Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - finał  (Przeczytany 81542 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #150 : Październik 18, 2015, 23:47:41 »

A oto wróciłem i żadne cosi fan tutte  Chichot

Zobaczcie na co natknął się pewien fejsbukowicz! Już wiemy, na jakim ślubie był... YUNDI  (spostrzegawczy zauważą)  Spoko

http://www.pudelek.pl/artykul/84758/tak_wygladal_slub_chinskiej_kim_kardashian_kosztowal_30_milionow_dolarow_zdjecia/#
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Październik 18, 2015, 23:53:19 »

Bartku  Uśmiech, rzuć proszę jeszcze okiem na Pole maków w pobliżu Vétheuil (Champ de coquelicots près de Vétheuil 1879-1880) Moneta Mrugnięcie

A co zrobie ze szkielkiem?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #152 : Październik 19, 2015, 00:00:27 »

W przypadku impresjonistów krótkowidz widzi obrazy nawet lepiej!

Czy ktoś z ekipy warszawskiej Kuriera ma może zamiar relacjonować któryś z finałów z filharmonii?  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Październik 19, 2015, 00:31:47 »

Tego jeszcze chyba nie było: Champ d'avoine aux coquelicots, Monet, 1890.

Asia, wyślij mnie do wojska!
Patryku Amade, miałam raczej na myśli wrażliwość, nie powołanie. Chyba że na walkę z Dżumą... McCrae ratował życia pod Ypres. Pod trzecim Ypres - czyli Passchendale. Co wprowadza nam polski, a nawet poznański, muzyczny wątek.
(Mianowicie w 2008 r. powstał kanadyjski film pod tytułem Passchendaele, do którego muzykę napisał polski kompozytor, zdobywca Oskara w 2005 r., Jan A. P. Kaczmarek Uśmiech Trochę jakby też poznaniak:))
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 01:28:43 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #154 : Październik 19, 2015, 00:48:45 »

Wiem, bardzo ciekawa, piękna postać. Fajnie, że go przypomnialaś Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Październik 19, 2015, 00:58:09 »

Mam tez nadzieję, że nie zasmuciłam zbytnio atmosfery po świeżych wieściach ze śłubu kolegi Yundiego:) Ale sam wspomniałeś o makach z Flandrii;)

W przypadku impresjonistów krótkowidz widzi obrazy nawet lepiej!
O, bardzo przyjemnie - i to jest przynajmniej jakiś plus posiadania minusów Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 01:13:10 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Październik 19, 2015, 07:23:15 »

Medrzec zostal, a obraz GENIALNY!!!!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Październik 19, 2015, 07:44:14 »

Kate Liu - przepiękny e-moll wysłuchany w zdezelowanym pojeździe transportu miejskiego. Bałam się, że robi dużo błędów, ale w powtórce widziałam, że gra z zamkniętymi oczami albo patrzy się ponad klawiaturę. Na razie nr jeden.
Zawiódł mnie SJ Cho trochę, momentami zachwycający, ale generalne słuchałam ze zdziwieniem, i nie wiedziałam o co mu chodzi. Jurinic zaczął dziwnie, potem było pięknie i coraz piękniej i w najlepszym momencie musiałam wyłączyć telefon. Kradzione chwile najwspanialsze Mrugnięcie

Kate, pamiętaj, Chopin był kobietą  Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Październik 19, 2015, 07:47:39 »

Jurinicza zdzierżyłam tylko przez 14 minut... Doszłam do wniosku, że nie będę się torturować! Co? Co? Z politowaniem Z politowaniem

Aimi mnie rozczarowała, spodziewałam się po niej znacznie więcej, nie wspomnę już o przysypianiu w trakcie larghetto, co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło. Podziękuj dziewczyno panu Kasprzykowi!

Kate na jutro, bo u mnie już prawie pierwsza...

Dzień dobry kochani!! Wspaniałego dnia Wam życzę i wysokich dusznych lotów po 18:00  Chichot (sobie też!)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 07:49:10 wysłane przez ewa578 » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Październik 19, 2015, 07:51:17 »

Na ogol nie lubie, jak ktos robi miny podczas grania.
W przypadku Erica Lu "miny" byly daleko od mizdrzenia sie.
Mimika jego twarzy wyrazala wszystkie niuanse, ktore uslyszalem w tym preludium.
FENOMENALNA wrazliwosc!!! twarzy i muzyki.

https://www.youtube.com/watch?v=UqmxAndYHsA
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Październik 19, 2015, 08:17:04 »

Pomnik   https://www.youtube.com/watch?v=zICir5soIP8
v
Kosz na smieci   https://www.youtube.com/watch?v=_qq0bi02XGo

??
Zapisane
nikt znaczący
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : Październik 19, 2015, 09:06:19 »

Cytuj


Przepraszam, ze się odniosę ad personam, ale jakim prawem Panie kolego  wyrokujesz kto nadaje się do kosza ze swoim graniem a kto na pomniki? Tak sie składa że wypowiedzi  internetowych nie czytają tylko anonimowi fani, 40mln znawców sztuki wykonawczej Chopina których pojawiło się w internecie cała masa od początku konkursu, ale i rodziny, znajomi, przyjaciele i jest im przykro czytając takie rzeczy. Jakim prawem porównuje Pan  Karola Radziwonowicza do Dyzm i co daje Panu podstawy do tego typu skojarzeń?  Zamienił Pan z nim choćby słowo? Zagrał Pan kiedyś coś czym zainteresowało się jakiekolwiek wydawnictwo? Czy jest Pan gotowy powiedzieć mu to prosto w oczy lub podpisac się nazwiskiem?
Przepraszam, ale nie zdzierżę takiego, proszę mi wybaczyć slowo kretyństwa. Już znikam i wiecej się nie pojawię. Moje pesonalia w kontekście tego co Pan wypisuje równiez nie powinny Pana interesować. Żegnam.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : Październik 19, 2015, 09:46:28 »


Przepraszam, ze się odniosę ad personam, ale jakim prawem Panie kolego  wyrokujesz kto nadaje się do kosza ze swoim graniem a kto na pomniki? Tak sie składa że wypowiedzi  internetowych nie czytają tylko anonimowi fani, 40mln znawców sztuki wykonawczej Chopina których pojawiło się w internecie cała masa od początku konkursu, ale i rodziny, znajomi, przyjaciele i jest im przykro czytając takie rzeczy. Jakim prawem porównuje Pan  Karola Radziwonowicza do Dyzm i co daje Panu podstawy do tego typu skojarzeń?  Zamienił Pan z nim choćby słowo? Zagrał Pan kiedyś coś czym zainteresowało się jakiekolwiek wydawnictwo? Czy jest Pan gotowy powiedzieć mu to prosto w oczy lub podpisac się nazwiskiem?
Przepraszam, ale nie zdzierżę takiego, proszę mi wybaczyć slowo kretyństwa. Już znikam i wiecej się nie pojawię. Moje pesonalia w kontekście tego co Pan wypisuje równiez nie powinny Pana interesować. Żegnam.

Bede sie zwracal do pana po imieniu i nazwisku.
Nikt Nieznaczacy.
Wpadasz na forum znienacka.
Nie znasz kontekstu i jak poparzony wyglaszasz swoj protest.

Uczestnicy, ktorzy odpadli w poszczegolnych etapach sa wlasnie w koszu na smieci.
Zapomniani.
Przywolujac mazurek Lukasza Kurpinskiego chcialem pokazac, ze warto jest siegnac do kosza. Osokinsowi, w tym wypadku (mazurek) nie stawialbym pomnika.

Ale trudno. Tego "Nikt" nie zrozumiales. Zbyt krotko jestes na naszym forum.

Pana Radziwonowicza bardzo lubie i jako czlowieka i jako artyste.
Niestety, styl jego wypowiedzi traca amatorszczyzna.
Podejrzewam, ze robi to swiadomie, by dotrzec to szerszej publicznosci.

P.S.
Wydawnictwo nie jest dla mnie wykladnia wartosci.
Wydaje sie wszystko,na czym mozna zarobic.
Podobnie, jest z kurwami na placu Pigalle.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 09:48:08 wysłane przez bartus » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #163 : Październik 19, 2015, 10:50:15 »

Wpadasz na forum znienacka.
Nie znasz kontekstu i jak poparzony wyglaszasz swoj protest.

Uczestnicy, ktorzy odpadli w poszczegolnych etapach sa wlasnie w koszu na smieci.
Zapomniani.
Przywolujac mazurek Lukasza Kurpinskiego chcialem pokazac, ze warto jest siegnac do kosza. Osokinsowi, w tym wypadku (mazurek) nie stawialbym pomnika.



To prawda, szanowny panie "Nikt Nieznaczący"...  Takie wpadanie tutaj, na nasze Forum, na jedną li tylko wypowiedź, ganienie kogoś i znikanie - świadczy albo o Pana nieeleganckim kunktatorstwie - jako metodzie dialogu poprzez monolog,  albo o infantylizmie rodem z piaskownicy.
Zachęcamy zatem, aby jednak odwiedzał nas Pan częściej, a być może wtedy zrozumie Pan, ze tutaj nikt nie feruje wyroków, a co najwyżej z troską formułuje swe myśli.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 11:38:39 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Październik 19, 2015, 11:45:43 »

Panowie, po co odpisywać komuś, kto jak stwierdził, więcej tu się nie pojawi? Chichot
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rrp307 pegasus airpol gonerpg articz