Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Daniił Trifonow - młody, genialny pianista  (Przeczytany 126967 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Grudzień 08, 2012, 14:54:39 »

I trzy fragmenty I koncertu Czajkowskiego, sprzed miesiąca.

http://www.youtube.com/watch?v=BAuuYbsq7jw&list=PL5Xxm20ymp8azkchtXhJrECzOoMtb3NuS&index=1
http://www.youtube.com/watch?v=FcrBWI1gKsI&list=PL5Xxm20ymp8azkchtXhJrECzOoMtb3NuS&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=eBdw-S8wqLw&list=PL5Xxm20ymp8azkchtXhJrECzOoMtb3NuS&index=3
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Grudzień 27, 2012, 01:14:24 »

Nie wiem, kto miał większą "radochę", Daniil grając czy ja słuchając jak gra III koncert fortepianowy Rachmaninowa. Choć to tylko fragment.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dvkiDRtTz3o

Bardzo proszę, jeśli ktoś będzie miał ten koncert w całości - ozłocę Mrugnięcie


Z jaką lekkością i łatwością on gra, aż nie do wiary. No to sobie trochę pofruwam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 01:25:29 wysłane przez xbw » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : Luty 05, 2013, 21:18:41 »

DG naprawiło swój błąd Mrugnięcie

http://www.artsjournal.com/slippeddisc/2013/02/breaking-tchaikovsky-winner-gets-a-label-deal.html
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : Luty 05, 2013, 23:25:05 »

Nareszcie!!!!!! ale się cieszę!!!!
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Luty 06, 2013, 12:20:33 »

Nareszcie!!!!!! ale się cieszę!!!!

Beato i Agnieszko.

Tak prawde mowiac , ta wiadomosc mnie zmartwila.
DG (albo GDG) potrafi skutecznie zniszczyc artyste.
Po podpisaniu kontraktu, firma (DG) wpuszcza w ruch maszyne, ktora oczyszcza
artyste z jego indywidualnych cech, zostawiajac jedynie te elementy, ktore sa potrzebne
do zwabienia potencjalnych nabywcow plyt i biletow..
Akcje promocyjne DG sa zenujace, a reklama artysty i jego nagrania podobna jest do
zwyklych reklam pasty do zebow lub podpasek.
Poszukiwanie imazu artysty jest samo w sobie czyms nienaturalnym.
Przeciez musimy trafic w "gusta" wiekszosci. Tym samym szukamy cech pospolitych, modnych.
chwytliwych. Artysta staje sie wiec produktem, ktory trzeba dobrze sprzedac.
Czesto bywa tak, ze artysta, ktory minimalnie traci popularnosc zostaje brutalnym kopniakiem odsuniety.

Widze juz spora zmiane (na niekorzysc) u Ingolfa Wundera, ktory ma stac sie maskotka rozmazonych kobiet.
Jego mistycyzm w grze jest na pograniczu ach!! och!!
DG pracuje usilnie, by z wesolego, temperamentnego chlopca zrobic melancholijnego rozmarzonego ksiecia z bajki, hamujac
jego naturalny ped do dynamiki i wigoru. 
Przeciez Ingolf byl pianista z duzym forte, otwartym na kontrowesyjne pomysly,
 a teraz... zawoalowana ciepla klucha (no...moze troche przesadzam).

Ciekaw jestem co DG szykuje dla Trifonova.


P.S.
Lubie NAXOS. Duzo tytulow, normalne nagranie (nie jakies ekstra upiekszane brzmienia).
Nagrania robione czasami z jednego mikrofonu!!


Ciesze sie rowniez, ze obecnie mamy  inernet, YouTube....gdzie ludzie moga promowac
sie bez przynalezenia do ociekajacych zlotem wytworni, gdzie nie ma ukladow i podlizywania sie.
Mozemy zobaczyc genialnych artystow w ich orginalnej szacie.
Zachecam do YT....
Bye.. bye.. DG
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : Luty 06, 2013, 13:12:17 »

Myślę, że będzie ciekawie, bo Daniil nie jest marionetką i się nie da. Czekam na akcje promocyjne i, oczywiście, owoce współpracy. Mam nadzieję, że płyta nie będzie za bardzo podrasowana, do stopnia eliminującego słuchanie jej przeze mnie.

A dla Trifonova, dla jego kariery to sukces ogromny.
Biez bumażki ty kakaszka, a s bumażkoj czełowiek.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : Luty 06, 2013, 14:24:54 »

Taka wielka firma jak DG daje artyście przede wszystkim doskonałą dystrybucję.Płyty DG są dostępne w Londynie, Paryżu i w Timbuktu.
Jakoś się o oryginalność Daniła nie martwię Mrugnięcie
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #232 : Luty 06, 2013, 15:08:11 »

poza wszystkim mam takie przemyślenie: nikt Artyście nie każe promować się pod szyldem jakiegokolwiek studia /wytwórni. Artysta ma prawo być niezależny i basta!
Ale wówczas - niech prywatnie wynajmuje studio, niech sobie sam robi swoją autorską własną promocje, finansuje dystrybutorów i z własnej kieszeni pokrywa manko (bo, ze będzie klapa - to pewnik).

To jednak mrzonka. Nie ma szans na taką niezależność. A skoro nie ma - trzeba przystawac na kompromisy.
Ot i wszystko w tej sprawie.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Luty 06, 2013, 16:15:39 »

Beato:
"...bo Daniil nie jest marionetką i się nie da" -  nie takie indywidualnosci byly znieksztalcane przez wytwornie (Pogorelic)
Przyjda pieniadze, splendor - artysta przyjmie warunki. Oby Trifonov sie nie dal.

 "...Mam nadzieję, że płyta nie będzie za bardzo podrasowana, do stopnia eliminującego słuchanie jej przeze mnie."
co masz na mysli?

"...A dla Trifonova, dla jego kariery to sukces ogromny. "
Trifonov tego nie potrzebuje, i tak jest juz znany, czego dowodem jestescie Wy, bezgranicznie oddane fanki.


Agnieszko:
Gdyby mentalnosc ludzi byla troche inna, to taka dystrybucja nie bylaby potrzebna.
Mamy internet, strony autorskie, fora, fb tweetery itd.
Po prostu zawsze bylismy przyzwyczajeni do tego, ze wytwornia to jest TO!!,
ze DG jest czyms naprawde specjanym. Tymczasem Trifonov bedzie gral tak samo po podpisaniu kontraktu, a moze nawet gorzej (oczym pisalem wczesniej)
Mozliwosci promocji i pokazania sie w obecnym swiecie sa b. duze. Sukces artysty zalezy od nas samych i naszej mentalnosci.
 Kupie, bo to DG.... Kupuje, bo to Trifonov (Czy widzisz roznice?)





Januszu:
Tradycyjnie sie Toba nie zgadzam.
Technika pozwala teraz na doskonale nagrania w domu.
Promocja w necie, moze byc b. tania. Dystrybucja rowniez.
Problem lezy w ludziach takich jak Ty, ktorzy potrafia odczytac sztuke tylko poprzez posrednikow i handlarzy.
Dlaczego DG ma byc ta wyrocznia, co dobre, a co zle.
Sam nie masz uszu?, sam nie potrafisz rozpoznac wartosci?
Watpie, gdyz znam Twoje mozliwosci.






Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : Luty 06, 2013, 17:50:01 »

Zgadzam się Bartku, ale mentalnośc ludzi jest jaka jest.
Po prostu łatwiej jest kupić płyte dostępną w sklepie za rogiem niż polować na nią w internecie lub w jakiś sklepikach z niszowymi  wydawnictwami.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #235 : Luty 06, 2013, 18:13:31 »

Technika pozwala teraz na doskonale nagrania w domu.
Promocja w necie, moze byc b. tania. Dystrybucja rowniez.

a teraz zadaj sobie trud i odpowiedz na proste pytanie:
skoro 'technika pozwala' a promocja i dystrybucja moze byc dzięki netowi bardzo tania to, drogi bartusie, dlaczego wszyscy najwięksi ze swiatowych estrad nie korzystają z bartusowej rady  Co? Zbyt ograniczeni na umysle? czy jednak zbyt rozsądni  Spoko

Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : Luty 06, 2013, 18:41:33 »

Januszu.
Dlatego, ze wiekszosc ludzi mentalnie jest jeszcze w sredniowieczu.
Po prostu, self-marketing nie ma bazy, by sie rozwinac. Bazy ludzkiej , ze tak powiem.
Stereotypy myslenia sa tak zakorzenione, ze dopiero kilka pokolonie zmieni ten stan rzeczy.


 
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #237 : Luty 06, 2013, 19:27:48 »

Stereotypy myslenia sa tak zakorzenione, ze dopiero kilka pokolonie zmieni ten stan rzeczy.


ok.   Chichot
wobec tego powróćmy z obłoków na Ziemię i rady o self-promocjach zostawmy futurystom. Tak bedzie dla Artystów lepiej (no przynajmniej tych dzisiejszych   Duży uśmiech Mrugnięcie    )
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : Luty 06, 2013, 19:44:06 »

Wydaje mi sie, ze wszyscy powinnismy rozmawiac na ten temat, zeby ten niesprawiedliwy
porzadek rzeczy zmienic.
 Wytwornie zawsze mialy na bakier z artystami.
Wytwornie spowodowaly, ze dopiero teraz, po latach dzieki YT i internetowi mozemy uslyszec niezwyklych fantastycznych wykonawcow.

Chce jeszcze raz powtorzyc, ze to my jestesmy odpowiedzialni za ten "zlimitowany" swiat artystyczny.
Gdyz my akceptujemu ten ogranicznik, gloryfikujac DG i jemu podobne.
 
Dziekuje niezaleznym,malym produkcjom za wspaniale filmy, ktore taraz wlasnie mozemy obejrzec, bez pozwolenia zamoznych i chciwych.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Luty 09, 2013, 10:39:01 »

"...Mam nadzieję, że płyta nie będzie za bardzo podrasowana, do stopnia eliminującego słuchanie jej przeze mnie."
co masz na mysli?

Mam na myśli, że nie będzie pociachana i zmontowana jak film, tu fraza, tam fraza. W trakcie gry następuje jakiś całościowy przekaz, i jeśli jest on poszatkowany to tym samym jest unicestwiony. Kojarzy mi się z operacją plastyczną dokonaną na osobie samej w sobie ładnej, robi się po ingerencji człowiekokształtny potworek, nie wiadomo zupełnie, w imię czego, z poszczególnymi częściami doskonałymi, ale już nie komponującymi się w idealną pierwotną harmonię.


Oglądałam przypadkowo 4 odcinek kilkuletniego już, ale ciekawego i przyjemnego w oglądaniu (rzecz dzieje się na mazurskich jeziorach) serialu polskiego "Przystań". Rzecz dotyczyła młodej piosenkarki dopadniętej przez "agentów promujących". Jeśli ktoś ma charakter i osobowość, to żadne chore zabiegi w celu wypromowania artysty nie są takie straszne i można znaleźć właściwe rozwiązanie tego "problemu".

http://www.tvp.pl/vod/seriale/obyczajowe/przystan/wideo/odc413-zuza/974748
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 10:51:27 wysłane przez xbw » Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum airpol stadoterra black-flag pegasus