Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogólna dyskusja o muzyce  (Przeczytany 100649 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Styczeń 15, 2011, 02:59:57 »

Goguś, no właśnie - jest problem. Głupio tak lubić nie wiadomo co  Chichot  Przez moment mi przyszła do głowy "symfoniczna"Uśmiech Ale przecież nie nazwę tak Chopina solo:) Określenie "poważna" mnie denerwuje - jak można było wymyśleć coś takiego? O co chodziło? W jakim sensie niby Eine Kleine Nacht Musik czy Wiosna Vivaldiego czy Lot trzmiela mają być bardziej poważne od np. Who wants to live forever Queen, czy Bloody Sunday U2 czy czegokolwiek Edith Piaff itp itd?Co?
Myślę, że żeby ją adekwatnie nazwać trzeba by najpierw było dokładnie sprecyzować, jakie są jej cechy charakterystyczne, czym się różni od tej, która nią nie jest:) Może wtedy dałoby się coś wychwycić bardziej odkrywczego od dotychczasowych dokonać:)
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Styczeń 15, 2011, 15:15:40 »

To wszystko przez tą różnorodność, dzięki której muzyka określana jako klasyczna nie jest monotonna. Jednoznaczne określenia mają utwory przeznaczone na konkretne instrumenty, tudzież orkiestry. Można też doszukać się zróżnicowania ze względu na epoki - muzyka barokowa, romantyczna i chyba w tą stronę powinno iść nazewnictwo ponieważ głównie od epoki zależała charakterystyka utworów. Pod tym względem wszyscy jesteśmy zwolennikami muzyki okresu romantyzmu - niektórzy poszerzają swoje zainteresowania o inne epoki, ja w tym przypadku często jestem sceptyczny gdyż uważam, że z okresem romantyzmu nic się nie może równać. Wszyscy jesteśmy zwolennikami muzyki fortepianowej ... czy na pewno? Łatwiej byłoby chyba wybrać ulubioną epokę niż instrument. Dochodzimy w końcu do wyboru poszczególnych kompozytorów mających odmienne warsztaty i style - nawet jeśli mowa o tej samej epoce. Możemy więc przyjąć, że jesteśmy miłośnikami muzyki Chopina i muzyki - ot tak, po prostu.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Luty 02, 2011, 12:29:58 »

z tej strony

http://www.kamerton.net/

którą redaguje nasz forumowicz Tadeusz

jest tylko i obszernie o samej muzyce,
artykuły własne portalu i prasowe,
jest o wydarzeniach muzycznych,
i do tego mnóstwo
codziennych aktualności
dotyczących świata muzyki.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Luty 09, 2011, 10:59:01 »

Dobrze się dzieje w państwie polskim?


Efekt Chopina http://www.rp.pl/artykul/17,607168.html
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Luty 09, 2011, 13:26:51 »

Ten artykuł potwierdza to
co i ja przeżywam  Uśmiech

"efekt Chopina"

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Luty 09, 2011, 14:25:34 »

Obawiam się, że to jak zwykle przelotny boom i jak zwykle za miesiąc czy dwa entuzjazm spadnie do zera. To tak jak w trakcie olimpiady... Chichot, iluż z nas staje się nagle zagorzałymi kibicami lekkiejatletyki czy pływania?
Chociaż baaaardzo chciałabym, żeby mój pesymizm zupełnie się nie sprawdził.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Luty 19, 2011, 12:40:39 »

Zdaje się, że nie będzie już Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, to znaczy ma być "przystosowane" na operetkę Smutny Ręce i nogi mi opadły. Zdaje się, że to polityka włazi z brudnymi buciorami i depcze najprawdopodobniej najlepsze studio koncertowe w Polsce. Na tym forum nie można przeklinać i dobrze, bo mam straszliwą ochotę, wrrr. Jeśli dojdzie do tego barbarzyńskiego aktu, to stracimy my wszyscy, słuchający na żywo, transmisji, retransmisji, nagrań. Masakra.

http://wyborcza.pl/1,75475,9127501,Zemsta_nietoperza_na_Lutoslawskim.html

http://szwarcman.blog.polityka.pl/?p=615

Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Luty 19, 2011, 14:12:10 »

 Co? Coś takiego. Niedawno utyskiwałam, że mogę słuchać Dwójki wyłącznie przez internet, bo w moje okolice nie dociera sygnał radiowy i w radio
mojego ulubionego programu słuchać nie mogę. A teraz jeszcze  to. Złość  Proszę,  piszmy maile z protestami Jest nas przecież trochę na tym forum  i w podobnych miejscach .   Dzięki Beatko za informację.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Luty 19, 2011, 14:58:45 »

Beato, to ważna informacja, świetnie, że nas o tym poinformowałaś. Chyba powinniśmy coś zrobić.  Szok
Parę lat temu, gdy Dwójka zmieniała swoje częstotliwości, moje miasto miało zostać zupełnie pozbawione możliwości odbioru PR II. Wraz z moimi przyjaciółmi napisałem email w tej sprawie, wysłałem go do dyrekcji Dwójki i otrzymałem pozytywną odpowiedź - zamieszczono w okolicy jakieś nowe nadajniki i obecnie Dwójkowy sygnał jest u mnie znakomicie odbierany.   

Jestem za tym, by wysłać e-mail z apelem od nas wszystkich - forumowiczów Kuriera!
Naprawdę nie chcę operetki (choć lubię wiele - ale "tylko" lubię...) zamiast Argerich, Wundera czy Maisky'ego!  Niezdecydowany
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Luty 19, 2011, 15:10:06 »

Blog Szwarcman: zdaje się, że oburzony jest również Mariusz Kwiecień czy Piotr Beczała! Brawo dla wielkich artystów, którzy wspierają S-1!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Luty 19, 2011, 15:36:35 »

Pytanie, co zrobić, a tego zdaje się, nikt dokładnie nie wie. Zanim ustali się, do kogo napisać, z kim się skontaktować, kogo poprosić o SKUTECZNĄ pomoc, minie ruski miesiąc, a czasu na działanie malutko ("Rzeczniczka marszałka Monika Milewska: - Prowadzimy spotkania, robimy analizy finansowe. Ostateczną decyzję podejmiemy we wtorek"). Przewiduję mechanizm: chciałbym pomóc, ale to nie do mnie należy decyzja, czyli klasyczne odsyłanie od Annasza do Kajfasza. Martwi mnie, że nawet ludzie z branży muzycznej, ze środowiska dziennikarzy, nie wiedzą CO ZROBIĆ, a dokładniej, do kogo się zwrócić. Wiadomo jedno, trzeba poinformować jak największą ilość zainteresowanych. Jutro w S-1 koncert o 19.00...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Luty 19, 2011, 15:39:12 »

Akcja "ratunkowa" trwa także na FB.
http://www.facebook.com/event.php?eid=165732556809138
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Luty 19, 2011, 17:31:22 »

Dlaczego nie bierzecie udziału?! Czym nas więcej, tym lepiej!
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Luty 19, 2011, 18:14:04 »

Jeśli miałoby nie być tam koncertów,
a tym bardziej koncertów transmitowanych przez Polskie Radio...
(chyba, że jest już nowocześniejsza sala koncertowa dla Polskiego Radia)
to
ja też przyłączam się do protestu.
http://www.culture.pl/pl/culture/artykuly/in_mk_studio_lutoslawskiego



Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Luty 19, 2011, 18:57:54 »

Cytuj
Zdaje się, że to polityka włazi z brudnymi buciorami

Niestety, istnieje powszechne zjawisko, kiedy to "chloptys - polityk" samopas decyduje o losach instytucji  waznych dla kultury. Decyzji przeciwnej do odczuc mieszkancow.
W Krakowie mamy podobny problem. Otoz  "chloptys - polityk" o nazwisku Berkowicz (jakims cudem prawa reka prezydenta Krakowa) wraz ze swoim nowoprzybylym do Krakowa kumplem Adamusem postanowili rozwalic slynna orkiestre Capella Cracoviensis, ktora ma 40-letnia tradycje. Orkiestra, ktora wrosla w krajobraz Krakowa jak Big Ben w Londynie. Orkiestra, w ktorej rozpoczynali swoja kariere najwybitniejsi muzycy. Wreszcie orkiestra znakomita.
Adamus przybyl do Krakowa z gory zaplanowanym pomyslem. Postanawia wyrzucic na bruk wszystkich muzykow z Capelli. Zachowujac nazwe (wypracowana przez lata) chce utworzyc mala orkiestre barokowa grajaca na starych instrumentach angazujac kilku swoich kumpli. Berkowicz tlumaczy, ze miasto musi zrobic ciecia budzetowe. Nie przeszkadza to Adamusowi organizawanie koncertu pod szyldem Capella Cracoviensis, do ktorego angazuje muzykow nie z Capelli wyplacajac im honoraria tak wysokie jak miesieczna!!! pensja zatrudnionych w Capelli. Wyobrazcie sobie koncert Capelli Cracoviensis bez ani jednego muzyka tejze orkiestry. Skandal i bezczelnosc.
Prezydenta nic to nie obchodzi a kultura naszych miast ubozeje.
Dyrektor Adamus juz od pol roku nie spelnia swoich obowiazkow. Po prostu nie interesuje sie orkiestra, ktora ma sie opiekowac. Pensja oczywiscie nadal jest wyplacana (z naszej, podatnikow kieszeni).
PRYWATA i jeszcze raz PRYWATA. Wszystko na naszych oczach.
Caly Krakow protestuje. Elity artystyczne wystosowaly protest do urzedu. No i co z tego ? Nic. Nadal "chloptys polityk" ma wladze.

Gdzie jest moralnosc ,szacunek dla sztuki, artystow  melomanow i nas podatnikow


To samo dzieje sie ze Studiem Lutoslawskiego. Ktos po prostu chce na tej zmianie zarobic.


Protestujmy zatem.
Jakie macie pomysly, by polaczyc sily.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietageometria daxrel boombeachpolska sithowie jaguarlife