Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przedstawmy się :)  (Przeczytany 60775 razy)
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #30 : Październik 23, 2010, 18:23:29 »


Boże, to ludzie w moim wieku też lubią taką muzykę? Jestem w szoku. To co, już nie jestem wyjątkowy?

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest ich tak wiele, ale byłoby dziwne gdybym jej nie lubiła. Gdyby jakikolwiek pretendent na muzyka nie lubiłby jej  Mrugnięcie
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 23, 2010, 18:45:19 »


Boże, to ludzie w moim wieku też lubią taką muzykę? Jestem w szoku. To co, już nie jestem wyjątkowy?

Szczerze mówiąc nie wiem czy jest ich tak wiele, ale byłoby dziwne gdybym jej nie lubiła. Gdyby jakikolwiek pretendent na muzyka nie lubiłby jej  Mrugnięcie

Moja przygoda - ta prawdziwa - z muzyką zaczęła się kilka lat po przerwaniu muzycznej edukacji, tak więc to stwierdzenie nie jest wcale takie oczywiste. Zaczęło się od wizyty w operze na Zemście Nietoperza, było to kilka lat temu, potem swoje zrobiło Youtube na którym porównywałem wykonania i odkryłem jak wspaniale można zmieniać coś, co wydawałoby się niezmienne - po prostu constans. Okazało się, że interpretacji jest tak wiele, a i sama muzyka jest tak wspaniała, że wpadłem w ten wir z którego nie wydostałem się do dzisiaj.

5 lat grałem na fortepianie, dzisiaj z tego zostało mi niewiele. Byłem strasznie leniwy a utwory które grałem nijak mnie nie porywały. Kilka miesięcy temu na nowo postanowiłem odkryć zakurzony instrument - niestety brakuje mi umiejętności a to, czego się nauczyłem ... cóż, przeminęło z wiatrem. Nie umiem czytać z nut - ciągle ćwiczę, ale póki co to katorga. Narazie kaleczę Chopina. Potrafię zagrać Preludium e-moll (bez ostatnich akordów, ponieważ poddaję się przy próbach ich rozczytania) do tego skrócone wersje Nokturnu op. 9 nr 2 i Poloneza as-dur. Nie mam talentu - przyznaje otwarcie, zwłaszcza, że mój kuzyn po powrocie z londynu przywiózł skrzypce na których nauczył się grać przy pomocy filmów z Youtube. Mimo to jestem z siebie dumny.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Październik 23, 2010, 21:49:34 »

Kochani, witam Was wszystkich ponownie i bardzo serdecznie... wkrótce napiszę więcej1
Janusz
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
smarkula
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


Aśka


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Październik 24, 2010, 01:29:58 »

Początki zawsze są trudne,ale cóż.Trzeba się odkryć.
Jestem Aśka,czasem John.Też należę do grona małolatów-skończone 18.Niby plastik się ma,ale w duszy dziecko.
Od 13 lat zajmuję się muzyką,początkowo fortepian,a od 6 lat obój.Mam nadzieję,że uda mi się coś w tej kwestii zrobić i na następnym chopinowskim akompaniować finalistom w orkiestrze;)Ale to takie małe marzenie.
Szczerze powiem,że Chopina jakoś nie potrafiłam słuchać aż do zeszłego roku,kiedy to usłyszałam Preludia wykonane przez Rafała Blechacza,które to poruszyły jakieś najciemniejsze zakamarki mojej duszy.I tak zaczął się Chopin.
Najbliższa muzyka to epoka impresjonizmu:Debussy,Ravel,oraz francuska Grupa Sześciu-Francis Poulenc,Darius Milhaud itd.
Interesuję się literaturą,szczególnie lubię powieści i opowiadania Murakamiego.Uwielbiam gotować!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!:)
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Październik 24, 2010, 08:18:52 »

Pochodzę z małego miasteczka. Jestem w średnim wieku.
Muzyki poważnej słucham w domu od 5 lat. Raz byłem na koncercie muzyki poważnej w Gminnym Domu Kultury. Grał kwartet smyczkowy, była gra na pianinie i były śpiewane arie operowe.
Dlaczego dopiero od 5 lat? Bo dopiero od pięciu lat mój syn chodzi do Ogniska Pracy Pozaszkolnej na naukę gry na keyboardzie i codziennie ćwiczy utwory w domu, które musi zaliczyć na następnych zajęciach aby się uczyć nowych. Poza tym jak to nastolatek słucha bardzo głośno, całymi dniami muzyki poważnej z płyt i internetu tak, że mimo woli jestem osłuchany przede wszystkim w operach Mozarta, Requiem Mozarta także muzyce Beethovena i wielu wielu innych, których nawet nie znam z nazwiska bo tylko słyszę ich muzykę całymi dniami.
Całymi dniami słyszę utwory fortepianowe z You Tube wykonywane przez młodych pianistów, którzy imponują mojemu synowi.
Tak więc dzięki synowi, który odrabia lekcje i uczy się przy tej muzyce zostałem wielbicielem muzyki poważnej.
Wcześniej zakochany byłem tylko w późnych Beatlesach, to znaczy z okresu kiedy już nie koncertowali a wydawali tylko płyty z bardzo rozbudowaną muzyką rockową, wręcz prawie symfoniczną, jakiej nikt przed nimi i nikt po nich nie grał nawet oni sami będąc osobno.
Jednak teraz stwierdzam, że przy muzyce poważnej ich nawet najbardziej rozbudowane i w swojej stylistyce skomplikowane utwory są tylko namiastką tego co słyszę w muzyce poważnej.
Lubię dalej te płyty Beatlesów, ale i muzyka klasyczna mnie wciągnęła i zachwyca. Dostarcza mi takich przeżyć jak nic mi nie dostarcza, brakuje słów by to wyrazić słowami, bo to są uczucia.
Kiedyś muzyka klasyczna mnie drażniła. Teraz jak jestem tak bardzo jej osłuchany (codziennie całymi dniami) przy tej muzyce naprawdę odpoczywam, więc jak tylko zaczął się Konkurs Chopinowski to od razu nim żyłem traktując go jak mistrzostwa świata dla młodych wirtuozów pianistyki.
Lubię ten skecz Janusza Gajosa, w którym gra melomana, który tłumaczy zainteresowanym w knajpie, że dobrze jest nic nie robić bo ten jest najlepszy co nic nie zagra.
TVP Kultura jest moim ulubionym programem. I jestem wdzięczny za to, że mogłem oglądnąć transmisję z wszystkich występów widząc zmagania młodych pianistów ze stresem i głębią utworów muzyki klasycznej czego się nigdzie nie zobaczy.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 24, 2010, 10:08:32 »

Teraz wysylam testowa wiadomosc
Juz raz sie przedstawilem na tym forum, ale moja wiadomosc nie przeszla.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Październik 24, 2010, 10:24:23 »

Wszystko jest OK.
Zatem. Nazywam sie Bartek. Jestem muzykiem (kompozycja, dyrygentura i skrzypce).
Kocham Scarlattiego i Steve Reicha. Oczywiscie nie zapominam o Bachu, Mozarcie Haydnie i Chopinie.
Mam zone dwoje dzieci. Uwielbiam Tatry i Internet.

Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : Październik 24, 2010, 10:33:19 »

Witam serdecznie wszystkich nowo przybyłych członków forum. Witam Pana Marka, z którym już miałam przyjemność się poznać na poprzednim forum. Witam Pana Janusza, z którym również wiedliśmy miłe pogawędki na forum TVP Kultura. Przyznam, że brakowało mi Pana, Panie Januszu i oto Pan jest. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Niebieskooki - jestem pod wrażeniem nagłówka Uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 24, 2010, 10:34:20 »

Bartus, smarkula- serdecznie witam i ogromnie się cieszę, że jest nas coraz więcej.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 24, 2010, 11:02:36 »

Witam wszystkich wrażliwych i kulturalnych ludzi i proszę mnie nie tytułować per pan.

Marek
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : Październik 24, 2010, 11:41:24 »

Witam serdecznie wszystkich nowo przybyłych członków forum. Witam Pana Marka, z którym już miałam przyjemność się poznać na poprzednim forum. Witam Pana Janusza, z którym również wiedliśmy miłe pogawędki na forum TVP Kultura. Przyznam, że brakowało mi Pana, Panie Januszu i oto Pan jest. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Niebieskooki - jestem pod wrażeniem nagłówka Uśmiech
Dzień dobry Moniko! I ja jestem bardzo szczęśliwy, ze nasza wirtualna przyjaźń z forum TVP Kultura nie zaginęła i że wraz z zapadnięcim półmroku w sali FN odnaleźliśmy się tutaj znowu razem i że wciąż odnajdujemy tu większość naszych forumijnych przyjaciół: Ewę 578, Niebieskookiego, orzecha75, Casablankę i wielu, wielu innych, ktorych aż strach wymieniac, żeby nie pominąć nikogo. To dzieki Twojej inicjatywie, Moniko. Chwała ci za nią. Ale i każdy nowy nasz tutaj przybyły przyjaciel jest koralikiem, ktory będziemy nanizac na wspólną naszą nitkę i wiązać silnym węzłem. Razem - nie zaginiemy i zadbamy, aby to co wspólnie kochamy, CHOPIN i każda DOBRA MUZYKA, żyła w narodzie i mądrze wpisywała się w jego kulturową teraźniejszość.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Październik 24, 2010, 11:59:41 »

witam Wszystkich. Witam Pana Janusza - bratnią inżynierską duszę. Ja tak często nie pisałem na forum TVP Kultura. Czytałem jednak prawie wszystko. Muszę się Wam zwierzyć, że ja tez coś zrobiłem dla Chopina z okazji jego 200 rocznicy. W moim mieście (w samym centrum) jest taki duży dom handlowy, który ma ciekawą reklamę neonową. Jest to tęcza składająca się prawie ze stu elementów neonowych. Kiedyś budowałem tą reklamę. W dniu urodzin Chopina (1 marzec, na 22 lutego nie zdążyłem) zmieniłem program świecenia się tej reklamy. Co 15 minut tęcza zamienia się jakby w klawiaturę fortepianu i "wygrywa" świetlnie etiudę c-moll z op 10. Może to nie wygląda jakoś szczególnie zachwycająco (ale któż może dorównać Chopinowi; ja nie) jednak kilka osób zwróciło mi na to uwagę. Tyle mogłem zrobić, to wynikało z potrzeby serca. Aha cieszę się z Kuriera Szafarskiego
Zapisane

skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #42 : Październik 24, 2010, 12:49:26 »

Sułek - jak wspaniale  Chichot
Panie Januszu, smarkulo, aro witam również Uśmiech .

Słuchajcie, jestem troszkę zagubiona, chciałam napisać jak to jeden fragment scherza E-dur powoduje u mnie jakies dziwne reakcje scisku zaolądka i łzotoku, ale supelnie nie wiedziałam gdzie. Nieśmiało pytam: może założymy luźny temat muzyczny w którym bedziemy mogli wysyłać linki z muzyką , którą chcielibyśmy się podzielić z resztą użytkowników, opisać dlaczego i co nas porusza itd itp  Uśmiech ?
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Październik 24, 2010, 12:52:20 »

Ja byłbym za. Wiedzy na temat muzyki, co jest w niej wspaniałe według mnie nigdy dosyć.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Październik 24, 2010, 14:35:54 »

Skrzypczatko, a skąd jesteś, bo po tym jak zobaczyłem Twój poprzedni avatar, to mam takie dziwne wrażenie że gdzieś już taką panią widziałem.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg bratnica wyscigi-smierci valiance krwawawataha