Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 38 39 [40]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159748 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #585 : Maj 21, 2012, 18:04:42 »

Tak też myślałem. Ciekawe, czy w repertuarze będzie też Trio. Wydaje mi się, że obowiązkowym punktem finału będzie teraz Sonata wiolonczelowa g-moll. Wspaniale.  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #586 : Maj 21, 2012, 21:14:25 »

jest jeszcze moja ukochana sonata g-moll  Chichot

Ja też ją uwielbiam!  Uśmiech
Ciekawe, czy będą grać całą sonatę, czy tylko Allegro moderato?
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #587 : Maj 21, 2012, 22:07:23 »

Zapewne właśnie rozbudowane ogniwo pierwsze, arcytrudne z racji komplikacji harmonicznych i polifonicznych. Choć ja chciałbym, aby finaliści grali CAŁĄ sonatę. Uważam, że nie powinno się rozczłonkowywać tak potężnej, cyklicznej formy. Sonata wiolonczelowa jest genialna jako całość i następstwo poszczególnych części - Allegro - Scherzo - piękne, nokturnowe Largo - Finał.

Oczywiście potrzebny jest też znakomity wiolonczelista.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #588 : Maj 21, 2012, 22:34:45 »

Może formuła konkursu zostanie rozszerzona - o muzykę innych kompozytorów?
Czytać hadko... Tylko nie to...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #589 : Czerwiec 29, 2012, 17:49:31 »

Jeśli wprowadzenie obowiązkowego utworu kameralnego do konkursu stanie się faktem, będzie to dla mnie spore przegięcie. Oznacza to, że konkurs ten będzie po prostu konkursem akademickiej muzyki fortepianowej. Jest to droga którą od dłuższego czasu podąża to środowisko i niestety muszę przyznać, że nawet spodziewałem się takich pomysłów. Co prawda też byłem w szoku gdy usłyszałem nazwisko Yulianny Avdeevy przy ogłoszeniu werdyktu, ale widzę w tym pewną konsekwencje... Taki regulamin nie ma żadnego sensu. Ja rozumiem, że można lubić Sonatę g-moll i jak ktoś chce to przecież mógłby zagrać ją jako utwór dowolny (tak samo zresztą Koncert f-moll w wersji kameralnej mógłby zagrać powiedzmy zamiast wersji z orkiestrą). Utwory na fortepian i wiolonczele nie są przecież czymś charakterystycznym dla Chopina ponadto Sonata op. 65 jest jedynym takim utworem, który umieściłby wysoko w hierarchii swoich dzieł. Dla mnie już uzasadnienie obowiązku wykonania Poloneza-Fantazji jest typowo akademickie i nie ma większego sensu odnośnie muzyki Fryderyka.
W 2015 kameralistyka to co w 2020? Obowiązkowy koncert Czajkowskiego, Brahmsa, Szostakowicza i Paderewskiego? Za następne 5 lat recytacja wierszy Norwida i Mickiewicza, a za następne fryzurka i frak a la Chopin bądź image a la George Sand ? Duży uśmiech
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #590 : Czerwiec 29, 2012, 18:37:41 »

Ten projekt jest chyba jeszcze w fazie głęboko projektowej i nie ma co sie martwic na zapas.
Być może to ma związek z ostatnimi zawirowaniami w NIFC.
Ale mnie sie zawsze wydawało,że konkursy także i ten nasz są  właśnie konkursami akademickiej muzyki fortepianowej.
W konkursach rzadko zwycięzają indywidualności.
Ilu tak naprawdę zwycięzców KCH zrobiło wielką międzynarodową karierę?
Pollini,Argerich,Zimerman no może Uschida(ale ona była druga).
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #591 : Czerwiec 30, 2012, 09:18:04 »

NIFC wycofał się na stronie konkursu z rozwinięcia tematu, znowu jest po prostu "Finał". Będzie jak będzie, i tak padniemy wszyscy z zachwytu i radości, że dzielnie wytrzymaliśmy te 5 lat RAZEM  Duży uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #592 : Czerwiec 30, 2012, 10:37:25 »

NIFC wycofał się na stronie konkursu z rozwinięcia tematu, znowu jest po prostu "Finał". Będzie jak będzie, i tak padniemy wszyscy z zachwytu i radości, że dzielnie wytrzymaliśmy te 5 lat RAZEM  Duży uśmiech

JJJJ...EHU!!!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #593 : Sierpień 31, 2012, 07:42:38 »

Jest okazja, by natknąć się w Warszawie na Juliannę, po wczorajszym koncercie pozostaje, by nagrać tutaj płytę (dla NIFC), oba koncerty Chopina, wraz z orkiestrą XVIII wieku.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #594 : Sierpień 31, 2012, 08:04:39 »

Szansa 1 na milion. Ale probuj Januszu.
Byc moze przeznaczenia zadziala.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #595 : Sierpień 31, 2012, 08:13:35 »

Tak, to sympatyczna kobieta, ale nie muszę sie za nią uganiać w realu Uśmiech  całkowicie mi wystarcza kontakt z jej sztuką  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #596 : Październik 15, 2012, 11:39:00 »

Jeśli komuś bardziej po drodze do telewizora niż komputera, tak jak czasem mnie, to 18 października w czwartek najbliższy o 15.05 w TVP Kultura 50 minut ze wspomnieniem konkursu ostatniego. Lukas Geniusas Uśmiech
Zapisane
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #597 : Październik 23, 2013, 16:45:44 »

Dzięki temu konkursowi kilku pianistów zyskało popularność. Lecz byli też tacy, którzy może nie zachwycili całokształtem, ale mieli pojedyncze wykonania. Takie swoje 5 minut, a raczej 10 miała Helene Tysman w 3 etapie. Jeden z komentatorów trafnie stwierdził, że doznała wtedy "artystycznego zmartwychwstania."
http://www.tvp.pl/kultura/muzyka-powazna/chopin-english/xvi-piano-competition/hearings-and-finals/third-stage/hearings-3rd-stage-third-day-hlne-tysman-france/3014922 Chodzi mi o Marsz Żałobny oraz zjawiskowy i impresjonistyczny finał Sonaty b-moll. Myśle, że znaczenie miał również wybór fortepianu - Yamaha.
Zapisane

fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #598 : Październik 23, 2013, 19:42:48 »

Leonard Gilbert - Ballada f-moll http://youtu.be/6dedIxlQIwA
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #599 : Styczeń 28, 2014, 02:06:26 »

No proszę, do Polski wraca Leonora Armellini. Polubiłem ją już w czasie Konkursu, a tu, niespodzianka, w Krakowie gra Mozarta  Chichot

http://www.filharmonia.krakow.pl/Strona_główna/4882-KONCERT_SYMFONICZNY.html
Zapisane

Strony: 1 ... 38 39 [40]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind evelon playyourstories skarpetkacrraft wolfsparadise