Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka popularna (co nie znaczy, że nie ambitna :))  (Przeczytany 206567 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #480 : Marzec 12, 2011, 14:35:15 »

Na koncercie Roda Stewarda bylem Londynie. Wowczas podobal mi sie bardzo (bo wszystkim sie podobal).
Po latach stwierdzilem, ze jego glos przypomina mi zuzyta przekupke z placu z przepitym i przepalonym glosem
w podeszlym wieku (przekupke - nie przekupa). Nic w tym energetyzujacego i pieknego nie widze.
Przepraszam, ze wchodze z butami do Waszej swiatyni.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #481 : Marzec 12, 2011, 15:13:13 »

O tej płycie dowiedziałam się w momencie jej wydania i pomyślałam sobie, że musi być nadzwyczaj warta wysłuchania a może nawet posiadania. Po czym o temacie na lata całe zapomniałam. Dzięki Gogusiu za wydobycie z otchłani zapomnienia właśnie tej płyty w jej całokształcie. Jeśli muzykę rozrywkową można wartościować, to płyta (nawet nie znam tytułu) Roda Stewarta sadowi się stosunkowo wysoko, na szczytach Uśmiech

Poza pierwszą, masz do przesłuchania jeszcze cztery kolejne z tego cyklu! Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #482 : Marzec 12, 2011, 15:59:44 »

Poza pierwszą, masz do przesłuchania jeszcze cztery kolejne z tego cyklu! Uśmiech

Słyszałem też, że powstała jedna płyta z wybranymi piosenkami z całej serii 4 płyt. Nie jestem jednak tego pewien.

Bartusie - byłeś na koncercie Roda-rockmana czy Roda śpiewającego klasyki. To duża różnica, choć osobiście uważam, że w obu rolach sprawdza się świetnie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #483 : Marzec 12, 2011, 16:01:23 »

Cytuj
Prawie jak w reklamie Intermarche.
Joe Dassin
http://www.youtube.com/watch?v=uA4KihbsISU&feature=related
Prawie robi wielką różnicę.

Powiem krotko. Dwa razy F. Fajna piosenka, Fatalnie wykonana
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #484 : Marzec 12, 2011, 16:07:58 »

Powiem krotko. Dwa razy F. Fajna piosenka, Fatalnie wykonana

Czyżbyśmy znowu się nie zgadzali? Jakiś czas temu miałem wielką ochotę na tą piosenkę i to właśnie wykonanie Dassina spodobało mi się najbardziej. Szkoda tylko, że film kończy się jeszcze w trakcie piosenki.

Tak na marginesie trudno znaleźć ten utwór na Youtube, chyba że w wersji karaoke. Znalazłem takie oto amatorskie nagranie, moim zdaniem nie tak dobre jak Dassin, dużo zależy od francuskiego akcentu, który buduje odpowiedni klimat.

http://www.youtube.com/watch?v=Wx0Wrcm8Sts&feature=related

Dassin śpiewa ten utwór bardzo klimatycznie, można poczuć się jak na Polach Elizejskich.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #485 : Marzec 12, 2011, 16:09:00 »

Cytuj
Bartusie - byłeś na koncercie Roda-rockmana czy Roda śpiewającego klasyki. To duża różnica, choć osobiście uważam, że w obu rolach sprawdza się świetnie.
.

W jednym zdaniu mowisz, ze duza roznica, a w drugim natychmiast to dementujesz (w obu rolach sprawdza się świetnie).
Nie zabardzo kumam. Tematem jest Rod Stewart i jego glos.
Chyba roznica (Twoja) dotyczyla roznego repertuaru?
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #486 : Marzec 12, 2011, 16:11:40 »

.

W jednym zdaniu mowisz, ze duza roznica, a w drugim natychmiast to dementujesz (w obu rolach sprawdza się świetnie).
Nie zabardzo kumam. Tematem jest Rod Stewart i jego glos.
Chyba roznica (Twoja) dotyczyla roznego repertuaru?

Pytanie było zadane z czystej ciekawości. Nie musisz doszukiwać się podtekstów czy pułapek.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #487 : Marzec 12, 2011, 16:14:03 »

Cytuj
Dassin śpiewa ten utwór bardzo klimatycznie, można poczuć się jak na Polach Elizejskich.
.

Nie zgadzamy sie. Dassin brzydko frazuje (wykonczenia fraz). Byc moze sama piosenka daje tak mocny klimat,
ze nie zauwazasz brzydkiego wykonania.
Dassin spiewa troche jak nieokielznany chlopek roztropek.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #488 : Marzec 12, 2011, 16:19:12 »

Cytuj
Pytanie było zadane z czystej ciekawości. Nie musisz doszukiwać się podtekstów czy pułapek.


Nie widze zwiazku z moja ostatnia wypowiedzia.
Chyba nadajemy na innych falach
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #489 : Marzec 12, 2011, 16:36:07 »

Z Bartusem mogę się nawet trochę zgodzić w kwestii technicznej śpiewania Dassina. Utwór jednak ma tak niezwykły, paryski klimat, przyznaliście to obaj - a na youtube trudno znaleźć coś, co nie będzie miernym karaoke. Uśmiech
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #490 : Marzec 12, 2011, 16:44:33 »


Nie widze zwiazku z moja ostatnia wypowiedzia.
Chyba nadajemy na innych falach

Być może, ale spróbujmy jeszcze raz.

Chodziło mi właśnie o repertuar. Niektórzy wolą gdy Stewart wykonuje swoje własne piosenki z kolei inni wolą koncerty na których wykonuje jazzowe klasyki. To duża różnica jeżeli chodzi o repertuar. Jednocześnie stwierdzam, że w każdym z tych repertuarów Stewart sprawdza się świetnie - gdzie tu widzisz dementowanie czegokolwiek?  Interesowało mnie na jakiego typu koncercie byłeś. Rockowym czy jazzowym?

Zauważ także, że po zadaniu przeze mnie pytania rozpoczęła się wymiana postów których celem było analizowanie moich wypowiedzi a do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Nie widzę sensu w takim rozbijaniu mojej wypowiedzi na czynniki pierwsze, która moim zdaniem jest jasna. Mam wrażenie, że tego typu analizy nie wpływają dobrze na atmosferę w tym miejscu, przynajmniej ja tak to odebrałem.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #491 : Marzec 12, 2011, 17:43:35 »

Panowie dajcie spokój.. Chichot Chichot nie ma się za bardzo nad czym roztrząsać z tym Dassimem..wprawdzie nie znam się na śpiewie, ale instrumentalnie ( Bartus zapewne mi to przyzna) to przecież bardzo prosty numer...raptem 4-y (noo..może 5  Mrugnięcie) akordów na 3 progach.. Coś na wzór naszych licznych biwakowych przyśpiewko-pioseneczek z serii.."Płonie ognisko w lesie.."  Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #492 : Marzec 12, 2011, 17:56:20 »

Tak, Konradzie, to prosty utwór. Z prostoty jednak wykreowanych jest wiele pięknych rzeczy. Ten utwór przywołuje wspomnienia wieczornego spaceru po Champs Elysees w sierpniowy wieczór, dlatego ma w sobie urok i czar. Uśmiech
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #493 : Marzec 12, 2011, 18:22:34 »

Wiem, Amade..tak tylko żartowałem Mrugnięcie choć prawdę powiedziawszy języka nie znam ni w ząb - dla niektórych za bardzo skomplikowany.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #494 : Marzec 12, 2011, 18:23:06 »

Nie zgadzamy sie. Dassin brzydko frazuje (wykonczenia fraz). Byc moze sama piosenka daje tak mocny klimat,
ze nie zauwazasz brzydkiego wykonania.
Dassin spiewa troche jak nieokielznany chlopek roztropek.
No właśnie - klimat. Wydaje mi się, Bartek, że w tego typu piosenkach, czy songach doskonałość wykonania nie jest tym, co wysuwa się na pierwszy plan. Tu nie można chyba analizować tak, jak w klasycznym utworze, rozbierać na frazy itp. Zauważ, że wielu tzw. bardów nie miało idealnych głosów, różnie im też wychodziły wykonania, zwłaszcza na żywo. To co wprawiało, że pieśń stawała się żywa, a nawet kultowa, to był i tekst, i czasem osobowość wykonawcy, i właśnie wytworzona atmosfera, obrazy jakie wywołuje, to jakieś nieuchwytne "je ne sais quoi".
Ta piosenka z pewnością kreowała taką atmosferę i była dużym przebojem. Nie sposób pomyśleć o Champs Elysees, by nie pojawiła się w tle:)
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

chopin valiance realliferpg bratnica kolospawalniczeswc