Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 53   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Muzyka popularna (co nie znaczy, że nie ambitna :))  (Przeczytany 206258 razy)
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #435 : Marzec 03, 2011, 12:16:31 »

To może poezja w takim wykonaniu na wiosnę:

Anna Maria Jopek i Michał Żebrowski - "Wspomnienie"
http://www.youtube.com/watch?v=4H4Tc403bic
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #436 : Marzec 03, 2011, 12:36:28 »

i coś dla wszystkich lubiących bajeczność
De su - "Życie cudem jest"
http://www.youtube.com/watch?v=_c7NtiOzuOA

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #437 : Marzec 03, 2011, 20:27:54 »

Ostrzeżenie dla nierozsądnych mężczyzn na wiosnę:
Anita Lipnicka, Varius Manx - "Zanim zrozumiesz"
http://www.youtube.com/watch?v=_2-_AwdeCww&NR=1
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #438 : Marzec 04, 2011, 08:46:14 »

Coś o epoce, która już odeszła:
Czarno-czarni i "Małe Kino"
http://www.youtube.com/watch?v=jt7DwR87v0s&playnext=1&list=PLC3CA58433DDA5029
pozostała nostalgia.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #439 : Marzec 04, 2011, 08:51:45 »

Dobrze, że jeszcze te tematy istnieją w nowoczesnym przetworzeniu. Dla mnie to miód na moje serce.......mój konik, moja miłość.... Uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #440 : Marzec 06, 2011, 11:11:01 »

Emancypacja poszła tak daleko, że wiele kobiet tego nie zauważa.
Role się odwróciły!
Dziś w wyemancypowanym świecie zachodu sensacją jest nie umiejąca nic kobieta.
Kiedyś była tą sensacją wykształcona, genialna kobieta.

Budka Suflera - Głodny
http://www.youtube.com/watch?v=wps_zhdOBy8

Dziś mężczyźni oceniają kobiety inną skalą niż jeszcze 30-40 lat temu.
Większe znaczenie niż wiek, poprzednie związki, status macierzyński, rasa kobiety…
ma dla nich:
Fakt posiadania stałej pracy przez partnerkę.
Panowie szczególnie cenią sobie małżeństwo z kobietą z wyższym wykształceniem niż mają oni.
Dziś kobietę postrzega się jako tzw. dobrą partię gdy dobrze zarabia!
Mężczyźni szukają dziś samic alfa, czyli zadbanych (pięknych), wykształconych i dobrze zarabiających kobiet.
Nie boją się, że taka silna kobieta będzie zagrażać ich pozycji.
 
Kobiety (samice alfa) nie oczekują od partnera, że będzie je utrzymywał,
bo same świetnie radzą sobie finansowo.
Nie muszą godzić się na kompromisy, szukają mężczyzn gotowych do rozmów o związku, do negocjacji,
wyrażających uczucia i otwartych na uczucia.

Mężczyźni (dzisiaj, w zachodnim świecie) poślubiają pewne siebie kobiety
z ulgą, że nie będą jedynymi żywicielami rodziny i nie będą zmuszeni sami podejmować decyzji.

Dziś mężczyźni przedefiniowali pojęcie męskości.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #441 : Marzec 07, 2011, 01:44:28 »

Coś zza oceanu..grupa Tesla (trochę próbowali się wzorować na Aerosmith i Def Leppart - zwłaszcza w wyglądzie i zachowaniu, ale muzycznie to już nieco inny gatunek, choć występuje pewne pokrewieństwo stylistyczne) utwór "Modern day Cowboy" - ciekawe wstawki gitarowe i solo od 2:45..tylko ten wokal jakiś taki dziwnie podejrzany - bo jak na samca to chyba trochę za ładny.. Chichot Mrugnięcie
http://www.youtube.com/watch?v=avAvkdYa3qM&feature=related

..i kapelka którą swego czasu też lubiłem posłuchać (i oglądać Mrugnięcie) - Warrant "Cherry Pie" (wcześniej ten numer już chyba wrzucałem, ale co tam najwyżej się powtórzę - charakterystyczny riff i świetnie zrobiony teledysk)
http://www.youtube.com/watch?v=OjyZKfdwlng&feature=related
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #442 : Marzec 07, 2011, 08:16:12 »

Aro- lepiej żeby świat pozostał normalny. Jak udowodniono, wszelkie anomalia prowadzą do wyginięcia gatunku.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #443 : Marzec 07, 2011, 17:30:06 »

Moniko, wydaje mi się, że w dziedzinie, o której pisze Marek, świat jednak i tak dzisiaj bliższy jest normalności:)
Zgadzam się z nim, że wiele z nas nie zauważa, nie pamięta, jak wiele się zmieniło, i jak w zasadzie niedawno:) Nie myślimy o tym na co dzień. Niby pamięta się, że Maria Skłodowska mogła studiować jedynie w Sorbonie, bo na większości uczelni (w tym UJ) nie przyjmowano wówczas kobiet. W Rosji dopuszczono kobiety do studiów wyższych po 1905 r. i to była wielka zdobycz rewolucji, prócz zezwolenia na legalne istnienie partii politycznych. Wielu konserwatywnych Polaków pisalo w tym czasie pełne zgrozy artykuły, że kobiety uczą się, co pochłania ich czas, więc zaniedbują mężów i dzieci.Uśmiech Jakoś tak mgliście się pamięta problemy z prawem wyborczym. Z niejakim szokiem jednak przeczytałam jakiś czas temu, że jeszcze na początku XX wieku kobieta nie mogła wejść bez opiekuna (męskiego opiekuna!) do biblioteki w Oxfordzie!! To sięgało aż tak daleko. I był to, nie można tego inaczej nazwać, rodzaj niewolnictwa. I to dobrze, że kobieta nie jest dziś zależna prawnie i ekonomicznie, a przede wszystkim intelektualnie, że może sama decydować o sobie i swoich relacjach ze światem, z mężczyznami, kształcić się, rozwijać. Dobrze, że w bliskich relacjach nie stają naprzeciw siebie osoby wyższe i niższe statusem i prawami, a równi sobie, wolni ludzie, mogący decydować, czy chcą być ze sobą tylko z powodu wzajemnej miłości, i na równych prawach.
Oczywiście, nie powinno to się z kolei przechylić w drugą stronę - z pewnością panie nadal lubią, gdy mężczyzna jest właśnie męski, opiekuńczy i nie chciałyby z kolei przejść na pozycje "kierownicze", zajmowane kiedyś przez panów. Ale chyba dobrze, że wykształcona i dobrze zarabiająca kobieta przestaje być przez mężczyzn postrzegana jako zagrożenie:))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #444 : Marzec 07, 2011, 18:09:41 »

To piękne, jeśli mężczyzna jest uczuciowy i umie wyrazić uczucia:)

http://www.youtube.com/watch?v=yk7kVt7-iB4
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #445 : Marzec 07, 2011, 18:31:30 »

Masz rację Asiu, byle by zachować we wszystkim zdrowy rozsądek.
Piszesz o zdobyczach rewolucji rosyjskiej ale potem komuniści doprowadzili to tego, że kobiety
pracowały w zawodach zupełnie nie dla nich. Na budowach, w hutach itd.
Z drugiej strony jednak dzisiejsze feministki, zwłaszcza w Stanach tez przesadzają. Uważają za nietakt np. jak mężczyzna
podsuwa krzesło, albo przepuszcza w drzwiach.
Bo przecież jednak różnimy się i fizycznie i psychicznie, co zresztą bardzo mi się podoba Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=6i76ZB_PBr0

A swoją drogą, jest i było wiele wielkich pisarek, poetek, malarek ale jeśli chodzi o muzykę
to już jest ubogo: Hildegarda z Bingen (ale to bardzo dawno) i kto jeszcze??
Podobno Lily Boulanger (siostra Nadii) zapowiadała się na świetną kompozytorkę. Niestety umarła młodo.
Nasza Grażyna Bacewicz??Kto jeszcze?Co?
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #446 : Marzec 07, 2011, 18:35:01 »

Nie pamiętam czy ten utwór już był, ale nie mogę sobie odmówić tej
przyjemności Chichot Chichot Chichot

http://www.youtube.com/watch?v=FSKvi5sB1Po
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #447 : Marzec 07, 2011, 18:50:44 »

Agnieszko, niech Bóg broni, abyśmy przestali się różnić:))) Jesteśmy różni i przepięknie uzupełniamy się nawzajem:)) To zdecydowanie dodaje życiu barw:)
Jednak rzecz jasna co innego "równy" (równości generalnie w przyrodzie nie ma:)), a co innego równorzędny, równie ważny i godny szacunku:)
Osobiście bardzo lubię, kiedy mężczyzna otwiera mi drzwi itp. Chyba żaden gest dżentelmeńskiej kurtuazji nie powinien być dla rozsądnej kobiety obrazą. Mniej lubię, kiedy np. znajomi panowie wypowiadają się lekceważąco o kobiecej inteligencji, czy zdolności prowadzenia samochodu (to naprawdę mit - kobiety generalnie jeżdżą ostrożniej i powodują mniej wypadków). Każda przesada jest zła - myślę, że te panie w Stanach robią tak ze strachu - najwyraźniej uznały, że każda oznaka słabości z ich strony mogłaby stanowić argument na rzecz ich mniejszej wartości. Troszkę to dziecinne, i myślę, że im to przejdzie:)
Acha - dla jasności, Agnieszko, nie mowiłam o rewolucji komunistycznej! Podczas rewolucji 1905 roku powstała w Rosji liberalna opozycja, co skłoniło cara do przyznania obywatelom pewnych swobód, powołania premiera i sejmu, reformy rolnej i...nadania większych praw kobietom:)
A co do kobiet kompozytorek - to właśnie wczoraj słuchałam w Dwójce pięknej opery skomponowanej przez kobietę:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #448 : Marzec 07, 2011, 19:09:39 »

Dokładnie to była opera "Talestris, Królowa Amazonek" autorstwa Marii Antonii Walpurgis Bawarskiej (1724-1780).
Niestety, nie ma żadnych próbek na YT
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #449 : Marzec 07, 2011, 19:51:48 »

Podzielam zdanie Moniki..przede wszystkim facet powinien być facetem, a kobieta - kobietą. Gorzej jeżeli następuje zjawisko zamiany tych ról..bo co to za facet który nie potrafi zapewnić rodzinie jako takiego bytowania, a liczy jedynie na to, że uczyni to za niego partnerka.. Co to za facet który nigdy w życiu nie miał w "gębie" papierocha, nie spożywa mięsa a jedynie roślinki (w obawie aby czasem nie zyskać na wadze o 0,50 kg), od czasu do czasu nie wypije czegoś mocniejszego..a z usług kosmetyczki korzysta tak samo często, jak nie częściej od kobiety.. W obecnych czasach (zwłaszcza w kulturze zachodnioeuropejskiej, ale i u nas ostatnio też..) da się zauważyć coraz większy stopień zniewieścienia u przedstawicieli gatunku męskiego, a to już jest bardzo niepokojące zjawisko..
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 53   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft super-krasnale watahacienia forumglador wataha-zlotych-klow