Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133102 razy)
Reginka
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #210 : Luty 19, 2012, 18:39:31 »

Super wygląda
Wypoczęty, zapewne na wakacjach..
dobrze mu w czerwonym, to fakt
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 20:47:22 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #211 : Luty 19, 2012, 19:38:21 »

To malownicze miejsce to archipelag wysp (jedna z nich zwie się Ko/Khao Tapu - Wyspa-Gwóźdź; taki ma kształt) w zatoce Phang Nga Morza Andamańskiego u wybrzeży Tajlandii  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #212 : Luty 19, 2012, 20:36:50 »

To malownicze miejsce to archipelag wysp (jedna z nich zwie się Ko/Khao Tapu - Wyspa-Gwóźdź; taki ma kształt) w zatoce Phang Nga Morza Andamańskiego u wybrzeży Tajlandii  Uśmiech

- !!! -
Kręcono tam któryś z epizodów Jamesa Bonda (chyba "The Man with the Golden Gun") z R. Moore'm.
Zapisane

emoll
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #213 : Luty 24, 2012, 23:58:11 »

Nieśmiało się przywitam i napomknę, że też miałem przyjemność być w warszawskiej Filharmonii na sobotnim koncercie Ingolfa. I choć nie jestem zachwycony, to chętnie podzielę się wrażeniami.

Po pierwsze: czemu tam trafiłem? Bo Ingolf Wunder zawunderował mnie na poważnie podczas Konkursu, miałem zaszczyt słyszeć i widzieć go na żywo w II etapie (jakie wspaniałe Andante spianato!!!), z innych etapów słyszałem wszystkie nagrania, w finale kibicowałem mu gorąco. Kiedy się okazało, że koncertuje i to w dodatku z czajkowskim b-mollem, to od razu kupiliśmy bilety!

Po drugie: trafiłem tam z całą rodziną swą, moja Żona to akurat bardzo chętnie chodzi do Filharmonii, ale dzieci właściwie po raz pierwszy, przy czym córka starsza (lat 15) dość wyraźnie stroni od muzyki klasycznej (mówi, że dla niej liczy się tekst, a jak jest instrumentalnie, to nuda  Mrugnięcie) Dała się namówić chyba tylko z szacunku do rodziców! Wybraliśmy akurat ten koncert z jednej strony ze względu na Ingolfa, bo było o nim głośno w naszym domu podczas Konkursu, z drugiej ze względu na repertuar, bo to taki evergreen ten b-moll, który od razu wpada w ucho, niewątpliwie jeden z najbardziej przebojowych utworów wszechczasów! Dobry na początek (nie da się ukryć, że sam od niego zaczynałem w wieku lat kilku).

Po trzecie: czemu nie jestem zachwycony? Bo mnie Ingolf tym razem nie zaczarował. Owszem, podobało mi się i nie potrafię sformułować konkretnych zastrzeżeń. Ale jakoś tak mi się zdało... poprawnie. Niestety jestem trochę słabiutki w uczone wypowiadanie się na temat muzyki klasycznej i brakuje mi słów. Nie jestem ekspertem, ale jestem słuchaczem i jako słuchacz byłem zadowolony, ale nie zachwycony. Jeżeli chodzi o Ingolfa, to bardziej od koncertu podobały mi się bisy, w których wystąpił on sam: Rapsodia Liszta miała w sobie i wielką moc, i ogromny ładunek fantazji, ujęła mnie całkowicie! A kończący walc (dzięki dla Julki za zidentyfikowanie!) był po prostu przepiękny. Ja tam żałowałem, że - choćby pod publiczkę, a co tam - nie zagrał jeszcze na koniec jakiegoś Chopina...

Szczerze mówiąc, ponieważ Ingolf i Czajkowski byli tym, na co się najbardziej nastawiałem, to nieoczekiwanie bardzo podobało mi się to, na co w ogóle nie czekałem, czyli pierwsza część koncertu. Powiedzmy, że ta symfonia Mireckiego to żadne arcydzieło, ale słuchało mi się jej z przyjemnością, przede wszystkim bez dłużyzn, co nie jest takie oczywiste w tak długim utworze. A uwertura do operetki Moniuszki to całkiem niezachęcająco dla mnie brzmiało, a jednak się podobało i to bardzo! W ogóle niezwykle przypadł mi do gustu temperamentny dyrygent, Michał Dworzyński - jego praca tchnęła w tę orkiestrę wiele inspiracji, brzmieli bardzo świeżo, energicznie, świetnie "rozmawiały" ze sobą instrumenty, świetnie wykorzystane momenty wyciszenia. Z zainteresowaniem będę śledził dalszą karierę tego pana!

Trochę-m się rozpisał jak na pierwszy post, serdecznie wszystkich witam!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #214 : Luty 25, 2012, 00:31:43 »

e-moll.

Wprawdzie Twoj post jest bardzo chaotyczny, ale witam i pozdrawiam
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #215 : Luty 25, 2012, 09:46:28 »

Dzięki Ci emolu za ciekawą relację i wielki szacunek, że nie odpuszczasz i zachęcasz mlodziutkie pokolenie do troche inne muzyki, niż tej w której tonie cały ogłupiały świat.
Witaj w szafarskiej rodzince!
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 09:49:45 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
emoll
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #216 : Luty 25, 2012, 09:58:38 »

Ano, miałem jeszcze napisać, że wbrew nie najlepszemu nastawieniu córka wypowiadała się na temat koncertu zdecydowanie pozytywnie i nieraz potem deklarowała, że "Ingolf spoko" Mrugnięcie Słuchanie Konkursu w telewizji ją całkowicie nudziło (w przeciwieństwie do jej młodszej siostry) a nawet chyba zniechęciło, ale na żywo to przecież całkiem inna bajka. Ona zresztą słucha w dużej mierze naprawdę niezłej muzyki, nazwijmy to: piosenkowej, ale faktycznie ma bardzo silne nastawienie na stronę tekstową, a poza tym "poważna" estetyka wyraźnie się z nią mija... cóż, moja żona też zaczęła słuchać klasyki dopiero po trzydziestce, ale za to wzięło ją na całego.

Hmm, skoro ekspert mówi, że post mój chaotyczny, to chyba trzeba się wziąć za siebie... chociaż nie wiem, od czego zacząć, może zacząć pisać w punktach? Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #217 : Luty 25, 2012, 10:12:14 »

emoll-
witaj i nie przejmuj się wcale. Pisz tak, jak serce dyktuje, a nie pod dyktando i pod linijkę. W końcu to forum Chopinowskie, a nie matematyczne Uśmiech
Cieszę się, że włączyłeś /łaś? się do naszego grona Uśmiech i bądź Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #218 : Luty 25, 2012, 10:46:16 »

emoll-
witaj i nie przejmuj się wcale. Pisz tak, jak serce dyktuje, a nie pod dyktando i pod linijkę. W końcu to forum Chopinowskie, a nie matematyczne Uśmiech
Cieszę się, że włączyłeś /łaś? się do naszego grona Uśmiech i bądź Uśmiech


Moniko.
CHOPIN mial duzo wspolnego z MATEMATYKA. Tak jak zreszta Bach, Mozart i inni wielcy.

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #219 : Luty 25, 2012, 11:01:04 »

Chaos- jako narzędzie do opisywania rzeczywistości jest sprawdzony i znakomicie funkcjonuje na gruncie wielu współczesnych nauk. Wystarczy tu przypomnieć "Teorię chaosu" jako najbardziej rewolucyjną pewno nie tylko w XX wieku. Czemu o tym piszę? - Bynajmniej nie w związku z postem emola - bo w jego relacji chaosu nie postrzegam. Chyba dlatego, aby czasem nie bać się swych chaotycznych myśli. Niekiedy to własnie z takich rodzą sie (np. metodą burzy mózgów) najciekawsze myśli i spostrzeżenia.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #220 : Luty 25, 2012, 11:06:20 »

Drogi emoll-u witaj i nic się nie przejmuj ekspertem – bartusem, wszyscy narażeni jesteśmy na jego uszczypliowści, a i tak go bardzo lubimy. Dzięki za podzielenie się opinią, super, że udaje Ci się zachęcać następne pokolenie do słuchania muzyki klasycznej.
Podzielam większość Twoich opinii o koncercie, niestety wyszłam przed bisami i teraz żałuję.
Mam też okazję sprostować mylnie odczytane moje intencje. Bardzo lubię koncert b-moll Czajkowskiego, droga fille007, zachwycona byłam jego wykonaniem przez Louisa Lortie (zupełnie gerschwinowskim)  w marcu zeszłego roku. Jakież owacje otrzymali wówczas, zarówno solista, jak i wiolonczelista i pani grająca pierwsze skrzypce. Jestem też pewna, że pewnego dnia zachwyci mnie w tym koncercie Ingolf Wunder.
Nie będę oczywiście zmnieniać nazwy „Symfonii Patetycznej”, ale gdyby przyszło mi to do głowy mogłabym zaproponować nazwę, jaką nadał jej Czajkowski – VI Symfonia h-moll, Patetyczną nazwał ją podobno Musorgski.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #221 : Luty 25, 2012, 11:24:13 »


Moniko.
CHOPIN mial duzo wspolnego z MATEMATYKA. Tak jak zreszta Bach, Mozart i inni wielcy.



Zgadza się bartusie, natomiast forum nie bardzo na szczęście. Byłabym ogromnie nieszczęśliwa, gdyby tak było Uśmiech
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #222 : Luty 25, 2012, 11:46:43 »

Mam też okazję sprostować mylnie odczytane moje intencje.

Dzięki Joanno za wyjaśnienie i jednocześnie przepraszam za błędne odczytanie Twoich intencji. Чайковский to akurat jeden z moich najulubieńszych kompozytorów, więc spontanicznie rzuciłam się mu "na ratunek"  Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #223 : Luty 25, 2012, 18:40:56 »

Ciekawe czy Ingolf lubi matematykę Uśmiech

Witaj Emollu.

Lubię matematykę POMIMO, że uczono mnie jej w karygodny sposób.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #224 : Luty 25, 2012, 20:05:54 »

Witaj Emollu! Dzięki za spontaniczny (nie chaotyczny) opis koncertu.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hejtforum jamaiworld wilczerp swietageometria city-of-war