Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - finał  (Przeczytany 82208 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #165 : Październik 19, 2015, 12:12:25 »

Łukaszu, ów Ktoś, jak znam tego typu ktosiów, może i się nie zaloguje, ale z pewnością zerknie tu jeszcze nie jeden raz...  Duży uśmiech
Poza wszystkim - brak komentarza mógłby być uznany przez naszych Gości jako milcząca oznaka potwierdzenia oskarżeń.  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 13:00:18 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Październik 19, 2015, 13:07:46 »

Medrzec zostal, a obraz GENIALNY!!!!

Bartku  Uśmiech, myślałam nad jakąś malarską dedykacją dla Ciebie i przyszedł mi na myśl portret Niccolò Paganiniego z 1819 r. wykonany ołówkiem autorstwa wybitnego klasycystycznego portrecisty (i skrzypka-amatora!) Jeana-Auguste’a-Dominique’a Ingresa (1780-1867). W języku francuskim istnieje nawet idiom: violon d’Ingres (skrzypce Ingresa) oznaczający działalność artystyczną na innym polu niż wynikałoby to z wykształcenia i profesji albo po prostu hobby.

https://en.wikipedia.org/wiki/Niccol%C3%B2_Paganini#/media/File:NiccoloPaganini.jpeg
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : Październik 19, 2015, 16:31:35 »

Bartek, masz szczęście, że nie żyjesz w epoce romantyzmu, bo Pan Nikt Znaczący wyzwałby Cię na pojedynek i odstrzelił lewe ucho  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : Październik 19, 2015, 16:47:18 »

Panie Kochany Nikt Znaczący, dla nas znaczy Pan wiele, proszę normalnie się logować i pić w naszym towarzystwie pyszną kawę. Jesteśmy bardzo Pana ciekawi. Bartek dokładnie wytłumaczył kontekst swojego wpisu i nikomu krzywdy nie zrobił, a przynajmniej nie miał takiej intencji. Jeśli dokładnie czyta Pan nasze wpisy, wie Pan już, że właśnie tutaj, na tym forum staramy się zachować pamięć o wszystkich pianistach, szczególnie biorących udział w Konkursie Chopinowskim. Proszę z Nami zostać, nie gryziemy, nikogo do kosza nie wrzucamy, przeciwnie ...  Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : Październik 19, 2015, 18:00:13 »

Panowie a ja jednak słówko za  Panem / Panią Nikt Znaczącym/ą.
Post Bartusa "pomnik v kosz na śmieci" nie był wcale tak oczywisty, zanim Bartus go nie wyjaśnił. Można było odebrać go niestety wprost. I jeśli przeczytała go babcia, mama, tata, rodzeństwo lub żona (dziewczyna) itd. itp. Łukasza Krupińskiego, to mogło ich ponieść. Może lepiej byłoby, gdyby Nikt Znaczący zapytał co autor miał na myśli, zanim wybuchnął, lecz cóż - trafiła kosa na kamień - Bartus wybucha równie łatwo.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Październik 19, 2015, 18:10:02 »

kawa zaparzona?
orkiestra nastrojona?
batuta uniesiona?
zaczynamy

Eric Lu
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #171 : Październik 19, 2015, 18:23:20 »

Dzis nieco inny skład orkiestry.
Eric Lu zaliczył kilka wtopień, ale oczywiście za to nie rozliczamy - a przynajmniej nie skreślamy, bo "ludzką rzeczą sie pomylić". Technicznie Amerykanin góruje nad takim Juriniciem czy Kobayashi. Ręka Liszta ...lub większa.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Październik 19, 2015, 18:28:27 »

z góry założyłem, że nie będę zwracał uwagi na jakieś mało słyszalne kiksy literówki
gra pięknie, śpiewa,
zaciekawia mnie,
barwa dźwięku nasycona

(dla mnie drugi obok Kate, tak ważny)


Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #173 : Październik 19, 2015, 18:36:07 »

Nie wiem czy to zasługa realizatora dźwięku, ale dzisiaj orkiestra gra jakby wyraziściej i pełniej. To znaczy tak, jakby więcej instrumentów było zaangażowanych i słyszalnych, zwłaszcza w jej "solowych" fragmentach.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Październik 19, 2015, 18:37:06 »

jest chopinistą
tęsknotę w Jego grze można dotknąć

Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #175 : Październik 19, 2015, 18:39:13 »

Lu ma kobiecą wrażliwość
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #176 : Październik 19, 2015, 18:39:46 »

Jak się spisuje dziś fagot, Bartku? Mrugnięcie

Piękna, chopinowska kantylena. Eryk jest dla mnie niekwestionowanym mistrzem liryki.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #177 : Październik 19, 2015, 18:43:18 »

Nie wiem czy to zasługa realizatora dźwięku, ale dzisiaj orkiestra gra jakby wyraziściej i pełniej. To znaczy tak, jakby więcej instrumentów było zaangażowanych i słyszalnych, zwłaszcza w jej "solowych" fragmentach.

byłem na chwilę na Youtube i nie mogłem uwierzyć jak można tak sknocić dźwięk fortepianu o czym pisaliście wczoraj (straszny pogłos)
w TV Kultura nagłośnienie faktycznie jest bardzo dobre
nie ma jak na żywo, ta fala powietrza idąca od orkiestry
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #178 : Październik 19, 2015, 18:46:01 »


(...)  Chopin był kobietą  Uśmiech

Lu ma kobiecą wrażliwość

Mrugnięcie

Moje odczucia są trochę inne. Eryk jest niezwykle wrazliwy, kantyleny gra bardzo subtelnym, aksamitnym dźwiękiem, ale mimo to - a może właśnie dlatego - słyszę w jego grze pierwiastek męski. Trudno mi go zdefiniować.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #179 : Październik 19, 2015, 18:49:03 »

W wykonaniu Aimi było tyle szczęścia, u Kate mistyczny odlot, u Erica zdawał się dominować smutek. Kolejny znakomicie zagrany koncert.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lyl stworz survivalgames duesicilie lolwfpolska