Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wunder Chopin :) Ingolf Wunder - Chopin Recital  (Przeczytany 52735 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Czerwiec 26, 2011, 23:30:16 »

Ma rację, Tereska.
Gdy ja nagrywam swoje WŁASNE wykonania Fryderyka - zawsze przysyłają mi ostrzeżenie, że mój materiał może zawierać treści, które należą do kogoś tam... Chichot Duży uśmiech
Potraktuj to jako wyraz uznania - zapewne mechanizm YT ma problemy z odróżnianiem Twoich nagrań od nagrań mistrzów, co zważywszy, iż znamy próbki Twojego talentu, nie jest szczególnie zadziwiające.

@Aleksias
Nie, nie sugerowałem, że Wunder kalkował Rubinsteina, bo zauważyłem, że są to różne wykonania.

Może faktycznie początek u Wundera za spokojny, ale to już zauważyłem u niego, że czasem ma problemy z "wejściem" w utwór.
A jeśli chodzi o hucpę, to na pewno nie jest nią gra Wundera, ale wygłaszanie tendencyjnych i nieodpowiedzialnych opinii... Niestety, to słowo bardzo dobrze opisuje to, co wyczynia wielu krytyków, którzy stają się faktycznie "krytykami", ale niekoniecznie znawcami...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Czerwiec 26, 2011, 23:37:25 »

Ufff...Uśmiech Już się martwiłam, że w razie czego nie pozwolą mi nagrywać Wam więcej utworów Smutny
A już zdawało mi się, że tak napisałam enigmatycznie tudzież konspiracyjnie...Largo (58)  Chichot A tu masz - namierzyli Złość
W takim razie bezczelnie wkleję wszystko i posłuchamy w niezłej jakości, przynajmniej przez jakiś czas. Przecież to nie w żadnych celach zdrożnych bądź komercyjnych, tylko w celu dokonania analizy i recenzji przez poważnie Towarzystwo klasyczno-chopinowskie Uśmiech  

Racja, Asiu. Ja praktycznie w ogóle nie słucham opinii p. Sz. jako krytyka muzycznego.
O, właśnie. Wydaje mi się, że dobry krytyk muzyczny powinien mieć prócz wiedzy i bardzo dobry słuch, i jednak sporą dozę obiektywizmu. Bardzo jest też miło, jeśli posiada takt i klasę. Cóż można sądzić o słuchu kogoś, kto uparcie odmawia dużej wartości pianiście, którym zachwycają się i specjaliści, i muzycy, i dyrygenci, a niektórzy krytycy wręcz sugerują, że posiada talent "ocierający się o geniusz Zimermana"?
Pani Szwarcman zraziła mnie do siebie nie tylko podejściem do Ingolfa. Przeczytałam na jej blogu także wypowiedź o Pocieju, która wprawiła mnie w osłupienie. Wynikało z niej, że lubi go prywatnie, natomiast nie żywi estymy do jego tekstów, i je omija, bowiem są pisane "żargonem" Szok  Opadły mi ręce ...
Mnie w październiku Wunder tak zachwycił, że wcale nie uważam siebie za obiektywnego.  Duży uśmiech
Acha...Uśmiech Powiedzmy, że ufam jednak tej dozie obiektywizmu, jaka potrafisz zachować, cher ami Chichot Co widać po Twojej recenzji.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Czerwiec 26, 2011, 23:43:37 »

@Aleksias
Nie, nie sugerowałem, że Wunder kalkował Rubinsteina, bo zauważyłem, że są to różne wykonania.

Może faktycznie początek u Wundera za spokojny, ale to już zauważyłem u niego, że czasem ma problemy z "wejściem" w utwór.
A jeśli chodzi o hucpę, to na pewno nie jest nią gra Wundera, ale wygłaszanie tendencyjnych i nieodpowiedzialnych opinii... Niestety, to słowo bardzo dobrze opisuje to, co wyczynia wielu krytyków, którzy stają się faktycznie "krytykami", ale niekoniecznie znawcami...
Ja się obawiałam, że pomyślisz, że ja to chciałam zasugerować:))
Generalnie mam nadzieję, że jednak będziecie chcieli słuchać tej płyty i wyciszony Ingolf przypadnie Wam do serca podobnie, jak przypadł Ingolf bardziej figlarny:) Jutro popracuję nad całością:))
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Czerwiec 27, 2011, 00:03:32 »

Do jutra za tem, byłam w styczniu na koncercie Wundera i kocham go a krytycy niech sie wypchają!!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Czerwiec 27, 2011, 00:06:27 »

Właściwie nie mogę recenzować, bo nie wysłuchałem całości. Przed dzisiejszą Płytomanią nie wysłuchałem ani fragmentu. A audycja mnie trochę wstrząsnęła, zmieszała. Stąd moje dywagacje...   Mrugnięcie   Jak najprędzej trzeba posłuchać i zweryfikować.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 27, 2011, 00:08:47 »

byłam w styczniu na koncercie Wundera i kocham go a krytycy niech sie wypchają!!

Ja też nie zapomnę listopadowego koncertu, Filharmonii Poznańskiej, cudnego e-molla i 6 bisów. I gdyby wtedy ktoś tak skrytykował występ, z całą stanowczością powiedziałbym NIE. Nie bez przyczyny na recitale Ingolfa ciągną tłumy!  Chichot
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Czerwiec 27, 2011, 00:12:43 »

Właściwie nie mogę recenzować, bo nie wysłuchałem całości. Przed dzisiejszą Płytomanią nie wysłuchałem ani fragmentu. A audycja mnie trochę wstrząsnęła, zmieszała. Stąd moje dywagacje...   Mrugnięcie   Jak najprędzej trzeba posłuchać i zweryfikować.
Myślałam, że już słuchałeś Uśmiech Posiedzę dzisiaj nad filmikami, i jutro rano dostaniesz materiał do recenzji Uśmiech

Do jutra za tem, byłam w styczniu na koncercie Wundera i kocham go a krytycy niech sie wypchają!!
Ja też nie zapomnę listopadowego koncertu, Filharmonii Poznańskiej, cudnego e-molla i 6 bisów. I gdyby wtedy ktoś tak skrytykował występ, z całą stanowczością powiedziałbym NIE. Nie bez przyczyny na recitale Ingolfa ciągną tłumy!  Chichot
Ja nigdy nie zapomnę Gdańska:)) Tłumy walą na Ingolfa, i te tłumy wiedzą, co czynią:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 27, 2011, 00:20:45 »

Postaram się znaleźć czas - z nim będzie teraz znów krucho.  Mrugnięcie  Joanno, nieocenionaś!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 27, 2011, 00:29:43 »

Ach, Zawstydzony   Uśmiech wiesz, jak miło mi to czytać, mon ami Uśmiech
Myślę, że znalezienie chwili czasu na samo słuchanie pewnie nie będzie aż tak trudne - gorzej z analizą i pisaniem recenzji Chichot Jednak prędzej czy później doczekamy się:)
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Czerwiec 27, 2011, 01:04:15 »

Pomimo, że nie można ode mnie oczekiwać fachowych recenzji i opinii to również czekam na fragmenty płyty.

Droga wytwórnio (to wyłącznie apostrofa, 35 złotych to jednak rozsądna cena). Nie oznacza to, że płyty nie kupię, więc proszę nie zdejmować z YT klipów Asi, przynajmniej do momentu, kiedy wszyscy kurierowicze zdążą wybrać się do sklepu.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 27, 2011, 01:42:59 »

 Uśmiech Myślę, że w naszym wypadku wytwórnia naprawdę może liczyć na spore wpływy - nie wiem, czy nie powinna nam wręcz wysyłać nagrań do omawiania w Kurierze - i tak duża część z nas kupuje, a w dodatku zapewniamy bezpłatną reklamę;)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 27, 2011, 07:01:35 »

Ufff...Uśmiech Już się martwiłam, że w razie czego nie pozwolą mi nagrywać Wam więcej utworów Smutny
A już zdawało mi się, że tak napisałam enigmatycznie tudzież konspiracyjnie...Largo (58)  Chichot A tu masz - namierzyli Złość
W takim razie bezczelnie wkleję wszystko i posłuchamy w niezłej jakości, przynajmniej przez jakiś czas. Przecież to nie w żadnych celach zdrożnych bądź komercyjnych, tylko w celu dokonania analizy i recenzji przez poważnie Towarzystwo klasyczno-chopinowskie Uśmiech  
Asiu, a jaki masz adres na YT? Chętnie także bym sobie posłuchał...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Czerwiec 27, 2011, 12:10:57 »

Ale Asia poukrywała utwory z płyty Ingolfa.

np. Ballada IW DG Chichot
http://www.youtube.com/watch?v=eMU_EwhoZY8&feature=related
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Czerwiec 27, 2011, 13:57:31 »

Ingolf Wunder o swojej płycie dla Deutsche Grammophon
http://www.polskieradio.pl/Player  Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Czerwiec 27, 2011, 14:14:34 »

Posłuchałam sobie dzisiaj płytę(wielkie dzięki Asiu) i mam uczucia tzw.mieszane.
Nie żeby płyta mi się nie podobała, bardzo mi się podoba. Ale to zupełnie inny
Ingolf. Kiedyś miałam wątpliwości czy potrafi on w studio przekazać swoją żywiołowość,
radość grania, temperament za jaki go polubiłam podczas KCH.A on poszedł
zupełnie inną drogą i nie wiem czy słuchaczy zupełnie go nieznających(a takich
jest większość)tą płytą do siebie przekona.
Poczytałam sobie też blog DSZ.Niektóre wpisy kuriozalne np.że Harasiewicz to
drugorzędny pianista, któremu nie udała się kariera, albo że marketingiem i
reklamą można wszystko wypromować.Komuś chyba się z popkulturą pomajtało.
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rootsunderground endercraft sp92 blackspider radiomms