Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wunder Chopin :) Ingolf Wunder - Chopin Recital  (Przeczytany 52285 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Lipiec 07, 2011, 20:46:14 »

A tak David Fray gra Bacha:

http://www.youtube.com/watch?v=v2I0tQIA_AE

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Lipiec 07, 2011, 21:10:37 »

Romantyzm, klasycyzowanie... Pewnie tak, ale... Ingolf jest teraz w szczególnym miejscu. Zastanawia się, w którą stronę pójść w swoich interpretacjach, dlatego próbuje czegoś innego niż na konkursie. Trochę czasu na pewno mu te eksperymenty zajmą, ciekawi mnie natomiast bardzo, jaki będzie ostatecznie punkt dojścia. Myślę, że takie eksperymentowanie i poszukiwanie ma swoją wartość i pokazuje wszechstronność artysty i to, że panuje on w pełni nad tym, co gra. To wielki atut.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Lipiec 07, 2011, 21:34:25 »

Dzięki za link.Super Kasia.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #138 : Lipiec 07, 2011, 22:19:45 »

Asiu, rzeczywiście, mamy zawsze bardzo podobne wrażenia.  Mrugnięcie  I uważam, że wcale nie jesteś laikiem (tak się nazwałaś).
Dziwne, że tego, co my słyszymy, nie zauważają tzw. eksperci, jak Sułek czy Schwarzmanówna.  Niezdecydowany
A propos medytacyjnego Larga - za znakomite uważam proporcje między prawą a lewą ręką. Dzięki odpowiedniemu tempu i wyraźniej frazie muzyka płynie naturalnym nurtem... Można się w niej naprawdę "zanurzyć".

Po przeczytaniu recenzji Patryka,tak sobie pomyślałam,że być może to
taki trend wśród młodych pianistów, tzn klasyczne wykonanie romantycznej muzyki.

Agnieszko, uważam, że to trafne spostrzeżenie.  Mrugnięcie To chyba jakaś współczesna "maniera" nowych pianistów. A może - efekt braku nowych koncepcji interpretacyjnych dla tej muzyki?


ciekawi mnie natomiast bardzo, jaki będzie ostatecznie punkt dojścia.

Otóż to. Omnia possibilia. Pomijając koncerty i 2. płytę, mam nadzieję usłyszeć go i w klasycznym (Mozart, Haydn, Beethoven!), i w romantycznym repertuarze (Liszt, Schumann, Brahms). Poza tym, chciałbym usłyszeć chopinowskie nokturny, etiudy, preludia, ballady (I i III), mazurki (narazie mieliśmy tylko "próbki").  Chichot

Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Lipiec 22, 2011, 23:57:30 »

coś przeoczyłem ostatnio,
a może właśnie teraz jest ten czas

po pracy wskoczyłem do ciepłej wody zmęczony nie tyle fizycznie, co z potrzebą krótkiego relaksu
bo po 24 godzinach pracy z ludźmi można ich kochać i znienawidzić,
aż znowu się zatęskni do ... wiecznych narzekań ... bo samolot się spóźnił, bo stewardesa była niemiła
(a ona też chce krzyczeć i ładnie się uśmiecha dla wyjątkowych pasażerów, którym wszystko się należy...)

...

para osiada na kafelkach, otwieram kolejną stronę (!) Gościa Niedzielnego i czytam... recenzję płyty pana Piotra,
a kończy się tak: "po raz kolejny czapki z ubogich głów" serce zaczyna mi bić mocniej
i praktycznie prosto z wanny wskakuję do samochodu, by do domu wrócić już z płytą, którą mam nadzieję przechowywać
wśród moich ulubionych płyt...

z Chopin Recital spędzam już n-tą godzinę, ale nie mierzę tego w kategorii czasu
dźwięk fortepianu Ingolfa przenosi mnie w jakąś inną niematerialną przestrzeń

najpiękniejsze dla mnie miejsce to ... Andante spianato G-dur...

(i wiem gdzie jest inaczej niż w konkursie, ale tu narzekań w moim mistycznym świecie nie będzie)

dobrze jest czasem w ciszy popłakać

...ze szczęścia.



ps. biedny i ubogi, przeważnie ze zbyt wyeksponowanym basem jest dźwięk Compakt Discu w porównaniu
ze starym dobrym, ciepłym i zrównoważonym w każdym calu vinylem,
ile jeszcze pięknych wieczorów przed nami kochani

ps2. ..zauważyliście, że do konkursu pozostało już rok mniej?
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Sierpień 07, 2011, 16:59:04 »

Dzień dobry!:)
 
Jestem fanką Ingolfa Wundera:)
Po konkursie 3 razy słyszałam go na żywo. + jeden raz miałam szczęście uczestniczyć w jego próbie z zespołem
w mojej dawnej szkole muzycznej w Poznaniu.

I zachwycił mnie jego debiutancki album dla DG. Ta jego nowa interpretacja Chopina.
Do mnie ona przemawia!
I nie rozumiem tzw. recenzji w radiowej dwójce. A może jednak rozumiem?...

Ogromnie jestem ciekawa dalszych poszukiwań Ingolfa.
W listopadzie będę na jego recitalu w Berlinie - napiszę, jak było!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Sierpień 07, 2011, 21:35:12 »

Witaj, Julko! Cieszę się, że dołączyłaś do naszego forumowego Wunder-fanclubu.  Chichot  Ehrlich gesagt, bardzo Ci zazdroszczę berlinskiej wyprawy w listopadzie, ja - nawet do Dusznik nie byłem w stanie się wygramolić... Liczę więc na Twoją relację!

Jak już pisałem - recenzja Sułka w "Płytomanii" była niesprawiedliwa; rozumiem pewne zastrzeżenia, ale ton wypowiedzi był nie na miejscu.

Jeśli byłaś w Poznaniu na koncercie Wundera (w listopadzie 2010) - to byliśmy tam razem, nawet o tym nie wiedząc.  Mrugnięcie Może razem staliśmy w kolejce po Ingolfowy autograf! A może... mogę Cię gdzieś odszukać na którejś z moich fotek?  Duży uśmiech
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #142 : Sierpień 07, 2011, 21:37:03 »

para osiada na kafelkach, otwieram kolejną stronę (!) Gościa Niedzielnego i czytam... recenzję płyty pana Piotra,
a kończy się tak: "po raz kolejny czapki z ubogich głów" serce zaczyna mi bić mocniej
i praktycznie prosto z wanny wskakuję do samochodu, by do domu wrócić już z płytą, którą mam nadzieję przechowywać
wśród moich ulubionych płyt...

Dzięki, Casablanko, za piękny opis Twoich impresji...  Chichot  Nie widziałem jeszcze recenzji z GN - zdradź proszę, kto jest jej autorem.  Mrugnięcie Może odnajdę ją w sieci.
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Sierpień 08, 2011, 00:10:46 »

Witaj Mozarcie!

Pewnie w listopadzie 2010 byliśmy blisko...
Ja byłam na koncercie Ingolfa w sobotę o 14.00 i w niedzielę wieczorem.
Pierwszy autograf dostałam od niego w szkole na próbie ( to był piątek), w sobotę tylko wpadłam za kulisy powiedzieć mu kilka słów, a w niedzielę stałam po drugi autograf...Uśmiech

Już dawno przeczytałam wszystko, co pisałeś na różnych forach na temat gry I.W.
Siedzisz w temacie:)

CD Wundera dla DG uważam za doskonałe. Konsekwentne. Dopracowane.
I oczywiście inne od jego konkursowych wykonań.
Po prostu INNE.
I tamten konkursowy i ten " płytowy" artysta mnie interesuje.
A już najbardziej mnie ciekawi, dokąd Ingolf zmierza - jakie swoje światy nam jeszcze zaprezentuje?...

Mocno trzymam za niego kciuki!;0




 

Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #144 : Sierpień 08, 2011, 00:39:14 »

a w niedzielę stałam po drugi autograf...Uśmiech

Hah, i nie zauwazylas faceta w czerwonym surducie?  Duży uśmiech
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Sierpień 08, 2011, 00:51:35 »

hm, czerwony surdut, powiadasz,
coś kojarzę, nie jestem pewna, było tyle emocji....
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolfsparadise nocneigraszki watahacemnejstrony playyourstories skarpetkacrraft