Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82193 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Październik 15, 2016, 19:20:26 »

Moje typy na 3 etap: Dolozylem jeszcze dwie osoby a tak naprawde powinienem dolozyc 4

Arsenis Selalmonidis     
Celina Kotz             
Yuna Toki               
Veriko Tchumburidze     
Eva Rabchewska           
Maja Włoszczowska         
Mone Hattori             
Amalia Hall             
Maria Kuzniecowa         
Bomsori Kim             
Seiji Okamoto           
Vera Łopatina           
Hanna Asiejewa           
Ryosuke Suho
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #196 : Październik 15, 2016, 20:01:42 »

Niestety nie wszystkich przesłuchałem... Pod większością listy podpisuję się oburącz, żal byłoby żegnać się również z Lukiem Hsu czy Amelią Maszońską.

Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Październik 15, 2016, 21:10:39 »

Muszę przyznać się, że bardzo podoba mi się dźwięk skrzypiec naszej Celiny.
A są to skrzypce z 2011 r. (więc jedne z najmłodszych na Konkursie) autorstwa Jacka Steczkowskiego (brata Justyny Steczkowskiej Mrugnięcie).

 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 21:17:15 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : Październik 15, 2016, 21:37:38 »

Zrobiło się nerwowo:) Tak jak przypuszczałam, właściwie trudno już było decydować, kogo odrzucić, podobnie jak na Konkursie Chopinowskim bardzo wysoki poziom, tyle rozkwitających talentów.
A wiadomo było, że selekcja musi nadal postępować. Trzeba starać się zachować otwartą postawę - i żegnając z westchnieniem tych, których już nie usłyszymy, cieszyć się z tego, że ich słyszeliśmy, że dali nam dużo radości. I oczekiwać jeszcze więcej radości od tych, którzy pozostaną Uśmiech

No i podają wyniki:

Hanna Asiejewa
Amelia Maszońska
Richard Lin
Arsenis Salalmaditis
Celina Kotz
Ryosuke Suho
Veriko Tchumburidze
Luke Hsu
Robert Łaguniak
Amalia Hall
Bonsori Kim
Maria Włoszczowska
Seiji Okamoto


Z moich ulubionych widzę tu z przyjemnością Amelię, Richarda, Arsenisa, Celinę, Luka, Ryosuke, Roberta, Marię.
Veriko także jest niezwykłym talentem, tyle że może jak dla mnie gra nieco zbyt mocno - przypomina mi Alexię "grzmot Zeusa" na KCH Uśmiech
Reszty mniej zdążyłam posłuchać, dziś w ogóle nie udało mi się wysłuchać niczego:( Jednak z pewnością są równie dobrzy.
Żal żegnać Evę, Yunę Toki, Maję Syrnicką i Anię Maleszę. Trudno; wybór był nieunikniony; a jednak udało im się dać nam wiele niezapomnianych chwil.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 22:22:27 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #199 : Październik 15, 2016, 21:51:04 »

Robert Łaguniak? ROBERT ŁAGUNIAK?  Co?

Występował tuż przed Ewą Rabczewską, która była od niego o niebo lepsza. Byłem tego bezpośrednim świadkiem wczoraj. Jestem bardzo zdziwiony i nie mam pojęcia, przy całej mojej sympatii do tego chłopaka, kto go tak faworyzuje.
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Październik 15, 2016, 21:55:09 »

Najbardziej cieszą mnie Uśmiech:

Celina Kotz
Richard Lin
Amelia Maszońska
Arsenis Selalmazidis
Veriko Tchumburidze

Będzie mi bardzo brakowało Evy Rabchevskiej i Yuny Toki.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : Październik 15, 2016, 22:00:11 »

"najmłodszy z Polaków, poznaniak Robert Łaguniak, jeszcze niedawno uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, a w tej chwili już student Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dr Kariny Gidaszewskiej"
Chyba nie wygląda na specjalnie ustosunkowanego Uśmiech Najwyraźniej widzą w nim jednak jakiś potencjał, który może się jeszcze bardziej rozwinie. Ja też mam dla niego dużo sympatii, i podoba mi się jego dźwięk.
Dla nas też to plus pod tym względem, że mamy o jednego Polaka więcej w trzecim etapie Uśmiech I poznaniaka Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 22:09:21 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Październik 15, 2016, 22:18:30 »

Swoją drogą, jaki jest sens zasiadania w jury pana Brona? Większość uczestników to jego uczniowie lub kursanci, a przecież regulamin zabrania oceniania "swoich". Hm, faktycznie ocenia więc jedynie tych kilku - kilkunastu spoza swojego pedagogicznego imperium?
Pat, i o to chyba właśnie chodzi Uśmiech I coś w tym rodzaju sugerował w wywiadzie pan Wituski. Ponieważ generalnie najlepsi adepci wiolinistyki dzielą się na tych, którzy mieli lekcje u Brona, mają lekcje u Brona, lub będą mieli lekcje u Brona, zasadniczo w kwestii udziału bądź nie Brona w jury nie ma to zasadniczego znaczenia: może najwyżej głosować za niektórymi ze swoich uczniów przeciwko innym Spoko No a tych kilka wyjątków zapewne jakoś się obroni talentem  Chichot  (no i perspektywą przyszłych lekcji:))
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 00:11:12 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Październik 15, 2016, 22:49:58 »

No i mamy skandaliczne wyniki.
Gdzie sa Lopatina czy Rabczewska, Kuzniecowa, Toki, Hattori??
Laguniak - zwrocilem na jego nieziemski dzwiek i zaawansowana technike, ale w drugim etapie bylo zbyt duzo bledow intonacyjnych.
Jak na konkurs, to za duzo. Amelii Maszonskiej tez nie wyszedl drugi etap. Byla podenerwowana. To bylo sluchac. Owszem koncowka piekna, ale to za malo.
Konkurs, jak juz musi byc, to ma byc SPRAWIEDLIWY.
Czy jest jakas szansa zebysmy wreszcie wyeliminowali tego Brona, ktory przywlaszczyl sobie wszystkie konkursy. Manipulacje wynikami sa powszechne. Wszyscy o tym wiemy, ale nic nie da sie zrobic do cholery jasnej.

Przyszle konkursy widzialbym jako wynik glosowania online wszystkich zarejestrowanych. Mozna to zrobic bez szczegolnej trudnosci i ryzyka. Przeciez mamy bankowosc online. W koncu to my powinnismy decydowac, kogo chcemy uslyszec w filharmonii lub kupic jego CD. To my przeciez wydajemy pieniadze a nie jury, ktore nigdy nie kupilo sobie ani jednego biletu. Sa zapraszani, dostaja CD za darmo


« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 23:01:04 wysłane przez bartus » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : Październik 15, 2016, 23:00:55 »

Bartku, z całym szacunkiem, ale jednak profesor Bron jest wspaniałym pedagogiem, i to dzięki temu walą do niego tłumy skrzypków na kursy i lekcje, i dlatego też jest taka sytuacja, że gdyby trzymać się takich form, to nie mógłby on oceniać w żadnym konkursie. A ma ku temu wszelkie kwalifikacje.
Poza nim w jury jest też wielu wybitnych skrzypków, także laureatów konkursu Wieniawskiego.
Nie wyobrażam sobie, aby o wynikach i decyzji, kto jest najlepszym profesjonalistą, miał decydować masowy "głos ludu". Od tego jest nagroda publiczności.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #205 : Październik 15, 2016, 23:01:32 »

Muszę sprawiedliwie oddać, że Robert na początku, w Legendzie co najmniej frapował, zwłaszcza, jeśli chodzi o dźwięk - pisałem, że gra jak pewniak. Potem jednak już tak ciekawie nie było...

Zapomniałem jeszcze o jednym artyście: Vasyl Zatsikha. Był znakomity i zasługiwał na III etap  Niezdecydowany

Czy jest jakas szansa zebysmy wreszcie wyeliminowali tego Brona, ktory przywlaszczyl sobie wszystkie konkursy.

Takie same wątpliwości wobec Brona wyrażam od samego początku Konkursu. Choć z drugiej strony - okazuje się, że stosunkowo niewielu półfinalistów obecnie pobiera u niego lekcje. Niemałą reprezentację ma za to Bartosz Bryła Mrugnięcie

Ktoś na Facebooku zrobił niezłe zestawienie uczestników z pedagogami:

"2. Asieieva Hanna E. Vähälä
5. Maszońska Amelia Bartosz Bryła i as. Aleksandra Bryła/ Zakhar Bron
6. Lin Richard Aaron Rosand, Lewis Kaplan, Gregory Lee
9. Selalmazidis Arsenis Zakhar Bron Akademie
11. Kotz Celina ,Bartosza Bryła Michała BryłaJadwiga Kaliszewska, Maxim Vengerov, Pavel Vernikov Zakhar Bron.
12. Suho Ryosuke M. Oguri Y. Ohtani, and K. Harada.
14. Tchumburidze Veriko Dora Schwarzberg. Ana Chumachenco
15. Hsu Luke working with Itzhak Perlman
16. Łaguniak Robert Z. Bron, B. Bryła, B. Nizioł, K. Śmietana, R. Szreder. K. Gidaszewskiej
18. Hall Amalia P. Frank and J. Silverstein
20. Kim Bomsori Y. U. Kim S. Rosenberg and R. Copes
22. Włoszczowska Maria Jan Stanienda Leonid Kerbel Maxim Vengerov"
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 23:06:08 wysłane przez Mozart » Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : Październik 15, 2016, 23:02:31 »

Widzialem jego lekcje. Dla mnie to koszmar i tresura malych malpek.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : Październik 15, 2016, 23:05:19 »

Cytuj
Bron jest wspaniałym pedagogiem, i to dzięki temu walą do niego tłumy skrzypków na kursy i lekcje

Nic bardziej mylnego. Wala do niego tlumy po punkty na konkursach. Taka jest prawda.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Październik 15, 2016, 23:05:39 »

Nic bardziej mylnego. Wala do niego tlumy po punkty na konkursach. Taka jest prawda.
Może tak być teraz, kiedy jest sławą. Ale jakoś sobie tę sławę wybitnego pedagoga zyskał. I to są wymierne wyniki - choćby Soyoung była jego uczennicą. Może to jest i trochę sprzężenie zwrotne, bo trafiają do niego dobrzy uczniowie. Ale znowu - skądś to się wzięło.

Cytuj
stosunkowo niewielu półfinalistów pobiera u niego lekcje

Czyli jak widać po wynikach, wcale ZB nie promował aż tak swoich kursantów:) A naprawdę nie można mieć żadnych wątpliwości, czy Arsenis, który uczy się u ZB od 10 lat, zasługuje na co najmniej grę w III etapie, a w odczuciu wielu, na finał Uśmiech

Tak samo Celina.


« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 23:11:28 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Październik 15, 2016, 23:08:38 »

Jakims dziwnym trafem wiekszosc uczestnikow ma swojego przedstawiciela w jury. Czy wiecie ilu jest genialnych pedagogow na swiecie. Miliony!!!!
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krwawawataha valiance smoki cesarstwoniemieckie darmowefora