Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wunder Chopin :) Ingolf Wunder - Chopin Recital  (Przeczytany 52723 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Czerwiec 26, 2011, 22:46:08 »

Dziękuję Wam, że streściliście tę rozmowę. Spodziewałam sie niestety, że opinie nie będą pochlebne  Smutny Może "ściągali" opinie od pani Doroty Sz. która na swoim blogu nie szczędząc krytyki Wunderowi użyła także słowa "chucpa" (zawsze myślałam, że hucpa pisze sie przez h jak Sonata h-moll)  Mrugnięcie Niestety nie słuchałam, mam gościa z zagranicy, z którym właśnie wróciłam z XX edycji festiwalu Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa. Dziś w programie figurowały m. in.:

Eugenij Botiarov (*1935) Kwartet na trąbki
Ferenc Liszt Fantazja i fuga na temat "Ad nos, ad salutarem undam"
Tylman Susato (1510-1570) Three Susato Dances (hehe, pomyślałam wtedy o pewnym "Człowieku Renesansu" z tego forum  Chichot )
Johann Ernst Altenburg (1734-1801) Concerto a VII Clarini con Tympani
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 22:50:23 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Czerwiec 26, 2011, 22:46:43 »

Asiu, czarodziejko.  Mrugnięcie Largo jest piękne. Idealnie wyważona prawa i lewa ręka, piękny akompaniament. A Ballada f-moll (słuchałem tylko fragment w Dwójce) też wydaje się być znakomita.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 26, 2011, 22:48:24 »

Wciąż nie mam płyty.
Na chomiku masz;)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Czerwiec 26, 2011, 22:48:50 »

Dziękuję Wam, że streściliście tę rozmowę. Spodziewałam sie niestety, że opinie nie będą pochlebne  Smutny Krytyk muzyczny pani Dorota Sz. na swoim blogu użyła nawet słowa "chucpa" (zawsze myślałam, że hucpa pisze sie przez h jak Sonata h-moll)  Mrugnięcie Niestety nie słuchałam, mam gościa z zagranicy, z którym właśnie wróciłam z XX edycji festiwalu Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa. Dziś w programie figurowały m. in.:

Eugenij Botiarov (*1935) Kwartet na trąbki
Ferenc Liszt Fantazja i fuga na temat "Ad nos, ad salutarem undam"
Tylman Susato (1510-1570) Three Susato Dances (hehe, pomyślałam wtedy o pewnym "Człowieku Renesansu" z tego forum  Chichot )
Johann Ernst Altenburg (1734-1801) Concerto a VII Clarini con Tympani

Kasiu.  Duży uśmiech  Szwarcman - trochę to martwi, ale ona w końcu nie widzi świata (albo: XVI Konkursu Chop.) poza Hazjajnowem...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Czerwiec 26, 2011, 22:53:00 »

Kasiu - ja byłam ciekawa, co pani Szwarcman będzie miała do powiedzenia o płycie Wundera, i nie spodziewałam się niczego dobrego. Przecież po tym wszystkim, co miała na jego temat do powiedzenia w trakcie konkursu i po nim, wręcz nie wypadało jej teraz się od tego odcinać. Zauważ, że jej relacja jest nieco złośliwa, a nawet nierzetelna - twierdzi, że Ingolf wiedział co robi, nie zamieszczając sonaty w swojej konkursowej płycie (w domyśle, ponieważ się jej wstydził) - a przecież tak nie było. I te uwagi o "papie Harasiewiczu"... Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Czerwiec 26, 2011, 22:54:02 »

Na chomiku masz;)

No tak, jasne...  Chichot Ale ten okropny dźwięk z laptopowych głośników. W domu mam "porządne", a tu.  Niezdecydowany   Super rzecz, Dein Hamster...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Czerwiec 26, 2011, 22:58:22 »

 Chichot OK, w takim razie wkleję tu resztę, przynajmniej na jakiś czas - na długo chyba się nie da. Przysłali mi wiadomość z informacją, że mój film "może zawierać treść, która należy do właściciela UMPG Publishing"Uśmiech
Pewnie trzeba go będzie w miarę szybko zdjąć.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Czerwiec 26, 2011, 23:02:41 »

Mme Szwarcman wydaje się zgorzkniała. Jak dla mnie - obraża Harasiewicza. Odpowiem jej tylko tyle: tak, słuchałem Trifonova, na nieszczęście to i mój faworyt na Czajkowskim!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Czerwiec 26, 2011, 23:08:47 »

No właśnie, to było niesmaczne. Ten "papa" zasłużył sobie na naprawdę duży szacunek. A pani Sz. takimi wypowiedziami o wielkich artystach raczej nie zbuduje sobie szacunku jako dziennikarka muzyczna.
Pat, przyjmuję Twoje zdanie na temat finału, wierzę w Twój słuch i obiektywizm. Może i jest ten początek trochę zbyt spokojny:). Ale własnie, też czułam, że końcówka już w porządku:)) Cieszę się, że Largo Ci się podoba.Uśmiech Wydawało mi się cudownie piękne:) I z pewnością docenisz Balladę:)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Czerwiec 26, 2011, 23:10:21 »

Gdzie na chomiku Asiu? Co do YT to się nie martw oni tak zawsze uprzedzaja bez konsekwencji!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Czerwiec 26, 2011, 23:11:58 »

Racja, Asiu. Ja praktycznie w ogóle nie słucham opinii p. Sz. jako krytyka muzycznego.

wierzę w Twój obiektywizm.

Mnie w październiku Wunder tak zachwycił, że wcale nie uważam siebie za obiektywnego.  Duży uśmiech
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 26, 2011, 23:15:38 »

Mme Szwarcman wydaje się zgorzkniała.

Mam podobne wrażenie jak Ty. Cenię ją ( i czasem podczytuję) ale nie bezkrytycznie. Ma swoich "pupili", ale takze i im potrafi dowalić (nawet Anderszewskiemu się dostało m. in. za to co mówi w wywiadach - a niech mówi co chce, ważne jest to jak gra Jana Sebastiana i Szymanowskiego).  
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Czerwiec 26, 2011, 23:15:50 »

Gdzie na chomiku Asiu? Co do YT to się nie martw oni tak zawsze uprzedzaja bez konsekwencji!

Ma rację, Tereska.
Gdy ja nagrywam swoje WŁASNE wykonania Fryderyka - zawsze przysyłają mi ostrzeżenie, że mój materiał może zawierać treści, które należą do kogoś tam... Chichot Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Czerwiec 26, 2011, 23:25:06 »

Musiałem wyjechać i nie wysłuchałem audycji, mam nadzieję, że znajdę ją gdzięś na stronie internetowej dwójki. Z Waszych relacji wiem już bardzo wiele. Powiem, że jestem w stanie zaakceptować dużo interpretacji Chopinowskich sonat, interpretacji przeróżnych - agresywnych, spokojnych, wolnych, szybkich. Porównałem nagranie zamieszczone przez Asię z nagraniem z konkursu - czwarta część sonaty została bardzo złagodzona, Wunder dodał jej subtelności, wyważył ją i złagodził. Jeżeli miałbym wybierać, wybrałbym wykonanie konkursowe. Dlaczego? Dla mnie sonata h-moll jest utworem, który powinno się grać energicznie. To oczywiście moje zdanie. Porównałem także barwę dźwięku, nie wiem czy to porównanie obiektywne bo do dyspozycji mam jedynie laptopa i parę głośników a w dodatku odtwarzam klipy z YT, niemniej moim zdaniem zmiana tempa nie wpłynęła jednoznacznie na niekorzyść sonaty. Dzięki spowolnieniu niektórych fragmentów uwypukliła się przepiękna barwa oraz wszystkie - cudowne - muzyczne detale.

Czy można było oczekiwać, że Wunder stanie się następcą Lang Langa? W życiu nie przyszło mi to do głowy. W jego grze nigdy, podkreślam - nigdy - nie zauważyłem eksperymentowania Chopinem. Jeżeli chodzi o ekscentryczną osobowość bardziej pasowałby Bozhanow, którego wykonanie sonaty z konkursu, nazwanej przez Niebieskookiego "wariacką szarżą" ( Mrugnięcie) niezwykle mi się podobało - być może ze względu na to tempo. Wunder jest dla DG cennym nabytkiem, jednak na pewno wytwórnia nie upatruje w nim ekscentryka który porwie tłumy właśnie dzięki tej cesze. Grono wielbicieli Ingolfa ma to trochę inna grupa niż wielbiciele Lang Langa.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Czerwiec 26, 2011, 23:25:51 »

Ma rację, Tereska.
Gdy ja nagrywam swoje WŁASNE wykonania Fryderyka - zawsze przysyłają mi ostrzeżenie, że mój materiał może zawierać treści, które należą do kogoś tam... Chichot Duży uśmiech

Może należą po prostu do Fryderyka Chopina  Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg sonsofhodor wilczezycie alchemistsproject wild-heart