Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 55   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Franciszek Schubert - wieczny wędrowiec  (Przeczytany 274325 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #360 : Październik 01, 2011, 22:28:02 »

Cytuj
Z drugiej strony, jeśli jak rozumiem Joanna chce zająć się opisami, to mogę skupić się wyłącznie na tłumaczeniu, i nie będziemy sobie wchodzić w drogę. Tylko już będę uważać, ile osób naraz Bartus zaagituje do robienia tego samego:))


Joanna konkretnie podeszla do tematu "Winterrise" (24 piesni)
A gdzie nastepne 576.

Oj Asiu cosik dzisiaj bredzimy.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #361 : Październik 01, 2011, 23:19:35 »

Bartku, nie bredzę, tylko mówię o naszej - między innymi - rozmowie na wątku o materiałach na Schubertsie:) Rozmawialiśmy o Winterreise, wkleiłam stronę z angielskimi tłumaczeniami trzech cykli, pisałam do Tereni, że będę je tłumaczyć, a ty namawiałeś mnie, żebym się wzięła też za opisy Chichot Przecież to nie tak dawno, żebyś nie kojarzył, bo niecały tydzień temu:)) Pewnie, że jest ich jeszcze całe mnóstwo, chodzi natomiast o organizację.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #362 : Październik 01, 2011, 23:31:34 »

Asiu.

W pewnym sensie zwracam honor.

(Jest balagan, gdyz sa dwa podobne watki " Inicjatywy: SchubertSite" oraz "Pieśni Schuberta - do inicjatywy SchubertSite"
Czy mozemy zrobic z nich jeden watek.
Pomysl na strone opiewal tylko piesni)

 
Ale o organizacji (grafiku) mowilem wczesniej.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #363 : Październik 02, 2011, 00:32:45 »

Bartku, to fakt - a właściwie dzielimy temat na trzy wątki (także ten, stricte Schubertowski) i faktycznie, można się w tym momentami trochę zagubić.
Kein problem, jedna Joasia zrobi tłumaczenia, druga opisy, a może faktycznie tamte dwa wątki można by skleić w jeden - ale i tak pozostaną dwa:)) Grafik to byłby niezły pomysł, tylko że trudno - najlepiej by było, gdyby po prostu umówić się, że deklarujemy, kto co chciałby zrobić, w jednym miejscu - albo tu, u Tereni, albo tam, na wątku Pieśni Schuberta. Bo może się zdarzyć, że ktoś gdzieś akurat nie zajrzy. 
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #364 : Październik 02, 2011, 08:51:11 »

Slawku

Myslac dzisiaj w nocy doszedlem do malej konkluzji.
Otoz Kurier Szafarski nie ma nic do strony FranzSchubert.pl (a przynajmniej bardzo malo)
W wiekszosci czlonkowie forum olali calkowicie inicjatywe powstania stronki.
Ja osobiscie sie nie zgadzam, by Kurier Szafarski byl tak bardzo widoczny na banerze FranzSchubert.pl
Owszem jakis maly link, gdzies z boku.

Rowniez zastanowilem sie nad jednym. Dlaczego Janusz tak latwo dostal prawa administratory strony?
Na takie wyroznienie trzeba zasluzyc konkretna praca.
Koordynacja z tylnych siedzen samochodu (backseat driver) jest zawsze wygodna i cechuje wielu "koordynatorow, konsultantow itd"
jacy nas otaczaja.
Janusz oficjanie odmowil kontrybucji na rzecz strony.
Wyraznie powiedzal, ze nie bedzie robil opisow , a przeciez material strony, to przede wszystkim recenzje.




PS1
Rowniez nie wiem kim tak naprawde jest Casablanka (Casablanek) tutaj na naszym forum.
Ponoc jest w posiadaniu czerwonego guzika (administrator)
Jego kontrybucja dla Kuriera jest znikoma.
Na forum pojawia sie rzadko. Robi zamieszanie i wychodzi.
Lukaszu powiedz mi dlaczego Casablanek jest administratorem?

PS2
Monika tez sprawia wrazenie, jakby koordynowala wiele portali spolecznosciowych naraz
Mysle, ze na forum pojawia sie troche  z przymusu od czasu do czasu.

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #365 : Październik 02, 2011, 10:16:44 »

bartusie, zdumiewasz mnie i zasmucasz swoją nonszalancją (i darem niekonstruktywnego jątrzenia).
Jeśli nie widzisz związku miedzy szubertiadą a kurierem szafarskim - to albo jesteś przepracowany i zmęczony (na co wpływ miała ta niedospana noc Mrugnięcie ), albo masz aktualnie problem z kojarzeniem zupełnie prostych faktów i budowania konstruktywnych relacji (ku czemu się raczej skłaniam, podsumowując twe wielorakie dotychczasowe wypowiedzi na Forum i skłonność  do irytowania wielu, wielu użytkowników).
Dziwi mnie, ze zabierasz głos na tym etapie projektu, gdy jeszcze wiele może czekac nas problemów i ślepych uliczek (gdy powinniśmy być zwarci i nastawienie na budowę, bazujący na naszym zbiorowym doświadczeniu, w tym: osób które najbardziej przysłużyły się do wykreowania Kuriera)) - i jako ten, który kilkakrotnie ostentacyjnie odwracał się od naszej szafarskiej inicjatywy - szubertiady i w pewnym sensie zniechęcał wszystkich do jej kontynuowania.
Poza tym wytłumacz mi, co komu przeszkadza, ze adminem jest ten, lub tamten? Czyżby osoby te były podkreślone na stronie jakąs złotą czionka, a może ich nazwiska i nicki maja dzieki temu trafić do Panteonu sław? Nie wiem. Dla mnie - adminowanie - to odpowiedzialność i obowiązki. Wcale mi na nim nie zalezy. czuje się po prostu członkiem naszej szafarskiej rodziny i nie obojętna mi, jej przyszłośc i rozwój. I tyle. Dlatego przedyskutowałem ze wszystkimi, zarezerwowałem a nastepnie wykupiłem dla szubertiady deomenę i dlatego jako świeży admin od razu z kopyta dokonałem kilku poprawek edycyjncych w już funkcjonującej stronce. Tyle na już. Gdy w przyszłości znajde dla siebie niszę w której będe mogł bardziej spektakularnie działac - zadziałam. Na razie staram sie nie preszkadzac innym, a służyc swoją radą. Mam nadzieje, ze to zauważyłeś. Raz - nawet na pewno, gdy wsponiałes że stronak pozbyła się "fajansowej czcionki")
Jesli moja obecność w szubertiacie w charakterze admina mierzi Ciebie - mogę z niej zrezygnować natychmiast. Wolałbym tylko przekonać się, czy aby nie jesteś w swojej opinii arbitralny i odosobniony.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 16:09:42 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #366 : Październik 02, 2011, 10:29:01 »


Janusz oficjanie odmowil kontrybucji na rzecz strony.
Wyraznie powiedzal, ze nie bedzie robil opisow , a przeciez material strony, to przede wszystkim recenzje.

żenada i brak wyobraźni interlokutora, nie warta repliki
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 10:35:26 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #367 : Październik 02, 2011, 10:52:13 »

Cytuj
żenada i brak wyobraźni interlokutora, nie warta repliki

Interloku-co?
Mow po Polsku.

Przypominam Twoj post.

Cytuj
Co do mojego wkaldu w witrynę Szuberta mogę obiecac, że jesli tylko natknę się na ciekawostkę w temacie - natychcmast podrzucę. (Opracowywanie pieśni zdecydowanie jest poza moimi preferencjami).

Twoje obraziatka nie maja na mnie zadnego dzialania.
Wypowiadaj sie merytorycznie, a nie obrazaj.
Juz ten chwyt kiedys stosowales.
Bylo to zalosne zachowanie sie licealisty.


PS
Zdecydowanie nie chce zebys byl adminem.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #368 : Październik 02, 2011, 11:04:46 »

Dobrze bartusie. Jesli tylko choć jedna z osób zaangażowanych w Szubertiade podzieli Twoją wolę - natychmiast poproszę Sławka o usunięcie moich uprawnień.
Jesli natomiat nie uczyni tego zadna - zastanów się wtedy, czy moja diagnoza o niekonstruktywnym jątrzeniu nie powinna dać ci trochę do myślenia.

ps
Dzięlkuję, ze prztoczyłes mój post. Teraz - spokojnie i ze zrozumieniem po prostu go odczytaj
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 11:07:14 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #369 : Październik 02, 2011, 11:07:28 »

Cytuj
Dobrze bartusie. Jesli tylko choć jedna z osób zaangażowanych w Szubertiade podzieli Twoją wolę - natychmiast poproszę Sławka o usunięcie moich uprawnień.
Jesli natomiat nie uczyni tego zadna - zastanów się wtedy, czy moja diagnoza o niekonstruktywnym jątrzeniu nie powinna dać ci trochę do myślenia.


Cios ponizej pasa.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #370 : Październik 02, 2011, 11:21:58 »

Cytuj
Dzięlkuję, ze prztoczyłes mój post. Teraz - spokojnie i ze zrozumieniem po prostu go odczytaj


Czytam i czytam i widze ciagle to zdanie "Opracowywanie pieśni zdecydowanie jest poza moimi preferencjami"

Prawda jest taka, ze nie wrzuciles jeszcze zadnego materialu do SchubertSite.
Asia, Slawek, Agnieszka, Patryk. Wszyscy cos zrobili konkretnego.
Podziwiam pracowita sowke Asie, ktora wykonala juz ogromna prace (poswiecila wiele godzin swojego bardzo limitowanego czasu a przeciez tez moglaby koordynowac)
A Ty co? Doradca.

PS
Tak prawde mowiac, to dlaczego nie chcesz napisac zadnej recenzji.
Jak juz mowilem piszesz znakomicie (no ,poza kwiecista nadpoetyka)
Brak dobrej woli?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #371 : Październik 02, 2011, 11:57:06 »

Nie, nie brak dobrej woli. Po prostu, mnie piesni Szuberta, jako materiał do opracowania lingwistycznego na razie jeszcze nie interesują. Pisze jeszcze - bo byc może w przyszłości zarażę się waszym bakcylem.
Dzisiaj - mogę za to pomóc w adminowaniu. To też bardzo ważna i potrzebna funkcja. (Jako edytor mojej prywatnej strony internetowej mam 20 letnie doświadczenie). Ale jeśli mam być w Szubertiacie kością niezgody... to proszę mnie natychmiast wykreślić!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #372 : Październik 02, 2011, 16:43:45 »

bartusie, zdumiewasz mnie i zasmucasz swoją nonszalancją (i darem niekonstruktywnego jątrzenia).
Jeśli nie widzisz związku miedzy szubertiadą a kurierem szafarskim - to albo jesteś przepracowany i zmęczony (na co wpływ miała ta niedospana noc Mrugnięcie ), albo masz aktualnie problem z kojarzeniem zupełnie prostych faktów i budowania konstruktywnych relacji (ku czemu się raczej skłaniam, podsumowując twe wielorakie dotychczasowe wypowiedzi na Forum i skłonność  do irytowania wielu, wielu użytkowników).
Dziwi mnie, ze zabierasz głos na tym etapie projektu, gdy jeszcze wiele może czekac nas problemów i ślepych uliczek (gdy powinniśmy być zwarci i nastawienie na budowę, bazujący na naszym zbiorowym doświadczeniu, w tym: osób które najbardziej przysłużyły się do wykreowania Kuriera)) - i jako ten, który kilkakrotnie ostentacyjnie odwracał się od naszej szafarskiej inicjatywy - szubertiady i w pewnym sensie zniechęcał wszystkich do jej kontynuowania.
Januszu, wydaje mi się, że trochę Cię jednak poniosło. Po pierwsze, właśnie na tym etapie projektu, kiedy jest sporo do zrobienia, należy zabierać głos.
A jątrzenie Bartusa bywa właśnie konstruktywne, choć denerwujące, bo dotyczy konkretnych spraw, które on nazywa po imieniu, jakby to nam się wydawało niewygodne, niczym w wiadomej baśni Andersena:))
Pisząc że Bartus "kilkakrotnie odwracał się od NASZEJ inicjatywy" odwróciłeś kota już wręcz na lewą stronę:)) - to Bartus jest autorem Schubertiady, on podał pomysł jej utworzenia, zaapelował o naszą pomoc, proponował przeróżne pomysły opracowania. I fakt, obcesowo  próbował egzekwować aktywność niektórych kolegów:) Jego deklaracja o odejściu była jak można się było łatwo domyślić aktem protestu przeciw - jego zdaniem - zbyt słabej aktywności, nający trochę nas pobudzić do działania - bo faktycznie, bez profesjonalnej pracy Bartusa Schubertiada jest niemal niemożliwa do zaistnienia w takim kształcie, jakim ją sobie wyobrażamy. W moim odczuciu Bartus jest niejako "organicznym" adminem tej strony, bo był jej duchem i motorem, i zajmuje się tym, co stanowi samo serce strony - muzyką. I jak najbardziej nie tylko powinien zabierać głos, ale i należy jego głosu słuchać. Co do związków z Kurierem zaś - oczywiście Schubertiada jest związana z Kurierem o tyle, że osoby ją tworzące to my - uczestnicy tego forum, związani ze sobą od dłuższego czasu, i tu właśnie narodziła się inicjatywa strony Schuberta.  Jednak przy całym naszym entuzjazmie i twórczym zapale nie należy tez zapominać, że generalnie jest to strona Agnieszki. Taka była idea tej inicjatywy i jak wierzę, taką pozostała. Dajemy z własnej woli swój udział, zresztą doceniany i dokumentowany naszymi imionami, jednak we wszystkim ostatecznie, według mojego odczucia, będzie tak, jak zechce Agnieszka. To co robię, robię przede wszystkim dla niej.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #373 : Październik 02, 2011, 17:15:43 »

Joanno, nie byłoby Szubertiady, gdyby nie było Kuriera. On jest praojcem. I ludzie, którzy go zakładali - też. I ci, którzy trzymają do dziś pieczę nad kurierem - też. W tym kontekście rozliczanie Moniki i mojej skromnej osoby przez bartusa, który wielokrotnie był źródłem konfliktów na naszym Forum - jest dla takich, jak my - szczególnie przykre. Szkoda, ze jako wrażliwy uczestnik tego Forum uznałas, ze to własnie mnie poniosło.

Jesli wiec, jak zrozumiałem, usprawiedliwiasz takie kreowanie wyroków bartusa - to cóz?  nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować za dotychczasową wspólpracę i życzyc Tobie, bartusowi i wszystkim innym szczerego powodzenia...
Ja - nie zamierzam na tym Forum wysłuchiwać zarzutów, ze nie zasłużyłem swoją praca, akywnością i ogólnym zaangażowaniem w sprawy Forum - aby mnie (już na wstępie) wyrózniac administrowaniem w inicjatywie, która korzeniami wyrasta z gleby tego Forum.

Sławku, proszę o usunięcie mnie z Szubertiady (jako administatora i zarejestrowanego użytkownika).
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 17:33:31 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #374 : Październik 02, 2011, 17:48:06 »

Januszu.

Teraz  wykreowales sytuacje, w ktorej Asia jest glowym powodem Twojego odejscia z Schubertiady.
Stawiasz ja w niezrecznej sytuacji.
Niesprawiedliwie.


Ok. Ja zakopuje topor.
Moze to sie jakos wszystko ulozy.
Badz doradca i wspoltworca fs.pl
Widocznie tak to ma byc. (aktywni i mniej aktywni z tendencjami do uaktywizowania sie)

Podaje reke na zgode
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 55   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

teenagedrama miastomorthal cesarstwoniemieckie granitowa3 swietadynastiatoftegard