Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 120596 razy)
adam0
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Październik 09, 2015, 13:45:25 »

To typ pianistki, przy której grze da sie zrelaksować i odpocząć. Jej spokojna i zrównoważona interpretacja (bez dziwactw, gwałtownych porywow emocjiy)

Nie zgodzę się - podług mojego odbioru np. Barkarola Rosjanki obfitowała w "darcie szat", ociężałe zrywy i rozbuchane rubato zapominające o szerszym kontekście przebiegu. Zgodzę się natomiast, że to pianistka dojrzała, ukształtowana i pewna siebie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Październik 09, 2015, 13:48:15 »

Siedze sobie teraz w sloncu na Krakowskim Przedmiesciu. Obserwuje niemieckich turystow z polskimi zebami. Jest mi dobrze. Moze uda
mi sie dostac wieczorem do filharmonii. Pozdrawiam
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : Październik 09, 2015, 13:52:18 »

Haha, komentarze na fejsowym forum TVP Kultura są zupełnie odmienne, Bodku  Co?

Adamie, podpisuje się pod Twoim postem, choć nie zgodzę się, że wskutek tych natezonych niuansów artykulacyjno-agogicznych pianistka gubi przebieg, zatraca dramaturgie całości. Nie jest ona przejrzysta, ale i tak dość wyczuwalna. Natomiast jako maniera - nie podoba mi się, jest to jakiś rodzaj "przeszopenowania".
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Październik 09, 2015, 13:53:16 »

Siedze sobie teraz w sloncu na Krakowskim Przedmiesciu. Obserwuje niemieckich turystow z polskimi zebami. Jest mi dobrze. Moze uda
mi sie dostac wieczorem do filharmonii. Pozdrawiam

Bartku,

do zobaczenia - jutro?
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Październik 09, 2015, 13:54:37 »

Po Seongu gra Ivett trochę jak taniec motylków   ;)Tam była przedstawiona Nasza historia
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Październik 09, 2015, 14:28:46 »

Słyszę, że w Dwójce też są pod ogromnym wrażeniem tego nieziemskiego marsza z sonaty, tego niesamowitego dźwięku, nastroju, "księżycowej poświaty" - o, o, Uśmiech Uśmiech
I ten wiatr nad grobem też powiał zimno i przejmująco w swojej już-nie-ziemskości... I też spontaniczna myśl - "finał".
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 15:52:43 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Październik 09, 2015, 14:47:30 »

Galina
Barkarola zadumana trochę. Czytam ten utwór inaczej niż Galina, więc jej interpretację nie do końca akceptuję.  Walc bez tej rozmigotanej faktury tańca, ale  precyzyjny i pięknym dźwiękiem grany.  Andante Spianato – rozśpiewane jak las ptakami o świcie. Kaskady dźwięków finału rozsypane jak krople rosy w źdźbłach trawy.  Pięknie wygrane fragmenty poloneza z temacikami w lewej ręce.  Januszu, jak oceniasz swoją faworytkę?

Seong-Jin Cho
Wow! Niemal wymyka się ocenom. To artysta, gdzie po małej zupełnie chwili przestaję analizować czy dynamika, fraza, artykulacja są właściwe, bo każda komórka ciała oddaje się wyłącznie słuchaniu. Niesamowity chłopak! Porywający walc. Sonata! W tym etapie? Ze wszystkimi jej problemami, odcieniami, skrajnymi kontrastami, pytaniami, które jedne frazy stawiają a inne usiłują na nie odpowiedzieć, tajemnicze zaułki tematów, wybuchy ekspresji i nagłe wyciszenia. Jak on gra w piano! Myślę, że to finalista.

Ivett słyszałam tylko we fragmencie więc nie formułuję na razie opinii - odsłucham.

O pierwszej części sesji oczywiście napisałam nie tu, gdzie trzeba. Nie będę się powtarzać. Najbardziej podobał mi się Polonez - Fantazja w wykonaniu Włocha.

A z pracy wywalą mnie na pewno. Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Październik 09, 2015, 14:52:55 »

No co jest, już przerwa do 17.00? Ależ zleciało piorunem, niech ktoś spowolni czas!

Przedwojenna o aktorskiej urodzie Yvett Gyöngyösi bardzo pięknie zagrała cały program, radośnie, żwawo, dynamicznie, w werwą 22latki, którą jest. Słońce świeciło nawet po ciemnej stronie Księżyca i Marsa. Pod koniec Andante spianato + Wielki ... nie trafiła w dźwięk, zaraz potem znowu i przestraszyłam się, że posypie końcówkę. Spojrzałam w jej twarz, a tam uśmiech, nie wiem czy ciut nie nerwowy, ale spoko wodza. Na pewno przejdzie do kolejnego czyli III etapu, a jeśli utrzyma się w ryzach, to prawdopodobnie finałowa dziesiątka.

Osokins (po dwakroć w ciemno) na pewno będzie w Finale.

Hansen (w ciemno) przejdzie do kolejnego etapu a jeśli zbierze się mocno w sobie i nie puści, to też finał.

Seong-Jin Cho sonatą wyforsował się na odległe prowadzenie, zdecydowanie zasłużenie, w trzecim etapie zagra zamiast sonaty preludia. Nie wierzę, mam ulubionego koreańskiego pianistę Uśmiech Chyba nawet uda mi się rozpoznawać jego postać!

Galina Chistiakova. Co najmniej tak jak ja lubię rosyjskich pianistów Janusz lubi rosyjskie pianistki Mrugnięcie Owszem, Galinka grała dobrze, poprawnie ale jakoś tak smutnawo, monotonnie, bezpłciowo. I podobało się i nie podobało się i trudno powiedzieć, dlaczego. Mam stosunek ambiwalentny ze wskazaniem na jednak nie. Ale wiem, że pewnie tak. cierpieć słuchając jej nie będę, ale euforii nie przewiduję. Jej gra jest jakoś tak aż za dojrzała, może wręcz starcza (starością rozczarowanej życiem osoby).
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Październik 09, 2015, 15:08:18 »

Czy można gdzieś odsłuchać Koreańczyka?
Zgadzam się z Beatą co do  rozczarowanej życiem dojrzałości Galiny , może mieć kłopoty w związku z tym z finałem, bo na pewno się tam znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 15:13:00 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Październik 09, 2015, 16:17:20 »

Czy można gdzieś odsłuchać Koreańczyka?
Zgadzam się z Beatą co do  rozczarowanej życiem dojrzałości Galiny , może mieć kłopoty w związku z tym z finałem, bo na pewno się tam znajdzie.

W archiwum na http://pl.chopincompetition2015.com już jest Byrdy z dzisiejszej 10.00 rano, więc za kilka godzin powinien być i SJ - Seong-Jin Cho. Chyba będzie masowo odsłuchiwany, może paść serwer Mrugnięcie Tak przedlaureatowo...

Galina grała przejrzale, jak stara, ale może jednak nie rozczarowana, ale zmęczona życiem osoba. Zagrała więdnąco? Chopin też więdł, ale robił to żarliwie.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Październik 09, 2015, 16:20:52 »

Aga, spróbuj tu:

https://www.youtube.com/watch?v=9Xa2uviMtcA

Na liczniku pokazuje się -3:29 Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 16:22:36 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Październik 09, 2015, 16:29:30 »

Tak, Asiu, dzięki, już jest na podanym przez Ciebie linku całe dzisiejsze przedpołudnie. Ekspres, no coś takiego. Ukłony w pas dla Chopin Institute.

http://www.youtube.com/watch?v=9Xa2uviMtcA
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Październik 09, 2015, 16:29:37 »

To fakt - starcze (niezależnie od wieku) rozczarowanie życiem stoi w sprzeczności z czymś, co zgodnie z zamysłem Chopina [...] powinno czynić wrażenie miłego spojrzenia w miejsce, gdzie stawa tysiąc lubych przypomnień na myśli. — Jest to jakieś dumanie w piękny czas wiosnowy, ale przy księżycu. Dlatego też akompaniuję go sordinami, to jest skrzypcami przytłumionymi gatunkiem grzebieni, które okraczając struny dają im jakiś nosowy, srebrny tonik.
(Chodzi o Romance. Larghetto koncertu e-moll op. 11; fragment listu do Tytusa Woyciechowskiego z 15 maja 1830).

Nie mówiąc już o finałach obu kompozycji napisanych w charakterze tanecznych stylizacji Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 16:36:03 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Październik 09, 2015, 16:49:44 »

teraz będzie to, co Niebieskooki lubi najbardziej: polonezy, walce, ballady...

Niebieskooki w swoim żywiole, pozostali pewnie też, a ja nastawiona na męczące słuchanie polonezów i walczyków (brr...). No dobrze, pomyślałam, pouczę się, osłucham. A tu takie zróżnicowanie, nawet sonata, a jakość wykonań tak znakomita, że aż nieważne jakiego rodzaju utworu się słucha, wszędzie brzmi Chopin i reszta staje się nieistotna. Uwielbiam Mozarta Patryka, uwielbiam Kasię Fille007 i wszystkich forumowiczów i forum i konkurs chopinowski i Chopina. I moich świeżo odkrytych ulubionych pianistów Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Październik 09, 2015, 17:10:07 »

To słuchamy mojego następnego faworyta Chi Ho Hana - już nauczyłem się jego nazwiska Mrugnięcie
Ten w przeciwieństwie do Seona nie porywa się na ambitny repertuar...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind wolfsparadise watahacemnejstrony airpol evelon