Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przedstawmy się :)  (Przeczytany 60021 razy)
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« : Październik 20, 2010, 22:36:29 »

Zaczęliśmy, a właściwie ja i Ewa zaczęłyśmy w pierwszym wątku.
Ale na takie przedstawienie się powinien być chyba oddzielny wątek.
Więc znowu ja zacznę. Do odważnych świat należy.
Kaśka
lat 38
Olsztynianka z Warszawy
laik ale miłośnik
Jak pisałam egzaltowana, infantylna i płaczek i niestety gaduła okropna.
O Chopinie i nie tylko chetnie porozmawiam i przy kawie i na forum i nawet przy lampce Chianti Uśmiech
Zapomniałabym - miłośniczka gór, góralszczyzny, kotów, literatury i wędkarstwa Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 20, 2010, 22:42:33 »

Kasiu, podążam za Tobą.
Mam na imię Ewa, 53 lata, jestem lublinianką mieszkająca w Radomiu. Kocham dobrą muzykę, nie tylko klasyczną.  Chichot Nie jestem gadułą, ale lubię dobre towarzystwo!
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 20, 2010, 22:47:26 »

Zapewne nikt się nie zdziwi, że mam na imię Monika. Proszę mnie nie tytułować per Pani, to miłe, ale kłopotliwe na forum. Uśmiech
Mieszkam w Krakowie , hm wiek -36 lat.
Kocham wszystko co z Chopinem związane.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 20, 2010, 23:02:35 »

Reprezentant młodzieży z Lubina, z Dolnego Śląska, zainteresowany polityką, ekonomią, finansami uzależniony od nikotyny i dobrej muzyki (ciągle pracuje nad zamianą kolejności) - miłośnik fortepianu, skrzypiec i opery - katowany przez młodzieńcze lata grą na pianinie powrócił do tego zajęcia po długiej przerwie w lutym tego roku - stricte dla przyjemności. Ulubieni kompozytorzy to Chopin, Czajkowski i Verdi.

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 20, 2010, 23:07:14 »

Najbardziej kocham operę Verdi, Rossini, Puccini... ach wszyscy poza Wagnerem.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 20, 2010, 23:10:27 »

Dokładnie, nie wiem czym się zachwyca profesor Michnik wystawiając we Wrocławiu całą trylogię. Abstrahując - wrocławskie superwidowiska są genialne, naprawdę polecam odwiedzić Wrocław w jeden z czerwcowych weekendów.
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 20, 2010, 23:13:11 »

A ja z klasyki najbardziej kocham Chopina.
A potem Szostakowicz, Prokofiew, Czajkowski.
I arie w wykonaniu Callas, Netrebko czy innych wielkich div opery.
Czyli zgodnie z tym co mówił inżynier Mamoń - lubię te piosenki które znam Mrugnięcie

Poza klasyką jak pisałam uwielbiam góralszczyznę, ale na codzień słucham jazzu, rocka i starej polskiej muzyki od Fogga, przez Majewską, Bem, Prońko, Santor czy Przybylską Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 20, 2010, 23:19:00 »

Dorzućmy do tego "Pod Budą" oraz "Raz Dwa Trzy"

Co do ulubionej opery - jest ich kilka - Napój miłosny Donizetiego, Traviata, Rigoletto, Wesele Figara i Opowieści Hoffmana. No i mam słabość do Rosjanek, zachwalałem Avdeeve to i Netrebko nie mogę odmówić ani wdzięku ani głosu. W duecie z Villazonem jest fenomenalna w każdej odsłonie, najbardziej w Salzburskiej Traviacie. 
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 21, 2010, 22:36:36 »

Witam.
To miło, że ktoś wpadł na pomysł(niebieskooki?) założenia miejsca w Necie, które podtrzyma znajomości, konwersacje o muzyce nie tylko Chopina.
Pochodzę z Nowego Sącza, mam na imię Leszek. Interesuję się każdą muzyką, która niesie dawkę emocjonalną, choć najczęściej lubuję się w melodiach i instrumentach solowych. Grywam, uczę się, majsterkuję przy różnych instrumentach. Żałuję, że nigdy nie zabrałem się profesjonalnie, choć może dzięki temu mam pewien dystans do muzyki. Muzyka jest dla mnie sferą intymną osobowości.
Z muzyki klasycznej cenie najbardziej Chopina, choć nie przerabiałem całego dorobku Mozarta i Bacha, są utwory, które mnie poruszają - choćby wykonanie kwartetu w Sejmie, w kwietniu tego roku.
Jako nastolatek byłem fanem Metallicy i stylu rockowo-metalowego (nie mylić z metalem typu death, który z muzyką ma niewiele wspólnego) z tej racji, że byłem zafascynowany gitarą.
O ile Chopin zawsze mi się podobał i nigdy nie zrozumiem go na tyle, żebym odczuł syndrom "wypalenia, znudzenia". Tak na poważnie - zacząłem przesłuchiwać wszystkie jego utwory 2 lata temu. Na pewno wielką rolę odegrała w tym twórczość Tonego Macalpine, którego to dorobek polecam jako odskocznie od stricte klasyki.

Ulubiony pianista : Cyprien Katsaris.. no i może Ingolf Wunder ..za jakiś czas.
Nie będę się rozpisywał...

Witam na forum!
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 22:39:44 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 21, 2010, 22:48:50 »

Witam.
To miło, że ktoś wpadł na pomysł(niebieskooki?) założenia miejsca w Necie, które podtrzyma znajomości, konwersacje o muzyce nie tylko Chopina.
Witam serdecznie. Forum założyła Monika_Aleksandra. To jej pomysł, jej praca i jej zasługa. Ja zaoferowałem swoją pomoc w zakresie moderacji i ew. administracji, więc Monika po prostu przekazała mi swoje uprawnienia.

Skoro już tu jestem...
Mam na imię Łukasz i mieszkam w Warszawie.
Nie mam wykształcenia muzycznego, nie potrafię grać, ale cenię muzykę i dostrzegam jej wartość. Lubię utwory Chopina, muzykę organową (syn ma hopla na jej punkcie...) i chóry cerkiewne.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Penelope
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 22, 2010, 01:00:32 »

Witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Emilia i mieszkam w Warszawie. Mam 29 lat. Z zawodu jestem prawnikiem. Częśc mojej rodziny na poważnie para się muzyką klasyczną. Sama kiedyś grałam na skrzypcach i na pianinie. Muzykę kocham całym sercem i jest ona dla mnie żródłem najpiekniejszych wzruszeń. Jestem osobą bardzo uduchowioną. Oprócz muzyki bardzo kocham też książki, taniec, podróże, dobrą kuchnię...Z kompozytorów oprócz Chopina lubię też Mozarta, Czajkowskiego i całą w zasadzie muzykę operową na czele z Bellinim, Dionizettim, Puccinim, Verdim. Bardzo kocham też Włochy i wszystko co jest z tym krajem związane.

Pozdrawiam wszystkich,

Emilia
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 22, 2010, 07:40:01 »

Witam. Moje imię - Sławek. Mieszkam w Białymstoku. Zawód - inż. elektronik. Chopina kocham od dziecka. Poza tym Moniuszko, opera w ogóle, muzyka polska. Dzięki Kasiu i Ewo za skuteczne działanie.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 22, 2010, 13:05:44 »

Witajcie,
mam na imię Teresa mieszkam w Warszawie, jestem księgową i bardzo kocham muzykę klasyczną.
Mój ulubiony kompozytor to Franciszek Schubert.
Do forum Telewizji Kultura dołączyłam późno i pisałam raczej mało.
Tym większe było moje zdziwienie że dzisiaj gdy chciałam coś tam napisać otrzymałam informację że zostałam zbanowana za spamowanie.
Zupełnie nie wiem o co chodzi. Jestem zszokowana.
Bardzo proszę niech mi ktoś odpowie Smutny
Zapisane

micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 22, 2010, 13:14:10 »

Hmm, ale my z TVP Kultura mamy tylko tyle wspólnego, że też tam pisaliśmy. Mrugnięcie Witaj.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 22, 2010, 13:49:58 »

Witaj Tereso- wszyscy są zbanowani
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups wataha-wilkow-nocy cloudwind evelon airpol