Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133099 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Luty 08, 2012, 22:10:50 »

Mam nadzieję, że pochłonięci sporem semantycznym, " Symfonii Patetycznej" Czajkowskiego nazwy zmieniać nie będziemy  Mrugnięcie

Nazwy wątku na pewno nie  Mrugnięcie O Czajkowskim napisałam dla tych, którzy za tym kompozytorem nie przepadają  Mrugnięcie
Pozdrów i ucałuj Mamę od nas i niech szybko wraca do pełni zdrowia  Uśmiech

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : Luty 09, 2012, 13:07:40 »

Nie byłem na koncercie, więc nie wiem, jak było, natomiast powiem tak. Ingolf do mocarzy nie należy. To delikatny człowiek, który na koncertach daje z siebie wszystko i - jak mi się wydaje - przypłaca to zdrowiem. Moim zdaniem musi trochę odpocząć, bo jego kariera jest tak intensywna, że wymaga niesamowitych sił. Owszem, ma swoje 5 minut, ale jest to jeden z tych artystów, u których raczej nie ma niebezpieczeństwa, że będzie to tylko 5 minut.
Pamiętam Ingolfa z innego koncertu w Warszawie, na którym grał mimo osłabienia. To było słychać, co zresztą zauważyłem, nie znając przyczyn, ale tylko do pewnego momentu. W pewnej chwili przestaje się to u niego słyszeć - gdy artysta sam pogrąży się w muzyce do tego stopnia, że przestaje czuć swoją słabość. Być może stąd Wasze różne odczucia.
A co do recenzji i ocen redaktorów, to ja proponuję w ogóle ich nie czytać. Wiadomo, że stoją za nimi interesy różnych agencji, firm fonograficznych i innych podmiotów. To jest biznes, ale w przypadku muzyki ten artystyczny tort do podziału nie jest zbyt wielki, więc trzeba walczyć o swoje w taki czy inny sposób. To taka moja ogólna myśl, ale wydaje mi się, że szkoda emocji na przeżywanie recenzji dziennikarzy - zostawmy je samej muzyce. My tutaj mamy ten komfort, że nie stoją za nami żadne układy i dlatego wasze relacje z koncertów są dla mnie bardziej wartościowe, bo wierzę, iż chcecie, by niosły prawdę.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Luty 10, 2012, 11:33:21 »

Poniżej coś a propos tego, co napisał Niebieskooki - recenzja blogerki z koncertu Ingolfa Uśmiech

http://zwierciadlo.pl/blog/p/43022
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 11:39:05 wysłane przez Julka » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : Luty 10, 2012, 16:29:29 »

Zagadka wyjaśniona. Ingolf dał w FN dwa koncerty, 3 i 4 lutego (piątek i sobota). W piątek grał bardzo chory, z temperaturą. W Sobotę już zdrów i w formie. Wiem to na pewno.

Wiem też dlaczego Czajkowski. Ingolf grał I koncert Czajkowskiego z orkiestrą w wieku 16 lat, potem miał wiele lat przerwy, a teraz do niego po prostu wrócił, to był JEGO wybór. Tyle, że po przerwie było to dopiero czwarte czy piąte wykonanie i koncert jeszcze nie jest ograny. Ale niedługo się dogra, dotrze i na nagranej dla DG płycie zabrzmi na pewno pięknie, wraz z koncertem Chopina. Tak jak Aszkenazi Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Luty 10, 2012, 18:58:30 »

do xbw - wszystko się zgadza, tak, w sobotę w Warszawie to było piąte, oficjalne!, po latach wykonanie przez Ingolfa tego koncertu Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Luty 10, 2012, 19:26:07 »

Teresko,
ta recenzja, o której wspomniałaś, na temat piątkowego koncertu Ingolfa, wylęgła się w kółku zainteresowań DSZ.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 19:28:44 wysłane przez Julka » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #201 : Luty 10, 2012, 22:54:15 »

Relacje z koncertu Wundera - bardzo ciekawe i dzięki za nie. W ubiegły weekend o występie w FN napomknęła także red. R. Światczyńska w Dwójce ("Chopin osobisty") - stwierdzając jedynie, że na koncercie nie było ani jednej chopinowskiej nuty, choćby na bis.

O prawdopodobnych niedyspozycjach fizycznych Wundera już kiedyś pisaliśmy... Wydaje się, że jest to artysta, który przykładem  Krystiana Zimmermana powinien ograniczyć liczbę występów. Z drugiej strony - moje dotychczasowe doświadczenie obcowania ze sztuką Ingolfa każe mi stawiać wyżej Wundera koncertowego (live) niż Wundera płytowego.

A zatem - na następnej Ingolfowej płycie DG - I Koncert Czajkowskiego i Koncert e-moll Chopina? Czy wiadomo już, jaka orkiestra  będzie mu towarzyszyć?
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Luty 10, 2012, 23:19:15 »

Koncert f-moll Chopina. Co do orkiestry to już pojęcia nie mam. Zresztą dopóki nie ma nagrania, to wszystko palcem na wodzie.
Ingolf ma 50 koncertów w roku, to i tak dużo. Na szczęście 11 z nich w Polsce! Uśmiech
Dobrze, że nie gra Chopina na siłę, widocznie ma trochę dosyć presji, a najgorzej zaspokajać czyjeś oczekiwania niezgodne z tym co akurat w duszy gra. Mam apel: pozwólcie Ingolfowi być Ingolfem. Nie mam nic gorszego niż jakakolwiek postać presji.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #203 : Luty 11, 2012, 00:21:50 »

Koncert f-moll Chopina.

Ho ho!  Uszy mojej wyobraźni kreują już teraz to najpiękniejsze w muzycznym świecie Larghetto.

Rzecz jasna, żadnej presji. Myślę, że Ingolf jest zawsze Ingolfem. Żaden Rubinstein czy Pollini. W lepszej czy gorszej kondycji, ale to zawsze Ingolf.
Chłopak z Klagenfurtu.

Niedoszły skrzypek zakochany w pięknej Polce i muzyce Chopina.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : Luty 11, 2012, 03:51:28 »

Koncert f-moll Chopina.
Ach!! Chichot Chichot Zatem jednak spełni się moje marzenie! Pamiętacie, tak chciałam żeby to był f-moll, choć rozsądek mówił, że wybierze ogranego pewniaka:) A jednak - o tak, Larghetto... 

A niechże ten Czajkowski w klagenfurckim wydaniu zabłądzi wreszcie gdzieś bardziej na północ...!!

Fakt, Ingolf często choruje, do koncertów w Warszawie ma wręcz pecha, już drugi raz grał z gorączką. Powinien zacząć się trochę oszczędzać, nawet jeśli będzie to z pewną szkodą dla częstotliwości koncertów. Takie perełki, jak recital w Gdańsku można pielęgnować w pamięci bardzo długo. Na co dzień - płyty muszą wystarczyć.
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : Luty 11, 2012, 11:31:37 »

A ja jednak poczekam na oficjalną wiadomość od IW Management - na to co, kiedy i z kim Ingolf nagra.
Oni doskonale pracują i wiedzą o czym i kiedy informować.

Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : Luty 11, 2012, 12:09:43 »

13 stycznia zostaliśmy poinformowani, że Ingolf nagra w tym roku dla DG dwie płyty - recital solo i nagranie z orkiestrą.
" More information coming soon"...

A teraz Ingolf jedzie na wakacje - pierwsze od czterech lat. Będzie odpoczywał na plaży.
Dla fortepianu biletu nie kupił Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 12:21:03 wysłane przez Julka » Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : Luty 11, 2012, 13:17:03 »

Resztę " wakacyjnych" informacji i wpisów znajdziecie na Fan Page Ingolfa na FB.
Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrego weekendu!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Luty 19, 2012, 15:18:56 »

Nie mogłam sobie odmówić przyjemności zamieszczenia najnowszej fotki Ingolfa w zupełnie
odlotowym T-shircie.

Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Luty 19, 2012, 17:14:14 »

Super fotka  Uśmiech T-shircik mówi wszystko o swoim właścicielu  Uśmiech

Ingolfowi pasuje czerwony, tak jak jemu rodakowi Mozartowi  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

city-of-war jamaiworld boombeachpolska hejtforum daxrel