Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 67 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 3-11 sierpnia 2012  (Przeczytany 32791 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Sierpień 03, 2012, 21:06:15 »

Nie zdążyłam na barkarolę - widzę, że może i dobrze Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Sierpień 03, 2012, 21:07:01 »

Polonez jest tak "ograny i osłuchany", że każda nutka zagrana ciut nie tak razi. A pianiści łapią się w tę pułapkę chyba nieświadomie.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Sierpień 03, 2012, 21:11:55 »

Nie chodzi mi Beatko o nietrafione nutki.Mnie to nie przeszkadza, ale ten pan mówi,że Rubinstein jest jego
bohaterem, ale mnie się wydaje,że chyba dawno go nie słuchał.
Zgadzam sie z Kati w całej rozciągłości.Na ale słuchajmy dalej:)))
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Sierpień 03, 2012, 21:15:06 »

No tak, maestro słyszy siebie zdecydowanie inaczej niż my jego. Mnie bardziej rażą techniczne błędy, do odmiennej interpretacji jednorazowo jestem w stanie się nagiąć. Może to wpływ flamenko, hiszpańskiego słońca i tego czegoś w ich powietrzu  Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Sierpień 03, 2012, 21:30:01 »

Hiszpan zagrał hiszpańskiego Granadosa i już lepiej było...Swój swojego zrozumie.. Mrugnięcie

Debussy i jego "Feux d'artifice" ? - zwracam honor Maestro...Być może Chopin średnio mu "leży"?
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Sierpień 03, 2012, 21:57:30 »

Chopin naprawdę jest ogromnie trudny. Nie-Słowianin musi mieć szczególny dar, żeby go naprawdę poczuć. Tak, ten Granados przyjemny bardzo, klimatyczny... Dobrze by się słuchało pod księżycem...Uśmiech I nie ma też tak precyzyjnie ustawionego punktu odniesienia;) I dalej też ciepło, nastrojowo. Czuje te klimaty. W końcu ten wieczór w drugiej części był w Grenadzie...Uśmiech Podobało mi się.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Sierpień 03, 2012, 21:59:00 »

Dziękuję za współsłuchanie! Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Sierpień 03, 2012, 22:02:18 »

No tak, ale teraz zabrakło mi tak istotnego elementu dusznikowego koncertu - majestatycznego wychodzenia z sali koncertowej w tempie pięciu centymetrów na minutę, ustawiania się w kolejce do autografu, Beatki szalejącej z aparatem, alei parkowej w świetle okrągłych lamp...  Płacz
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Sierpień 03, 2012, 22:09:56 »

I herbatki po koncercie  Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Sierpień 03, 2012, 22:21:48 »

Herbatka obowiązkowo... Miałam tam wpaść na kilka dni, potem choć na jeden dzień, w ostatnich tygodniach to się jakoś ostatecznie porozpadało:( No nie, w przyszłym roku, to już naprawdę muss sein Złość
Ciekawa jestem, czy będzie transmisja z koncertu mojego znajomego Alberta Chichot Akurat jego Chopin bardzo mi się spodobał.

Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Sierpień 04, 2012, 00:25:14 »

 Z tego, co mówił pan Majchrowski zdaje się, to transmisją objęty jest Kola i  koncert So Young Yoon  w poniedziałek o 16.
Reszta jest rejestrowana i będzie wyemitowana w Dwójce w ciągu roku.
Więc Asiu, twój Alberto kiedyś na pewno będzie Uśmiech

A jeszcze taka anegdotka-dygresja: moja znajoma Włoszka wraz ze swym przyjacielem pianistą są właśnie teraz w Dusznikach..
Oczywiście nie omieszkałam wysłać smsa z pytaniem o wrażenia z koncertu Joachino.
Podobno znajomy po wyjściu z Dworku odetchnął z ulgą, mówiąc: " Jestem szczęściarzem, zaoszczędziłem mnóstwo pieniędzy!"  Szok Co?

Okazało się, że dzisiaj próbował zapisać się, w charakterze biernego uczestnika, na masterclassy prowadzone przez Achucarro( oczywiście po wpłaceniu odpowiedniej, niemałej na pewno sumki).
Organizatorzy  jednak nie wyrazili zgody...
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Sierpień 05, 2012, 16:30:50 »

Co za galop był w walcu i barkaroli, stąd pewnie tyle pomyłek.No ale w kołysance musiał Kola przyhamować i jest juz dużo lepiej.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Sierpień 05, 2012, 16:34:21 »

Wyobraźnia pozwala mi na szczęście przenosić się do Dworku Chopina w Dusznikach. Dobrze się Mikołaja słucha, leciutko żal, że nie do końca real. Bolero mnie porwało. Brawo, chłopaku!

Przekaz telepatyczny do Kati: pozdrów Kolę od "tłumnie" zgromadzonej przy radiach i komputerach naszych społeczności Kuriera Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Sierpień 05, 2012, 16:57:05 »

Mnie najbardziej podobała się ballada:) A Agnieszka z pewnością najbardziej się wzruszy po przerwie;) Beatko, wierzmy optymistycznie, że doczekamy się realu Uśmiech

Kati, mam nadzieję zachęcić Was do wykonań Alberta Uśmiech Jego koncert oczarował mnie, a preludia Chopina to materiał
na wspaniałą płytę (mam nadzieję, że ją nagra:)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Sierpień 05, 2012, 17:28:06 »

Wspaniała kreacja, fe-no-me-na-lnie!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum ndl black-flag pegasus articz