Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 132932 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Sierpień 11, 2011, 20:34:54 »

Mężczyźni w polo są bardzo sexy, niezależnie od wzrostu Mrugnięcie

Blechacz to zupełnie nie moja bajka. Na pewno świetny pianista tylko nie dla mnie.
A i Yundi Li nie podobał mi się tak bardzo jak Wunder. Zresztą pamiętacie tę owację na stojąco na Konkursie.
Jakby nagle w Filharmonii ktoś pootwierał wszystkie okna.Świeżość , temperament, radość grania, było to wspaniałe!
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Sierpień 11, 2011, 20:40:52 »

Ingolf niepozorny?!
Ależ on jest bardzo przystojny!!! Uśmiech Uśmiech Uśmiech




Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Sierpień 11, 2011, 20:45:12 »

Och, Teresko, czytałam o tym koncercie w Krakowie Uśmiech
I Agnieszka Duczmal 5 lat temu była Ingolfem zachwycona!

Y.L. Duży uśmiech - bardzo się cieszę, że nareszcie spotkałam kogoś, komu on się zupełnie nie podoba! Duży uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Sierpień 11, 2011, 20:47:03 »

Ingolf niepozorny?!

Ja mówiłem tylko o wzroście. Chichot Reszty przecież nie oceniam. Koleżanka powiedział mi kiedyś, że ma "to coś".  Duży uśmiech
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Sierpień 11, 2011, 20:47:24 »

Mam identyczną, też czerwoną, tylko trochę większy rozmiar (Ingolf jest niepozornego wzrostu).  Duży uśmiech

Ale do czerwonego surdutu znanego z portretu Barbary Krafft nie nosi Pan jednak, Maestro, tej czerwonej Polohemd?  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : Sierpień 11, 2011, 20:54:29 »

Ale do czerwonego surdutu znanego z portretu Barbary Krafft nie nosi Pan jednak, Maestro, tej czerwonej Polohemd?  Chichot

Hah, oczywiście, co to by było za bezguście! Ale trzeba iść 'z postępem' i okazjonalnie nie stronić o polohemdów.  Mrugnięcie A w ogóle wiecie, Wolfgang Mozart uwielbiał się stroić, stroił się co nie miara dla Luizy Lodron (1776 r., prawdopodobnie była 'wczesną' wybranką jego serca), córki bogatej hrabiny - Wolfi ją uczył i z nią muzykował. Tak samo w okresie wiedeńskim... Z tego co pamiętam, uwielbiał niebieski surdut z żółtymi dodatkami (gust trochę werteryczny).
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Sierpień 11, 2011, 20:56:35 »

Teresko, korekta - to mnie Y.L. się nie podoba.
Ty jedynie porównałaś go z Wunderem, na korzyść tego ostatniego! Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Sierpień 11, 2011, 21:30:06 »

Z tego co pamiętam, uwielbiał niebieski surdut z żółtymi dodatkami (gust trochę werteryczny).

No tak, te musztardowe buty za kolana, moda jak moda, ale podobno pod wpływem Werthera zdarzały się i
samobójstwa.

Yundi Li występował parę lat temu w Warszawie, coś się z tym chłopakiem chyba źle dzieje Płacz
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Sierpień 11, 2011, 23:40:30 »

Wracając do przeżywania emocji muzycznych, dreszcze to u mnie rzadkość, ale po Dusznikach zauważyłem jedną prawidłowość - zdaję się - mój wyznacznik piękna muzyki. Mianowicie potrafię się momentalnie wyłączyć do tego stopnia, że dociera do mnie wyłącznie melodia, nie zwracam uwagi na potknięcia, dobór siły dźwięku, wirtuozerię i inne aspekty techniczne - liczy się tylko muzyka, nie słyszę niczego innego. Dziwne jest natomiast to, że po chwili w ogóle nie pamiętam, jaki utwór był wykonywany i nie jestem w stanie ocenić, czy dana interpretacja podobała mi się czy nie - wtedy zakładam, że wykonanie to przypadło mi do gustu.

Pamiętam jak na maratonie na mojej twarzy zagościł szeroki uśmiech w momencie gdy usłyszałem wyczekiwaną przeze mnie 1. Balladę.

A morał tej bajki ... no cóż, krytyk byłby ze mnie fatalny, moje recenzje ograniczałyby się do lakonicznej wzmianki "Byłem, ale zapomniałem, czyli występ mi się podobał".
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Sierpień 12, 2011, 01:08:21 »

Ingolf nie doszedł wtedy nawet do III etapu, a gdzie tu myśleć o finale...

Choć powiem Ci, odsłuchałam wielu nagrań sprzed 5 lat.
I doszłam do wniosku, że Blechaczowi 5 lat temu wiele brakowało...
A już finałowy koncert - hm, sprzeczałbym się, czy koncert Blechacza był tak fantastyczny, jak tegoroczny finał Wundera?
Ha, wówczas wszystkiego były tylko trzy etapy Chichot Co prawda Ingolf grał wtedy koncert tak, że Harasiewicz po wysłuchaniu go stwierdził, że może i lepiej, że go nie zagrał:)) Jednak dopuszczenie go do finału uczyniłoby ów finał o wiele bardziej pasjonującym, poza tym, że dowiedzielibyśmy się, jak szybko można zagrać emola Mrugnięcie
A tegoroczny finał... tyle już o nim pisaliśmy, że chyba wyczerpały się ze szczętem wszystkie górnolotne przymiotniki Chichot
Też pamiętam ciepłe słowa Agnieszki Duczmal pod adresem Ingolfa cytowane bodaj przed jego koncertem w Poznaniu. To przecież nie jedyny przypadek, gdy osoby, których bynajmniej nie można podejrzewać o brak słuchu i profesjonalizmu wyrażają się o nim z zachwytem. I też uważam, że jego płyta się obroni, sprosta próbie czasu.
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Sierpień 12, 2011, 10:11:40 »

No to jeszcze jedno zdjęcie Ingolfa z konkursu sprzed 5 laty.
Tak, on odpadł wtedy po II etapie, a finał był dwustopniowy.
Ciekawe, po raz pierwszy załączam tu zdjęcie, nie wiem, czy się uda?...
Już wtedy chętnie go fotografowano.
A podczas tegorocznego konkursu zrobiono mu najpełniejszą i najobszerniejszą dokumentację Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Sierpień 12, 2011, 10:20:20 »

Wystarczy kliknąć i fotka jest duża!:)
 
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Sierpień 13, 2011, 19:52:17 »

Słuchamy dziś Ingolfa??Kto sie melduje??
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Sierpień 13, 2011, 20:18:33 »

Teresko, ja!!!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : Sierpień 13, 2011, 20:37:33 »

Jestem, nieco podłamany...
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wyscigi-smierci realliferpg anyezja krolestwowegier bratnica