Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133101 razy)
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : Czerwiec 23, 2012, 22:48:07 »

Aleks, trzymam rękę na pulsie, a jakże. 
Miałam poważny zamiar dolecieć 29 czerwca do Petersburga na koncert Ingolfa, żeby usłyszeć na żywo jego b- moll Czajkowskiego pod dyrekcją V.Ashkenaz'ego. Jednak wizowe procedury nie nadążyły za moimi pragnieniami.
Ale spodziewam się stamtąd samych dobrych wieści na temat koncertu!



Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #241 : Czerwiec 23, 2012, 23:38:03 »

Szczerze mówiąc, chyba trochę szkoda, że Ingolf na swojej 2. płycie na DG gra koncert Czajkowskiego... Jest tyle znakomitych jego wykonań - to chyba najsłynniejszy romantyczny koncert, jaki skomponowano - że po prostu chyba "wszystko" zostało już zagrane, "wszystko" zostało z tej partytury wydobyte, a Wunder niczym nas już pewnie nie zaskoczy. Ale z drugiej strony - wiem, że to ulubiony jego koncert i zapewne miał wielką frajdę w czasie nagrywania. Mam nadzieję, że będzie można to usłyszeć.  Mrugnięcie   Niemal gorączkowo czekam za to na jego interpretację koncertu f-moll Chopina!  Mrugnięcie
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : Czerwiec 24, 2012, 11:42:24 »

Informacja o tym, że na koncertowym CD Ingolfa znajdzie się koncert f- moll, pojawiała się jedynie na tym forum.
I żyje dalej swoim forumowym życiem. Nie będę wskazywała paluszkiem, kto tę informację wypuścił;)

Na swoim Fan Page, przedwczoraj, Ingolf zamieścił zdjęcie partytur koncertów, nad którymi będzie pracował przez najbliższy tydzień. Bez nazywania rzeczy po imieniu. Ale uważny czytelnik i fachowe oko dostrzegą, o jakie koncerty chodzi.
" Chopin and Tchaikowsky First Piano Concertos".
Czy to są na pewno TE koncerty, które teraz Ingolf nagra na CD?Uśmiech
Nawet nie jest znany dokładny repertuar nagranego już dla DG recitalu.
Taka jest strategia informacyjno - promocyjna DG i IW Management. Wszystko w swoim czasie.
Czekamy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 11:48:38 wysłane przez Julka » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : Czerwiec 24, 2012, 18:02:06 »

 Chichot No właśnie. Amade rozbudza nadzieje, ale na razie nic nie wskazuje na to, żeby Ingolf chciał nam je spełnić. Uśmiech Byłabym nieziemsko zachwycona, gdyby to był f-moll, ale pierwszy to pierwszy Smutny
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #244 : Czerwiec 24, 2012, 19:29:31 »

Byłabym nieziemsko zachwycona, gdyby to był f-moll, ale pierwszy to pierwszy Smutny

Dyć, Asieńko, atoli pierwszym spisanym przez Frycka był f-mollek  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Czerwiec 24, 2012, 19:43:11 »

Zdarzyło się w historii muzyki, jak napisał Janusz Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : Czerwiec 24, 2012, 20:07:36 »

 "Koncert (e-moll, przyp. red.) jest faktycznie drugim koncertem kompozytora - wbrew numeracji opusowej to właśnie II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 napisany został jako pierwszy"- przytaczam słowa Wikipedii.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 20:09:29 wysłane przez Julka » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #247 : Czerwiec 24, 2012, 20:20:20 »

Dokładnie tak samo jak w przypadku pierwszych dwu koncertów fortepianowych Beethovena (I C-dur i II B-dur). Wszystko - kwestia kolejności opublikowania. U Mozarta zaś pierwszy (w pełni oryginalny, od razu świetny i nowatorski) jest koncert piąty (KV 175).  Chichot
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Czerwiec 27, 2012, 22:54:38 »

U Mozarta zaś pierwszy (w pełni oryginalny, od razu świetny i nowatorski) jest koncert piąty (KV 175).  Chichot

Do tego stopnia nowatorski, że Wolfgang zastąpił później finałowe Allegro bardziej "konwencjonalnym" Rondem D-dur KV 382 (był to ukłon w stronę publiczności, która prawdopodobnie nic nie zrozumiała z technik kontrapunktycznych zastosowanych w pierwszej wersji). Sama byłam zaskoczona finałem KV 175 (rok 1773). Voici Mozart!  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : Czerwiec 30, 2012, 11:31:36 »

News ze strony HarrisonParrott

 " Austrian pianist Ingolf Wunder closes his 2011/12 season performing Tchaikovsky's Piano Concerto No. 1 with the St Petersburg Philharmonic Orchestra under the baton of Vladimir Ashkenazy on 29 June at St Petersburg's Philharmonic Hall.

Next season sees Wunder give concerto performances with ensembles and conductors including the hr-Sinfonieorchester and Santtu-Matias Rouvali, the NHK Symphony Orchestra and Tatsuya Shimono, Wiener Symphoniker and Fabio Luisi, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin and Kazuki Yamada and the Warsaw Philharmonic and Antoni Wit. In recital he performs at venues including Festspielhaus Baden-Baden, Conservatoire de Musique Geneva, Konzerthaus Vienna and at halls in Munich, Stuttgart and Warsaw."



Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : Czerwiec 30, 2012, 11:35:14 »

Świetne wiadomości. Chciałoby się pewnie jeszcze Cornegie i Wigmore Hall ale doczekamy sie na pewno!!
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : Lipiec 24, 2012, 13:52:16 »

Aleks, chciałaś masz- Ingolf pracuje nad IV koncertem Beethovena. Skowronki zaczęły swoje trele:)
I absolutnie po cichutku zdradzę Ci- zagra go w październiku w Toruniu.
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Lipiec 24, 2012, 17:53:19 »

Od lat tę interpretację " skowronkowego" Beethovena darzyłam wielkim uczuciem.
 
ZIMERMAN -BERNSTEIN play BEETHOVEN 4th Piano Concerto(COMPLETE)
http://www.youtube.com/watch?v=mzDgkMCxC5o

Jak ten koncert zagra Ingolf? Co nam opowie? Jakie obrazy nam namaluje?
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : Lipiec 24, 2012, 18:11:07 »

Ok, muszę się przyznać do fascynacji i tą interpretacją:

Arrau Bernstein Beethoven Piano Concerto No. 4
http://www.youtube.com/watch?v=rvdEjg-EDTk

Aleks, chyba spotkamy się w Toruniu na koncercie Ingolfa - 19 października, o ile nie nastąpią żadne zmiany w koncertowym grafiku.

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : Sierpień 03, 2012, 22:15:39 »

Ojej, dopiero teraz to zauważyłam Uśmiech Uśmiech Ależ tak, jeszcze jak chciałam. Oczywiście Czajkowski jest piękny, ale cieszyłam się na ten koncert i byłam trochę rozczarowana... a jednak doczekaliśmy się!

Toruń! Tego, muszę przyznać, nigdy bym się nie spodziewała! Byłam przygotowana na alternatywę Gdańsk-Poznań.
No jasne, to przecież godzina niecała od domu:))) Jeśli przyjedziesz, to oczywiście, że się spotkamy:) Bardzo się cieszę Chichot

Poza tym zdecydowanie deklaruję przynależność do grona wielbicieli wyjątkowo udanego tria Beethoven-Zimerman-Bernstein Chichot
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

city-of-war wilczerp jamaiworld th swietageometria