Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 146193 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #600 : Październik 17, 2015, 12:55:28 »

Szymon polskim bohaterem narodowym, piszą o nim wszedzie  Chichot

http://muzyka.onet.pl/newsy/konkurs-chopinowski-polak-w-finalowej-dziesiatce/btxnr2
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #601 : Październik 17, 2015, 15:01:22 »

mam w domu spokój, sprzątam i przy okazji myślę o KCH
słucham teraz RH
czy zgodzilibyście się z twierdzeniem, że nawet w finale mamy chopinistów i pianistów (niesamowicie sprawnych technicznie)?
próbuję stworzyć 2 listy do nagród:
- poprawną politycznie strawną do akceptacji Jury
- własną, najpierw chopiniści, dalsze miejsca dla zdolnych wyjadaczy konkursowych
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #602 : Październik 17, 2015, 15:03:38 »

A moje rozbite kolano Cię przekona?
Elu, ze względu na twoje kolano kupuję młodego, utalentowanego Tonego  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #603 : Październik 17, 2015, 16:04:32 »

poświęciłem trochę czasu RH
intuicja podpowiada mi, że będzie w pierwszej trójce, co więcej jest to człowiek, który równie dobrze może wygrać cały konkurs,
już teraz zachowuje się jak zwycięzca, to nie On gratuluje konkurentom, to nie On pierwszy wyciąga rękę,
do RH trzeba przyjść i się pokłonić,
z punktu widzenia dobra KCH jest świetny kandydatem, pianistą, który - jak pisał Bodek1 "przyciągnie ludzi do sal koncertowych i podejmie się dalej nieść chopinowską pałeczkę w sztafecie pokoleń"
z drugiej strony, ja sam nie potrafię wyczuć wysublimowanych emocji pod jego palcami, gra bez tego najważniejszego chopinowskiego rysu.
Dalej szukam swojego kandydata (podkreślam swojego, bo RH może wygrać cały konkurs, a decyzja już pewnie zapadła).
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #604 : Październik 17, 2015, 17:18:09 »

Szymon Nehring - mazurki jak się patrzy
nie pędzi, nie drepcze, tańczy zwiewnie
Szymon jest chopinistą!
te w tonacjach molowych lepsze
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #605 : Październik 17, 2015, 17:41:36 »

posłuchałem Yike (Tonego) Yanga "pędziwiatra" jak zagrał II etap,
Barkarolę Fis-dur op. 60 wzorcowo
dlaczego tak pędził w sonacie?, dwie pierwsze części zagrał wręcz nieznośnie jak dla mnie
spokojnie może być w finale, jest chopinistą, to pędzenie jest chyba najłatwiejsze do skorygowania 
ale konieczne

daje utworom Chopina piękno, ale odbiera majestat
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 17:43:38 wysłane przez Casablanka » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #606 : Październik 17, 2015, 17:59:35 »

poświęciłem trochę czasu RH
intuicja podpowiada mi, że będzie w pierwszej trójce, co więcej jest to człowiek, który równie dobrze może wygrać  
Nie mam problemów ze złapaniem kontaktu z RH. Czytam jego emocje, mimo że nie są oczywiste. Czy wygra nie wiem. Jakoś czuję,  że  nie. Bo może jednak prym powiedzie filozoficzny Seong lub żywiołowa Kate. Szukałabym zwycięzcy wśród nich - na razie, bo jednak czekam na koncert - gdyby nie wcześniejsze doświadczenia. Wprawdzie zagrożenie ze strony Dinary minęło,  ale zawsze może wygrać Osokins Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #607 : Październik 17, 2015, 22:39:19 »

Wysłuchałam dyskusji na temat kwalifikacji do finału w Dwójce. Mogę stwierdzić, że nie różniła się w zasadzie od tego co pisaliśmy na forum.
Głównie obracała się wokół pytania: "Dlaczego nie Książek, a dlaczego Jurinic" (skądinąd te nasze pytania zaczęły mi się kojarzyć nieodparcie, choć nieco przewrotnie, z powieścią Agathy "Dlaczego nie Evans" Chichot), oraz przewidywań, że o pierwsze miejsce będą rywalizować Kate Liu, Charles Richard-Hamelin i Seong-Jin Cho.Uśmiech
Żal za Książkiem zdaje się nawet przypominać ubiegłokonkursowy żal za Koziakiem.

Lubię RH(+), o ile sobie przypominam, zwróciliśmy na niego uwagę podczas eliminacji, i chyba nie tylko ze względu na nazwisko:)

Przy okazji mieliśmy okazję słuchać kolejnych oficjalnych bon motów przy okazji fetowania naszych finalistów (a to dopiero przedsmak tego, co jeszcze czeka ich i nas podczas koncertów laureatów wraz z ich otoczką). Tym razem nie mieliśmy szczęśliwie armat w krzakach, mieliśmy za to pobrzękiwanie sukmaną Chichot Jak rzekł Voltaire, dzień bez uśmiechu jest dniem straconym Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 22:52:09 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #608 : Październik 17, 2015, 23:39:54 »

Tym razem nie mieliśmy szczęśliwie armat w krzakach, mieliśmy za to pobrzękiwanie sukmaną Chichot Jak rzekł Voltaire, dzień bez uśmiechu jest dniem straconym Chichot

Możesz, Asiu, przybliżyć, kto i co dokładnie powiedział? Wiem tylko, że dziś w Pałacu Prezydenckim jurorzy i uczestnicy zostali przyjęci przez prezydenta  Mrugnięcie

Wiecie, są - IMO - tylko dwa nazwiska, które bezwzględnie NIE MOGĄ wygrać konkursu (no, w zasadzie trzy - choć tego trzeciego przy okazji niezmiernie podziwiam). Werdykt nie powinien zatem tym razem być kontrowersyjny (z naciskiem na "nie powinien").
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #609 : Październik 18, 2015, 00:39:08 »

Możesz, Asiu, przybliżyć, kto i co dokładnie powiedział? Wiem tylko, że dziś w Pałacu Prezydenckim jurorzy i uczestnicy zostali przyjęci przez prezydenta  Mrugnięcie
No właśnie Mrugnięcie W Dwójce można było tego posłuchać. Prezydent w sumie bardzo ładnie i opisowo pragnął wyrazić, co słyszymy w muzyce Chopina. Były wierzby itp. Tylko zabrał się chyba do tego zbyt ambitnie i szczegóły porównań troszkę zaczęły mu się mylić:) Więc były przydrożne krzyże na grobach, po czym dopiero przydrożne kapliczki, a potem znów pobrzękiwanie sukmanami, które szybko przeszło w pobrzękiwanie już czymś, czym dało się pobrzękiwać (bodaj szabelką?), ale słowo się rzekło Chichot Ogólnie trzeba przyznać, że nasze szefostwo jakoś nie ma szczęścia do Fryderyka Spoko

Wiecie, są - IMO - tylko dwa nazwiska, które bezwzględnie NIE MOGĄ wygrać konkursu (no, w zasadzie trzy - choć tego trzeciego przy okazji niezmiernie podziwiam). Werdykt nie powinien zatem tym razem być kontrowersyjny (z naciskiem na "nie powinien").
W Dwójce typowania rozkładały się tak: Kate Liu, Hamelin, Kate Liu ex aequo z Hamelinem, Seong-Jin. Przy okazji padło wiele ciepłych słów o każdym z nich. Oraz o Książku, a zwłaszcza o jego mazurkach. Aczkolwiek jak najbardziej wyrażono też radość z powodu przejścia Szymona. Zwłaszcza pan Ratusiński nie mógł się pogodzić, jak to się stało, że Krzysztof nie został doceniony przez jury, wręcz określił to jako wielką krzywdę. Dwójka typuje czwórkę kandydatów do nagrody za mazurki: Książka, Szymona, Hamelina i Liu.

Kate pani Tarnawskiej przypominała medium wchodzące w trans Uśmiech (te przymknięte oczy), wręcz nawiązujące kontakt z duchem Chopina:))

Szyszkin został tym razem określony jako "lodołamacz prujący przez fale" Chichot

Nieco komplementów zebrał też Luigi, jako klimatyczny naturalny chopinista. Coś mi zaczęło dzwonić w pamięci, kiedy wspomnieli o jego występie w Dusznikach - czy nie było czasem w Dwójce transmisji jego recitalu?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2015, 03:59:11 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #610 : Październik 18, 2015, 09:21:08 »

Zwracam sie z prosba do stada - Nie zapomnijmy o tym pianiscie.

BARKAROLA                     
Kausikan Rajeshkumar 
https://www.youtube.com/watch?v=-un11sv6FUg

Dla porownania - finalisci:

BARKAROLA
Yike     https://www.youtube.com/watch?v=MrFVpH4dn5o
 Lu       https://www.youtube.com/watch?v=Bt8JvFu88RY

 
Bardzo zaluje, ze male bladki wyeliminowaly zwyciezce juz w pierwszym etapie.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #611 : Październik 18, 2015, 10:43:20 »

zacytuję sam siebie z wątku o wytypowanie zwycięzcy:

"pokuszę się o coś więcej,
jeśli nie zdarzy się coś nieprzewidzianego (np. wycofanie się z konkursu) to cała obecna 18-stka uczestników (świetnych pianistów) jest już tłem dla walki jaka o laur pierwszeństwa rozegra się między dwojgiem uczestników:
Kate Liu i Charlesem Richardem-Hamelinem.

Uzasadnienie:
zaznaczę, że wcale nie żartuję

Charles Richard-Hamelin ma ugruntowaną pozycję w muzycznym świecie (podobno gra wyjątkowo)

Kate Liu - (akurat jej gra mnie przekonuje i życzę jej zwycięstwa) - jest bardzo efektowną dziewczyną i ślicznie będzie wyglądać na okładkach płyt DG, a sprzedaż się liczy.

Naprawdę nie żartuję z typami, czas pokaże.

... a dla mnie zwyciężczynią jest 16-latka, odesłana po 1 etapie, której grę słyszałem, ale jury nie dało mi szansy bym oswoił się z jej nazwiskiem, mam nadzieję, że wróci, i wróci tak jak zrobił to Ingolf"

napisałem to w nocy po ogłoszeniu wyników II etapów, napisałem to bezdusznie jak handlowiec zupełnie nie zwracając uwago na ich grę
w innym miejscu napisałem parafrazując Bismarcka, że ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę i KCH
i z przerażeniem stwierdzam, że te słowa mogą stać się rzeczywistością
 kiedyś czytałem książkę "Lifting Shadows" Richa Wilsona... mogłem jej nie czytać, ona mnie obudziła i pokazała jak wygląda marketing w muzyce
 - zespół pół roku pracuje nad 18 minutowym utworem, który wypływa wprost z ich emocji i czym chce się dzielić, ma przyzwolenie dyrektora handlowego, że wydadzą to na płycie (ktoś to musi sfinansować), a po czasie dyrektora wyrzucają z pracy, jego miejsce zajmuje cioteczny prezesa, który zajmuje się cyferkami, nie nutami i siedząc przy biurku w garniturze, ołówkiem wszystko kreśli i nakazuje skrócić utwór do 4'30"
tak się to dzieje w życiu
zrozumiałem, że tak samo jest z KCH
dlatego strzelam, że:

lista - wybór pierwszej trójki wg Jury będzie wyglądała tak:

-  RH
-  Liu
-  Seong-Jin Cho

RH typuję na zwycięzcę konkursu

2-ga lista moja (chopiniści) 

- Luigi Carroccia - preludia
- Lu - preludia
- Nehring mazurki
- Pan Yike (Tony) Yang  - z tym zastrzeżeniem, że jeszcze dużo, dużo pracy przed nim Barkarola i Impromptu II etap (widzicie, że kolano Eli działa? :-))
- Kobayashi - mazurki
- i wielu innych, szukam chopinistów, Liu też bym mógł tu wpisać, nie miałem okazji wsłuchać się w grę  Seong-Jin Cho

pewnie nie możecie uwierzyć
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 11:10:17 wysłane przez Casablanka » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #612 : Październik 18, 2015, 11:11:48 »

Casablanko.
Kilkakrotnie piszesz o tej 16-sto latce nie podajac, jak sie nazywa.
Czy masz jakis plan wobec niej?

Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #613 : Październik 18, 2015, 11:17:16 »

Casablanko.
Kilkakrotnie piszesz o tej 16-sto latce nie podajac, jak sie nazywa.
Czy masz jakis plan wobec niej?


ja właśnie nie wiem jak się nazywa,
mam plan - czekać kolejne 5 lat i odszukać ją wśród uczestników XVIII KCH
i słuchać, słuchać  Uśmiech
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #614 : Październik 18, 2015, 11:26:44 »

To jest chyba tajemnica Casablanki: http://pl.chopincompetition2015.com/competitor/d2a8e716-9cdc-4a84-a20d-fb1cb5ae5edb
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol moloromme articz pegasus gonerpg