Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Międzynarodowy Konkurs im. P. Czajkowskiego 15 czerwca - 3 lipca 2015  (Przeczytany 109589 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #390 : Lipiec 03, 2015, 18:29:49 »

I już prawdziwy finał, ostatnia gala w Maryjskim Teatrze w Petersburgu. i wciąż zagadka - kto dostanie Grand Prix?
Transmisje konkursu w Internecie oglądało 10 milionów ludzi. Niezły Impact Factor Uśmiech Klasyka trzyma się całkiem mocno Mrugnięcie

http://tch15.medici.tv/en/performance/mariinsky-ii-st-petersburg

Ten koncert jeszcze lepszy od poprzedniego. Przede wszystkim występują wszyscy finaliści. I repertuar inny, bardziej kameralny.
Zaakcentowano i czuje się to rozróżnienie między ciut bardziej pompatyczną Moskwą, a nieco bardziej wyrafinowanym Petersburgiem Mrugnięcie
Debargue zakończył pierwszą część swoim magicznym Ravelem - pewnie ułożono to tak, żeby nikt następny nie musiał czekać,
aż publiczność się uspokoi Mrugnięcie Słuchacze go kochają, i znów dali temu wyraz:)
Zauroczeni nim są także krytycy - stąd nagroda specjalna moskiewskich krytyków muzycznych, i również prowadzący twierdzą, że
z pewnością jest to indywidualność, o której nieraz będziemy mieli okazję usłyszeć. 

Polka nie przeszła do finału, ale przeszła polska muzyka - i mogliśmy posłuchać w wykonaniu Geniuszasa Chopinowskich etiud.
Z dużą przyjemnością usłyszałam z ust Lukasa to samo, nad czym dopiero co westchnęłam - jak piękny jest drugi koncert Czajkowskiego,
i jak niedoceniony Uśmiech

And the Grand Prix goes to.... Ariunbaatar Ganbaatar Chichot
I tym optymistycznym akcentem zakończył się nam kolejny konkurs...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 00:44:34 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #391 : Lipiec 03, 2015, 23:17:53 »

BTW - jeden język to dziś za mało dla dziennikarza. Wysyła się sprawozdawców z zerową znajomością języka kraju, z którego mają prowadzić relacje,
i kiedy się okazuje, że ktoś na miejscu nie zna angielskiego (tak, to wciąż jest możliwe:)) są kompletnie bezradni. Ale oczywiście brytyjscy dziennikarze uważają, 
że jeśli cudzoziemcy są tak leniwi, że się nie uczą, tym gorzej dla nich Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #392 : Lipiec 03, 2015, 23:30:22 »

Dowiedziałem się przy okazji, dlaczego mnie i Bartka Liszt Debargue'a nie powalił - okazało się, że był to drugi występ tego 24-letniego pianisty z orkiestrą symfoniczną. Pierwszym był nieco wcześniejszy... Czajkowski (o ile dobrze pamiętam kolejność  Mrugnięcie).

Jak już wspomniano, za najlepszą interpretację koncertu fortepianowego Mozarta uznano wykonanie Maslejewa - osobiście chyba nie przyznałbym mu tej nagrody, choć niewątpliwie niewiele można Dmitrijowi zarzucić (to taki typ artysty, który czasem może i nie zachwyca, ale jest piekielnie poprawny - rozumie się, PROK BYŁ WIĘCEJ NIŻ POPRAWNY). Moje mozartowskie Grand Prix poszłoby chyba w ręce... Raszkowskiego, choć trudno jednoznacznie zdecydować.

Zupełnie natomiast nie rozumiem decyzji o przyznaniu analogicznej nagrody w kategorii skrzypcowej dla... Clary-Jumi Kang, zdobywczyni 4. miejsca. Moim zdaniem, w czasie jej produkcji jurorzy zamiast SŁUCHAĆ, PATRZYLI   Spoko

Niekoniecznie w nuty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2015, 23:34:51 wysłane przez Mozart » Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #393 : Lipiec 04, 2015, 18:07:10 »

Ja bym temu barytonowi za nic w świecie nie przyznała Grand Prix Mrugnięcie - bardzo niedbale śpiewa po włosku (che bel biacere per un barbiere di kulita - tak to mniej więcej wymawia)  Niezdecydowany Niemiecki też ma jakiś zrusyfikowany Mrugnięcie No, ale nie każdy ma dobry słuch językowy (chociaż śpiewak teoretycznie powinien go mieć w pakiecie ze słuchem muzycznym)  Mrugnięcie

Dla niego włoski też jest językiem zupełnie obcym, a wymowę ma perfekcyjną:
http://www.youtube.com/watch?v=Z6uSR1VrYl0


"Mój" Yu-Chien Tseng dostał chyba najwięcej kwiatów ze wszystkich laureatów Uśmiech Hehe, gdybym tam była (najchętniej m. in. razem z Wami  Uśmiech), także wręczyłabym mu jakiś uroczy bukiecik (sprint mam ponadprzeciętnie dobry, również w szpilkach Mrugnięcie, więc zdążyłabym dobiec nawet gdybym siedziała na balkonie) Chichot
Może kiedyś, gdzieś na zachód od Moskwy i Sankt Petersburga będzie okazja do poproszenia po koncercie o autograf na płycie? Mrugnięcie


Zupełnie natomiast nie rozumiem decyzji o przyznaniu analogicznej nagrody w kategorii skrzypcowej dla... Clary-Jumi Kang, zdobywczyni 4. miejsca.

Też tej decyzji nie rozumiem za bardzo  Mrugnięcie Jeśli chcesz, Patrick, to zdradź, proszę, komu byś ją przyznał Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 18:08:54 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #394 : Lipiec 04, 2015, 18:52:04 »

Lucas Debargue - następny w kolejce moich ulubionych Francuzów - finałowy Liszt:
https://www.youtube.com/watch?v=YbHNoaYpYrI
Chłopaki marudzili nad potknięciami technicznymi, a ja wpadałam w nirwanę Chichot

Baco, błotnik ci turkoce! Nie słysę co godocie, bo mi błotnik turkoce!

Mnie się tam podoba, choć dopiero zaczęłam słuchać. Debargue ma w sobie coś takiego, że nie mając tego czegoś, ma to coś Szok

Asia, wdzięcznam bardzo za twoje szperania, bardzo mi życie ułatwiają!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 00:18:51 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #395 : Lipiec 04, 2015, 19:15:29 »

http://youtu.be/YbHNoaYpYrI?t=13m00s - kilkanaście sekund

Chcę na jego koncert, koniecznie, da się zrobić? Jakieś Duszniki czy coś?
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #396 : Lipiec 05, 2015, 09:54:59 »

Dowiedziałem się przy okazji, dlaczego mnie i Bartka Liszt Debargue'a nie powalił - okazało się, że był to drugi występ tego 24-letniego pianisty z orkiestrą symfoniczną. Pierwszym był nieco wcześniejszy... Czajkowski (o ile dobrze pamiętam kolejność  Mrugnięcie).

Mnie także coś się nie zgadzało i nie wiedziałam skąd ten dysonans Mrugnięcie Teraz już wiem. Musiało to być dla niego ekstremalnie stresujące doświadczenie.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #397 : Lipiec 05, 2015, 10:05:39 »

BTW - jeden język to dziś za mało dla dziennikarza. Wysyła się sprawozdawców z zerową znajomością języka kraju, z którego mają prowadzić relacje,
i kiedy się okazuje, że ktoś na miejscu nie zna angielskiego (tak, to wciąż jest możliwe:)) są kompletnie bezradni. Ale oczywiście brytyjscy dziennikarze uważają, 
że jeśli cudzoziemcy są tak leniwi, że się nie uczą, tym gorzej dla nich Uśmiech

Asiu, też oglądałam ten klip z miniwywiadami prowadzonymi przez tę kobietę w krawacie (hehe, imageowo przypomina mi ona jedną z wokalistek anarchopunkowego angielskiego bandu Chumbawamba) Mrugnięcie Swoją drogą, po co ten baryton z Mongolii i jego akompaniatorka & teacherka (akurat słowo "teacher" znała Mrugnięcie) pchali się przed mikrofon i kamery, skoro ich angielski był tak mizerny?  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2015, 10:09:00 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #398 : Lipiec 05, 2015, 10:21:50 »

Polka nie przeszła do finału, ale przeszła polska muzyka - i mogliśmy posłuchać w wykonaniu Geniuszasa Chopinowskich etiud.

Chopin zabrzmiał na TCH15 także na skrzypcach (sic!). Nokturn Des-dur z op. 27 w transkrypcji "niemieckiego Paganiniego" Augusta Wilhelmja pod smyczkiem... hehe, zgadnijcie kogo Mrugnięcie:

http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-1-violin-2015-06-18-2000000300-small-h
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #399 : Lipiec 05, 2015, 10:30:18 »

Asia, wdzięcznam bardzo za twoje szperania, bardzo mi życie ułatwiają!

Specjalnie dla naszej finofilki Beatki - Sibelius (do pary z Czajkowskim) z finałowej rundy w interpretacji
mojego konkursowego wiolinistycznego ulubieńca (dyrygent może Cię nie zachwycić Mrugnięcie):

http://www.youtube.com/watch?v=zm5eIXH-Iwg

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #400 : Lipiec 05, 2015, 10:51:29 »


Też tej decyzji nie rozumiem za bardzo  Mrugnięcie Jeśli chcesz, Patrick, to zdradź, proszę, komu byś ją przyznał Uśmiech

Myślę, że jesteśmy jednomyślni - gdyby to od nas zależało mozartowskie grand prix przyznane zostałoby Yu-Chien Tsengowi. Choć może zastanawiałbym się jeszcze nad Haikiem  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #401 : Lipiec 05, 2015, 12:02:06 »

Myślę, że jesteśmy jednomyślni - gdyby to od nas zależało mozartowskie grand prix przyznane zostałoby Yu-Chien Tsengowi. Choć może zastanawiałbym się jeszcze nad Haikiem  Mrugnięcie

SI multiples for joy (JOY):


1024JOY - SI symbol: YJOY, name: yottajoy  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #402 : Lipiec 13, 2015, 13:09:01 »

Tak się jakoś złożyło, że tegoroczny Konkurs im. Czajkowskiego poruszył mnie i zainspirował na wielu płaszczyznach, nie tylko w wymiarze czysto muzycznym, dlatego znowu podbijam ten wątek Mrugnięcie A ponieważ jutro 14 lipca Uśmiech, przypomniał mi się Lucas Debargue i arcyciekawy wywiad z nim (polecam i Wam: http://www.theartsdesk.com/classical-music/qa-special-pianist-lucas-debargue?page=0%2C0 ),
który przeczytałam wczoraj. Po jego lekturze wszystkie moje „dysonanse” związane z Lucasem zabrzmiały całkowicie konsonansowo.

Hehe, planowałam czaić się w bliżej nieokreślonej przyszłości na debiut płytowy Yu-Chien Tsenga (solennie obiecuję, że dam Wam już spokój w tym temacie Mrugnięcie), a tu niespodzianka: po Konkursie im. Królowej Elżbiety w 2012, na którym zdobył V nagrodę, nagrał płytę z repertuarem francuskim: http://www.outhere-music.com/fr/albums/french-violin-sonatas-fug-597. Moja płytoteka już na nią czeka  Chichot Druga płyta (z muzyką Pabla Sarasatego) chyba nie jest dostępna w Europie.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #403 : Lipiec 13, 2015, 23:55:55 »

Kasiu, dzięki za Debargue'a! - każde info o nim jest bardzo mile widziane Chichot Beatka fajnie to ujęła "ma w sobie coś takiego, że nie mając tego czegoś, ma to coś" Chichot Mogłabym dodać, że to coś, co ma, przebijało się, rozświetlało i przesłaniało mi to coś, czego nie ma Spoko Lektura tego artykułu pozwala na bliższe zrozumienie i sprecyzowanie, czym owo hipnotyzujące "coś" jest Mrugnięcie I na jeszcze większy zachwyt.

Yu-Chien jest wspaniały! Trochę chyba przesadne ze strony jury to czajenie się z pozostawianiem pustego miejsca na podium. Ale fakt, że często tak robią.
A też Zielony Gaik bardzo mi przypadł do serca.
  
Medici właśnie przypomniało mi, że wszystkie materiały z występów będą dostępne w każdej chwili do odsłuchania do roku 2019:) Myślę, że do tego czasu nie raz jeszcze przyjdzie ochota, żeby po nie sięgnąć Uśmiech

Asiu, też oglądałam ten klip z miniwywiadami prowadzonymi przez tę kobietę w krawacie (hehe, imageowo przypomina mi ona jedną z wokalistek anarchopunkowego angielskiego bandu Chumbawamba) Mrugnięcie Swoją drogą, po co ten baryton z Mongolii i jego akompaniatorka & teacherka (akurat słowo "teacher" znała Mrugnięcie) pchali się przed mikrofon i kamery, skoro ich angielski był tak mizerny?  Mrugnięcie
No jasne, z drugiej strony to fakt, że artystę także noblesse oblige, i należałoby jakiś bardziej międzynarodowy język podszlifować - ale chyba teraz, po zdobyciu Grand Prix z sugestią rozsławiania konkursu na całym świecie, to już chyba nie ma rady, i trzeba będzie przysiąść Chichot Najwyraźniej gość ma dwoje lewych uszu do języków Mrugnięcie Pechowa sprawa, przy muzycznych zdolnościach. Rosyjskiego też nie chwytał. Jednak był grzeczny i ogólnie urokliwy, i trudno mi było mieć do niego pretensję:) To jednak organizatorzy powinni się postarać, żeby wszystko grało w kwestii komunikacji. Trudno uwierzyć, że w Moskwie nie znalazłby się fachowiec do tłumaczenia z rosyjskiego na mongolski - to w końcu sąsiedzi i jakby nie było 3 miliony ludzi. Ale ogólnie wrażenia były fantastyczne:))
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 01:02:15 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #404 : Lipiec 13, 2015, 23:59:46 »

Dowiedziałem się przy okazji, dlaczego mnie i Bartka Liszt Debargue'a nie powalił - okazało się, że był to drugi występ tego 24-letniego pianisty z orkiestrą symfoniczną. Pierwszym był nieco wcześniejszy... Czajkowski (o ile dobrze pamiętam kolejność  Mrugnięcie).

Mnie także coś się nie zgadzało i nie wiedziałam skąd ten dysonans Mrugnięcie Teraz już wiem. Musiało to być dla niego ekstremalnie stresujące doświadczenie.
Pamiętacie - podobna sytuacja była z Daniłem na KCH:)) Też to był jego pierwszy (czy drugi?) raz, był podenerwowany i to dało się odczuć. Ale jak już opanował sprawę.... Chichot
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 00:39:29 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups wolfsparadise wataha-wilkow-nocy airpol evelon