Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Metronom - przeżytek, czy niezbędne narzędzie muzyków?  (Przeczytany 14114 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 22, 2011, 14:48:37 »

Herezje? Czy ja wiem. Na forum TVP Kultura nie byłem odosobniony w spekulacjach, jakie byłyby jaja, gdyby cudujący z rytmiką Tyson zagrał w finale i musiał się zgrać z orkiestrą. Tyle że on tak grał, bo tak chciał, ale gdyby ktoś z niewyćwiczonym poczuciem rytmu znalazł się w takiej sytuacji, to byłby niezły śmiech - jak z tej słynnej śpiewaczki, która na scenie podarła partyturę, bo nie umiała się zgrać z orkiestrą (czy odwrotnie).
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Wrzesień 22, 2011, 15:07:00 »

"W historii ludzkości od zawsze był jeden niezawodny sposób rozprawienia się z przeciwnikiem: oskarżyć go o herezję"
- Paulo Coelho -

"Każdy przeciwnik kończy jako ciemiężca lub heretyk."
- Albert Camus -

 Chichot Chichot Chichot
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2011, 15:10:24 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Wrzesień 22, 2011, 17:07:07 »

Lukaszu

Widze pewna sprzecznosc.
Skoro masz problem z wyczuciem pulsu rytmicznego i potrzebujesz metronom do rozpoznania rytmu w utworze,
to jakim prawem wypowiadasz zdanie na temat rytmicznosci w grze Tysona, zawodowego, znakomitego pianisty.
Powinienes raczej milczec.

Jak mozesz okreslac cos, czego nie rozpoznajesz.
Tu jest ta sprzecznosc.

Pamietam swoja klotnie z pewny choreografem, ktory ciagle powtarzal nie przyspieszajcie, nie przyspieszajcie.
Musialem wziac metronom, by jemu udowodnic, ze plecie pleciugi.
Po prostu facet nie czul pulsu a przy okazji mial wladze i byl arogancki.

Oczywiscie, to nie do Ciebie Lukaszu.
Uwierz w to, ze czujesz puls, ze masz wyobraznie rytmiczna i latwo poradzisz sobie z graniem bez "pik pik pik"
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Wrzesień 22, 2011, 17:29:31 »

Bartku,
nie wiem, czy mam te problemy czy ich nie mam. Nie napisałem nigdzie, że mam, ale nie twierdzę też, że nie. Jeśli dane nam się będzie kiedyś spotkać, to możesz mnie przetestować pod tym kątem. Sam ciekawy jestem, jak to jest z moim wyczuciem pulsu rytmicznego.
Co do Tysona, to robił on takie wariacje, że z orkiestrą różnie mogłoby być. Ale. Nie posądzam go o problemy z rytmiką, ale raczej o ekstrawaganckie praktyki, bo moim zdaniem po prostu się popisywał. Może niepotrzebnie się na jego przykład powołałem, bo wyszło na to, że posądzam go o brak umiejętności rytmicznych, a mi chodziło po prostu o stosowaną przez niego praktykę, która - nie będę ukrywał - nie podoba mi się. Tylko tyle. Mogłoby jednak być tak, że ktoś mający problemy z rytmiką grałby podobnie jak on, nie kontrolując tego. I tu problem byłby spory.
Zauważ też, że nie wypowiadam się tu z perspektywy muzyka, którym, czego nigdy nie ukrywałem, nie jestem, lecz z perspektywy czysto pedagogicznej. Być może to jest przyczyną, iż mimo pewnej zbieżności stanowisk, nie do końca trafnie odczytujesz moje intencje.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 22, 2011, 17:32:25 »

Trudno się gra z tym metronomem.
Słychać nierówności
http://w784.wrzuta.pl/audio/4HPrAbhoS7v/revolucja-metron
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Wrzesień 22, 2011, 17:39:06 »

"W historii ludzkości od zawsze był jeden niezawodny sposób rozprawienia się z przeciwnikiem: oskarżyć go o herezję"
- Paulo Coelho -
"Każdy przeciwnik kończy jako ciemiężca lub heretyk."
- Albert Camus -
 Chichot Chichot Chichot
Wyglaszacie herezje z ambony Januszu.
Chichot Chichot
A ja tam zawsze grałem..bez tego no tam "metronowi" i publika z reguly zawsze twierdziła potem że było całkiem dobrze Chichot - no ale hardrock to raczej nie klasyk.. Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Wrzesień 22, 2011, 17:57:04 »

Cytuj
A ja tam zawsze grałem..bez tego no tam "metronowi" i publika z reguly zawsze twierdziła potem że było całkiem dobrze  - no ale hardrock to raczej nie klasyk..


Nie klasyk, ale tez muzyka.
Lubie wszystkie gatunki pod warunkiem, ze sa dobrze napisane.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Wrzesień 22, 2011, 20:39:47 »

Trudno się gra z tym metronomem.
Słychać nierówności
http://w784.wrzuta.pl/audio/4HPrAbhoS7v/revolucja-metron

I co, i może to nie jest dobre do nauki?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sith duesicilie wilkolwisci skandynawistyka lyl