Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159757 razy)
smarkula
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


Aśka


Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Listopad 04, 2010, 23:23:39 »

Anelik- po  raz kolejny przyznaję Ci rację. O Koziaka walczono i słyszę, że nie bez racji. Naprawdę szkoda tego młodego talentu. Wierzę jednak, ze sobie wspaniale poradzi.
Przeglądając materiały Pawła Wakarecego ( przepraszam Paweł) sądzę, że Marcin Koziak, choć mniej wyrazisty, był lepszy. ( lecz jest to tylko moja prywatna, niefachowa opinia)

Zgadzam się w 100%.Po I etapie byłam sceptycznie nastawiona do Koziaka,ale jego Scherzo E-dur i Nokturn Fis-dur z III etapu to poprostu miód dla uszu!

Dzisiaj w GW wywiad z Wunderem.Ingolf powiedział,że chciałby za dwa lata bd mówić biegle po polsku bez obcego akcentu.I okazało się też,że ma dziewczynę Polkę.To już wiadomo,dlaczego tak dobrze rozumie Chopina:)

A z tą nagrodą KS to nawet ładnie brzmi!
A jakby miała to być statuetka to jakby wyglądała?
Obstawiajmy;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 23:32:00 wysłane przez smarkula » Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Listopad 04, 2010, 23:35:05 »

Jak wyglądałaby statuetka, hmm może jakieś sprytne połączenie klucza wiolinowego z "@" - małpą, trzymana przez pana o wyraźnie podkreślonym niebieskim kolorze oczu (ku czci i chwale administratora).

Może przesadziłem z faworyzowaniem Polaków chociaż to zjawisko będzie tym bardziej powszechne, im bardziej powszechne będzie głosowanie - motyw patriotyczny jest jakimś czynnikiem oceny, tym większym, im mniej się wie, im mniej się "słyszy". Na stronie konkurs.chopin2010.pl  była sonda przed ogłoszeniem wyników. Jest to odpowiednie miejsce i odpowiednia forma głosowania gdyby nagroda publiczności miała zostać przyznana. Przypomnę że w tej sondzie co chwilę pozycjami pierwszą i drugą zamieniali się Wunder i Geniuszas, Wakarecy był daleko, czyli znamiona obiektywizmu są zachowane.
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #257 : Listopad 05, 2010, 00:02:11 »

Jeżeli kiedykolwiek udałoby nam się taką nagrodę wprowadzić w życie (mogę sobie marzyć, a co!) to musimy się liczyć z tym, że obok widza pani muzykolog będzie głosował widz przypadkowy - bo akurat dostał bilety od znajomej. Ale na tym właśnie polega przecież nagroda publiczności. Nie trzeba się znać, argumentować. Nie chcę, żeby brzydko to zabrzmiało, ale to taka trochę nagroda mas. I w porządku, wgrywa artysta , który podoba się największej ilości widzów i tyle. Dlatego zamartwianie się 'brakiem obiektywizmu' uważam za bezsensowne. Poza tym, z racji tego, że każdy ma inną wrażliwośc muzyczną to taka ocena już wydaje mi się subiektywna.
Jeśli chodzi o 'bycie za Polakiem' to myślę, że to zjawisko wcale nie było takie powszechne. Brak w finale Armellini stawiano na równi z brakiem w finale Koziaka. Po prostu - był bardzo dobry, stąd niezadowolenie widzów.

+jeszcze taki pomysł... przecież KCh oglądają setki nie tylko w Polsce, na świecie! A w dobie internetu... Uśmiech głosowanie międzynarodowe byłoby jeszcze bardziej prestiżowe. I wtedy nie byłaby nagroda Polaków, tylko nagroda widzów.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Listopad 05, 2010, 00:16:10 »

Skrzypczatka nie dyskutujemy tu o nagrodzie publiczności, a raczej o nagrodzie od Forumowiczów z "Kuriera Szafarskiego" - ludzi w miarę znających się na rzeczy i słuchających regularnie dobrej muzyki Mrugnięcie. Mamy 5 lat by ustalić szczegóły i dać coś od siebie zdolnym artystom uczestniczącym w Konkursie 2015 Uśmiech
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #259 : Listopad 05, 2010, 00:23:40 »

Chodziło mi raczej o odniesienie się do

Nie wiem czy i jak powinien być wyłaniany laureat nagrody publiczności ale nie obawiam się, że słuchacze będą głosować wyłącznie na Polaków.

itd.

A skoro nagroda KS, ciekawa jestem ja to sobie wyobrażacie... wspólne wybranie 'złotego środka' (jeszcze ktoś by zarzucił, że sie wzorujemy na tegorocznym jury!  Duży uśmiech ) czy jak? Bo ja po chwili wyobrażania sobie Niebieskookiego gratulującemu przyszłemu zwycięzcy pomyślałam, że sam wybór wcale nie byłby taki łatwy Uśmiech Tyle gustów co użytkowników
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Listopad 05, 2010, 00:30:51 »

Rozmawiamy o jednym i o drugim, choć nagroda Kuriera to odległe marzenia, ale marzenia czasem się spełniają...

Marta mnie przekonała co do idei, bo właściwie powiedziała rzecz oczywistą, co do której stworzyłem niepotrzebne obawy. Niech się publiczność bawi, niech ucztuje i smakuje Chopina w różnych odsłonach i niech wypowie się, która najbardziej przypadła jej do gustu. Ale niech się wypowiadają wszyscy, nie tylko Polacy, przecież żyjemy w dobie internetu i trzeba go wykorzystać.

Co do nagrody kuriera, w sytuacji takiej jak w tym roku, mielibyśmy olbrzymi problem z przyznaniem jej. Dyskusje byłyby tak burzliwe, że nie wiem czy zakończyłyby się konstruktywnym, satysfakcjonującym każdego porozumieniem. Spójrzcie jak gorąco - i to do tej pory - jest w temacie o konkursie, a przecież rozmawiamy dla samej rozmowy, nie ciąży na nas żadna presja, nie gonią nas terminy, nie mamy zobowiązań.

Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #261 : Listopad 05, 2010, 00:35:25 »

Damy radę uzgodnić werdykt Uśmiech Wspólne biesiadowanie, imprezowanie (wirtualne oczywiście), dyskutowanie a na koniec zostanie pewno "demokratyczne" głosowanie Mrugnięcie Dobranoc - niech Ci się przyśni jeszcze grający Trifonow... Duży uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Listopad 05, 2010, 00:42:07 »

Jak wyglądałaby statuetka, hmm może jakieś sprytne połączenie klucza wiolinowego z "@" - małpą, trzymana przez pana o wyraźnie podkreślonym niebieskim kolorze oczu (ku czci i chwale administratora).

Może przesadziłem z faworyzowaniem Polaków chociaż to zjawisko będzie tym bardziej powszechne, im bardziej powszechne będzie głosowanie - motyw patriotyczny jest jakimś czynnikiem oceny, tym większym, im mniej się wie, im mniej się "słyszy". Na stronie konkurs.chopin2010.pl  była sonda przed ogłoszeniem wyników. Jest to odpowiednie miejsce i odpowiednia forma głosowania gdyby nagroda publiczności miała zostać przyznana. Przypomnę że w tej sondzie co chwilę pozycjami pierwszą i drugą zamieniali się Wunder i Geniuszas, Wakarecy był daleko, czyli znamiona obiektywizmu są zachowane.

A ja bym proponował pokaznych rozmiarów lizaka, albo lukrowanego cukierka (najlepiej w kształcie jakiegoś "kwiatka") i przy tym zgrabnie to wszystko przyodziane w "złotko"..Raz, że miłe byłoby to dla oka, a dwa..w razie znużenia samym tylko widokiem - przyniosłoby rozkosz podniebieniu.. Mrugnięcie
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #263 : Listopad 05, 2010, 00:42:35 »

Damy radę uzgodnić werdykt Uśmiech Wspólne biesiadowanie, imprezowanie (wirtualne oczywiście), dyskutowanie a na koniec zostanie pewno "demokratyczne" głosowanie Mrugnięcie Dobranoc - niech Ci się przyśni jeszcze grający Trifonow... Duży uśmiech

W tym roku wstrzymałbym się od głosu. Wolę nie strzelać na oślep. Nie dlatego że nikt mnie nie urzekł, ale dlatego, że urzekło mnie zbyt wielu - począwszy od Wundera przez Bozhanowa i Trifonova a na Avdeevej kończąc. Nawet nie będąc pod presją jakichkolwiek kryteriów (a może właśnie dlatego) powstrzymałbym się od jednoznacznej decyzji.

A wy? Może zróbmy małą symulacje?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Listopad 05, 2010, 13:14:25 »

Skrzypczatka nie dyskutujemy tu o nagrodzie publiczności, a raczej o nagrodzie od Forumowiczów z "Kuriera Szafarskiego" - ludzi w miarę znających się na rzeczy i słuchających regularnie dobrej muzyki Mrugnięcie.
Regularnie słucham dobrej muzyki od miesiąca i, bynajmniej, nie zamierzam przestać, już nigdy Uśmiech Ale niestety nie znam się na rzeczy, nie jestem muzykiem, lekcji gry na fortepianie odbyłam z pięć, fakt, przez trzy lata śpiewałam w chórze, ale to było jeszcze w szkole. Postaram się przy Was trochę podciągnąć i wyedukować, coby głąbem muzycznym i ignorantem więcej nie być.

Gdyby na KCh nie pojawił się Trifonow, byłabym w kłopocie, prawdopodobnie "kibicowałabym" Ingolfowi, ale już z nieporównywalnym zaangażowaniem. Występy kandydatów to był piękny spektakl, dla mnie dodatkowo mający wymiar edukacyjny. Koncerty odbierałam jak teatr, namierzałam i wyłapywałam przekaz pozamuzyczny. Trifonow to było zjawisko, w każdym składowym elemencie konkursu. Nie wiem, czy czuję tak tylko ja, podejrzewam, że nie jestem osamotniona, ale Daniił to ktoś więcej niż pianista, odtwórca, interpretator. To magik, czarodziej, uwodziciel, potencjał. Jeśli na następnym konkursie nie pojawi się tak silna osobowość, to zapewne pokieruję się kryteriami czysto muzycznymi, do czego mam nadzieję zdobyć przez te pięć długich lat podstawowe kwalifikacje.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #265 : Listopad 05, 2010, 19:21:24 »

Słuchałam dziś przy pracy Chazjajnowa (znów spolszczam). I okazuje się, że Yamaha też może pięknie brzmieć - w rękach a raczej pod palcami osiemnastoletniego wrażliwca! Powinien dostać nagrodę już za samo okiełznanie instrumentu o nienajpiękniejszej barwie.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #266 : Listopad 05, 2010, 20:30:07 »

Ja też słuchałem przed chwilą Khaziaynowa - finał, bo chciałem zobaczyć jak sobie poradził z gasnącym światłem na sali. poradził sobie, a akurat światła zgasły sekundę przed momentem w utworze, w którym to momencie Wunder się pomylił. Ja nie szłyszę w wykonaniu koncertu przez Rosjanina nic porywającego, wiele pomyłek i pozwolę sobie skromnie dodać, że to najgorzej wykonany koncert w finale. Inne etapy to inna bajka, ale w finale mu "nie wyszło".
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #267 : Listopad 05, 2010, 22:23:30 »

Tak zgodzę się z Tuco...wprawdzie ze efektami świetlnymi bez problemu sobie poradził, jednak ogólnie finał nie wyszedł mu najlepiej (prawdopodobnie problemy natury zdrowotnej - za bardzo blady jakiś był..) za to III etap był porywający..
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #268 : Listopad 05, 2010, 22:24:14 »

Faktycznie koncert był najgorszym z jego występów, obarczonym błędami - o ile pamiętam nawet testowymi (nie przesłuchałam ponnownie koncertu). Dlatego też zastanawiałam się nad zaliczeniem go do grona laureatów w moim prywatnym rankingu i ostatecznie "nie przyznałam" mu takiego tytułu. Niemniej w ciągu trzech etapów pięknie opowiadał swoją grą.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Listopad 05, 2010, 22:41:23 »

Mam nadzieję, że Khoziaynow wystąpi w XVII konkursie i pokaże dojrzalszą grę. Podobnie jak Wunder, który zachwycał 5 lat temu a teraz przyjęty został z jeszcze większym aplauzem i sympatią. NK jak na swój wiek (18 lat) grał genialnie Uśmiech. W Rosji wcześnie zaczynają uczyć dzieci - od 5 roku życia i chyba stąd mają tak wspaniałe efekty ...
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind airpol wataha-wilkow-nocy loups playyourstories