Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 160407 razy)
Ray-man
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #165 : Październik 25, 2010, 15:25:58 »

Z ogłoszonych punktów i TAK/NIE wynika, że czołówka publiczności i Jury pokrywała się w 90%
Kolejność "na Mecie" czyli ostateczne wyniki Konkursu to takie centymetry jak u Justyny Kowalczyk - decydował ostatni, dobrze zapadający w pamięć akord  Mrugnięcie
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Październik 25, 2010, 15:30:00 »

Najlepsze wykonanie koncertu to nagroda specjalna Filharmonii i jest oceniana niezależnie od przyznanych miejsc.

Oczywiście, tym niemniej:

Cytuj
XI
[...]
2. Jury przyznaje nagrody regulaminowe i specjalne oraz wyróżnienia.
[...]
XII
[...]
3. Niezależnie od wyżej wymienionych nagród, przewiduje się nagrody specjalne:

    * Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu – 3 000 €
[...]
XIII
[...]
   2. Jury ma prawo nie przyznać nagród specjalnych.
  

Z tych zapisów jednoznacznie wynikają dwie rzeczy. Pierwsza - że nagroda specjalna jest niezależna od miejsca w konkursie oraz druga - że nagrodę specjalną przyznaje Jury.

Myśląc logicznie, jak można uplasować kogoś na 9 miejscu w Finale, w którym grany jest tylko koncert, a jednocześnie przyznać temu komuś nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu. Zgadzasz sie ze mną?
Zapisane
Ray-man
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : Październik 25, 2010, 15:39:38 »

I tak, i nie.
Dlatego, że można wygrać finał a generalnie zająć II miejsce - biorąc pod uwagę punkty z poprzednich etapów na których Ms Awdiejewa osiągała maksima.

Zmiana o której mówił prof.Jasiński polegała (i tu jako, że nagrania nie posiadam a odtworzenie z mało wiarygodnej pamięci może być błędne) na fakcie nie przyznawania punktów za wykonanie koncertu, lecz członkowie Jury mieli przedstawić listę z kolejnością uszeregowania (najlepszy I-szy czy też I-szy nienajlepszy  Mrugnięcie i dalej  punktacja jak w konkursie Eurowizji i liczy się suma).
I jeśli doda się do tego punkty z poprzednich etapów to wynik jak widać ....
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 15:43:46 wysłane przez Ray-man » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : Październik 25, 2010, 15:44:15 »

A ja bym chciała żeby było podane np. jak głosowała M.Argerich
i np. taka dobra pianistka jak Airi Katada w II etapie miała tylko 1 głos na tak.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : Październik 25, 2010, 15:44:56 »

Nie słyszałem tej wypowiedzi, ale jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to przy ocenie finału, im niższy wynik, tym lepiej?
A to już nie stawia nagrody dla Wundera pod tak dużym znakiem zapytania, jak zrobiłem to w poprzedniej wypowiedzi. Owszem, w tym wypadku, jest to nie tyle co możliwe, ale nawet prawdopodobne.

To wiele tłumaczy. Dziękuje za wyjaśnienie.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Październik 25, 2010, 15:46:21 »

zjadłam 'dlaczego'
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : Październik 25, 2010, 20:17:27 »

Na posiedzeniu Jury w dniu 20. października 2010 o godz. 17.00 podjęto decyzję o odstąpieniu od sposobu oceny finalistów Konkursu opisanego w Regulaminie Jury Konkursu (§ XXI–XXII). Przyjęto metodę oceny niezależnie od punktów przyznanych w poprzedzających etapach, w wartościach liczbowych wyrażających kompleksową ocenę występów konkursowych, w liczbach całkowitych w skali 1–10 (1 – ocena najwyższa, 10 – ocena najniższa), z wyłączeniem „studentów” (w rozumieniu §XI), z zastosowaniem korekty (w rozumieniu §XV) o szerokości 1. Postanowiono, że decyzja Jury o przyznaniu nagród głównych zapadnie przed ujawnieniem nazwisk, podobnie jak decyzje o kwalifikacji w poprzedzających etapach.

To pisze po polsku po wynikami finałowymi
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Ray-man
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Październik 25, 2010, 21:22:28 »

Informacji o zmianach w regulaminie nie było przynajmniej do godz.16 - stąd dyskusja.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : Październik 25, 2010, 21:56:04 »

O którejkolwiek godzinie by to ogłoszono, to nie zmienia się zasad w trakcie trwania konkursu.
Gdyby patrzeć na wyniki, to Awdiejewa przemknęła przez konkurs jak burza, bijąc wszystkich zdecydowanie na głowę. Nie potrafię zrozumieć, skąd tak głęboki rozdźwięk między w sumie zdecydowaną decyzją jury a opinią ekspertów z zewnątrz... I te rozdźwięki między wynikami konkursowymi a nagrodami specjalnymi.
Dobra, profan jestem, więc nic już nie mówię.

Po pewnej przerwie wróciłem do odsłuchiwania nagrań z konkursu. Dziś tak po prostu - dla czystej przyjemności. Jest kilka wykonań, do których chciałbym wrócić, ale w sposób krytyczny. Ale - mówiąc szczerze - nie wiem, czy się na to zdobędę. Szkoda mi odrywać się od wykonań udanych... Dzisiaj kilkakrotnie odsłuchałem walce w wykonaniu Bożanowa. Same w sobie są piękne, ale w jego wykonaniu było coś porywającego, przynajmniej jak dla mnie.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #174 : Październik 26, 2010, 00:08:07 »

Nie słyszałem tej wypowiedzi, ale jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to przy ocenie finału, im niższy wynik, tym lepiej?

W finale nie przyznawało się punktów lecz typowało miejsce. Np: 1 miejsce Y.A , 2. I. W itd
Jesli pani Michele Koyama dała Wunderowi miejsce 6, to nawet jeśli większość dała 2 i 1 to chłopak nie miał szans. (I tak bym go 'wymieniła' na Kolę  Mrugnięcie !)


O którejkolwiek godzinie by to ogłoszono, to nie zmienia się zasad w trakcie trwania konkursu.
Gdyby patrzeć na wyniki, to Awdiejewa przemknęła przez konkurs jak burza, bijąc wszystkich zdecydowanie na głowę.

Ciekawe, zważywszy na to jak niepochlebnie się wyrażał pan Harasimowicz. "Tej decyzji nie popierał", ale we wszystkich etapach byl na tak? Hm...

+ niestety nie jestem w stanie powstrzymać się od czytania różnych teorii spiskowych i jedną z nich jest "Yamaha wybrała sobię Yuliannę i delikatnie wpływała na wybór jury". Mi się to w głowie nie mieściło , ale potem zobaczyłam to i już sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Moje ideały właśnie giną? +Podobno plyta Yamahy pekla w dwoch miejscach  Co?
http://www.global.yamaha.com/news/2010/20101021.html

A swoją drogą mąż Juli to bardzo przystojny mężczyzna  Duży uśmiech
http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pictures/4a/4aee/4aee7f6bb01d49869b7f9797079b2c80_pgi.jpg

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #175 : Październik 26, 2010, 00:17:36 »

Hmmm... No właśnie gdzieś czytałam, że to nie mąż a przedstawiciel rzeczonej Yamahy!
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #176 : Październik 26, 2010, 00:25:34 »

Pan od Yamahy to chyba taki siwy, starszy
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #177 : Październik 26, 2010, 08:20:19 »

Hmmm... No właśnie gdzieś czytałam, że to nie mąż a przedstawiciel rzeczonej Yamahy!


Nie dajmy się zwariować. Jako wymierający gatunek idealistów, nawet nie dopuszczam myśli o tym, że ktoś ze względów niższych niż prawdziwa sztuka i piękno, mógł wpłynąć na wynik konkursu.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #178 : Październik 26, 2010, 08:36:39 »

Hmmm... No właśnie gdzieś czytałam, że to nie mąż a przedstawiciel rzeczonej Yamahy!


Nie dajmy się zwariować. Jako wymierający gatunek idealistów, nawet nie dopuszczam myśli o tym, że ktoś ze względów niższych niż prawdziwa sztuka i piękno, mógł wpłynąć na wynik konkursu.
Ano, nie dajmy, Moniko. To piękne postanowienie, które z szacunkiem doceniajmy u każdego. Tylko w życiu bywa tak: gdy Jaś i Małgosia jednako bywają grzeczni i mądrzy, cukierka dostaje Małgosia, bo ma ładniejszy warkoczyk. Gdy dwoje pianistów zdobyli Mont Everest i przed nimi już tylkow niebo, dlaczego nie uchylić go temu, kto zna zacniejsza modlitwę?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #179 : Październik 26, 2010, 09:15:12 »

Też nie dopuszczam myśli, że całe jury konkursu działało z niskich pobudek.

Argumenty Janusza opisują efekt halo znany i dobrze opisany w psychologii.

Ale korupcja, którą ktoś insynuuje jest czymś ohydnym i pod tym względem leży po przeciwnej stronie efektu halo.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

blackspider polskiserwertrans cloudwind ik trzywahaty