Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA  (Przeczytany 36729 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 07, 2012, 05:26:12 »

Pat, mam podobne odczucia co do pani DS - czytając jej wpisy na blogu nie miałam nigdy poczucia, że obcuję z krytyką muzyczną przeznaczoną dla szerszego grona odbiorców - raczej z luźnymi, czasem niezbyt też uporządkowanymi myślowo, uwagami kierowanymi do znajomych, pisanymi językiem dość, nazwijmy to, kolokwialnym. I, co zawsze nam przeszkadzało, często nieobiektywnymi, zawierającymi nie wnoszące niczego złośliwości (naprawdę jakiś silny uraz na punkcie Wundera Co?). Myślę, że tak właśnie powinniśmy do tego podchodzić - poważni krytycy muzyczni to pan Majchrowski, Orawski, Hawryluk, pani Pęcińska, Światczyńska itp itd. Pani DS to autorka popularnego bloga Mrugnięcie Podejrzewam, że Polityka ma tu na względzie bardziej poczytność z lekką nutką sensacji, niż przekazywanie solidnej wiedzy. A co do posuchy - w środowisku (jak zresztą w wielu innych) działa też zasada znajomości i, jak chyba kiedyś Bartek wyraził? - kolesiostwa:) Myślę, że nie ma sensu, abyśmy to wszystko brali sobie do serca.
 
O blogu była już mowa w zeszłym roku, n'est-ce pas? Uśmiech Z pewnością nie tylko Agnieszka marzyłaby o takim miejscu w sieci. A o ile pamiętam, Bartus proponował Ci napisanie książki, co w zasadzie wychodzi na jedno (odnośnie uznania dla Twojej rzetelnej wiedzy i umiejętności jej przekazywania wdzięcznym czytelnikom Uśmiech Cały czas powraca kwestia nieubłaganego czasu - ale z pewnością prędzej czy później to się mniej więcej unormuje (tylko mniej więcej, bo człowiek mający pasje i otwarty umysł zawsze ma zbyt mało czasu Chichot)
Nickiem zaś się nie przejmuj, mimo chwilowych zawirowań znaczeniowych wszyscy tu doskonale kojarzą, kto zacz nasz Mozart. Łącznie z co niektórymi komentatorami wiodących konkursów muzycznych  Mrugnięcie Chichot

Z drugiej strony, Marek jak zwykle mądrze zwraca uwagę, że nasze forum pełne jest pasjonatów z sercem wypełnionym miłością do muzyki i to, co tutaj tworzą już jest jakimś wspólnym i bardzo cennym multiblogiem:))
Tęsknię za nim, kiedy czas okrutnie odcina mnie od regularnego uczestnictwa w tym naszym wspólnym snuciu opowieści o obcowaniu z pięknem. I za Wami:)
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Październik 08, 2012, 12:12:29 »

Przeczytałam Wasze ralacje z wysłuchanych koncertów Uśmiech ale ciekawa jestem, co z Martą Argerich, wszak grała również na tym festiwalu, w tym roku nawet z córką.
Czy ktoś z Was słyszał, jak grała?
Ogromnie jestem ciekawa, lubię Martę Argerich, lubię słuchać Preludiów Chopina w jej wykonaniu, wiem, że od dawna nie gra solo, że zajęła się raczej muzyką kameralną.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Październik 08, 2012, 20:28:02 »

Basiu, relacja z tego koncertu jest tutaj http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=73.msg21709#msg21709 (Relacje z koncertów, (info o koncertach)... z 30 sierpnia) i zawdzięczamy ją p.Joannie.

Wczoraj w Dwójce radiowej o 19.00 miała być retransmisja, ale ostatecznie królował Glenn Gould. Ale trzeba pilnować ramówki, bo na pewno została przełożona na niedługo. Pilnujmy wspólnie Uśmiech
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Październik 08, 2012, 21:41:17 »

O, tak Uśmiech dziękuję Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Październik 17, 2012, 19:35:31 »

Dziś rocznica śmierci  Patrona naszego forum...Jego muzyka jednak wciąż trwa i trwa...

Poniżej link do niezwykłego wykonania koncertu f-moll (który zawsze mnie wzrusza, chyba nawet bardziej niż e-moll) na instrumencie historycznym. Zagrał go Janusz Olejniczak podczas tegorocznego festiwalu Chopin i jego Europa.
Choć na ogół nie przepadam za dźwiękiem fortepianów z epoki, jednak tutaj jest coś w tej interpretacji, co przykuwa moją uwagę i każe słuchać od pierwszej do ostatniej nuty.
Zagrał po prostu wirtuoz.

http://www.youtube.com/watch?v=7Z_2SsA6HGE
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Październik 17, 2012, 20:31:32 »

Chcialbym uczcic jakos rocznice Frycka. Nie wiem jak.
Zabrzmi to jakos nielogicznie,ale chyba otworze butelke i wypije zdrowie naszego patrona.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Październik 17, 2012, 20:34:39 »

Pierwszy toast mam juz za soba.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Październik 17, 2012, 20:58:57 »

Drugi tez... i slucham sobie Scarlattiego.(tez nielogiczne,ale coz nie moge sie oklamywac i daje co najlepsze ode mnie dla Fryderyka)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : Październik 17, 2012, 21:05:27 »

Ja dziś za to słuchałem Bacha... no ale... sam sobie zagrałem rocznicowo i Fryderyka  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Październik 17, 2012, 21:07:22 »

Januszu, Twoje zdrowie rowniez...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Październik 17, 2012, 21:10:38 »

 Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Październik 17, 2012, 21:11:07 »

Zapraszam wszystkich Kurierowiczow.
Przeciez dzisiaj mamy rocznice.
Zostancie on-line.
W ten sposob uczcimy naszego mistrza.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Październik 17, 2012, 21:11:59 »

chyba leczą kaca po meczu  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Październik 17, 2012, 21:12:17 »

Kochani, logujcie sie, nie czekajcie do jutra (jutro jest po ptokach).
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Październik 17, 2012, 21:13:42 »

Po dzisiejszym meczu, to na kaca za wczesnie.
Chyba, ze zaczeli celebrowac wczoraj na zas.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups cloudwind skarpetkacrraft playyourstories wataha-wilkow-nocy