Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 147134 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #615 : Październik 18, 2015, 11:31:13 »


być może, ale jeśli była też 16-letnia Azjatka to chodzi mi o Azjatkę
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #616 : Październik 18, 2015, 11:36:06 »

W takim razie myślę, że chodzi o nią:

http://pl.chopincompetition2015.com/competitor/072f9ced-3b40-40a1-9db4-1024ed9af30b
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #617 : Październik 18, 2015, 11:43:40 »

tak - warto zapamiętać NAGINO MARUYAMA w kontekście XVIII KCH 2020r.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #618 : Październik 18, 2015, 11:56:19 »

a jeszcze żebym nie był źle zrozumiany
jeśli konkurs wygra RH to ja nie mam nic przeciwko
rękę do gry i warsztat to On ma

a piszę to dlatego, że zwycięzca pewnie już jest wybrany (sonaty i preludia zagrane)
koncerty z orkiestrą to jest tylko uczta dla ducha, "z góry"  i taka "z grubsza" ocena uczestnika
jak będzie się prezentował na estradach świata
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 12:01:42 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #619 : Październik 18, 2015, 12:03:40 »

Dobre...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #620 : Październik 18, 2015, 13:09:03 »

patrz na nuty, czy patrz w nuty?  Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #621 : Październik 18, 2015, 14:17:33 »

 Chichot Część z tych kibicujących pewnie właśnie patrzy NA nuty Mrugnięcie Choć i środowisko muzyczne nie daje świetlanego przykładu względem werbalnej elegancji Spoko Fakt, że jesteśmy narodem ogólnie dość mocnym w gębie (a raczej w języku) Niezdecydowany
Krzywiłam się dość mocno na to nasze ulubione słowo, tak ulubione, że aż uwiecznione zostało przez Lema, a rebours, w Bajkach robotów, jako zwyczajowy okrzyk bojowy Selektrytów Chichot Jednak trochę mi przeszło, kiedy dowiedziałam się, jak popularnym i we wszelkich możliwych konfiguracjach używanych słowem jest z kolei w Paryżu równie wieloznaczne i mało wyrafinowane putain  Spoko Zatem teraz mówię sobie: cóż, wolno paryżanom, w samym sercu i stolicy kultury - wolno i nam Chichot

« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2015, 03:34:21 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #622 : Październik 18, 2015, 15:00:40 »

Co do RH, warto też przypomnieć, że w eliminacjach zrobił na nas bardzo dobre wrażenie: zwłaszcza ogromnie podobały nam się  jego etiudy; Patrykowi szczególnie "Zimowy wiatr", ale także ballada - jego zdaniem znakomita. Bartek też określił go jako znakomitego pianistę. Naprawdę nie kierowała nami magia nazwiska;)

W pierwszym etapie przeżyłam zachwyt:
Kiedy gra nokturn H-dur op. 62/1, to też czuję, że to mój ukochany nokturn:) [...] Etiuda 25/5 bardzo piękna. Rewolucyjna z właściwym ogniem. Ballada z szerokim oddechem, wciągającą opowieścią. [...] Charles Richard przemawia do mnie, znajduje właściwe barwy i nastroje. Chcę go słuchać dalej:)"

Pat: "Piękna ballada, mimo zakłóceń mojego smartfonowego radia Mrugnięcie ( Chichot) Hamelin jest chopinistą. [...] Zasłużył na lepszy odsłuch!"
Hamelin zachwyca, jak widzę, wszystkich"
Nie zmówiliśmy się, że będziemy popierać popularnego wykonawcę Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 15:15:40 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #623 : Październik 18, 2015, 16:16:41 »

co do Aljoszy Jurinića szczerze i subiektywnie ode mnie
znalazłem Go grającego w II etapie
Barkarola Fis-dur op. 60 szkolna, z bardzo dziwną manierą, jakieś pojedyncze nie wiadomo dlaczego akcentowane dźwięki
Walc As-dur op. 64 nr 3 całkiem skopany
Polonez As-dur op. 53 - w tej części kiedy mamy pulsujące oktawy spuchł, nie wytrzymał tempa
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2 lirycznie bardzo ładnie, ale nie kupuję
Polonez-fantazja As-dur op. 61 - nawet ładnie, (poprawnie plus śliczna kantylena, ciężka lewa ręka, do formy jako całości poloneza (chodzi mi o budowanie planów) też bym się przyczepił)


największy zarzut - nietrzymanie tempa, (jestem na to szczególnie wyczulony jeśli ktoś nie trzyma tempa, zacząłeś szybko to się męcz, Tony gra - pędzi jak głupi, ale przynajmniej wytrzymuje i jest konsekwentny w swoim zamyśle,
to trochę tak jak początkujący kierowca, który ma jeszcze kłopoty z pół-sprzęgłem i rwie)

moim zdaniem Jurinića nie powinno być w konkursie już po II etapie,
co On u licha robi w finale???
albo jak by to powiedzieli lidzie z bloku "co On K**** robi w finale!!!?
kosztem Książka czy Tartakovskiego?, o Carroccia nie piszę bo jest kontuzjowany, (Krzysiek chyba sam się wypisał z finału przez astronomiczną ilość nietrafionych dźwięków jak na ten poziom)

Aljosza Jurinić - zagadka XVII konkursu, podoba się Marcie?
Na Jego korzyść przemawia, że grał na super instrumencie, który uwielbiam - Yamaha.

dopisek: w studiu TVP Adam Rozlach i goście odetchnęli z ulgą przy pięknym śpiewnym dźwięku podczas występu Su Yeon Kim po tym jak słuchali przbębnionego Aljoszy, pochwali Go za walc, podobno dobrze akcentował 3! wartość w walcu, a taki był zamysł Chopina.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 17:07:00 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #624 : Październik 18, 2015, 16:29:03 »

Su Yeon Kim - kojarzycie kogoś takiego? Azjatka
grała po Aljoszy Jurinicu w II etapie
nakryła go czapką

ślicznie, ślicznie,  ślicznie !!! 
dlaczego Jej nie ma w finale?
100% zawartości Chopina w Chopinie

nie pamiętam jej z III etapu (coś popsuła?), ale II etap w jej wykonaniu to jest arcydzieło!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #625 : Październik 18, 2015, 16:30:08 »

Dobre...


Niebieskooki.
Nadajesz, podobnie , jak radio tokfm i rozne tvn-y
Antypolskoscia.
Czy aby Polacy (My, Ty, nasze rodziny, znajomi) sa takimi prymitywami?
Zauwazylem, ze od dluzszego czasu,  za pomoca mediow urabiany jest obraz Polaka-Prostaka.
Polak bezduszny, zawistny.
Media nauczyly nas, ze powinnismy sie samo-krytykowac i publicznie biczowac.
Tymczasem Polacy, to narod lagodny i przyjazny, spragniony Kultury (przez duze K).
(Z niejednego pieca chleb jadalem, to mam skale porownawcza).
Czasami sie zastanawiam, czy naszym narodem zarzadzaja faktycznie ludzie oddani Polsce i Polakom.
Czy cos zrobiono dla kultury, edukacji muzycznej? NIC. Absolutnie NIC.
Media produkuja oglupiajace (tak jakby celowo) programy typu "Prawda", "Dlaczego ja?" itd..., gdzie
spoleczenstwo nasze pokazane jest jako krzykliwe i glupie.
Jeszcze kilka wiecej takich programow, a juz sam zaczne wierzyc, ze faktycznie tacy jestesmy.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #626 : Październik 18, 2015, 16:44:13 »

Bartku, cieszą mnie te słowa krytyki pod moim adresem, gdyż wynika z nich coś, co mnie podnosi na duchu. Otóż Ty, człowiek wyzwolony, krytyczny wobec tradycji, otwarty, postępowy i co tam jeszcze masz jednak w sercu Polskę i troskę o jej wizerunek.
Nie jestem anty-Polakiem, wręcz przeciwnie, i antypolskich mediów nienawidzę. Wiemy, które to media. Tym niemniej chodzę po ulicach, do pracy, mam kontakt z ludźmi i wiem, że dobrze nie jest. Różni są ludzie i różni Polacy. Pewnie podobny rysunek pasowałby do wielu społeczeństw. Ale trochę odzwierciedla on poziom tzw. chamowa (por. Białoszewski).
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #627 : Październik 18, 2015, 17:28:01 »

Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź Bartku. Ten rysunek w oryginale miał podtytuł " rozmarzyłem sie" autor chciał (co autor chciał powiedzieć Duży uśmiech)
aby Konkurs Chopinowski był tak popularny jak jakieś sportowe mistrzostwa.
Gdzie tu antypolskość? że Polacy klną -fakt! że winne sa temu media -raczej nie.Jaki mają wpływ na edukację społeczeństwa to chyba zbyt skomplikowany problem
jak na zwykły zabawny rysuneczek
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #628 : Październik 18, 2015, 17:42:34 »


Nie zmówiliśmy się, że będziemy popierać popularnego wykonawcę Mrugnięcie


I chyba nie popieramy. Różnie przecież oceniliśmy różnych wykonawców, każdy miał jakiś swój typ wyjątkowy. O RH tak się trochę pogadało. Jakoś jednak przez skórę czuję, że Charles nie wygra. Jako jedyny gra koncert f-moll, który statystycznie nie sprawdza się jako prowadzący do zwycięstwa. Nie wiem, czy Seong nie zachwycił mnie bardziej. Uniósł formę przez trzy etapy i niewątpliwie oczarował i sonatą i preludiami. Poeta, filozof, zasłuchany w muzyce Fryderyka. Czekam na jego koncert.

Kogo nagrodzą za mazurki, kogo za poloneza, kogo za sonatę, kogo za koncert?

O mazurkach już się pisało, o polonezie i sonacie nie - jak typujecie?
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #629 : Październik 18, 2015, 17:50:21 »

Faktycznie, gdyby Polacy nawet tak komentowali konkurs, świadczyłoby to dobrze o ich wiedzy, bo nie oszukujmy się, kto wie, co to jest scherzo i jak je należy grać? I w sumie ile osób ogląda transmisje?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 swietadynastiatoftegard krwawawataha darmowefora teenagedrama