Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marcin Koziak  (Przeczytany 21248 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Maj 29, 2013, 00:04:57 »

Wysłuchałem na razie II Scherza i Nokturnu w wykonaniu Marcina. Jeśli będzie trzymał poziom, dobrnie z pewnością do finału.

Scherzo skontrastowane w świetnych proporcjach ze znakomicie prowadzoną narracją. Każdy takt, każda nuta coś "mówi". Środkowy, liryczny epizod został artykulacyjnie wymodelowany, motywy zdają się wręcz dialogować między sobą - bardzo naturalnie, dzięki w moim odczuciu wzorcowemu rubato. Szepty przechodzą w końcu z ognistą wymianę zdań  Mrugnięcie  Wielka wrażliwość na barwę brzmienia. Nokturn zagrany tak, by laik nie miał żadnych złudzeń - eine romantische Nachtmusik...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Maj 30, 2013, 08:51:04 »

Cały recital piękny:) Doskonale to ująłeś, liryzm i pasja, wszystko idealnie wyważone, szlachetne. W sonacie też pokazuje klasę - i romantyczną subtelność i wirtuozowski pazur. Zasłużył na owację:) - też mam nadzieję, że usłyszymy go w finale.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 02:19:08 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 05, 2014, 17:49:32 »

Marcin Koziak na FB:

Dear All !!!

I would like to say THANK YOU to all people who supported me during last weeks from the whole world : telling wonderful things about my playing, sending messages etc.
That was a truly wonderful time for me because of you Uśmiech

Also I would like to write a special great THANK YOU to all people whom I've met in Israel !!! You, the Public in Tel Aviv, were so warm, so supportive since the first piece in the first performance to the last piece in my last performance in the Rubinstein Competition and even after...
It was really a great experience, I really felt public's cooperation in creating both performances in Tel Aviv Museum of Art.

I am very happy that I could perform in Israel , participate in the great Arthur Rubinstein Competition and meet you all!!

Thank you one more time and I wish you all the best!

Marcin Koziak

PS I have good news, too Uśmiech I have started cooperation with ArtPro management in Israel so I hope we will meet soon in your beautiful country and I will see you all one more time:)
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Czerwiec 20, 2014, 20:55:19 »

 Marcin co prawda nie zabawił zbyt długo na konkursie w Tel Avivie, ale właśnie przypadkowo natrafiłam na kolejny konkurs, w którym okazało się że nasz pianista bierze udział. Konkurs chyba nie byle jaki ( lub nagrody atrakcyjne) , bo znalazłam na liście sporo znanych nam skadinąd nazwisk, m.in: Sara Daneshpour, Alexey Chernov, Andrey Gugnin.
To Gina Bachauer Piano Competition, który to konkurs co 4 lata odbywa się w Salt Lake City.
Repertuar - wg uznania, bez "jazdy obowiązkowej", pierwszy i drugi etap grają wszyscy, potem wybierają od razu półfinalistów.
No i dobra wiadomość: Marcin przeszedł do półfinału! 
Jutro o 20.45 tamtejszego czasu ( a o 4.45 naszego) ma swój występ. Można oglądać na żywo na youtube lub później z archiwum. Wcześniejsze jego przesłuchania też są dostępne. Publiczność bardzo ciepło go przyjęła. Zresztą, czytając angielskojęzyczne fora muzyczne, zauważyłam że jest on juz całkiem dobrze rozpoznawalny, forumowicze wypowiadają się o nim w samych superlatywach i ma już wielu zwolenników swojego grania.
Jak się zorientowałam, Marcin gra ten sam program jaki przygotował na Rubinsteina.
Strona konkursu:
http://www.bachauer.com/
Tam tez jest okienko transmisji na żywo.
Życzmy mu powodzenia!
Jak się chwalą organizatorzy na swojej stronie, konkurs jest znany z tego, że dobrze typuje laureatów ( czyli jak rozumiem dobrze wyczuwa talenty) jako tych którzy potem rzeczywiście robią pianistyczne kariery ( ostatnim laureatem był Lucas Geniusas, wcześniej Vadym Kholodenko)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

super-krasnale zmiany-2tia forumglador bross- wataha-zlotych-klow