Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - koncert laureatów  (Przeczytany 46866 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Październik 21, 2015, 23:46:41 »

Musialem sie ponownie zalogowac, zeby wyrazic swoj ZACHWYT
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Październik 21, 2015, 23:46:45 »

zagrał go GENIALNIE !!!
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Październik 21, 2015, 23:48:48 »

Możecie wierzyć albo nie, ale łzy i lecą obficie!!!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #123 : Październik 21, 2015, 23:49:27 »

verweile doch! du bist so schön...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : Październik 21, 2015, 23:51:20 »

 Uśmiech  O tak, tak piękna jesteś, chwilo...Uśmiech No, uderzył nas w samo serce polskiej duszy:))

Jeśli już musi się ta chwila kończyć, to właśnie tak...
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 23:52:57 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Październik 21, 2015, 23:53:04 »

Seong nie jest Polakiem z Mazowsza?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Październik 21, 2015, 23:55:08 »

I niech żałują, że nie dali chłopakowi nagrody za koncert!

Cieszę się, że wygrał - miałam ciary, dreszcze i co tam jeszcze chcecie! Bartus - sorry - pozwól, że wpadnę sobie na chwilę w histerię  Duży uśmiech - o matko, o córko, wow, o rany, ojejejej. Mrugnięcie

Idę odsypiać poprzednią noc, delegację do Krakowa i przeziębienie.

Dobrej nocy Wam życzę, choć po tych emocjach spać będzie trudno.




Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Październik 21, 2015, 23:59:13 »

na bilbo bagginsa - kocham Was
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : Październik 21, 2015, 23:59:37 »

Dobranoc, Ja mam jeszcze kilka godzin dnia!!! Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 00:14:13 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : Październik 22, 2015, 00:16:10 »

Naprawdę w takich chwilach  Kocham Świat!!!!
A już Was przeogromnie!!!

Wczoraj cały dzień chodziłam i ściskałam ludzi, od Asi zaczynając i na Asi kończąc. Mam nadzieję, że mi przejdzie po konkursie. Przez 3 tygodnie byłam jak na Energizerach Mrugnięcie

Długie dobranoc na długi regenerujący sen.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Październik 22, 2015, 04:30:53 »

Wczoraj w nocy jechałam pociągiem przez uśpiony kraj, mając za realne towarzystwo tablet łączący mnie ze światem i śpiącą po drugiej stronie przedziału towarzyszkę podróży. Wokół przemijał w pędzie krajobraz zatopiony w ciemności, z nielicznymi tylko migającymi w dali światłami, wraz z łagodnym kołysaniem pociągu rodzący poczucie izolacji, samotnego czuwania w odosobnieniu, jakby się było jedyną nie śpiącą osobą na ziemi. A jednocześnie światło ekranu i dźwięk ze słuchawek dawały poczucie połączenia, jedności z tym dalekim światem, w którym teraz nikt nie spał, gdzie działo się właśnie teraz tak wiele, gdzie podejmowano tak kluczowe decyzje. Dzięki łączącym mnie z tym światem niewidzialnym niciom byłam częścią całości, jedną z tych wielu rozproszonych istnień, które gdzieś tam trwały w oczekiwaniu na werdykt. Najsilniejszym z magnesów ściągającym te części w całość był oczywiście Chopin. Jednak nie jedynym. Niczym dawno temu pewien francuski pilot, który odkrywał nocą łączność z Ziemią - planetą ludzi, ja, w mknącym przez noc pojeździe, przeżywając radość na widok pojawiających się na ekranie kolejnych wpisów przyjaciół, czułam łączność z moją osobistą ziemią - planetą ludzi kochających Chopina.      
Stwierdziłam, zresztą nie po raz pierwszy w ciągu tych trzech tygodni, że spotkanie nas wszystkich tutaj sprawiało mi radość równie wielką, jak codzienne  intensywne obcowanie z Chopinem. Radość słuchania jego utworów w tak wspaniałych wykonaniach była potęgowana przez możliwość dzielenia z Wami tej radości. Bo, jak wiadomo, radość dzielona jest radością podwójną.

Czytałam niedawno artykuł, którego autorzy udowadniają, że wybór przez nas przyjaciół nie jest przypadkowy. Według badań naukowców ludzie przyciągający się duchowo, mający podobne upodobania, nawiązujący bliskie relacje są nie tylko pokrewni duchowo, lecz i bliżej niż przeciętna spokrewnieni genetycznie - średnio w stopniu odpowiadającym kuzynom czwartego stopnia Uśmiech W naszym wypadku często dawało o sobie znać to pokrewieństwo, co zauważaliśmy od samego początku istnienia Kuriera w niezwykle powtarzających się podobieństwach upodobań, odczuć, reakcji, no i oczywiście - wspólnej miłości i podobnym odbiorze muzyki. Na tej naukowej podstawie mogę z przekonaniem powiedzieć: dziękuję Wam, kuzyni, dziękuję, moja muzyczna rodzino, że byliście ze mną przez te magiczne trzy tygodnie, i Wasza obecność była istotną częścią radości, jaką był dla mnie ten jedyny, największy Konkurs.  Uśmiech

Czytałam też, że posiadanie przyjaciół wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie, co zostało także udowodnione przez wiele badań:) Podaje się wręcz konkretne funkcje, które ulegają poprawie pod wpływem przyjacielskich więzi. Zatem można by nawet rzec, że nie jest to relacja w pełni bezinteresowna;) Przyjaciele po prostu dobrze nam robią:) Jednak i muzyka pełni od dawna funkcje terapeutyczne. A radość jest bodźcem o uzdrawiającym badaniu. Zatem te trzy tygodnie z pewnością wyszły nam wszystkim na zdrowie. Mnie na pewno Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2015, 05:59:30 wysłane przez Aleksias » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Październik 22, 2015, 05:33:02 »

Asieńko! Nic dodać, nic ująć. Duży uśmiech
Pięknie napisałaś to, co wszyscy czujemy i myślimy, dziękuję Ci Kuzyneczko! Też Cię kocham!
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Październik 22, 2015, 13:35:50 »

Ja też serdecznie dziękuję Wszystkim za przeżycie tych pięknych ŚWIĄT w tak miłej i ciepłej Rodzinnej Atmosferze.
Obiecuję, że będę dokładał drewno do "rodzinnego ogniska" Mrugnięcie a w następne Święto biorę urlop i jadę do Świątyni - chociaż jak sobie pomyślę, że to dopiero za 5 lat Płacz Mam nadzieję, że do tego czasu spotkamy się i wypijemy kawę, posłuchamy muzyki...
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : Październik 22, 2015, 14:00:01 »

Odtworzyłem sobie koncert laureatów - udowodnili, że nagrody im się należały... Pomimo przemęczenia Konkursem, potrafili wykrzesać z siebie radość grania i przekazać piękno muzyki Fryderyka Uśmiech...pozostaje nam śledzić ich dalsze losy i rozwój kariery - SJ powiedział w wywiadzie, że już nie będzie uczestniczył w innych konkursach - tak więc ten Konkurs będzie dla niego Najważniejszym...Pozdrawiam Wszystkich Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : Październik 22, 2015, 14:42:48 »

Koncert powtórka i koncert powtórka powtórki czyli 22.10 i 23.10 na żywo http://dsd.st/en/

Wczorajszy koncert Cho retransmitowany dziś na TVP Polonia o 23.40

Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahacemnejstrony airpol playyourstories skarpetkacrraft wataha-wilkow-nocy