Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA  (Przeczytany 36724 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« : Sierpień 17, 2012, 20:04:52 »

Nie ma sensu chyba wklejać treści, która napisana jest na wiarygodnej Nam stronie, więc po prostu serwuję link:
http://pl.chopin.nifc.pl/festival/

P.S. Ja się niestety nie wybieram, choć żałuję, bo C. Katsaris będzie grał.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Sierpień 17, 2012, 20:33:27 »

Dziś miała być bezpośrednia transmisja w Dwójce z koncertu inaugurującego...

I cóż..Co za pech!
 Aleksander Mielnikow, solista dzisiejszego koncertu, zranił palca w czasie próby, potrzebne było założenie szwów.
Jednak zgodził się ostatecznie zagrać  dzisiaj ( choć naprawdę nie wiem jak to jest możliwe), jednak bez zgody na bezpośrednią transmisję.
 
A gra dzisiaj koncert Hummla a-moll i szopenowski e-moll ..
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 17, 2012, 23:19:28 »

Aleksander Mielnikow, solista dzisiejszego koncertu, zranił palca w czasie próby[...}
Z tego wynika, że wykonywanie muzyki może być niebezpieczne dla zdrowia. Chciałbym zobaczyć, jak on doznał tej kontuzji Uśmiech
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 18, 2012, 02:14:20 »

pewnikiem chodzi o opuszki paluszków, albo naderwany paznokietek..faktycznie bardzo niebezpieczne i wielce uciążliwe, zwłaszcza dla tych prezentujących światowy poziom..miejmy nadzieję, że paluszek się szybko wygoi i jego forma powróci do normal stanu..
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 19, 2012, 20:35:18 »

Niesamowitym zbiegiem okoliczności niespodziewanie znalazłam się dziś na koncercie Katsarisa Uśmiech Nie fruwałam pod sufitem, ale było bardzo sympatycznie i ciekawie. Szkoda tylko, że połowa sali pusta, wejściówki w kasie były po 10 złotych!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Sierpień 19, 2012, 21:22:17 »

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Sierpień 21, 2012, 10:05:51 »

Relacja z ChijE Adama Rozlacha http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/668922,Chopin-odkrywany-na-nowo
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 21, 2012, 11:18:08 »

Przepraszam Beatko, że byłam nieosiągalna, bardzo, bardzo żałuję.Ale jak byś mogła napisać!!!!Katsaris miał zagrać Schuberta,
zagrał?Co?, nie zagrał?Co? pan redaktor nie raczył o tym wspomnieć!!!!!!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Sierpień 21, 2012, 12:32:05 »

Na koncert Cypriena Katsarisa poszłam niezamierzenie, po prostu nasza Ewa1, "urzędująca" głównie na FB, ogłosiła, że ma nadprogramowe bilety i załapałam się w ostatniej chwili, ledwo zdołałam rzucić okiem na program, zapamiętałam tylko, że ma być Lento z f-moll i II koncert Liszta. Przed koncertem spotkałam p. Redaktora poznanego w Dusznikach Uśmiech No i uskuteczniona została znajomość w realu z Ewą! Przesympatyczna dziewczyna Uśmiech

Maestro rozpoczął "od siebie", tzn. chyba od własnych kompozycji, sądząc po programie, z którym zapoznałam się PO koncercie. Pierwsza połowa to było nieustające szemranie, plumkanie, ptasi świergot, trele i ogólnie wiele radości. Sielanka, może dwa czy trzy razy przerwana głośniejszymi momentami. Miałam więc pasmo muzyczne "anonimowe", nie wiedziałam kto skomponował i było mi z tym nadzwyczaj dobrze, Katsaris przeszedł w Schuberta, potem w Griega, a wszystko było jakby jedną kompozycją. Niezwykła artykulacja dźwięku przede wszystkim, coś wspaniałego. Słyszałam cymbały! Maestro był przesympatyczny, od czasu do czasu zagadywał publiczność, a to, że gorąco, że klimatyzacja nie za dobrze działa, a to, że nie podobało mu się jak on sam zagrał. Przecierał czoło chusteczką, przekładał stosy nut i troszkę chyba robił specjalny show, jego zachowanie było lekko zabawne ale w  sposób kontrolowany, uroczy. Budziło sympatię i uśmiech, przybliżało artystę i publikę. Wszyscy chyba bez wyjątku siedzieli w dobrych humorach, muzyka płynęła harmonijnie, bez szarpania, bez "zgrzytu" (co nie jest takie oczywiste, nawet w przypadku znanych artystów). Aż może ciut za monotonnie się zrobiło, zresztą, co kto lubi. Po przerwie Chopin. I trochę zdziwienia i odmienności od tego co "wgrane" w nasze polskie głowy. Większość przepięknie "wygrana", ale były też jakby obszary muzyki "martwe", zapomniane, pominięte, ograniczały się do kilku nutek od czasu do czasu, ale mnie to trochę "raziło". Largetto koncertowe wyrwane z kontekstu i bez orkiestry trochę mnie zszokowało, ale było tak piękne, że nawet zagrane nieco odmiennie od moich oczekiwań zachwyciło. Koncert fortepianowy Liszta bez orkiestry zupełnie mnie zdezorientował, choć jeden ze środkowych momentów zagrany został wzorcowo, usłyszałam idealną harmonię i idealne piękno. No i po takiej potężnej dawce szemraninki ten Liszt zupełnie mi nie pasował. Jakkolwiek zagrany był ciekawie i bardzo dobrze, to jednak z takim graniem muszę się oswoić, stopniowo wysłuchać kilka razy, co w warunkach "live" jest nierealne, no, chyba, że zawrę kiedyś bliższą znajomość z jakimś "fortepianistą".

Po koncercie artysta wyszedł do publiczności, by pogawędzić, pouśmiechać się, złożyć autografy. Przed wejściem do sali koncertowej jest takie stoisko z płytami i książkami, właśnie za nim stanął maestro, bardzo właściwie, bo trochę nieprzyjemnie w byle jakim wąskim korytarzu za sceną, oby zwyczaj się utrwalił!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 22, 2012, 13:03:31 »

Wywiad z Cyprienem Katsarisem
http://www.youtube.com/watch?v=0isENGsc2c8&feature=player_embedded
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 22, 2012, 18:15:26 »

Dziękuję Ci xbw za obszerną i ciekawą recenzję oraz znakomity link. Przecudowny prezent.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 18:18:43 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Sierpień 22, 2012, 21:41:47 »

Tuco, to ja dziękuję Tobie! Gdyby nie Twoje linki, informacje i zachwyty nad Katsarisem, nie miałabym pojęcia o jego istnieniu i nie poszłabym na jego koncert, sporo tracąc Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Sierpień 28, 2012, 22:09:56 »

No i gdzie ta Martha na żywo z ChijE? W Dwójce leci, fajny, bo fajny, ale jazz. Na szczęście zaraz w tv meczyk Panathinaikos Ateny z Málagą, Liga Mistrzów Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Sierpień 28, 2012, 22:21:14 »

Po raz chyba siódmy dane mi było wysłuchać dziś Daniila Trifonova na żywo i po raz kolejny wytrącił mnie z równowagi, wytelepał po różnych tam kanałach łączących gdzieś w kosmosie dziwne wszechświaty i odstawił na miejsce po 4 bisie z powrotem do Studia Lutosławskiego. Daniil ciągle na wysokościach, lotem coraz bardziej wznoszącym szybuje ku pięknej przyszłości. Może to głupie, ale jestem z niego dumna i bardzo spokojna o jego dobrą przyszłość.

Bardzo dziękuję losowi i osobom których rękoma działał za umożliwienie mi odbioru na żywo z wnętrza! Uśmiech
Skąpa ilość wejściówek to koszmar melomana przed koncertem...
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Sierpień 28, 2012, 22:24:33 »

Naprawdę nie wiem dlaczego nie ma transmisji!!!
Jeszcze wczoraj była zapowiedź w ramówce i duża reklama w Dwójce!!!
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon nocneigraszki playyourstories wataha-wilkow-nocy watahacemnejstrony