Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 147459 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #585 : Październik 16, 2015, 23:21:30 »

Pamiętajcie o jutrzejszym Requiem. Następne takie dopiero za 5 lat...

Pamiętajcie też o jutrzejszym dwójkowym Trybunale - wybór najlepszego wykonania Requiem Mozarta!

sobota, godz. 17.00, Dwójka.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #586 : Październik 16, 2015, 23:30:13 »

kochani, cały dzień spędziłem w Waszym towarzystwie, w naszej kawiarence z najlepszą kawą i ciastkiem
będę to pamiętał
jutro robię obowiązkową przerwę z pewnym zespołem odstawienia,
ale muszę odpocząć i nabrać dystansu przed finałem,
poukładać
jeśli dzisiaj kogoś "dotknąłem" to najmocniej przepraszam
i jeszcze jedno:
KSz nigdy nie zniknie!!! i tego się trzymajmy (ktoś musi spisać w formie papierowej nasze maile na wypadek
gdyby zniknął z przyczyn technicznych, bo tylko taką przyczynę jako realną biorę pod uwagę)
no przecież musimy się odnaleźć

a wpadłem no to dzięki Bartkowi
jak się wszystko w życiu sypie mój przyjaciel powtarza:
Pawle, myśl jakie dobre rzeczy z tej sytuacji możesz wynieść ...



Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #587 : Październik 17, 2015, 07:48:17 »

Dwóch reprezentantów USA oraz dwóch reprezentantów Kanady. Czyli nie ma powtórki sprzed 5 lat, kiedy to jeden kraj (Rosję) reprezentowało aż 5-ciu pianistów. Niemniej, "ukłon" w stronę USA i Kanady daje trochę i do myślenia i do statystycznej analizy szans.

Szanuję werdykt Jury i go uznaję, lecz się z nim nie zgadzam. Jakimś "cudem" do finału zawsze musi dojść jakiś "szaleniec". Mam tutaj na myśli pianistę kontrowersyjnego stylem gry a także stylem okazywania siebie w kategoriach pozamuzycznych. Pięć lat temu "szaleńcem" był Bożanov i poniekąd Triffonov. W tym roku jako "szaleniec" znajdzie się w finale Osokins.

Osokins nie ma szans nawet na podium, nie otrzyma nagrody za najlepsze wykonywanie poszczególnych utworów, ale pokaże się na scenie wraz z orkiestrą i odegra w swoim kontrowersyjnym stylu koncert.

Wielcy przegrani? To ci, którzy wypadli lepiej niż Chorwat Jurinić, Kanadyjczyk Yike (Tony) Yang i Osokins, a mimo to nie znaleźli się w finale.

Przykładowe pary porównawcze:
Jurinić czy Kozak?
Jurinić czy Książek?
Jurinić czy Klinton?
Osokins czy Krupiński?
Osokins czy Kozak?
Yang czy Chistiakova?

Można próbować dowieść, że stała się krzywda.

Poza tym spodobała mi się diagnoza @Niebieskookiego http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=387.msg29025#msg29025

Chętnie poznałbym merytoryczne pod kątem muzycznym uzasadnienie poszczególnych członków Jury, dlaczego odrzucili Krupińskiego, Książka, Kozaka? W czym byli gorsi od Jurinićia, Yanga i Osokinsa? Kogo prezentacja wierniej odzwierciedlała "stan Chopina"?

Gratuluję Szymonowi Nehringowi, którego gra wyrażała powagę, szacunek do nut Naszego Wielkiego Mistrza.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 07:52:22 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #588 : Październik 17, 2015, 09:12:59 »

Nagroda za genialnego mazurka idzie do Pana
Szymona Nehringa.

Totalna rewelacja. Az chce sie zyc.
Latwo jest przedobrzyc rytm (LR) opozniajac na 3.
Szymon gral to opozienie z perfekcyjna (nie za duzo nie za malo) dokladnoscia.
Nie wyobrazam sobie innych finalistow nie-polakow, zeby chociaz uszczkneli odrobine tego smaczku POLSKIEGO MAZURKA!!!

https://www.youtube.com/watch?v=H9EhcVBrCb4
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 10:58:00 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #589 : Październik 17, 2015, 09:34:49 »

no przekonujcie mnie o Tonym, ja potrafię zmienić zdanie


A moje rozbite kolano Cię przekona? To w końcu z powodu słuchania sonaty w wykonaniu Yike wlazłam w wózek pchany przez starszą panią, która zresztą zdegustowanym spojrzeniem dała jasno do zrozumienia co myśli o słuchawkach w uszach kobiety w wieku tzw. średnim. Kolano pięknie obrzękło, nabiera barw, boli "po skurcybyku" - jak mawia znajomy góral. Czy jest na sali lekarz?

A tak serio - Yike nie był moim "murowanym" kandydatem. Typując go zadziałałam raczej instynktownie. Musiało być w jego grze coś, co mnie zainteresowało, choć może nie do końca przekonało. Dzięki możliwości odsłuchiwania, może dowiem się co to było.


Osokins nie ma szans nawet na podium, nie otrzyma nagrody za najlepsze wykonywanie poszczególnych utworów, ale pokaże się na scenie wraz z orkiestrą i odegra w swoim kontrowersyjnym stylu koncert.

Wielcy przegrani? To ci, którzy wypadli lepiej niż Chorwat Jurinić, Kanadyjczyk Yike (Tony) Yang i Osokins, a mimo to nie znaleźli się w finale.

Chętnie poznałbym merytoryczne pod kątem muzycznym uzasadnienie poszczególnych członków Jury, dlaczego odrzucili Krupińskiego, Książka, Kozaka? W czym byli gorsi od Jurinićia, Yanga i Osokinsa? Kogo prezentacja wierniej odzwierciedlała "stan Chopina"?


Osokins to zupełnie "nie mój człowiek". Typowałam go na czuja - przewidując ocenę jurorską i zupełnie con amore. Wcale nie jestem pewna czy nie dostanie jakiejś nagrody. Jurinic - już się pastwiłam na tym wyborem, dalej nie będę. KSIĄŻEK - to jest coś, co zupełnie wymyka się moim zdolnościom rozumienia oraz instynktowi. I też chętnie poznałabym merytoryczne względy, dla których nie zagra finału. 
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #590 : Październik 17, 2015, 10:04:58 »


Chętnie poznałbym merytoryczne pod kątem muzycznym uzasadnienie poszczególnych członków Jury, dlaczego odrzucili Krupińskiego, Książka, Kozaka? W czym byli gorsi od Jurinićia, Yanga i Osokinsa? Kogo prezentacja wierniej odzwierciedlała "stan Chopina"?



Ja zadałabym pytanie w czym lepszy był Shishkin?
Nigdy tak nie było aby z werdyktem zgadzali się wszyscy na 100 %. Zawsze byli pokrzywdzeni i bolało jeśli byli to nasi ulubieńcy.To jest konkurs i wszyscy wygrać nie mogą. Ja wierzę ,że członkowie jury kierowali się swoją wiedzą i muzycznym gustem a nie jakimiś pozamuzycznymi kwestiami. Bo dlaczego akurat teraz tylu Amerykanów i Kanadyjczyków a 5 lat temu tylu Rosjan?  Nie rozumiem???

Nota bene Marek Dyżewski w swoim ostatnim felietonie nazwał Yanga geniuszem.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #591 : Październik 17, 2015, 11:14:00 »

UWAGA! Uwaga! nie przegapić, za 46 min. od tego wpisu o godz. 12.00 konferencja prasowa podsumowująca wszystkie III etapy konkursu
nie wiem w jakich mediach, typuję TVP Info albo TVP Kulturę, na pewno będzie w II programie PR
myślę, że przy naszym stadium uzależnienia warto posłuchać
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #592 : Październik 17, 2015, 11:48:52 »

Wg mnie jurorzy poddali się naciskom mediów, które forsują ludzi młodych, perspektywicznych, ładnie prezentujących się na scenie, potrafiących wnieść coś nowego do muzyki Chopina, przyciągnąć tłumy do sal koncertowych, a nie konieczne grający ją w sposób klasyczny, tradycyjny. Poza tym cieszmy się finaliści Konkursu będą  reprezentować i propagować muzykę Fryderyka na całym Świecie. W USA przez Azjatów Kate i Erica w Kanadzie przez Richarda i Tonyego, Bałkany przez Juricica, w Rosji przez Szyszkina, w Korei przez Seonga i Japonii przez Aimi i będzie to PRAWDZIWIE GODNA REPREZENTACJA
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #593 : Październik 17, 2015, 12:02:35 »

Sluchajac Yike nagle poczulem sie dobrze.
Rozwalilem sie na fotetu i sluchalem.
Nie przeszadzalo mi to, ze polowa mojego ciala zawisla w powietrzu.
Powiedzialbym ze byla to pozycja niewygodna. W normalnych warunkach wytrzymal bym tylko kilka minut.

Potem, na scene wyszedl stremowany Xu.
W miare uplywu czasu nerwy nabieraly ksztaltu i formowaly sie emocje. Duza emocje.
W tym momencie sobie pomyslalem, ze Yike wypadl troche gorzej. Wlasciwie nie gorzej lecz inaczej.
A to inaczej nie jest moim "naczej".
Pomyslalem, ze Xu nie powinien pobierac lekcji w Polsce.
Czasami moglem uslyszec frazy "wyuczone".
Pianista zmagal sie z tym, co jego, a tym co pani kaze.


Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #594 : Październik 17, 2015, 12:04:18 »

Jurinic przeszedl.
Ciesze sie.
Zasluzenie.
Jego gra zwrocila moja uwage (szczegolnie etiudy)
Gra pelna pasji, rewelacyjnej techniki.
Jurinic dotarl do mnie stosujac metode "na wprost".
Szkoda, ze Wam sie nie podobal.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #595 : Październik 17, 2015, 12:08:29 »

UWAGA! Uwaga! nie przegapić, za 46 min. od tego wpisu o godz. 12.00 konferencja prasowa podsumowująca wszystkie III etapy konkursu
nie wiem w jakich mediach, typuję TVP Info albo TVP Kulturę, na pewno będzie w II programie PR
myślę, że przy naszym stadium uzależnienia warto posłuchać


z przykrością stwierdzam, że nie potrafię znaleźć transmisji na żywo z FN
jeśli ktoś potrafi niech da znać (nawet z retransmisji)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #596 : Październik 17, 2015, 12:12:23 »

z przykrością stwierdzam, że nie potrafię znaleźć transmisji na żywo z FN
jeśli ktoś potrafi niech da znać (nawet z retransmisji)

Cóż, za tydzień wybory, wiadomo, jakie są priorytety w TV  Niezdecydowany
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #597 : Październik 17, 2015, 12:14:08 »

Bart, Jurinica miałem na liście tych, którzy IMO powinni znaleźć się w finale  Mrugnięcie
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #598 : Październik 17, 2015, 12:16:25 »

Nie dziwię się też że przy takim założeniu Międzynarodowej Muzyki Chopina znalazło się w finale tylko 1 miejsce dla Naszego reprezentanta. Za namową Bartusa odsłuchałem Mazurka w wykonaniu Szymona - naprawdę przepiękny, pogodny i nastrajająco pozytywnie do finału Konkursu. Pominąłem poprzednio Osokinsa - widzę dużo podobieństwa w jego wyglądzie i grze do Trifonowa. Myślę, że zrobi podobną karierę jak Danił na całym Świecie i przyciągał fanów ma swoje koncerty. Brakuje tylko reprezentanta Afryki. Jestem przekonany że jak tylko na przyszłym Konkursie znajdzie się uzdolniony Murzyn to w ciemno dojdzie do Finału Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #599 : Październik 17, 2015, 12:53:47 »

A moje rozbite kolano Cię przekona? To w końcu z powodu słuchania sonaty w wykonaniu Yike wlazłam w wózek pchany przez starszą panią, która zresztą zdegustowanym spojrzeniem dała jasno do zrozumienia co myśli o słuchawkach w uszach kobiety w wieku tzw. średnim.
Chichot Nie ma jak ejdżyści;) Słuchawki nie zdają się być przypisane do określonego wieku, a najwyżej w pewnym momencie przejdą płynnie w aparat słuchowy Duży uśmiech Ja też zaliczyłam kilka tzw. bliskich spotkań trzeciego stopnia w markecie obok domu, i na pewno wzbudziłam nieco negatywnych emocji (łazi jak nieprzytomna i się rozbija:)), szczęśliwie były to raczej kolizje typu wózek o wózek:) Elu, współczuję Ci kontuzji! Z drugiej strony; jak to się będzie po latach wspominać Spoko

Jurinić czy Kozak?
Jurinić czy Książek?
Jurinić czy Klinton?
Osokins czy Krupiński?
Osokins czy Kozak?
Yang czy Chistiakova?

Osokins to zupełnie "nie mój człowiek". KSIĄŻEK - to jest coś, co zupełnie wymyka się moim zdolnościom rozumienia oraz instynktowi. I też chętnie poznałabym merytoryczne względy, dla których nie zagra finału. 

Itd., itp. Można by mnożyć: "Dlaczego nie: Zi Xu, Carroccia?". A wcześniej: "Dlaczego nie Nowak, Wierciński, Chao Wang, Ullman, Zheng, Arishima...?"

Zgadzam się z Agą: podobnie jak poprzednio, każdy z nas pożegnał kogoś, kogo subiektywnie uważał za bardziej godnego laurów od kogoś z kolei innego. Nie było szans, abyśmy wszyscy zgodzili się ze wszystkim decyzjami jury, nigdy nie było. Natomiast musimy pamiętać o podkreślanym przez wszystkich, także przez nas, niezmiernie wysokim poziomie wszystkich konkursowiczów. Jury, nie wytypowane losowo niczym ławnicy, ale złożone z najwybitniejszych fachowców świata, zdecydowało tak a nie inaczej. Biorąc udział w Konkursie wszyscy z góry zgodziliśmy się na to, że będą mieli prawo podjąć własną decyzje, która i dla nich była kwestią kompromisu kilkunastu różnych upodobań, i która na pewno nas w jakiś sposób zaboli:). To jak losowanie ze szkatułki pełnej klejnotów - jeden woli diament, inny perłę, ale raczej nie znajdą się tam zwykłe polne kamienie Mrugnięcie

Wg mnie jurorzy poddali się naciskom mediów, które forsują ludzi młodych, perspektywicznych,
Nieśmiało też zauważyłabym, że z założenia innych ludzi na konkursie nie było Chichot Ale to na pewno istotne, i z tym się zgodzę, że najważniejsze jest dziś, właśnie z perspektywy promowania Chopina, znalezienie wykonawców, którzy poniosą jego muzykę w świat w sposób, który będzie ciekawy, elektryzujący, jak najskuteczniej będzie przyciągał do niego słuchaczy. Yike mógł również poczekać i dalsze 5 lat; jednak jest genialny i spełnia takie nadzieje.

A co do Osokinsa - który także jest niewątpliwie genialnym pianistą - mogę się założyć, że w porównaniu z tą sonatą b-moll w wykonaniu Glena Goulda, której dzisiaj miałam okazję posłuchać, jego oryginalność to Pikuś, a nawet Pan Pikuś  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 13:18:46 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sithowie jamaiworld daxrel boombeachpolska wilczerp