Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 67 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 3-11 sierpnia 2012  (Przeczytany 32792 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Sierpień 19, 2012, 11:54:48 »

Kati, dzięki za szczerość i obiektywizm. Chyba nie było łatwo wyjść z roli wielbicielki i stanąć obok.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Sierpień 19, 2012, 23:39:06 »

Chłopak najzwyczajniej się ciekawie rozwija. Szuka i odnajduje nowe krainy i prowadzi nas ich krętymi ścieżkami roztaczając swe widoki na fascynujące niepoznane pejzaże i panoramy. Pozwólmy mu iść tak dalej. I wędrujmy razem z nim. Do Raju nie warto trafiać w pojedynkę  Mrugnięcie

Zdecydowanie! Teraz tym bardziej zamierzam mu kibicować i towarzyszyć w jego drodze poszukiwań. Chłopak ma ogromny potencjał, prawdopodobnie nawet większy niż inni Wielcy, gdy mieli po 20 lat. Dlatego tak bardzo jestem ciekawa dokąd zajdzie i co osiągnie.
Wiem, że jest w dobrych rękach Woskrieseńskiego, który jak to określił ktoś stamtąd "ma szczególny dar sprawiania, że wielkie talenty rozkwitają pełnią swego blasku"...Ale też zdaję sobie sprawę jaka odpowiedzialność na nim spoczywa: komentator w Sydney powiedział, że jego nauczyciel powinien nieco " powstrzymać ( w sensie chyba: pokierować) ten niepohamowany, eksplodujący talent, nie ruinując go" . Właśnie chyba chodziło  o to, że teraz Kola jest niejako w krytycznym punkcie swojego muzycznego rozwoju: wiele już umie, być może zachłysnął się samą świadomością tego faktu i "szumi"...Dużo teraz zależy od mądrego ukierunkowania go przez jego mentora, który przeprowadzi go przez ten etap, nie urabiając go jednocześnie na swoją modłę. Wydobędzie z niego, co najlepsze i charakterystyczne tylko dla niego, ale jednocześnie dyskretnie i zza pleców delikatnie zapobiegnie pokusie zbaczania na zbyt ryzykowne ścieżki.
Myślę, że mogę być spokojna o niego. A na następne jego interpretacje i nowy repertuar czekam z niecierpliwością.

Pomijając jednak te nasze dywagacje: myślę, że zwyczajne, ludzkie zmęczenie ostatnimi intensywnymi miesiącami niestety dało znać o sobie. Koncerty w różnych stronach świata, 2 konkursy, w tym ten ostatni bardzo wymagający, w międzyczasie normalna nauka i egzaminy - to nie mogło pozostać bez echa... I jeżeli ktoś we wtorek jest jeszcze w Sydney, a już w niedzielę gra koncert w Dusznikach - no to ja mu wspaniałomyślnie puszczam w niepamięć tego Chopina...  Duży uśmiech

Ps. Beatko, błagam! Tylko nie 'wielbicielka'... Złość  Mrugnięcie  Chichot  Duży uśmiech... Nie wiem czy było łatwo czy nie, zaklinanie rzeczywistości jest dla mnie zawsze gorszym wyjściem niż stawanie w prawdzie....Dlatego raczej było to ciekawe i oczyszczające doświadczenie. Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Marzec 01, 2013, 13:42:26 »

W nadchodzącym tygodniu od poniedziałku do piątku o 13.00 w Dwójce radiowej koncerty z ostatniego festiwalu w Dusznikach.

Poniedziałek 4 marca:
recital fortepianowy Nikołaja Khozyainova (5.08.2012)
Fryderyk Chopin Walc As-dur op. 42, Bolero op. 19, Berceuse Des-dur op. 57, Scherzo E-dur op. 54, Ballada F-dur op. 38, Franciszek Schubert Fantaza C-dur D 760 „Wanderer-Phantasie”, Sergiusz Prokofiew VII Sonata fortepianowa B-dur op. 83

Wtorek, 5 marca:
recital fortepianowy Dmitrija Alexeeva (8.08.2012)
Ryszard Wagner / Franciszek Liszt Chór pielgrzymów z opery „Tannhäuser” S 443, Śmierć miłosna Izoldy z dramatu Tristan i Izolda S 447, Franciszek Schubert Pieśni: Der Müller und der Bach, Aufenthalt, Litanei, Der Wanderer, Franciszek Liszt Die Lorelei S 273, Fryderyk Chopin / Franciszek Liszt Pięć pieśni polskich: Moja pieszczotka, Narzeczony, Wiosna, Pierścień, Hulanka, Fryderyk Chopin Polonez-fantazja As-dur op. 61, Mazurki op. 59, mazurek cis-moll op. 63 nr 3, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Środa, 6 marca:
recital fortepianowy Alexandra Gavrylyuka (6.08.2012)
Robert Schumann Fantazja C-dur op. 17, Fryderyk Chopin Scherzo h-moll op. 20, Claude Debussy Dwie arabeski, Franciszek Liszt Venezia e Napoli S 162 – Tarantelle, Sergiusz Rachmaninow II Sonata fortepianowa b-moll op. 36

Czwartek, 7 marca:
recital fortepianowy Seong-Jin Cho (8.08.2012)
Robert Schumann Phantasiestücke op. 12, Maurice Ravel La Valse, Fryderyk Chopin Ballada f-moll op. 52, Franciszek Liszt Sonata fortepianowa h-moll S 178

Piątek, 8 marca:
Duet fortepianowy Vilija Poskute i Tomas Daukantas (10.08.2012)
Antonio Robledo Danza Iberica – Mosaico Musical na 2 fortepiany; Camille Saint-Saëns Wariacje na temat Beethovena Es-dur op. 35 na 2 fortepiany, Maurice Ravel Rapsodia hiszpańska na 2 fortepiany; Franz Schubert Fantazja f-moll op. 103 D 940 na fortepian na 4 ręce; Ferenc Liszt Reminiscencje na temat Don Juana Mozarta na 2 fortepiany
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Marzec 01, 2013, 13:59:22 »

Z tych koncertów słuchałam na żywo, oprócz Nikolaya, także Seong -Jin Cho. I pamiętam, że największe wrażenie zrobiła na mnie jego interpretacja Sonaty h-moll Liszta. Bardzo dobra była też 4 Ballada Chopina. Polecam!
Ten młody ( zaledwie 18 lat!) jest niesamowicie zdolny. Zresztą, jak zapewne pamiętacie- wówczas 16- letni, zdobył na ostatnim Konkursie Czajkowskiego III m-ce.
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Marzec 01, 2013, 15:30:42 »

Dziękuję za wiadomość Uśmiech przestawiam radio w biurze na "dwójkę" i przeciągam mój chopinowski maratonik o kolejny tydzień Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadoterra black-flag rrp307 airpol articz