Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 120591 razy)
adam0
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 09, 2015, 11:44:00 »

Bardzo ciekawy, kreatywny Włoch. Szkoda Poloneza As, zdecydowanie "przedobrzył" z masą i ciężarem gatunku Smutny

Szczere, młodzieńcze, nieco naiwne interpretacje. Obawiam się, że limit "boków" poważnie nadwerężony.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 11:46:33 wysłane przez adam0 » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 09, 2015, 11:45:56 »

No, jednak IMHO, jest to 100% poloneza w polonezie:) Przy zachowaniu pewnego dostojeństwa - mogłabym dobrze wyobrazić sobie sunące w tak sarmackie pary -
jest w tym duch i żar, jest krzesanie iskier z szabelki itp.Uśmiech))
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 09, 2015, 11:47:40 »

Oj działo się w tej balladzie- jakby Wenecki gondolier musiał walczyć ze sztormem Mrugnięcie
Polonez zagrany z patosem, klasycznie...ok
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 09, 2015, 11:52:22 »

Luigi poddaje się rytmowi tańca. Dało się tańczyć poloneza, daje się dobrze tańczyć tego walca -  spróbowałam Chichot Chichot
Dobrze, że jednak nie ukarano go za nieregulaminowe ukłony Mrugnięcie Ciekawe połączenie polskiego i włoskiego temperamentu:))
No masz, Dwójce się ten polonez nie podobał, a mnie bardzo Niezdecydowany
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 11:55:11 wysłane przez Aleksias » Zapisane
adam0
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Październik 09, 2015, 11:56:15 »

No nie wiem czy dostanie kredyt zaufania Mrugnięcie
Walc stylistycznie do tej pory najfajniejszy, ale znowuż miejscami przeszarżowany w dźwięku i pasji ( to też prowadziło do wpadek) - za mało salonowy...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 09, 2015, 11:56:42 »

Luigi zdecydowanie "łapie" Chopina. Znienawidzonego przeze mnie walczyka zagrał przyjemnie. Mam zastrzeżenia co do Yamahy. Nie wiem czemu, ale w walcu nie dobrzmiewały dźwięki, i to w tych wolniejszych jego częściach. Raz nie trafił w dźwięk pod koniec a potem w cały akord, ale generalnie jestem pewna w 98% że jest w III etapie.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 09, 2015, 11:57:22 »

No tak szkoda tych drobnych pomyłek - bez nich odbiór Luigiego byłby lepszy..
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 09, 2015, 12:16:28 »

Łukasz Byrdy
Nie wyśpiewał do końca mojego ukochanego Andatne Spianato, choć doceniam precyzję artykulacji – poszczególne nuty wyraźnie było słychać nawet w piano. Ale Polonez jakoś mi się nie skrzył. Temat w c-moll w innych wykonania wyrywał mi serce, tu niczego nie wyrwał. Ballada bez emocji, choć w trakcie się rozgrywał. Walc eee...
Przyznaję bardzo dobry warsztat muzyczny – szczególnie artykulacja, słyszalność każdej nuty, trafiona pedalizacja – naprawdę bardzo dobra. Tylko co z tego, jak nie mam tzw. ciarów.

Michelle – ładna dynamika walca, czysty dźwięk (oczywiście zdarzyły się „ucieczki” palca z klawisza, ale rzadkie) i – mimo Yamahy – miejscami ładne subtelności. Polonez – część mazurkowa właściwie bez mazurka. Mało potężny. Chyba niezłe scherzo b. Walc bez emocji.

Carrocia
Piękny początek Poloneza fantazji. Cieszę się, że ktoś go gra.  Momentami jak z sennego marzenia. Przy Polonezie As jakby trochę  padł. Nie wypunktował wszystkich synkop, miejscami brakowało  maestozo.  Ładny, potężny środek, potem wyśpiewana część liryczna. Trochę błędów i w polonezie i walcu. Walc wydał mi się najsłabszy. W radiu podczas walca było słychać ruch pedału. To też pokazało, jak precyzyjnie Włoch prowadzi pedalizację- faktycznie bez szumów wynikających z przytrzymania pedału. Wydawało mi się też, że fragment walca z jakiegoś tekstu, którego nie słyszałam - chyba że to błąd. Mam nadzieję, że pójdzie dalej.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Październik 09, 2015, 12:22:00 »

A teraz Galina -moja ulubienica i faworytka jeszcze z eliminacji i po  pierwszym etapie :-)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
adam0
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 09, 2015, 12:28:52 »

Trochę w tvpkultura wyśmiali spostrzeżenie internauty, ale faktycznie - na pewno z emocji i mimowolnie - Włoch agresywnie uderzał w pedał generując rezonujące tąpnięcia. Ciekawa była improwizowana fioriturka (nie zawarta w Ekierze!!!) w Walcu.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 09, 2015, 12:29:30 »

Teraz Galina:
Barcarolle in F sharp major op. 60
Waltz in A flat major Op. 42
Andante Spianato and Grande Polonaise Brillante in E flat major Op. 22

Jak nam podpowiadają sieciowi kronikarze, Ingrid Fliter także grała na KAWAI w 2000r.Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 12:31:09 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 09, 2015, 12:30:00 »

Chyba też nie mogę sie doczekać, bo obejrzałam sobie program II etapu i tak się zastanawiam
czy ktoś na konkursie już kiedyś grał te Wariacje (Warianty) które ma w programie Osokins?

Też przejrzałam program i zauważyłam, że Osokins jako jedyny zagra SIEDEM utworów, brawa dla tego pana, nie minimalizuje, rozpościera pawi ogon na maksa, tzn. wachlarz możliwości Mrugnięcie W większości uczestnicy wybrali po 4 utwory, w porywach do pięciu. Czworo z nich wybrało tylko 3 utwory, a jedynie dwoje 6 utworów.

Czekałam dość cierpliwie acz trochę nerwowo na ten drugi etap, szybko uzależniam się od dużych dawek Chopina Mrugnięcie Zdecydowane stałam się bardziej przezroczysta, o czym świadczy, że wczorajszy meczyk przespałam, no dobra, przedrzemałam... W sobotę trzeba będzie jakoś połączyć emocje, bo czasowo konkurs kończy się o 20.25 a meczyk zaczyna o 20.45.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Październik 09, 2015, 12:30:03 »

Myślę, Januszu, że tym wykonaniem Barkaroli nie będziesz zawiedziony. Galina pewnie potwierdzi całym występem swoje wysokie umiejętności.

Polećmy ją każdemu, kto lubi wyraźne rubato Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 12:31:42 wysłane przez Mozart » Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 09, 2015, 12:37:27 »

Galina potwierdza swoją dojrzałość i klasę...
Czy nie stosuje za dużego rubata w tym walcu?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Październik 09, 2015, 12:47:50 »

Moim zdaniem tak, nie tylko w walcu zresztą.

Natomiast wiem, że jury lubi takie pianistki ,)

Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft wolfsparadise watahacemnejstrony wataha-wilkow-nocy playyourstories