Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 67 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 3-11 sierpnia 2012  (Przeczytany 32790 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« : Grudzień 05, 2011, 12:57:08 »

PROJEKT PROGRAMU
67 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU CHOPINOWSKIEGO W DUSZNIKACH ZDROJU

3.VIII.Piątek   Koncert Inauguracyjny Janusz Olejniczak Joaquin Achucarro Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej   -----
4.VIII.Sobota   Recital Fortepianowy Mariangela Vacatello    Recital Fortepianowy Alberto Nose    -----
5.VIII.Niedziela   Recital Fortepianowy Nikolay Khozyainov   Recital Fortepianowy Francesco Piemontesi    -----
6.VIII.Poniedz.   Recital skrzypcowy So Young Yoon- skrzypce Marcin Sikorski-fortepian Recital Fortepianowy Alexander Gavrylyuk
7.VIII.Wtorek   Recital Fortepianowy Laureaci Konkursu Chopinowskiego (NIFC) NOKTURN Olgierd Łukaszewicz
8.VIII.Środa   Recital Fortepianowy Seong-Jin Cho   Recital Fortepianowy Dmitrij Alexeev   
9.VIII.Czwartek   Recital FortepianowyAlexander Schimpf   Recital Fortepianowy Elisso Bolkvadze
10.VIII.Piątek   Recital Fortepianowy Duet Vilija Poskute & Tomas Daukantas   Recital Fortepianowy Denis Kozukhin  Duży uśmiech
11.VIII.Sobota   Recital Fortepianowy Laureaci Konkursu Chopinowskiego (NIFC)   Recital Finałowy Ingrid Fliter

Koncert inauguracyjny odbędzie się w hali namiotowej ustawionej w Parku Zdrojowym, pozostałe koncerty odbędą się w Dworku Chopina.

Cena karnetu : 860,00 zł.
Karnet obejmuje wstęp na koncerty o godz.:16.00 i 20.00 oraz koncert NOKTURN
Ceny biletów:
                     Koncert Inauguracyjny - 70,00 zł.
                     Koncerty w dniach 4 - 10 sierpnia godz.20.00 - 45,00 zł.
                     Koncerty w dniach 4-11 sierpnia godz.16.00 - 45,00 zł.
                     Koncert Finałowy- 60,00 zł.
Rezerwację biletów od dnia 2 kwietnia 2012r.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2011, 13:37:03 »

Ach, więc jednak bez Daniila?! Smutny
Niestety moje przyszłoroczne Duszniki są nieaktualne. Niezdecydowany Właśnie w pierwszych dniach sierpnia, urodzi się moje drugie wnuczę, więc będę je witać i pielesić przez jakiś czas, za oceanem. Ale wszystkim Wam życzę co najmniej tak wspaniałych wrażeń jak na tegorocznym Festiwalu. Mam nadzieję czytać Wasze bieżące relacje. Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2011, 14:52:49 »

Jest coś takiego jeszcze (dwukrotnie) jak Recital Fortepianowy - Laureaci Konkursu Chopinowskiego (NIFC). To może znaczyć, że Daniil będzie. No i zmiany w projekcie na pewno też będą.
Ewuś, grunt, że też będziesz w fajnym towarzystwie miło spędzała czas Uśmiech Puść maleństwu Chopina jak już będzie na świecie!  Duży uśmiech
A "delegacja" na pewno weźmie dla Ciebie jakiś pamiątkowy awtograf  Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2011, 15:06:23 »

Szkoda, że bez Daniiła na razie, ale pani Elisso B. często jest pozkazywana na mezzo
i bardzo mi się podoba.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2011, 15:20:18 »

Będzie okazja do odkrywania i poznawania NOWEGO. Może kolejne dożywotnie "miłości"?  Mrugnięcie

Terenia, ale jedziemy razem, oczywiście, nie ma inaczej.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2011, 23:11:20 »

Smutno mi. Trochę. No nie będzie Daniila w Dusznikach. Już wiadomo, ma trasę koncertową w USA w tym czasie.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2011, 02:04:32 »


 Ale ja nareszcie doczekałam się Koli Duży uśmiech

 Posmucę się troszkę z wami, ale potem pozwolicie mi się cieszyć?  Mrugnięcie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 10, 2011, 11:16:48 »

Od poniedziałku do czwartku - oczywiście w dwójce - o 13.00, będziemy mogli słuchać koncertów dusznickich z 2010 i 2011 roku. Z tegorocznych koncertów, przypomniane zostaną te w których uczestniczyliśmy: Julianny i Kożuchina. Poza tym Dang Thai Son i Piemontesi. Znów będzimy mieć okazję posiedzieć w dworku Chopina i posłuchać! Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 10, 2011, 11:46:57 »

Ewa, dzięki! Przegapiłabym...

prowadzi Marcin Majchrowski

Z ostatniego festiwalu - Piemontesi we wtorek 13. grudnia
66. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju
Recital Francesca Piemontesi (8.08.2011)
Leoš Janáček Sonata (1905); Fryderyk Chopin: Preludium cis-moll op. 45; Mazurki op. 59; Ludwig van Beethoven Sonata A-dur op. 101; Franciszek Schubert Sonata A-dur D 959

Z przedostatniego festiwalu - Kożuchin - czwartek 15. grudnia (szkoda, że nie z ostatniego)
65. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju – recital Denisa Kożuchina (11.08.2010)
Antonio Soler Sonaty: D-dur nr 75, g-moll nr 87, fis-moll nr 84, D-dur nr 78; Fryderyk Chopin III Sonata h-moll op. 58; Modest Musorgski Obrazki z wystawy
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Grudzień 15, 2011, 23:04:20 »

Słuchałam dziś Denisa archiwalnego w Dwójce i odleciałam trochę jak w Dusznikach w sierpniu. Trochę dziwna sonata h-moll, nie taka "nasza", grana trochę jak Rachmaninow czy Czajkowski, nie jak Chopin, ale i tak do mnie przemówiła. Cudne sonaty Solera.

Warto pojechać i posłuchać, zaproszony po raz trzeci pod rząd Kożuchin zagra 10 sierpnia.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 01, 2012, 23:46:38 »

Trzeba będzie podjąć decyzję - kiedy pojechać, czego warto posłuchać. Myślę, że dobrze by było zapoznać się z sylwetkami niektórych mniej znanych nam wykonawców, którzy przyjadą na tegoroczny festiwal.

Może na początek Mariangela Vacatello. Finalistka van Cliburna w 2009 (i nagroda publiczności!) i laureatka w Brukseli w 2007, itp. Zdobyła też II nagrodę na konkursie Liszta w Utrechcie (tym, który wygrał Masataka:)) Jej wykonania są całkiem dobrze udokumentowane na YT:
http://www.forte-piano-pianissimo.com/mariangelavacatello.html

Ma też ciekawą stronę internetową:
http://www.mariangelavacatello.com/

A tak gra rondo Es-dur:
http://www.youtube.com/watch?v=3_x17e9JsIY

Myślę, że z przyjemnością bym posłuchała jej koncertu:)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 18, 2012, 15:06:08 »

"Uprzejmie informujemy, iż została wyczerpana pula rezerwacji karnetów.
Brak wolnych miejsc na koncerty:
3 sierpnia, 4 sierpnia o godz. 20.00
6 sierpnia o godz. 20.00
10 sierpnia o godz. 19.00 (!!!  Smutny)
11 sierpnia o godz. 20.00."

http://www.chopin.festival.pl/program-67-festiwalu
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 15:08:24 wysłane przez xbw » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 18, 2012, 15:27:21 »

...dlatego ja proponuję tegoroczne Duszniki zamienić na 'Muzykę na szczytach'
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 18, 2012, 23:52:01 »

Beatuś, jest połowa maja. Było do przewidzenia, że jeśli będziemy zwlekali tak długo, to oficjalnymi kanałami mało co się już dostanie. Pamiętasz, kiedy miałyśmy wszystko pozałatwiane w zeszłym roku? W tym wyraźnie jakoś zabrakło grupowej motywacji.Smutny

Ja chciałabym i tak wyskoczyć do Dusznik (nie będę miała zbyt daleko) - choć na jeden-dwa dni. Posłuchać choćby w namiocie, ale odetchnąć atmosferą:) No i - obowiązkowo - kupić płytę z naszym - zeszłorocznym festiwalem Chichot Zresztą sama wiesz, że na miejscu trwa giełda biletowa i nieoczekiwanie można się załapać nawet na bardzo popularny koncert. Tak więc będę celować w Denisa i Alberta, o którym jeszcze w najbliższym czasie będę pisać:)

 
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Sierpień 03, 2012, 16:03:24 »

To dzisiaj, ale bez nas. Transmisja z festiwalu dziś od 20.00. Radiowa Dwójka. Może jakieś spotkanie? Ze świeczką dla Mihaeli w tle... Pogoda pod psem, siatkarze dziś nie grają, może uda nam się zebrać większą gromadką?

67. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju – recital inauguracyjny: Joquin Achucarro
Fryderyk Chopin Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66, Barkarola Fis-dur op. 60, Lento con gran espressione cis-moll op. posth., Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Walce: h-moll op. 69 nr 2, e-moll op. posth., Polonez As-dur op. 53; Enrique Granados Quejas, ó la maja y el ruiseñor z cyklu Goyescas (op. 11 nr 4); Claude Debussy Preludia: Feux d´artifice, La puerta del vino, La soirée dans Grenade ze zbioru Estampes; Manuel de Falla Hommage à Debussy, Fantasía Bética

Przerwa: Z pianistą Joquinem Achucarro rozmawia Agata Kwiecińska
             Z Piotrem Palecznym rozmawia Anna Skulska

http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/656600,Nowy-Rubinstein-w-Dusznikach-Transmisja-w-Dwojce-juz-dzis-wieczorem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 16:06:41 wysłane przez xbw » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gonerpg pegasus etforum airpol rrp307