Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koncert Y. Avdeevej z Filharmonikami Nowojorskimi  (Przeczytany 18540 razy)
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Październik 29, 2010, 22:07:51 »

Chciałam, tylko wróciłam za późno, a jak na złość internet wieczorem odmawia posłuszeństwa więc załapałam się tylko na oklaski. Żałuję, wszak była to moja faworytka.
Powiedzcie co i jak. Jestem ciekawa bardzo waszych opinii. Jak zagrała?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 29, 2010, 22:08:40 »

Brawo!!!
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 22:11:55 wysłane przez ewa578 » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Październik 29, 2010, 22:11:17 »

Jakże żal, że to już koniec! Dziękuję Wam za wspólne sluchanie, tak jest znacznie przyjemniej.

Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Październik 29, 2010, 22:12:17 »

kilka lat temu odwiedziłem grób Wacława Niżyńskiego. Na małym paryskim cmentarzyku, pośród kwiatów siedzi płasko na ziemi, podpierajac głowę prawą dłonią. Uśmiecha się i jest w czymś uroczo zasłuchany. Może dzisiejszym koncertem?


Właśnie Januszu, tak mi się skojarzyło Czy jest to przypadek, czy pokrewieństwo ze sławnym tancerzem?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 29, 2010, 22:13:10 »

Jakże żal, że to już koniec! Dziękuję Wam za wspólne sluchanie, tak jest znacznie przyjemniej.


i z pożytkiem dla nas wszystkich
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 29, 2010, 22:14:19 »

Było nieźle - chciałem dopisać, że z Taką orkiestrą nawet ja bym wspaniale wystąpił - dałbym się całkowicie zagłuszyć - a Juliana oczywiście się nie dała Mrugnięcie. Czy coś słuchamy podczas weekendu?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Październik 29, 2010, 22:14:38 »

Chciałam, tylko wróciłam za późno, a jak na złość internet wieczorem odmawia posłuszeństwa więc załapałam się tylko na oklaski. Żałuję, wszak była to moja faworytka.
Powiedzcie co i jak. Jestem ciekawa bardzo waszych opinii. Jak zagrała?
No cóż, to nie moja ulubiona chopinistka, ale III część nawet przyjemna. Było lepiej niż na Konkursie!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Październik 29, 2010, 22:17:49 »

Znowu Czajkowski i to nie najlepszy, ale orkiestra super!!!
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 29, 2010, 22:18:01 »

kilka lat temu odwiedziłem grób Wacława Niżyńskiego. Na małym paryskim cmentarzyku, pośród kwiatów siedzi płasko na ziemi, podpierajac głowę prawą dłonią. Uśmiecha się i jest w czymś uroczo zasłuchany. Może dzisiejszym koncertem?


Właśnie Januszu, tak mi się skojarzyło Czy jest to przypadek, czy pokrewieństwo ze sławnym tancerzem?

Bardzo daleki kuzyn, ale ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie rości sobie pretensji do pławienia się jego blaskiem i chwałą
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Październik 29, 2010, 22:21:10 »

Januszu, zaskakujesz coraz bardziej Uśmiech
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #40 : Październik 30, 2010, 03:40:14 »

Miałam plany na dziś - herbatka, radio II , kołderka. A tu psikus, wróciłam dopiero. A czy wiecie może o rejestracji/powtórce? No nie daruje sobie, muszę posłuchać!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Październik 30, 2010, 13:10:38 »

Najciekawszym momentem koncertu była dla mnie uwertura z Popołudnia fauna, jeden z moich ulubionych twórców i jego najlepsze, moim zdaniem, dzieło... Mimo, hm, restartu. Trochę mnie zapiekły policzki ze wstydu za naszą publiczność... Uwertury słuchałam w pięknym otoczeniu wyludnionych uliczek starówki, przez słuchawki, z komórki, warto było, przeżycie dubeltowe :) No i to wspomnienie tańca i choreografi Wacława Niżyńskiego. Właśnie zabieram się za czytanie Dziennika, autorstwa Niżyńskiego. A co do laureatki, to może dlatego, że się nie znam, ale wydawało mi się, że gra zbyt głośno w stosunku do orkiestry.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Październik 30, 2010, 13:41:17 »

Ktoś z Was, wczoraj pytał o nagranie Preludium do Popoludnia... Mam i chetnie sie podziele.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Październik 30, 2010, 17:20:44 »

Było nieźle - chciałem dopisać, że z Taką orkiestrą nawet ja bym wspaniale wystąpił - dałbym się całkowicie zagłuszyć - a Juliana oczywiście się nie dała Mrugnięcie. Czy coś słuchamy podczas weekendu?
Możemy obejrzeć: http://programtv.interia.pl/pakiety/polski/viasat-history/sladami-verdiego,19498649,17025974,7
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Listopad 03, 2010, 01:47:42 »

kilka lat temu odwiedziłem grób Wacława Niżyńskiego. Na małym paryskim cmentarzyku, pośród kwiatów siedzi płasko na ziemi, podpierajac głowę prawą dłonią. Uśmiecha się i jest w czymś uroczo zasłuchany. Może dzisiejszym koncertem?
Odkryłam przez przypadek punkt styczny między Niżyńskim a Chopinem, a jest nim kościół Św. Krzyża w Warszawie. Wiadomo, że jest w nim przechowywane serce Chopina, ale nie wiedziałam, że właśnie w tym kościele ochrzczony był Wacław Niżyński.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playyourstories airpol wolfsparadise loups nocneigraszki