Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 161058 razy)
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #75 : Październik 21, 2010, 08:27:02 »

Witam o poranku. Już przespałam się z myślą o wygranych i przegranych tego konkursu. Nawet na onecie pojawiła się wzmianka o tym, że konkurs się odbył i kto wygrał. Proszę nie czytać komentarzy pod spodem, jeśli nie chcecie dostać nerwicy i wrzodów żółądka. Ja niestety, przez swoją ciekawość, zajrzałam i nic- teraz jestem troszkę bardziej siwa.
Przeraża mnie to, co ludzie wypisują, czy naprawdę jest aż tak źle?
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 21, 2010, 08:47:45 »

Jeśli chcesz oszczędzić innym czytania wypocin onetowych troli, to może zreferuj ich myśli. Poświęć się dla innych. Ja tam wolę nie zaglądać. Nawet na forum tvp pojawił się już zalew przypadkowych osób, które taki spam robią, że nie da się normalnie korzystać. Oczywiście jak były pierwsze etapy, to mało kto pisał... Z jednej strony - fajnie że się zainteresowali, z drugiej - konkurs się skończył, więc pewnie większość tych ludzi nieprędko znów zetknie się z klasyką - nie z braku takiej możliwości bynajmniej...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 21, 2010, 08:54:35 »

Witam. Śniło mi się w nocy jakieś mroczne jury męczące młodych artystów Złość. Nie podoba mi się, że przy takim wspaniałym konkursie jest jury nie liczące się ze zdaniem większości słuchaczy. To nie był pierwszy szokujący werdykt w historii konkursu. Nie chce myśleć, że wchodzą tu w grę jakieś układy, pieniądze jak to się dzieje np. w sporcie. Mam tylko nadzieję, że za 5 lat praca jury będzie wyglądała inaczej. Cieszę mnie, że ten Konkurs był naprawdę na wysokim poziomie. Wykonania dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń i ...za pomocą forum można było poznać znających się na rzeczy słuchaczy kochających muzykę Chopina. Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : Październik 21, 2010, 08:56:32 »

Referować nie ma co. Zalew obraźliwych tekstów, teorie spiskowe, prostackie gadki pseudo-polityczne. Ludzie w sieci czują się anonimowi i to pozwala im na wylewanie z siebie hektolitrów złości i agresji.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Październik 21, 2010, 09:03:10 »

Na forum TVP Kultura z początku było bardzo sympatycznie i kameralnie- jednym słowem bardzo miło. No ale niestety, parcie na szkło spowodowało to, że i tam pojawiło się mnóstwo przypadkowych "szczekaczy".

Bodek1- nie sprzeczam się, że Avdeeva była najlepsza, choć za taką ją uznano, ona mi po prostu przypadła do gustu, z jej interpretacją i kolorystyką. Jestem zadowolona.
Nie jestem pewna, czy powinna być uznana za najlepszą, tym nie mniej, łechce mnie próżnie, że moje zdanie wypowiadane o niej, jeszcze w II etapie, które tak skrytykowała Pani Kozubek, nie było tak całkiem nietrafione.

Według mnie powinny być 3 pierwsze nagrody.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 21, 2010, 09:27:24 »

Każdy ma własne zdanie i swoje sympatie Mrugnięcie. Ja tylko o tym, że powinny nastąpić zmiany w tym chyba zbyt skostniałym jury (może jakaś jawna punktacja jak w łyżwiarstwie figurowym), aby konkursy Chopinowskie były coraz lepsze i oceny były sprawiedliwsze. Powinno się też wrócić do nagrody publiczności. Ja głosowałbym na Koziajnowa Uśmiech a i tak przychodzący ludzie na koncerty najlepiej wyrażą swoje zdanie o laureatach. Pozdrawiam
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Październik 21, 2010, 09:38:53 »

Teraz też jurorzy wystawiają oceny. System je odpowiednio koryguje pod kątem dopuszczalnych odchyłek od średniej. Tak to wygląda w teorii. W praktyce być może jednak coś jest rozgrywane pozaregulminowo. Bo przecież zliczenie punktacji na komputerze, to robota na kilka minut, i to przy założeniu, że dane nie zostały wcześniej wprowadzone. Chociaż z drugiej strony pamiętać należy, że trzeba sprawdzić poprawność wprowadzenia danych i sporządzić protokoły - przed ogłoszeniem wyników, bo jeśli potem się ktoś by rozmyślił, skończyłoby się megaskandalem.
Nagroda publiczności? Ale jak ją przyznawać? Audiotele? Zwykle będzie wygrywał Polak... Wśród obecnych? Ale na którym dniu? Bo jeśli będzie można głosować codziennie, to będzie dublowanie głosów. W Internecie? Napisać bota żaden problem... Pomiar aplauzu? Klakierów można wynająć... Chyba przyznawanie nagród publiczności nie jest najlepszym pomysłem.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 21, 2010, 09:51:39 »

No tak - mamy 5 lat, żeby coś tu zaproponować i wymyślić by było dobrze i sprawiedliwie. Gratuluję Monice, że miała wyczucie i trafnie wytypowała zwycięzcę konkursu i że miała odwagę (chyba jako jedyna) bronić swojego faworyta Uśmiech. Jadę do pracy. Odezwę się wieczorem. Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich - trzymajcie się ciepło- właśnie zaświeciło słoneczko w Koszalinie....
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Październik 21, 2010, 10:49:51 »

Witam się i tu.
Ja dziś na szczęście mam wolne.
Emocje troszkę opadły. Dalej czuję się oszukana przez jury ale koncertu laureatów wysłucham. Bo wczoraj w duszy zarzekałam się, że nie spojrzę w telewizor Mrugnięcie
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Październik 21, 2010, 11:01:33 »

Nie ma sensu gniewać się na muzykę. Zresztą - Awdiejewa nawet nie zauważy, że nie włączyłaś telewizora Chichot
Myślę, że teraz, grając już na luzie, laureaci mogą sprawić nam niezłą ucztę muzyczną.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Październik 21, 2010, 11:21:29 »

Niebieskooki ma rację, nie warto gniewać się na muzykę.
Siedzimy przed telewizorami i prawie połowa emocji i wrażeń ucieka nam przez lufcik. Brakuje "magii sali". W szkole moje córki, uczy dziewczyna, która w tym roku startowała do pre eliminacji Konkursu. Nie dostała się, trudno. Grała bardzo ładnie, gdy słuchało się jej na sali koncertowej. Oczywiście było to wykonanie, może ciut więcej niż szkolne, ale "magia sali robi swoje".

Być może Avdeevą oceniliśmy zbyt surowo?
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 21, 2010, 11:34:43 »

Och wiem, że macie rację. W nocy strzeliłam zwykłego babskiego focha po prostu. Nie wytrzymałabym gdybym nie wysłuchała koncertu laureatów. Teraz zastanawia mnie jak wytrzyma Julianna presję.
Już zaczynam czuć "ssanie" w żołądku i stres przed koncertowy. Chopin rzeczywiście uzależnia. Uśmiech
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 21, 2010, 11:49:30 »

Jak wytrzyma? Myślę, że bez problemu, jeśli w ogóle mówimy o czymś takim jak presja. Laureatowi na takim koncercie wybaczy się wszystko, z wyjątkiem impertynencji. Nawet jeśli się potknie, wszyscy powiedzą: normalne, tyle dni w stresie, w końcu musiała przyjść dekoncentracja, gdy emocje opadły. Druga sprawa: czy ona czuje presję, że musi coś komuś udowodnić? Myślę, że nie. Ona naprawdę była bardzo zadowolona po swoim koncercie finałowym. To wewnętrzne poczucie, że wyszło tak jak powinno, daje jej też przeświadczenie, że nagroda nie wzięła się z sufitu. Ciekawe, czy dotarły do niej te negatywne komentarze na temat rozstrzygnięć. Jeśli tak, to tutaj może być element presji. Ale to nie będzie dla niej żadne novum. Prawdopodobnie z poprzednich komentarzy wyciągnęła wnioski i w finale próbowała zagrać mniej "mocarstwowo". Teraz po prostu zrobi to samo.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 21, 2010, 12:09:32 »

Dzień dobry! Ja też się przespałam z werdyktem ale moja ocena weryktu nie uległa zmianie. Włączam się w Waszą poranną dyskusję i zacznę od tego, że chyba trochę niesprawiedliwie podchodzicie do tych, którzy zaczęli pisać na forum później niż Wy. W moim przypadku było tak dlatego, że większą część konkursu po prostu byłam zajęta. Dzięki mp3 mogłam jedynie chodzić ze słuchawkami na uszach cały dzień i zapamiętywać swoje wrażenia. Potem - kiedy się "szczęśliwie" dorobiłam gipsu mogłam zacząć dzielić się wrażeniami i przede wszystkim czerpać z wrażeń innych. Wiele osób miało ten sam problem.
             Co do werdyktu - zrozumiałam (chyba!) dlaczego był taki. A stało się to po wypowiedzi Fu Tsunga. Jeśli ten człowiek dostrzega w muzyce Chopina tylko cierpienie i dyskwalifikuje Wundera, bo ten się za bardzo uśmiechał podczas wykonań to - jak mawia moja przyjaciółka - serwus lody! Musi być głuchy na cały ładunek emocjonalny, całą paletę różnych uczuć tkwiących we Fryderykowym graniu - poza cierpieniem oczywiście. Jak więc mógł ocenić wylewające się z wielu wykonań radość, miłość, euforię, smutek, poczucie dumy, zadumanie? Dziwię się jedynie temu, że skoro wykładnikiem oceny miało być to kto jak "cierpni" grając Chopina - to olimpijska obojętność Avdiejevej dalej nie mieści się w jego postrzeganiu Chopina.
             Koncert laureatów obejrzę - muzyka Chopina jest zbyt ważnym elementem mojego życia, żeby z niej zrezygnować.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 21, 2010, 12:23:42 »

Witajcie. Z przykrością muszę stwierdzić, że moje emocje i rozgoryczenie nie opadły, zwlaszcza, że od rana w Tvp3 uslyszałam wypowiedzi ekspertow, a nawet ministra Zdrojewskiego,zbulwersowanych werdyktem jury.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzmy radiomms rootsunderground watahablackheart sp92