Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159743 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #300 : Grudzień 15, 2010, 18:01:38 »

Szczegółowe oceny uczestników konkursu przez poszczególnych jurorów:

http://konkurs.chopin.pl/=files/attachment/5/1989/etap_1_pl.pdf
http://konkurs.chopin.pl/=files/attachment/5/1988/etap_2_pl.pdf
http://konkurs.chopin.pl/=files/attachment/5/1987/etap_3_pl.pdf

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 18:03:14 wysłane przez Mozart » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : Grudzień 15, 2010, 19:13:56 »

Jestem zaskoczona oceną Daniiła Trifonowa przez Bellę Davidovich, trzykrotnie była na nie (dwukrotnie jako jedyny juror), a punktacja 60/60/63 rażąco odstawała od punktacji pozostałych oceniających. Za co ona aż tak go nie lubi  Co?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #302 : Grudzień 15, 2010, 19:45:28 »

Kontrowersyjna i bardzo odstająca od reszty jest też punktacja Tsonga...
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #303 : Grudzień 15, 2010, 20:28:51 »

Ale całkiem niezła Marty, tak dla Armellini, nie dla Dutremonta.
Zapisane

Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : Grudzień 16, 2010, 10:42:08 »

Dzieki, Mozart! Wreszcze to udostępnili - zaraz się zagłębiam...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : Grudzień 16, 2010, 11:06:14 »

No to jeszcze finał:

http://konkurs.chopin.pl/=files/attachment/5/1986/final_pl.pdf
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #306 : Grudzień 16, 2010, 11:47:45 »

Rany! To juz mogli rzucac monetą Z politowaniem
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : Grudzień 16, 2010, 11:57:13 »

Mozart,  dziekuje za punktacje.
Teraz biore sie do analizy, zeby stwierdzic, ktoremu z jurorow dam wotum nieufnosci.
Na pierwszy rzut oka widze dziwna punktacje Fou Tsonga.
Bardzo skrajna punktacja Chinczyka moze swiadczyc o jakiejs grze "politycznej".
Szybka eliminacja niebezpiecznych przeciwnikow, to skuteczna metoda.
Na pewno wezme pod uwage: na jakim fortepianie gral kandydat, jakie podobienstwa w ocenie sa miedzy jurorem
a przewodniczacym  (Jasinskim), czy kandydat jest/byl uczniem jurora....itd

Ja w uczciwosc i rzetelnosc  jurorow nie wierze i zawsze bede walczyl z kumoterstwem i niesprawiedliwoscia.
Znam te klimaty od kuchni.
Ciepelko jurorow podczas imprez jest powszechnie znane.
Niektorzy sa wrecz etatowymi jurorami.

Wydaje mi sie, ze my jako spolecznosc powinnismy publicznie zaprotestowac przeciwko chamskim zagrywkom jurorow,
ktore krzywdza ludzi, ktorych my kochamy.

Byc moze jestem troche nie w sosie dzisiaj, ale chyba wstalem lewa noga




Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #308 : Grudzień 16, 2010, 12:09:48 »

Generalnie miałam nie wgłębiać się w osobiste punktacje jurorów, ale Wasze komentarze coraz bardziej zachęcają mnie, aby mieć własne zdanie. Chyba jednak zerknę Uśmiech
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #309 : Grudzień 16, 2010, 12:27:09 »

Ale ex aequo z kim: z Awdiejewą? Ciekawe, kogo miała na myśli.

Juz wiemy. Miała na mysli Awdiejewą i Trifonowa na 1 miejscu.
Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #310 : Grudzień 16, 2010, 16:54:01 »

Jakkolwiek do Finału to Bożanow miał u niej tyle samo punktów co Awdiejewa (zawsze po 99).

Nieźle te oceny podsumowała p. Szwarcman.
Chodziło o neutralizację konkurencji. Harasiewicz nikogo nie uplasował na podium,  dał II miejsce Dumontowi (wcześniej nie widział go w Finale i dał mu 74 pkt, boki zrywać, Bożanowa strącił na 6).
Paleczny dawał o wiele więcej punktów Bożanowowi niż Wunderowi, ostatecznie strącił go na 6, na pierwszym Wunder i Awdiejewa (Dumont-5).
Entremont jeszcze zabawniejszy: Bożanowa punktował bardzo wysoko, na koniec dał mu ostatnie miejsce (I Wunder i Awdiejewa, III-Dumont Duży uśmiech)
Koyama to już w ogóle mnie ubawiła, I-dla Geniuszasa, II- dla nikogo, III-dla Wakarecego, ostatnie dla Bożanowa (jak wiadomo Bożanow wyprzedzał Geniuszasa).

Fou-Tsong to się zachowywał nie określę już jak, dając takim pianistom jak Choziainow, czy Fedorowa po 10, 20 pkt (podobno przysypiał na przesłuchaniach i nie tylko - na Facebooku to jest).

Ogólnie ze zmianą regulaminu chodziło o to, żeby strącić Bożanowa, wywindować Wundera (może doprowadzić do jego zwycięstwa), przy okazji Dumont na tym skorzystał, a Choziainow stracił.
Co do Awdiejewej, zawsze miała najwyższą punktację (nieznacznie wyższą od Bożanowa, chociaż Tsong asekuracyjnie też dał II miejsce Dumontowi  Duży uśmiech ).
Zauważcie również, że brak ocen za Koncerty (wtedy jeszcze wyraźniej te machinacje wyszłyby na jaw, ale i tak widać je gołym okiem, więc to co piszę to nie są jakieś teorie spiskowe).
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #311 : Grudzień 16, 2010, 18:25:07 »

Argerich daje po koncercie (w końcu jest to ocenianie finale stage) Wunderowi 4. miejsce, Geniusasa, a nawet Kultysheva ocenia wyżej. Wunder prawie w jednym worku np. z Dumontem - który jest u niej piąty...
O punktacji Koyamy lepiej już przemilczeć  Niezdecydowany
Taż sama Koyama daje w finale Bozanovowi miejsce dziesiąte... 
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #312 : Grudzień 16, 2010, 18:26:38 »

Dziwnie ocenia Harasiewicz. Daje 2. miejsce Dumontowi - wcześniej nie chciał go nawet w finale. Bozanovowi daje dopiero szóstą lokatę.
Wydaje się, że najrozsądniejsza jest punktacja prof. Popowej-Zydroń... Reszta jest dla  mnie niezrozumiała...
Zapisane

Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #313 : Grudzień 16, 2010, 19:51:59 »

Dziwnie ocenia Harasiewicz. Daje 2. miejsce Dumontowi - wcześniej nie chciał go nawet w finale. Bozanovowi daje dopiero szóstą lokatę.
Wydaje się, że najrozsądniejsza jest punktacja prof. Popowej-Zydroń... Reszta jest dla  mnie niezrozumiała...
Ależ w głosowaniu A. Harasiewicza nie ma nic dziwnego, to typowa promocja ucznia, mógł się też umówić z Entremontem, może jeszcze z kimś (Palecznym np., tak to trochę wygląda jak się spogląda na punkty). Nie mówmy, że nie rozumiemy, skoro rozumiemy. Jest tak jak pisałam powyżej, głosowania wspomnianych jurorów są prześmieszne. Chodziło o strącenie Bożanowa, jak się p. Harasiewicz w rozmowie z p. Rozlachem wyraził (nie bał się, bo wiedział, że znajdzie u niego zrozumienie). A przewodniczący zgodził się na zmianę regulaminu...

Co do Argerich, Wundera punktowała wysoko, ale innych jeszcze wyżej, a Koncertem ujął ją najwidoczniej Trifonow, skoro to jemu dała ostatecznie 1. miejsce (i Awdiejewej rzecz jasna), a nie Bożanowowi (2), którego punktowała tak jak Julkę wcześniej. Inny gust po prostu, niektórzy woleli Koncert Trifonowa od Koncertu Wundera. Ona uprawiała bardzo mało "wolnej Amerykanki" w porównaniu do innych, Dumont u niej na 9, nie 5. Na 5- Wakarecy (co prawda też zaskakuje), ale w 3 etapie miał u niej aż 93 pkt., Wunder 96, Kultyszew 97. Część jurorów oceniała uczestników za całokształt w zgodzie z poprzednią swoją punktacją; niektórzy na zasadzie, żeby mój był jak najwyżej (a najbliższe zagrożenie trzeba wyeliminować i nieważne, ile punktów stawiałem wcześniej). Ja patrzę na to, czy juror był w miarę konsekwentny, jeśli nie był, to znaczy, że kombinował.
A p. Tsong to osobny rozdział jak już wspominałam.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #314 : Grudzień 16, 2010, 23:40:45 »

Ok, pod tym kątem - punktacja po trosze zrozumiała. Choć jeśli Harasiewicz chciał wywindować w górę Wundera, to mógł zrobić więcej Mrugnięcie, np. dać Avdeevej 10. lokatę (Koyama dała Bozanovowi 10. miejsce - i hałasu nie ma) - przecież I nagrody nie dostał (z drugiej strony punktacja po 3 etapach dawała mu chyba 4-5 miejsce...).
Zapisane

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft evelon airpol watahacemnejstrony wolfsparadise