Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133128 razy)
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #270 : Wrzesień 26, 2012, 16:15:22 »

No właśnie, w najbliższy piątek wysłuchamy Ingolfa w e- molu, z towarzyszeniem Frankfurt Radio Symphony Orchestra, dyryguje Julian Kürti - też jestem ogromnie ciekawa!
A w Toruniu (19 października) wysłuchamy 4th Beethoven & 1st Chopin... Tak, Ingolf zagra nam 2 koncerty!
I nareszcie spotkamy się z Aleks Uśmiech

Aga, 15 października Ingolf wystąpi z recitalem - ale co konkretnie zagra, hmmm... to się dopiero okaże.
Oj, baaardzo chętnie wybrałabym się z Tobą na ten koncert, ale będę już w drodze do Torunia.



Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #271 : Wrzesień 26, 2012, 16:30:39 »

Czyzbyscie pracowali w podgrupach na tym forum?
Takie male oddzielne forum dzielnych forumowiczek.

Dlaczego "dzielnych"? Uśmiech Dlaczego forumowiczek? Wchodzę w relacje podgrupowe z obojgiem płci.

Następnym razem, kiedy ktoś z forumowiczów do mnie zadzwoni miałabym się rozłączyć, rzucić słuchawką ze względu na Bartusa? Za nic, nie wyrzeknę się rozmów, na przykład z Asią, są nadzwyczaj interesujące! Kury kolejne pieją a tu się nie chce odłożyć słuchawki Uśmiech Mam inną propozycję, Bartus, dzwoń do nas, wybierz się z kimś na koncert, dołącz do podgrup.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #272 : Wrzesień 26, 2012, 16:45:29 »

Dlaczedgo dzielnych?
Bo przypasowalo mi z "oddzielnym forum"
Dzielny - Oddzielny.

Beato, uwazam, ze powinnismy sie dzielic wiesciami ze swiata muzyki tu na forum K.Sz.
Dzialanie w podgrupach jest fajne, ale ostatnimi czasy zauwazylem, ze ten odrebny swiatek forumijny rozwija sie ze szkoda na
rzecz Kuriera Szafarskiego.
Zauwazalne jest to, ze mamy malo postow, malo pomyslow, malo "loginow", malo nowych watkow....
Dlaczego nie chcesz rozwijac dyskusji np. z Asia tu na forum.
Zawsze ktos by dorzucil swoje trzy grosze.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #273 : Wrzesień 26, 2012, 22:12:10 »

A kto Ci powiedział, że rozmawiam z Asią na tematy muzyczne? Otóż nie, ostatnio gadałyśmy o boksie, piłce nożnej i archeologii językowej. I o naszych sprawach prywatnych. Z Asią mieszkałyśmy razem w pokoju w Dusznikach i zakumplowałyśmy się dość mocno i podejrzewam, że gdyby nie nasze samotnicze charaktery i odległość między miejscami zamieszkania, to pewnie weszłybyśmy w relację niemal siostrzaną. O sprawach prywatnych nikt nie będzie rozmawiał publicznie. O sporcie i tak tu rozmawiamy a o archeologi językowej trochę tu było, ale pisemna dyskusja wymaga wiedzy fachowej, a my sobie tak raczej snułyśmy prawdopodobieństwa. Jeśli chodzi o Asię, to mnie rozmawia się z nią lekko, bo wiele spraw i tematów pojmujemy podobnie i nie musimy "definiować" znaczeń podstawowych słów, których używamy.

Dyskusja na forum wymaga raczej śledzenia, udziału i kontynuacji. A rozmowę telefoniczną można sobie urwać "za porozumieniem obu stron" Uśmiech Bardzo często główny temat "ucieka" na manowce i robi się awantura, ktoś się obraża, kto inny przyczepia słówek i zastanawiamy się, po cośmy w ogóle zaczynali.

Do dyskusji na forum potrzebny jest komputer, internet, a w moim akurat przypadku nie posiadam, a co za tym idzie, rzadko mogę i używam, w warunkach "lepiej nie mówić". Telefon natomiast mam własny i do całodobowej dyspozycji. Także jeśli mam okazję spotkać się osobiście z kimś z forum, czy to przy okazji koncertu czy prywatnie, to korzystam z przyjemnością. Wyobrażasz sobie, że będę na spotkaniu milczała, bo rozmowy między forumowiczami dla dobra pozostałych forumowiczów należy upubliczniać w formie pisemnej?

"Działanie w podgrupach jest fajne" - no to czemu chcesz nam tę fajność zabrać? Teoretycznie, bo praktycznie nie możesz tego zrobić, na szczęście.

Masz rację, trochę, sama zauważyłam już jakiś czas temu, że FB zaczyna trochę "zjadać" nasze forum. Ale pamiętaj, że kijem Wisły nie zawrócisz.

Myślę, że różne pozaforumijne kontakty mogą zadziałać dla dobra "Kuriera", mogą ale nie muszą.

Nic nie poradzisz na postawę "ino im się nie chce chcieć".

Bardzo chętnie poudzielam się, bez niczyjego napominania na naszym forum, jeśli tylko będę miała Internet, komputer i co do garnka włożyć w czasie mojego "udzielania się".
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Wrzesień 27, 2012, 21:04:54 »

Ja też będę na recitalu Wundera w Zamku Królewskim Agnieszko. Bardzo się cieszę, że się spotkamy. Mam nadzieję na wspólną, wieczorną ocenę tego co usłyszymy. Do zobaczenia.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Wrzesień 28, 2012, 21:25:18 »

Oj jak się cieszę Joanno!!!!!

Bardzo udany  moim zdaniem był dzisiejszy koncert Ingolfa, choć oczywiscie atmosfera z KCH
chyba juz nigdy sie nie powtórzy.
Ogromny aplauz i dwa kontrastujace bisy: etiuda Scriabina , no i oczywiście cos co nigdy nie
zawodzi w wykonaniu Ingolfa "Claire de lune".Słowem koncert na którym chciałabym być.
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #276 : Wrzesień 28, 2012, 23:45:42 »

Chwalę dziś sobie możliwość wysłuchania koncertu on- line.
I szczerze, on- line, pogratulowałam koncertu Ingolfowi.
Bo pięknie zagrał nam tego e- mola. Inaczej niż na konkursie. Z większym dystansem emocjonalnym. I lżejszym rubato.
Ale i z niezmienną czułością. I przepięknym dźwiękiem - takim okrągłym, aksamitnym. I frazą najcudniejszą.
Larghetto - chyba najpiękniejsze, cóż mam napisać - po prostu mnie wzruszyło.

Tak, aplauz był ogromny i bisy też fantastyczne, Aga napisała powyżej, więc nie będę się powtarzać.

Ingolf zrobił sobie trzymiesięczną przerwę w koncertach. I teraz wraca. Z nowymi siłami i nowym repertuarem.
Po cichu Wam powiem, że już niedługo znów transmisja on - line...
Choć Ingolf bardzo tego nie lubi! Uśmiech


Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #277 : Wrzesień 29, 2012, 10:20:06 »

Aga, byłaś ciekawa, co Ingolf zagra w Warszawie 15 października.
Oto program innego, planowanego na później recitalu, więc prawdopodobnie te utwory będziecie mogły z p. Joanną usłyszeć.

W. A. MOZART (1756 - 1791)
Sonate en si bémol majeur KV 333 Allegro - Andante cantabile - Allegretto grazioso
FRYDERYK CHOPIN (1810 - 1849)
Berceuse en ré bémol majeur op. 49
RAOUL KOCZALSKI (1885 - 1948)
Valse fantastique en si mineur op. 49
FERENC LISZT (1811 - 1886)
Csardas macabre
FRYDERYK CHOPIN (1810 - 1849)
Ballade en sol mineur op. 23
Ballade en fa majeur op. 38
Ballade en la bémol majeur op. 47
Ballade en fa mineur op. 52

Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #278 : Wrzesień 29, 2012, 12:11:40 »

Ale może być też tak.

Programm:
Domenico Scarlatti Sonate h-Moll L.33
Wolfgang Amadeus Mozart Sonata KV 333 'Linzer Sonate'
Frederic Chopin Berceuse Op.57
Frederic Chopin Ballade No.1
Frederic Chopin Ballade No.2
Raoul von Koczalski Waltz Fantasy h-Moll op.49
Sergei Rachmaninov Prelude g-Moll Op.23/5
Alexander Scriabin Etude Op.8/12
Moritz Moszkowski Etincelles Op.36/6
Vladimir Horowitz Danse Excentrique
Franz Liszt Csardas Macabre
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #279 : Wrzesień 29, 2012, 12:11:54 »

Wielkie dzięki droga Julko, bardzo mi sie ten program podoba.Trochę oddechu od muzyki rosyjskiej Mrugnięcie
Usiłowałam w zeszłym tygodniu kupić bilety na "Szalone dni muzyki" w tym roku poświęcone muzyce rosyjskiej
własnie ale ani na koncert Lugańskiego, ani Berezowskiego ani Tria Wanderer(mieli grać trio a-moll Czjkowskiego)
biletów nie dostałam Płacz Płacz Płacz
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #280 : Październik 07, 2012, 13:27:32 »

Ingolf dziś zagrał recital w Baden - Baden.
Tu można posłuchać!

http://liveweb.arte.tv/de/video/Ingolf_Wunder_im_Festspielhaus_Baden-Baden/
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #281 : Październik 07, 2012, 15:05:52 »

Jeszcze racz dzięki Juko!!!Cudowny recital!!! Mozart wzruszający!!!! Ballada Chopina piękna i te bisy!!!
Jesli tak zagra w Warszawie juz sie ciesze!!!!
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #282 : Październik 07, 2012, 16:26:09 »

A być może:

http://www.youtube.com/watch?v=1z_RJOuY1Z4
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #283 : Październik 07, 2012, 16:58:38 »


Nie podoba mi sie to wykonanie.
Za bardzo wystukane, wypukane.
Dzwiek zbyt ostry i jednostajny.
Rubato - nic nowego indywudualnego.
Malutkie nieczystosci.
Czasami motywy, frazy uciekane, nie dograne.
Poprawne wykananie zdolnego studenta - ot tyle.

P.S.1
Bardzo cenie Ingolfa i mam nadzeje,ze sie kiedys obudzi sie na innym poziomie artyzmu.
Zycze mu tego.

P.S.2
Obecnie wyzej oceniam Trifonowa
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2012, 17:00:23 wysłane przez bartus » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #284 : Październik 07, 2012, 17:12:38 »

Slucham teraz Ingolfa z linku Julki.

Jak na razie ciekawy Scarlatti, aczkolwiek za bardzo rozpedalowany (za duzo sustain).
Barwa tonu bardzo piekna.
Moze troche mniej romantyzmu, ale wlasciwie granica nie zostala przekroczona.
Bardzo intymne wykonanie. Podobalo mi sie
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sonsofhodor sparta ogrodowe mundotelenovelas alchemistsproject