Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 60819 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 21, 2015, 01:10:48 »

Forumowicze.
Ciastka zjedzone, kawa wypita mozecie isc do domow.
Kto tym razem posprzata i napali w kominku?
Czas na zmiane warty.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 21, 2015, 01:11:49 »

Forumowicze.
Ciastka zjedzone, kawa wypita mozecie isc do domow.
Kto tym razem posprzata i napali w kominku?
Czas na zmiane warty.


najlepsze jest zjadanie okruszków po imprezie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 21, 2015, 01:12:35 »

Nic by nie szkodziło, żeby Eric dostał nagrodę za koncert.Nikt nie zasłużył? To tak jakby finału nie było
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 21, 2015, 01:13:16 »

Pawełku miły, to już mój dziesiąty świadomy konkurs, wiec nie wiem czy się doczekam, ale obiecuję, że się postaram! Chichot Chichot Chichot
Ewo, to jeszcze dziesięć świadomych i z 3 mniej świadome  Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 21, 2015, 01:16:26 »

Nic by nie szkodziło, żeby Eric dostał nagrodę za koncert.Nikt nie zasłużył? To tak jakby finału nie było

Tak jak myślałem - nagrody były de facto przyznane już po III etapie.

Konkurs Królowej Elżbiety w Brukseli już niedługo, więc konkursowych emocji nie powinno zabraknąć  Mrugnięcie
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 21, 2015, 01:25:05 »

a dla mnie: w roku 90 kibicowałem Świtale
wcześniej byłem na jego recitalu dyplomowym w liceum
w KCH zrezygnował z powodów zdrowotnych z gry w finale - dostał wszystkie nagrody i fortepian (mógł wygrać)
1995 - mało pamiętam
2000 - mało pamiętam
2005 - od początku za Rafałem i pamiętam jak wyrzucili Ingolfa po I etapie
2010 - tylko Ingolf Wunfer i Włoszka Armelini
2015 - wszyscy świetnie grali - będę pamiętał też Luigiego
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 16:23:17 wysłane przez Casablanka » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 21, 2015, 01:27:32 »

Nie wiem jak Wy, ale ja jadę odpływać te emocje. Ciastek nie jadam. okruszków tym bardziej, ale posprzątać mogę. Robię to codziennie!
Chyba muszę odreagować. Oczekiwanie na werdykt było bardzo stresujące!
Życzę Wam dobrej nocy i mam nadzieję, że do jutra.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 21, 2015, 01:31:12 »

5:45 pobudka, pobudka wstać!!!  Szok Szok Szok
dlatego jak Bilbo Baggins znikam
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Październik 21, 2015, 01:34:56 »

Werdykt jury tym razem zgodny z moim oczekiwaniem. Zwróćcie uwagę, że po raz pierwszy wygrał Koreańczyk, potem Kanadyjczyk i  Amerykanko-Chinka :)Idzie nowe i muzyka F C rusza w Świat Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 21, 2015, 01:37:07 »

Do jutra, a nawet do dzis    Mrugnięcie  Dobrej nocy !

Nie wiem jak Wy, ale ja jadę odpływać te emocje. Ciastek nie jadam. okruszków tym bardziej, ale posprzątać mogę. Robię to codziennie!
Chyba muszę odreagować. Oczekiwanie na werdykt było bardzo stresujące!
Życzę Wam dobrej nocy i mam nadzieję, że do jutra.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 21, 2015, 09:21:06 »

Spodziewałem się werdyktu z kluczem geograficznym w tle, ale mam mieszane uczucia.
Cho bezbłędny, ale... była litera, lecz zabrakło Ducha.
Hamelin - spodziewałem się, stawiałbym go wysoko, chociaż w innej konfiguracji.
Liu - szkoda, że dopiero III. Jej gra bardziej przypadała mi do gustu niż gra wyżej ocenionych.
Lu - zasłużył na wysokie miejsce, ale wiadomo było, że ze względu na wiek podium nie zaliczy. Wielka kariera przed nim.
Tony - podobnie jak wyżej.
Szyszkin - postawienie go przed Nehringiem czy Kobajaszi to jakiś żart.

Nehring - nie chcę komentować, bo mogę być nieobiektywny, ale wydaje mi się niedoceniony.
Kobajaszi - powinna dostać nagrodę chociażby zamiast Szyszkina. Rozgrywała się z etapu na etap, a jej finał był po prostu magiczny.
Jurinic - położył finał, w którym pewnie sam nie spodziewał się wystąpić. Zabrakło doświadczenia w grze z orkiestrą.
Osokins - skoro powiedział, że wyniki go nie interesują, to pewnie nie płacze. Przynajmniej ani on, ani jury nie mają dylematu co do tego, czy wystąpi w koncercie laureatów. Został zwolniony z trudnej decyzji. Świetny pianista, ale nie na Konkurs Chopinowski. Obawiam się, że ze względu na swoją osobowość i megalomanię nie rozwinie odpowiednio swojej kariery.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 21, 2015, 13:36:16 »

Wyniki tego konkursu świadczą, że Azjaci są obecnie lepszymi wirtuozami fortepianu od Europejczyków...czy lepiej odczuwają muzykę Fryderyka Chopina tego bym nie powiedział (też jestem zdania, że Nasi zostali nieco pokrzywdzeni i przynajmniej zasługiwali na nagrodę za Mazurki) ale na pewno grają inaczej...mam nadzieję, że rzucą nowe światło na muzykę Naszego Mistrza i spopularyzują ją na całym Świecie  Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 21, 2015, 14:57:09 »

Dla mnie prawie zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli chodzi o Seonga, od początku miałam dobre przeczucia. Nie zgadzam się, że zabrakło ducha. Może tylko każdy z nas inaczej mienia się na dusze z artystami, z jednymi mamy kontakt od pierwszego dźwięku, inni nas nie przekonują.  Ja z Cho taki kontakt złapałam od razu. Każdy jego recital zapadł we mnie głęboko.

Z RH i Kate Liu też się zgadzam, czy w tej kolejności - tu już sama nie wiem. Muszę jeszcze raz wysłuchać całości ich wykonań. Może dowiem się dlaczego w tej kolejności. I mazurków Kate wysłucham raz jeszcze, nie bardzo je zapamiętałam, względnie nie słuchałam.
 
Nie mam uwag do Erica i Yke. To młodzi ludzie, może jeszcze coś tam powinni poprawić, przepracować, ale obaj już teraz są wspaniałymi artystami i grają Chopina z takim "czujem"! Co do Erica nie miałam wątpliwości, że zdobędzie nagrodę. Yke - niech mu nagroda pozwoli rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej.

Szyszkin... hm - jego kandydatury broni tylko to, że Janusz ciepło się o nim  wypowiedział (nawet postawił go na "pudle").
Januszu spróbuję jeszcze raz posłuchać Szyszkina i odnaleźć to, co Ty odnalazłeś. Na razie jednak nie wiem dlaczego Szyszkin jest szósty. To miejsce powinno należeć do Szymona - może zrozumiałabym, gdyby zajęła je Aimi. Szyszkin - niet.

Dalej nie rozumiem po co w finale był Jurinic, Osokins zresztą też. Choć dla tego ostatniego robię wyjątek gdy chodzi o Berceuse.

Co do braku nagrody za koncert? Spróbuję wysłuchać koncertów sprzed pięciu lat, może znajdę odpowiedź dlaczego nagrody tej nie przyznano Seongowi. 
                                                             
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 21, 2015, 15:55:19 »

jeśli dobrze usłyszałem to kilkoro komentatorów (ponieważ bardzo szanuję pracę tych ludzi celowo nie wymieniam nazwisk) ubolewa nad nieprzyznaniem nagrody za najlepsze wykonanie koncertu uwaga! - przez Jury KCH,
poprawcie mnie jeśli się mylę,
nagrodę taką przyznaje orkiestra FN i nie ma ona nic wspólnego z jury KCH

(dodane później) jeszcze raz (w pełni świadomy) obejrzałem ogłoszenie wyników - jednak to jury przyznaje tę nagrodę
orkiestra FN tylko ją funduje

nieprzyznanie nagrody za koncert jest wielkim niedopatrzeniem
Seong-Jin Cho zagrał koncert iście po mistrzowsku
w szybkim tempie bez jednej pomyłki ... i naprawdę tak, jak powinno się zagrać koncert Chopina
powinien zasłużenie nagrodę dostać
porównałem to wykonanie do koncertu Blechacza, a Seong w wywiadzie powiedział, że Rafał jest jego idolem od 10 roku życia
to słychać
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 16:46:20 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 21, 2015, 15:59:06 »

Ja z tego rozumiem, że tyle wykonań koncertu było wspaniałych i wyrównanych, że nie potrafiono nikogo wyróżnić Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft watahacemnejstrony playyourstories wolfsparadise loups