Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133108 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Sierpień 15, 2011, 18:35:17 »

Inna sprawa, Beatko, że pierwsza część koncertu, jakakolwiek by była, nie miała dużych szans, by wprawić Cię w zachwycenie. To był wszak moment Twojego pierwszego spotkania z jedną z najbardziej znaczących i najgoręcej dyskutowanych osobistości tego festiwalu - Panem z Kamerą  Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Sierpień 15, 2011, 18:43:18 »

Proponuję zajrzeć na fanpage Ingolfa - jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.
 (Pewnie tak, ale na wszelki wypadek daję znać.)
Ingolf tam sam o swoich odczuciach i stanie ducha pięknie pisze.
Kontakt ze skandynawską naturą i publiczność w Norwegii dodała mu sił i umocniła w przekonaniu, że obrał prawidłowy kierunek, że idzie właściwą drogą.
A my razem z nim, prawda? Uśmiech))

Ale jak mu się zdarzy gorszy dzień, znów będziemy się martwić.
Bo życzymy mu zdrowia, spokojnego snu, największych sukcesów, najwspanialszych sal koncertowych świata, świetnych orkiestr, dyrygentów i caaaałej reszty z listy! Uśmiech

 

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 18:46:57 wysłane przez Julka » Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Sierpień 15, 2011, 19:04:46 »

korekta

Dokładniejsze tłumaczenie sensu słów Ingolfa z fanpage:
-gorące przyjęcie publiczności w Norwegii dodało mu sił i wzmocniło nadzieję, że podąża we właściwym kierunku.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : Sierpień 24, 2011, 13:01:23 »

Kolejny artykuł:
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/kultura/1167513-cudowny-wunder.html
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Sierpień 24, 2011, 17:21:48 »

A 30 września o godz. 19.00 w Filharmonii w Częstochowie Ingolf zagra Czajkowskiego I Koncert ... Uśmiech))
Zrobię wszystko, żeby zdążyć!

Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Sierpień 24, 2011, 19:10:43 »

A 30 września o godz. 19.00 w Filharmonii w Częstochowie Ingolf zagra Czajkowskiego I Koncert ... Uśmiech))
Zrobię wszystko, żeby zdążyć!



Po koncercie Ingolfa pytaliśmy się go o plany dotyczące kolejnych płyt. Na płycie miały znaleźć się dwa koncerty fortepianowe - jeden Chopina a drugi bliżej nieznany. Może jest to sygnał, że Austriak wybrał Czajkowskiego.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : Sierpień 28, 2011, 16:01:24 »

Wywiad z Ingolfem dla "Twojej Muzy":

http://www.twojamuza.pl/index.php?w=6&id=890&g=4
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Sierpień 28, 2011, 19:54:39 »

O, znam ten wywiad, ale fajnie, że wkleiłaś link, będziemy mieć dokumentację i niczego nie zapomnimy! Uśmiech




Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : Sierpień 28, 2011, 20:18:21 »

Ciekawy wywiad z Ingolfem dla magazynu " Pani" i dużo zdjęć! Uśmiech

http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/mistrz-i-malgorzata/news-domagalik-i-ingolf-wunder,nId,330944
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2011, 20:21:37 wysłane przez Julka » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : Sierpień 28, 2011, 22:29:01 »

Po koncercie Ingolfa pytaliśmy się go o plany dotyczące kolejnych płyt. Na płycie miały znaleźć się dwa koncerty fortepianowe - jeden Chopina a drugi bliżej nieznany. Może jest to sygnał, że Austriak wybrał Czajkowskiego.
Pan Haluch sugerował, że tak właśnie może być:) Oczywiście coś się jeszcze może przez ten czas zmienić, ale sądzę, że umieszczenie go akurat teraz w repertuarze, także w styczniu w Krakowie, świadczy raczej o tym, że to jest właśnie ten wybrany koncert, którego wykonania będą już promocją płyty:)
We wrześniu chyba już nie dam rady - póki co raczej szykuję się psychicznie na ten Kraków Chichot Jednak gdybyś Julko zdążyła, byłoby świetnie - ktoś z Szafarczyków będzie świadkiem pierwszego wykonania tego wielkiego dzieła przez Ingolfa i to udokumentuje Uśmiech

Natomiast 27. września będzie e-moll w Szczecinie! Może Konrad się wybierze?
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Sierpień 28, 2011, 23:53:11 »

Witaj, Aleks Uśmiech
A pamiętasz, Przytocki jakiś czas temu zapowiadał, że w ostatnim tygodniu stycznia w Krakowie Ingolf zagra IV Koncert Beethovena... Cieszy mnie ta repertuarowa zmiana na Czajkowskiego - Ingolf, moim zdaniem, jest do tego koncertu stworzony! Uśmiech
Gdyby ktoś wybierał się do Szczecina na koncert 27 września, mogę pomóc w zdobyciu biletów albo wejściówek.
Ja szykuję się na tę Częstochowę, może zdążę.

Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Sierpień 29, 2011, 00:47:53 »

Czyli nasze typy co do płyty Ingolfa kierują się ku koncertowi Czajkowskiego. Myślę, że to ciekawy wybór - liczyłem w prawdzie na f-molla ale to by była kolejna wydana przez DG płyta laureata KC z dwoma koncertami Chopina.

Czy wiadomo coś na temat daty premiery?
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Sierpień 29, 2011, 01:11:18 »

Z jednego z w/w wywiadów

Cytuj
Gdyby miał pan ułożyć repertuar na płytę „Muzyka Ingolfa Wundera”, to jakie wybrałby utwory?

Chopin – Koncert e-moll, V Koncert Beethovena, I Koncert Liszta, II Rachmaninowa, I Czajkowskiego...

Z dwójki Beethoven Czajkowski teraz tym bardziej obstawiam za Rosjaninem.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : Sierpień 29, 2011, 21:07:56 »

Witaj, Aleks Uśmiech
A pamiętasz, Przytocki jakiś czas temu zapowiadał, że w ostatnim tygodniu stycznia w Krakowie Ingolf zagra IV Koncert Beethovena... Cieszy mnie ta repertuarowa zmiana na Czajkowskiego - Ingolf, moim zdaniem, jest do tego koncertu stworzony! Uśmiech
Pamiętam, i muszę przyznać, cieszyłam się bardzo na ten koncert, jeden z moich ukochanych Uśmiech Choć przeczytałam potem, chyba właśnie w tym wywiadzie, że z Beethovena Ingolf jednak woli cesarskie Es-dur:) Ale naturalnie Czajkowski to wspaniałe, wielkie dzieło, i z pewnością też pole do popisu dla wybitnego artysty. 
Zresztą chętnie wysłuchałabym także pozostałych pozycji z tej listy... i z f-mollem na czele Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Sierpień 29, 2011, 21:41:13 »

Aleks, wyświetla Ci się strona www Ingolfa?
Mnie się strona ładuje, wyświetla mi się komunikat 100%, ale poza szlaczkami nic nie ma.... Czyżby Ingolf szykował nową stronę?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 21:47:59 wysłane przez Julka » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jaguarlife boombeachpolska hejtforum th wilczerp