Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koncert Y. Avdeevej z Filharmonikami Nowojorskimi  (Przeczytany 18541 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« : Październik 29, 2010, 19:56:03 »

Mam słuchawki na uszach i jestem zachwycony - dawno nie słyszałem tak dobrej orkiestry (zdążyłem się przyzwyczaić do naszej koszalińskiej Mrugnięcie). Super - wszystko idealnie zestrojone - smyczki brzmią jak jeden instrument - oby J A nie popsuła tego wspaniałego koncertu - ale przecież ona gra bez nerwów i zbytniej emocji...
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2010, 19:58:59 »

Wspaniale, żarliwie wykonany Egmont... Co za efektowna gra. Robi wrażenie. Mrugnięcie
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2010, 20:12:01 »

Zaczęło się i od razu pytanie ... czy jestem przewrażliwiony czy może mam fonię słabej jakości - nie wiem - w każdym razie fortepian w wysokich oktawach brzmi strasznie... Yamaha?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2010, 20:16:05 »

Mam to samo wrażenie!!!
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2010, 20:19:12 »

Mam to samo wrażenie!!!

Nie wiem Ewo, czy pamiętasz, ale jak mieliśmy apogeum krytyki Yamahy zwróciłem uwagę na to, że Rosjanka ten fortepian potrafiła okiełznać, w Allegro Maestoso brzmi to okropnie, ale w Rondo Larghetto taki dźwięk dodaje uroku - taka jest przynajmniej moja wizja koncertu e-moll.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 29, 2010, 20:37:22 »

Dla mnie, Larghetto to muzyczne wyrażenie czystej miłości i czułości, więc powinno być jak delikatne muskanie serca i duszy. Niestety to metaliczne brzęczenie burzy wszystko! I nie wiem, czy to wina przekazu, czy instrumentu? A poza tym... może jestem głucha, ale gdzie styl brillant? Takie to jakies wystukane Płacz  Przyznam jednak, że z wykonania na wykonanie Julianna jest coraz strawniejsza. Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2010, 20:41:15 »

Trochę się inaczej się tego słucha niż koncertów podczas konkursów. Przede wszystkim orkiestra inna - wejścia instrumentów dętych (waltornie, fagot) są idealnie dopasowane do fortepianu jakby nieco wyciszone i pięknie współgrają z melodią - na konkursie było z tym różnie. Tylko nieco dźwięk fortepianu mógłby być nieco głębszy i mniej metaliczny - pewnie to wina instrumentu Mrugnięcie.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 29, 2010, 20:43:21 »

Ewo, co do strawności pianistki to po powrocie do domu wolę posłuchać jej niż Bozhanowa czy Wundera - naprawdę - zagrała przepiękną sonatę a i doszedłem do wniosku że koncert też był bardzo interesujący. Co do koncertu (bo w przypadku sonaty nie mam porównania) gra zupełnie inaczej niż Blechacz czy Lang Lang, których koncerty e-moll najczęściej słuchałem, i dla mnie jest to bardzo ciekawe doświadczenie. Co do stanu obecnego - fortepian jest straszny, to najgorsze wykonanie koncertu jakie w jej wykonaniu słyszałem, ale jeśli jest coś na co zwracam uwagę, to fantastyczne prowadzenie dźwięku głównie w 3 części.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 29, 2010, 20:46:46 »

Tak, trzecia część bardzo mi się podoba! A jednak! Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 29, 2010, 20:48:42 »

Moje od ośmiu lat niestrojone pianino brzmi lepiej, nawet pełniąc funkcje półki.

Głowa mnie rozbolała.

Jak to mawiają ... z pustego i Salomon nie naleje.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 29, 2010, 20:51:12 »

A orkiestra... brak słów. Szkoda, że tak rzadko mamy okazję posłuchać na żywo takich wykonań! I za chwilę Popołudnie Fauna... Znów jeden z moich ulubionych kompozytorów i utworów, już mi serce wchodzi do gardła z wrażenia!
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 29, 2010, 20:57:22 »

Mi też najbardziej podobała się IIIcz. koncertu e-moll- właśnie orkiestra wspaniale wspierała Julianę.
Dawno nie słuchałem Popołudnia...szkoda, że nie mogę tego nagrać
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 29, 2010, 21:02:42 »

Ależ ci Amerykanie lubią opowiadać, udzielać wywiadów - nasi artyści nie są chyba tak rozmowni Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 29, 2010, 21:18:12 »

No takie "wydarzenie" to tylko u nas może mieć miejsce!!! Faktycznie skandal!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 29, 2010, 21:18:21 »

i znowu skandal... Czyż piękno zawsze muzi chodzić w parze z miernotą Co?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ndl etforum articz rrp307 moloromme