Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: koncert Trifonowa 4 listopada w Warszawie - FN  (Przeczytany 17839 razy)
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 13, 2010, 00:23:05 »

Odnoszę takie wrażenie, że dzięki konkursowi Chopinowskiemu znacznie rozwija się kultura Polska. Laureaci grają dużo koncertów w naszym kraju, głownie za sprawą nagród dodatkowych jakimi te koncerty były, ale frekwencja pokazuje, że Polacy są zainteresowani Chopinem i nie tylko Chopinem. Ale czy to znaczy, że nasz naród jest zainteresowany kulturą? Cóż, bardzo chciałbym, aby każdy Polak przynajmniej raz w życiu zawitał u progu filharmonii czy opery, aby tak się stało należy podjąć pewne działania, działania czasami kontrowersyjne, bo wiążące się z okrojeniem repertuaru do tego stopnia, aby muzyka klasyczna mogła być odpowiednia dla każdego. Jednak aby to osiągnąć chyba nie wystarczy zmiana repertuaru, potrzebny jest marketing z wykorzystaniem bilbordów, telewizji i innych środków masowego przekazu. Trzeba przekonać ludzi, że muzyka poważna może być rozrywką, a to trudna sztuka.

Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : Listopad 18, 2010, 09:02:07 »

Gdyby powstał takie przedsięwzięcia, byłoby cudownie. Chyba dwa lata temu na Rynku Krakowskim występowała Filharmonia Wiedeńska, co prawda w dość okrojonym składzie, ale liczy się fakt. Przyciągnęła rzeszę ludzi. Cały Rynek pękał w szwach. Grali Straussów, bo jakże by inaczej Uśmiech. Ludzie szaleli, tańczyli pod scena- było cudownie. Nie pozwolono im zejść ze sceny Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : Listopad 18, 2010, 10:27:39 »

Chyba dwa lata temu na Rynku Krakowskim występowała Filharmonia Wiedeńska, co prawda w dość okrojonym składzie, ale liczy się fakt. Przyciągnęła rzeszę ludzi. Cały Rynek pękał w szwach. Grali Straussów, bo jakże by inaczej Uśmiech. Ludzie szaleli, tańczyli pod scena- było cudownie. Nie pozwolono im zejść ze sceny Uśmiech

I tutaj, odpowiedziałas, Moniko, sama sobie, na zapytanie z innego wątku, czy nasza widownia skora byłaby do spontanicznego uaktywniania sie podcs koncertów  Uśmiech Mrugnięcie
Wszystko zależy od grajka  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Listopad 18, 2010, 12:56:24 »

No tak, teraz właśnie to błyskotliwie zauważyłam zauważyłam  Duży uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 18, 2010, 18:15:17 »

Gdyby powstał takie przedsięwzięcia, byłoby cudownie. Chyba dwa lata temu na Rynku Krakowskim występowała Filharmonia Wiedeńska, co prawda w dość okrojonym składzie, ale liczy się fakt. Przyciągnęła rzeszę ludzi. Cały Rynek pękał w szwach. Grali Straussów, bo jakże by inaczej Uśmiech. Ludzie szaleli, tańczyli pod scena- było cudownie. Nie pozwolono im zejść ze sceny Uśmiech


A był grany "Marsz Radeckiego" Moniko..bo jeśli tak, to istotnie było przy czym szaleć.. Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Listopad 24, 2010, 23:21:27 »

Marsz Radeckiego, "Wielka sława to żart", "Nad pięknym modrym Dunajem" - to takie perełki, które ożywią nawet stroniącą od klasyki publiczność. W tej kwestii należy pokłonić się Straussom za ich dokonania. Dzięki walcom można poczuć wzniosłość i magię Wiednia a dzięki "Zemście Nietoperza" jego kulisy.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Listopad 24, 2010, 23:32:38 »

koziołku był i marsz- obowiązkowo. Wszelkie inne utwory usłyszałam dzięki Symfoniecie Bydgoskiej na Sylwestra Uśmiech i było cudownie. A propos....co robicie na Sylwestra?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : Listopad 25, 2010, 16:13:16 »

A propos....co robicie na Sylwestra?
Ja zaraz po Świętach jadę do Krynicy Górskiej i tam właśnie zamierzam witać Nowy Roczek Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Marzec 10, 2011, 17:16:55 »

Daniiła Trifonowa kompozycja własna Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=FvPfWzyZIO8

Tak mi się przypomniało, trochę po czasie, ale napiszę.
Ta kompozycja nosi tytuł Rachmaniana.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bestiariusz virtualkennel gangds kalinowatyper gangsa