Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marcin Koziak  (Przeczytany 21160 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 19, 2011, 16:49:30 »

Witaj Willy!
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : Październik 19, 2011, 22:30:53 »

Witaj willy.
Cieszę się że wciąż przybywają do nas wielbiciele Chopina. Czuj się jak u siebie Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : Październik 19, 2011, 22:32:53 »

witam Cię willy i pozdrawiam z sympatią  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 19, 2011, 23:12:50 »

Witam nowego użytkownika.
Szczerze mówiąc, nie mam ochoty porównywać gry Marcina i Pawła, bo pamiętam żałosną wojnę fanów sprzed roku. To było coś tak przykrego... A przecież obaj, mimo że prezentują zupełnie różną wizję gry, zasługują na szacunek i mają swoje walory. Można powiedzieć, że ta wizja jest jakby przedłużeniem ich osobowości takiej czysto ludzkiej. Marcin, spokojny, opanowany, przenosi swój charakter na grę - nie szuka efektów, nie forsuje, fantastycznie gra momenty liryczne, gorzej jest tam, gdzie trzeba pójść bliżej skrajności. Paweł z kolei jest nonszalancki, ale bardzo wrażliwy. Grę Marcina hołubiłem w czasie całego konkursu. Pamiętam, jak z zapartym tchem słuchałem etiudy "Rewolucyjnej" w jego wykonaniu. Paweł coraz bardziej przekonywał mnie w kolejnych etapach, a w finale, ośmielę się stwierdzić, zagrał jeden z lepszych koncertów - moi zdanie, pobił kilku spośród tych, którzy wyprzedzili go w klasyfikacji końcowej. Do dziś żałuję, że nie mogłem usłyszeć koncertu w wykonaniu Marcina...
Ja naprawdę obu lubię i poważam.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 10, 2011, 12:53:20 »

Marcin koncertuje we Włoszech wraz z Leonorą Armellini Uśmiech

Monday, November 14th 2011. 21:00
Sala Verdi del Conservatorio, Milano
Programme
Chopin, Frederic:
Fantasia in fa minore op. 49 (M. Koziak)
Scherzo in mi maggiore op. 54 (M. Koziak)
Notturno in fa diesis maggiore op. 15 n.2 (M. Koziak)
Scherzo in si bemolle minore op. 31 (M. Koziak)
Polacca in la bemolle maggiore op.53 (M. Koziak)
more
(Programme is subject to change)

About the event 'Chopin'
Leonora Armellini and Marcin Koziak perform piano works by Chopin.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 23, 2011, 23:07:44 »

Kraków będzie miał Marcina za kilka dni (26 listopada) w ciekawym repertuarze. Bardzo zazdroszczę.

http://www.filharmonia.krakow.pl/Repertuar/Kalendarium/4021-RECITAL_FORTEPIANOWY.html

repertuar:
 Ferenc Liszt – Harmonies du soir z cyklu 12 Etudes d’exécution transcendante S.139
 Ferenc Liszt – Stabat Mater S.579/3
 Ferenc Liszt – Ave Maria S.182
 Ferenc Liszt – Walc Mefisto I S.514
 Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata D-dur KV 576
 Fryderyk Chopin – Nokturn Fis dur op.15 nr 2
 Fryderyk Chopin / Ferenc Liszt – 3 pieśni z cyklu Six Chants polonaise S.480:
 nr 1 Życzenie S.480/1
 nr 2 Wiosna S.480/2
 nr 4 Hulanka S.480/4
 Ferenc Liszt – Fantazja na dwa tematy z Wesela Figara W.A. Mozarta S.697
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Grudzień 03, 2012, 15:06:52 »

Ojej... dopiero odnalazłam ten wątek i ogromnie mnie ucieszył, bo Marcina Koziaka ogromnie polubiłam podczas ostatniego Konkursu. Za jego delikatność, wrażliwość, romantyzm, za moje ulubione Scherzo b-moll i Etiudę e-moll.
Dodawał mi skrzydeł, gdy słuchałam jak gra.
Nie wiem, jak to napisać, ale gdy zaczynał grać, właściwie stawał się niewidzialny, wszystko wypełnione było muzyką - tak to czułam.
Żałuję, że odległości i czas nie sprzyjają słuchaniu go na żywo... Ale co jakiś czas po prostu muszę posłuchać, choćby na youtube Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Maj 24, 2013, 22:40:00 »

Za niecałe 15 minut Marcin Koziak gra I etap na Konkursie Van Cliburna..Fajny program:

CHOPIN-Scherzo No 2, Nokturn op.15/2
SZYMANOWSKI -Mazurki, op. 50, nos. 1-4
RACHMANINOW- Sonata No 2, op. 36 (1931)

22:50 tutaj: http://cliburn.org/landing.html

Trzymajmy kciuki, a przede wszystkim posłuchajmy! Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Maj 25, 2013, 00:21:36 »

Marcin dał z siebie wszystko i zagrał piękny recital! Wzruszeni Amerykanie nagrodzili go owacją na stojąco!
Przepiękny Chopin w 2-gim Scherzu: szczególnie te liryczne, rozkołysane fragmenty zabrzmiały wspaniale - mam wrażenie, że Marcin choć już na konkursie chopinowskim został zauważony dzięki swoim interpretacjom, to teraz wspiął się jakby o poziom wyżej - jak dla mnie to prawdziwy szopenista. Nokturn - bardzo osobisty, ściszony, intymny - jak na nokturn przystało. Pięknie! I piękny był też Rachmaninow - świetnie się tego słuchało - mocne, silne wejście, a potem 2 część do której mam słabość i mogłabym jej słuchać bez końca( szczególnie w pierwotnej, bardziej rozbudowanej wersji - Marcin grał wersję z 1931 - krótszą- ale i tak oddał wspaniale nostalgię i "zamglenie" tej części)

Jednym słowem - jestem bardzo dumna z naszego reprezentanta i mam nadzieję, że przejdzie nie tylko do II etapu, ale znacznie dalej..Uśmiech Szczerze mu tego życzę! Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Maj 25, 2013, 00:58:22 »

Kati.

Troche przesadzasz z tym patriotyzmem.
Muzyka jest ponad - patriotyczna.
Dla mnie nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi.

Marcin jest znakomitym muzykiem i pianista i to jest najwazniejsze.
To , ze jest Polakiem, nie jest istotne dla frazy muzycznej, ekspresji, tempa, proporcji, piekna.
Kati, zyjemy w XXI wieku, czas skonczyc z ta farsa o nazwie patriotyzm.

P.S.
Moim zdaniem, patriotyzm (podobnie jak religia) dzieli ludzi, zamiast ich laczyc.
Zyjemy w dobie rozwoju technicznego, ktory pozwala nam na szybkie przemieszczanie sie.
Znam ludzi, ktorzy sa Polakami z urodzenia, ale czesto podrozuja po calym swiecie i maja wiecej przyjaciol nie w Polsce.

Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Maj 25, 2013, 01:40:51 »

Ani razu nie użyłam słowa "patriotyzm"...
Ale tak: patriotyzm przebija z mojego ostatniego zdania. Bo jestem dumna, że Marcin właśnie jako Polak pięknie zaprezentował się w muzyce m.in polskich kompozytorów. Że nie postawił w programie na tanie efekciarstwo, popisywanie się, ale subtelnie przekazał emocje i również polskiego ducha, chociażby w Mazurkach Szymanowskiego. I martwi mnie, że patriotyzm nazywasz farsą. Owszem, muzyka jest ponadnarodowa, uniwersalna, ale jej wykonawcy nie są znikąd i swoimi interpretacjami niosą często typowy dla danego narodu sposób przekazywania tejże muzyki.
Dlatego jestem dumna, gdy polscy pianiści jak Marcin czy kilka dni wcześniej Mateusz Borowiak odnoszą sukcesy za granicą lub zostają zauważeni jako właśnie Polacy. Ale jednocześnie mam słabość np. do rosyjskiego sposobu grania muzyki i obserwuję również tamto podwórko. Więc trudno powiedzieć, że mam ciasne poglądy, bo chyba taki "ciasny", niemal ksenofobiczny typ patriotyzmu miałeś na myśli pisząc o "farsie" zwanej patriotyzmem. A on owszem: dzieli, zamiast łączyć ludzi.

Szkoda, że rozmawiamy na pozamuzyczne tematy. Jestem ciekawa czy posłuchałeś Marcina?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Maj 25, 2013, 16:06:30 »

Własnie posłuchałam sobie występu Koziaka i mnie tez sie podobał.
W scherzu bardzo ładnie zagrane liryczne momenty, choć dla mnie trochę nierówno brzmiała lewa ręka.
Ale ogólne wrażenie bardzo dobre.Oby tak dalej!!!
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Maj 25, 2013, 20:12:44 »

Tu mieści się archiwum konkursu:

http://www.cliburn.org/ondemand.html
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Maj 26, 2013, 08:54:14 »

Genialnie wykonana Partita Bacha przez Alessandro Deljavan

Facet wprawdzie za bardzo fika raczkami, ale jego interpretacja jest wspaniale wywazona.
Duzo roznych emocji, wszystkie jednak z jednej bajki pt. "BACH"

Nie ma glupiego romantyzmu (w Bachu). Wszyskie pomysly spiewne, bez zbytecznie szeeerokiej frazy.
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Maj 27, 2013, 10:26:50 »

Skorzystałam z linku podanego przez kati i posłuchałam występu Marcina Koziaka.
Podobał mi się Uśmiech
Nie potrafię, co prawda, użyć tych wszystkich fachowych określeń, ale czuć w jego graniu i siłę, i delikatność.
Podobały mi się zadzierżyste Mazurki Szymanowskiego Uśmiech
No, i zagrał moje ulubione scherzo!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon airpol wolfsparadise wataha-wilkow-nocy playyourstories