Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 67 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 3-11 sierpnia 2012  (Przeczytany 32887 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Sierpień 03, 2012, 20:10:35 »

W domu wygodniej niż na "madejowych" dusznickich krzesełkach, jednakowoż, wolałabym być w Dworku i słuchać koncertów na żywo. Cmokam Dwójkę w oba policzki za możliwość posłuchania, Chopin cudny nawet na odległość.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Sierpień 03, 2012, 20:21:51 »

Beatko, jaka jakość transmisji? Bo u mnie z internetowego radia- nienajlepsza ( trzaski, szumy, jakieś sprzężenia, nawet krótkie przerwy)...Nie mówiąc już o jakości dźwięku - jest po prostu "płaski".
Oj, rozbestwiłam się przez to Sydney...Radio ABC  idealnie transmitowało.
Wiem, marudzę...To, że 'jestem' teraz w Dusznikach - tobie Dwójko zawdzięczam!

Ciekawe czy w niedzielę Kola będzie nieco lepiej przekazany?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 03, 2012, 20:24:06 »

Jakość transmisji IDEALNA, dźwięk piękny, jestem zachwycona i usatysfakcjonowana. Szkoda, że nas tak mało, może w niedzielę o 16.00 Kola przyciągnie tłumy Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 03, 2012, 20:26:45 »

Zapaliłam świeczkę dla Mihaeli. Jestem od rana wstrząśnięta jej odejściem...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 03, 2012, 20:30:35 »

Czy mi się wydaje, czy maestro fałszuje?
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 03, 2012, 20:32:04 »

Też byłam zszokowana tą wiadomością...Zmarła w tym samym wieku jak jej krajan Dinu Lipatti.. Dlaczego tak zdolni ludzie tak szybko odchodzą?


Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Sierpień 03, 2012, 20:32:58 »

A jak wrażenia?

Albo jestem zdekoncentrowana albo nie wiem co, bo jak na razie nie "weszłam" w koncert..I jakoś brakuje mi płynności i śpiewności w graniu Joachino...Barkarola przyciężkawa, bez "wodnego" dźwięku i kołysania..
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 03, 2012, 20:39:07 »

Może nie każdy dostosowuje swój tryb życia do możliwości własnego organizmu. Każdy chce funkcjonować na najwyższych obrotach, a tak się nie da długo, w każdym razie nie wszystkim takie dokręcanie śruby służy. Czytałam dziś na jej stronie program koncertów, dość szczelnie zapełniony, 29 sierpnia miała występować na ChiJE, do tego miała małe dziecko. Może chciała ogarnąć więcej niż mógł znieść jej organizm.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Sierpień 03, 2012, 20:42:43 »

Jak dla mnie za dużo wpadek i pomyłek, jak na kogoś, kto "otwiera" i na dodatek ma poprowadzić kursy mistrzowskie. Ale jeśli przymknę ucho, to jest pięknie.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 03, 2012, 20:46:06 »

Też mi się tak wydaje...Może za duża presja? Tak, jak rok temu Ingolf "otwierał" i zdaje się niektórych nadzieje zawiódł..

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Sierpień 03, 2012, 20:49:11 »

Cieszę się, że udało nam się taką zgrabną ekipą poeksplorować ubiegłoroczny festiwal, który był na wskroś NASZ, jedyny, niepowtarzalny, i na wysokim poziomie!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Sierpień 03, 2012, 20:52:00 »

Przepraszam dla mnie irytujące!!!Barkarola, polonez nie nie!!!
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Sierpień 03, 2012, 21:01:34 »

Widzę, że mamy te same odczucia Teresko...Mam wrażenie, że maestro nie wyrabiał technicznie, stąd te dziwne zwolnienia, zawieszenia...Pamiętam niedawny koncert Indjica w naszej filharmonii, Chopin też był...
Ależ to był CHOPIN!
Cudo! Barwa dźwięku, interpretacja...Rozkosz dla uszu i duszy!  Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Sierpień 03, 2012, 21:02:55 »

Tak to jest kiedy Hiszpan gra Chopina. Jesteśmy tu trochę "rozpuszczeni", chcemy Chopina idealnego, mamy wyśrubowane wymagania Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Sierpień 03, 2012, 21:03:23 »

Spóźniłam się trochę, ale zdążyłam na część koncertu. Ach, trochę smutno... niby fakt, że w domu wygodniejszy fotel, herbatka, itp... A jednak też wolałabym to niewygodne krzesełko, i Pana z Kamerą, i przeciągi z klimatyzacji... i tą nieporównywalną atmosferę...
Mam mieszane uczucia - z jednej strony rozczulam się już samym faktem, że słyszę piękne utwory Chopina, i chopinowski dworek staje mi przed oczami, i odżywają wszystkie wspomnienia. A jednak przez radio to nie to samo... My chyba jesteśmy już też mocno rozbestwieni Mrugnięcie Nasłuchaliśmy się zeszłym razem, na żywo, i przez ten rok w nagraniach, ścisłej elity - wyśrubował nam się poziom wymagań i teraz zawsze będziemy mieć jakieś "ale"  Chichot
Generalnie jednak przyjemnie mi się go słuchało. No ale z pewnością słyszeliśmy lepsze wykonania. Polonez jakoś mnie speszył:)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears kalinowatyper zagroda-slonca wolodyjowskiego bestiariusz