końca świata ciężko byłoby przywieźć tyle okazałych sukienek.
Takie cuda źle się przewozi - wiem to z doświadczenia (niekonkursowego, oczywiście Chichot).


Myślę, że na pewno w finale będą:

Kim Bomsori
Richard Lin
Seiji Okamoto
Veriko Tchumburidze

Co do pozostałych dwóch miejsc jeszcze się waham.

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 21:59:33 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #302 : Październik 18, 2016, 22:21:10 »

Strój artystów wyraźnie jest silną dodatkową atrakcją konkursowych zmagań Uśmiech I nawet wzbudza emocje.
Na youtubowym czacie dała się zauważyć gorąca dyskusja słuchaczek, które zarzucały Veriko występowanie w "chałacikach" ( Duży uśmiech)
i sugerowały przebranie się w sukienkę. Jak widać w trzecim etapie już się na to zdecydowała Uśmiech
Oczywiście pamiętajmy jednak, że na płytach będzie już wszystko jedno, co mają na sobie wykonawcy Spoko

Faktycznie dużo jest ładnych kreacji, bo i dobra okazja do ich zaprezentowania, skoro można za każdym razem włożyć coś innego.
Co do mnie, żałuję, że nie mogłam obejrzeć wszystkich sukienek, które przywiozła ze sobą Shiori Terauchi. Te dwie,
które widziałam, były bardzo oryginalne i naprawdę artystyczne, niepowtarzalne - i sama chętnie bym sobie takie sprawiła:)


No chyba już jest trochę po dwudziestej drugiej Smutny

Najwyraźniej jurorzy też mają problem Spoko
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 23:03:52 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #303 : Październik 18, 2016, 23:07:14 »

Siedmiui! A jednak siedmiu!! Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : Październik 18, 2016, 23:08:05 »

Wszystkie nasze typowania Uśmiech

https://www.theviolinchannel.com/wieniawski-violin-comp-finalists-2016/

The 2016 Finalists are:
VC Young Artist Richard Lin (25, Taiwan/USA)
VC Young Artist Bomsori Kim (26, South Korea)
Ryosuke Suho (21, Japan)
Veriko Tchumburidze (20, Georgia/Turkey)
Luke Hsu (26, USA)
Maria Włoszczowska (25, Poland)
Seiji Okamoto (22, Japan)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 23:09:56 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : Październik 18, 2016, 23:17:37 »

No i nie mogli się zdecydować, tak jak ja, kogo z tej siódemki wyrzucić  Duży uśmiech

Ogromnie się cieszę Chichot
Oczywiście chciałoby się posłuchać też i Arsenisa, i Celiny - ale tak nam jakoś też te typowania wypadły po wszystkich trzech przesłuchaniach.

W finale usłyszymy:
Szostakowicza (Veriko, Kim)
Brahmsa (Ryosuke, Maria, Seiji)
Beethovena (Richard)
Co zagra Luke?

Też Brahmsa Uśmiech Brahms rządzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 00:23:46 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #306 : Październik 19, 2016, 00:08:27 »

A oto harmonogram 4 etapu:

Czwartek, 20.10.2016 
Richard Lin (USA)
Ryosuke Suho (Japonia)
Veriko Tchumburidze (Gruzja, Turcja)

Piątek, 21.10.2016
Luke Hsu (USA)
Bomsori Kim (Korea)

Sobota, 22.10.2016
Maria Włoszczowska (Polska)
Seiji Okamoto (Japonia)
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : Październik 19, 2016, 00:15:31 »

Jedno z najwiekszych wydarzen tego konkursu.
Fenomenalny wystep:
https://www.youtube.com/watch?v=L-xchLkJqc0
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #308 : Październik 19, 2016, 00:22:11 »

Pat. Mam nadzieje, ze sie nie obraziles.

C'mon, Bart. Pisałem przecież wcześniej, że ja również nie przepadam za tym dwojgiem. Wpadnij do Poznania na finały, wypełnijmy w końcu odpowiednio 13. rząd.

Muszę przyznać, że jestem wyjątkowo zadowolony z ogłoszonych wyników, choć żałuję, że nie zobaczę (i nie usłyszę) Mrugnięcie już więcej Celiny. Po dzisiejszym występie Maria była jednak dla mnie pewniakiem.

Amalia Hall
Swietna artykulacja w szesnastkach - pomiedzy sautillé a spiccato (dla niewtajemniczonych,to  po prostu smyczek skaczacy), chociaz, chcialbym czasami uslyszec szesnaski smyczkiem lezacym (w zaleznosci o sytuacji).
Wszystko na miejscu. Dzwiek dosyc chlodny i precyzyjny. Zabraklo mi nabozenstwa, ciepla, zasluchania i ciszy.
Bardzo ciekawy Bach, zwlaszcza doimprowizowana koncowka.

Zgadzam się, mnie również brakowało swobodnego przepływu krótkich nut pod smyczkiem. Nie do końca podobał mi się sposób frazowania oraz sam dźwięk, czasem jakby niepełny. Bach delikatnie czerpiący z historically informed performance.

Bomsori Kim
Troche lepsza. Grala b.dobrze. Wszystko wyuczone, dograne, staranne. Bez jakis nadprzyrodzonych rzeczy.

Dało się zauważyć, że gra Mozarta nie po raz pierwszy. Było pięknie, przebiegi wygrane stosunkowo lekko, z dobrą artykulacją, bez poważniejszych wpadek. Właściwie używała zacnego, XVIII-wiecznego instrumentu. Bardzo się ucieszyła, kiedy na backstage'u wspomniałem, że pamietam ją z Konkursu Czajkowskiego. Wtedy również grała Koncert A-dur. Niezwykle sympatyczna osoba o zniewalającym uśmiechu  Mrugnięcie

Maria Włoszczowska
Bach grala rewelacyjnie. Duza umiejetnosc, zeby zagrac pieknym tonem niemalze bez wibracji.
Bachem jest w finale.

Zgadzam się. Mozart zagrany chyba najlżejszym smyczkiem ze wszystkich dzisiejszych uczestników, choć czasami może zbyt obiektywnie. Dość precyzyjna i pełna naturalności gra, która sprawiała mi sporo radości Mrugnięcie

Seiji Okamoto
Co tu duzo sie rozpisywac, MUZYK.
Gra pieknie i tyle. Moze troche za bardzo bojazliwie.

Po prostu się zgadzam Mrugnięcie

Dodamy tylko, że końcowa nuta w Bachu dosłownie zanikła w eterycznym pp. Po raz pierwszy przeszedł mnie dreszcz w koncercie Mozarta, kiedy zabrzmiały pierwsze takty solisty, a Seiji swoim obłędnym dźwiękiem wykreował modlitewną żarliwość tego krótkiego Adagia wplecionego w Allegro aperto. Po raz drugi stało się tak na dwa takty przed zamknięciem Largo z III Suity... Lekką zachowawczość tłumaczę tym, że to w końcu konkurs, gdzie małe potknięcie może wiele kosztować.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 00:26:33 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #309 : Październik 19, 2016, 00:34:16 »

Moje typy -Final
Ryosuke Suho
Veriko Tchumburidze
Richard Lin
Bonsori Kim
Maria Włoszczowska (Bachem)
Seiji Okamoto

Chwaliłeś Amelię za najlepszego niedzielnego Mozarta, więc myślałem, że również ją tu umieścisz Mrugnięcie

Muzycy orkiestry zaprezentowali się tak jak napisałeś - w czarno-białych stopniach dynamicznych. Zauważyliście, że towarzysząc Japończykowi grali zupełnie inaczej niż wcześniej (tempa, akcenty)? Miałem czasem wrażenie, że to on, a nie pani Duczmal dyrygował zespołem. IN PLUS!

Odsłuchałem wczorajszego Mozarta Hsu, ileż on sprawia radości! Słysząc subtelnie brzmiące, wielobarwne skrzypce Luke'a na żywo w II etapie byłem przekonany, że w etapie mozartowskim odnajdzie się znakomicie.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #310 : Październik 19, 2016, 00:41:01 »

Kiedy go słuchałam, wreszcie miałam to wspaniałe uczucie, którego doznaję czasem przy słuchaniu Mozarta, a które określam jako "taniec motyli" Uśmiech

Czy to nie przypadkiem Miłość? Miłość do Muzyki?  Spoko

Marysiu W., spódnica elegancka, ale ten rozciągnięty biały quasipodkoszulek?

Faktycznie, takie dysonanse w muzyce Mozarta cokolwiek drażnią  Duży uśmiech  Wyobraźcie sobie, że miejsce w jednym z pierwszych rzędów od kilku dni notorycznie zajmuje ok. 30-letni facet ubrany w podkoszulek podobny do tego Marysiowego Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 00:47:11 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #311 : Październik 19, 2016, 01:36:02 »

Czy to nie przypadkiem Miłość? Miłość do Muzyki?  Spoko
Zatracenie w Muzyce Uśmiech Radosne wirowanie.

« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 17:01:01 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #312 : Październik 19, 2016, 10:38:11 »

Dawid Ojstrach zawsze byl moim idolem skrzypiec nr 1 (razem z K.A.Kulka).
Prosze wysluchajcie Mozarta koncert G, ktory byl grany wielokrotnie na obecnym konkursie.
Z perspekty lat nadal bardzo podoba mi sie to wykonanie, chociaz tu i ówdzie byl cos zmienil. Doslownie kilka nut.
Zwroccie uwage na jego artykulacje w szesnastkach. Lekki, "odrywany", półskaczący smyczek grany górną połową,
bardzo lekko a w piano prawie flautando (jednym wlosem smyczka i matowo z wibracja). Teraz chce, zebyscie zrozumieli na czym polega fenomen tej Ojstrachowskiej artykulacji. W szybkich przebiegach smyczek musi odrywac sie od struny automatycznie, dzieki sprezystosci, gdyz nie ma czasu na to, by podnosic i opuszczac smyczek na strune. Za szybkie tempo. Caly dowcip polega na tym ze smyczek skacze po strunach automatycznie tylko srodkowej czesc smyczka (prawa fizyki). Zatem, smyczek NIE SKACZE W GORNEJ CZESCI.
Jak robi to Ojstrach to jego tajemnica. Czy ja to potrafie? chyba tak, chociaz nie z taka swoboda i pewnoscia siebie jak mistrz.
I oczywiscie musi byc doskonaly smyczek. Czasami wartosc dobrego smyczka nie jest znacznie mniejsza od ceny samych skrzypiec.

https://www.youtube.com/watch?v=QSKQOfSqoKo
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 10:39:53 wysłane przez bartus » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #313 : Październik 19, 2016, 23:53:46 »

Ja muszę w takim razie wyznać, że do moich mistrzów smyczka - oprócz Dawida Ojstracha i Konstantego A. Kulki - zaliczam również Jaschę Heifetza, Henryka Szerynga i Artura Grumiaux.

Właśnie się dowiedziałem od dwójkowych redaktorów Suprynowicza i Psikuty oraz (jak zwykle merytorycznej!) pani Szwarcman, zaproszonej do komentowania wyników III etapu, że Okamoto gra, uwaga, metalicznym, ciężkim dźwiękiem, a słuchanie jego Mozarta męczy. Wg dziennikarki "Polityki" absolutnie nie należało się go spodziewać w finale. Nie znajduję kwalifikacji pozwalających na kontynuację analizowania przez nich konkursowych występów... 
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #314 : Październik 20, 2016, 01:12:25 »

Cytuj
Okamoto gra, uwaga, metalicznym, ciężkim dźwiękiem

Chyba zgłupieli.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pomocniczy valiance hohol dehashed regteam