Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogólna dyskusja o muzyce  (Przeczytany 100604 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Styczeń 14, 2011, 11:16:45 »

Czy ktoś ma dzisiaj wolny wieczór i będzie słuchał Pendereckiego?
Ostatnio Janusz mnie objechał (całkiem słusznie) że nie mam pojęcia o muzyce współczesnej
i chcę się poprawić.
Ale potrzebuję wskazówek i pomocy.No i ciekawe może być co ma mistrz P. do powiedzenia
o Chopinie.
Nieszko, o której, gdzie i co będzie szło mistrza wspólczesności - wielkiego Krzysztofa?
Wysłucham, a jakże... Mam tylko pewne zastrzeżenia, co do sensu przekonywania się do muzyki współczesnej poprzez media. To może byc zadanie z góry skazane na nikonieczny sukces. Ale, zobaczymy.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeń 14, 2011, 11:46:54 »

Dziś program 2 20.00 K. Penderecki "Requiem dla Chopina"- premiera.

Dzięki Janusz zawsze można na Ciebie liczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=GYKJuDxYr3I
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Styczeń 14, 2011, 11:57:09 »

Teresko na mnie również! Spróbuję wysłuchać koncertu, a co z tego wyniknie, zobaczymy.  Uśmiech
http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/298331,Pendereckiego-Requiem-dla-Chopina-premiera-w-Dwojce
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Styczeń 14, 2011, 13:26:02 »

Na dzisiejszego Pendereckiego w Filharmonii Narodowej są dostępne wejściówki w cenie 10 zł, NIFC "reklamował" na facebooku. Myślę, że mimo "taniego wejścia" tłumów nie będzie..
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Styczeń 14, 2011, 21:27:07 »

Nie wiem, czy ktoś słucha w Dwójce Pendereckiego, ale ja spróbowałam, zaczęłam i zamierzam kontynuować, podoba mi się, mimo, że Penderecki "nie lubi" fortepianu Uśmiech Brzmią mi tu przyjazne wątki muzyczne. I trochę to jak opera. Świetny chór!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : Styczeń 14, 2011, 21:49:09 »

i ja Beatko razem z Tobą zasłuchuję się w jego subtelnych i naprawdę pięknych klimatach... I niech ktoś powie, że takiej muzyki nie da się słuchać
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Styczeń 14, 2011, 22:30:43 »

Chór rzeczywiście piękny, czy w tej muzyce chodzi o klimaty??
Bo jeśli tak to nawet mi się podobało, zwłaszcza pierwszy fragment "Na Anioł Pański
biją dzwony".
Nawet spodziewałam się że będzie to trudniejsza muzyka.Jesli mam jakieś wątpliwości
to...hmm nie wiem jak się wyrazić.Przepraszam trochę to było za , czasami za
patetyczne..za mało liryki jeśli to miał być Chopin.. no sama nie wiem.
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Styczeń 14, 2011, 22:34:38 »

No nie!!!!! Zapomniałam!!!!!!!!!!! Smutny
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Styczeń 14, 2011, 23:04:50 »

Nie tylko Ty Ewo...Coś ostatnio zbyt często mi się to przydarza, żeby czasem nie był to początek Aizheimera.. Smutny ( na wszelki wypadek przydałoby się zwiększyć dawkę kawy i nikotyny Mrugnięcie)

Chór rzeczywiście piękny, czy w tej muzyce chodzi o klimaty??


 Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Styczeń 14, 2011, 23:08:20 »

Dyrygent poprowadził orkiestrę inaczej niż zakładał kompozytor, całość trwała znacznie krócej niż planowane 70 minut Uśmiech Lubię tego dyrygenta !!! Uwaga, być może filharmonia powtórzy ten koncert 1 marca, oby, wtedy na pewno sie wybiorę Uśmiech

Agnieszko, a jutro Schubert w FN, idziemy? I Symfonia Beethovena i MSZA Es-dur D 950 Schuberta, o 18.00.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 14, 2011, 23:11:13 »

Nieszko, zrobiłaś ważny krok, bo przekonałaś się, ze taka muzyka też ma coś w sobie. A że masz wątpliwości i dylematy estetyczne i nie potrafisz się jeszcze w niej jednoznacznie określić? To bardzo dobrze! Bo wiesz, czego szukać. A to już dużo.

Ewunia, nie martw się. Na szczęście świat się na tym koncercie jeszcze nie zakończył.  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Styczeń 15, 2011, 00:54:22 »

A miałabyś ochotę iść Beatko, piękna ta msza z taką wielką fugą w środku a
1 Symfonii Beethovena to nawet nie pamiętam Szok
Ewuniu nie słuchaj Koziołka, teraz w Polsce dola palacza jest okropna, choc ja prowadzę swoją cichą
partyzantkę.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Styczeń 15, 2011, 01:24:47 »

A wracając do nomenklatury ... zawsze zastanawiałem się jak określić rodzaj muzyki dzięki któremu zebraliśmy się tutaj, na tym forum. Klasyczna ... zbytnio kojarzy się z przeszłością a przecież taka muzyka jest dalej komponowana, na znacznie mniejszą skalę, ale jest - głównie za sprawą pokrewnego gatunku muzyki filmowej, choć to pokrewieństwo jest dyskusyjne. Pokrewieństwo jest dyskusyjne gdyż "klasyczna" odnosi się do epoki lub ewentualnie do określonego stylu natomiast filmowa odnosi się do sposobu jej wykorzystania. Pokrewieństwo wynika z inspiracji ale póki co jest prawdziwe.
Jeszcze dziwniejsze skojarzenia wywoływał u mnie przymiotnik "poważna" - nomen omen niezwykle negatywnie działający na przypadkowe audytorium. Określenie "poważna" aby być merytorycznie poprawne musiałoby odnosić się jedynie do wybranych utworów z epoki - nie zaliczmy do niej mazurków, walców, polonezów i wielu innych. Zastanawiałem się nawet nad określaniem "tej" muzyki jako instrumentalnej co również jest błędne z tego chociażby powodu, że w utworach wykorzystywane były chóry, soliści a poza tym muzyka instrumentalna może dotyczyć każdego właściwie gatunku - Rocka, Metalu...

Dojść można do wniosku, że właściwie jesteśmy miłośnikami muzyki, ale tak naprawdę nie wiadomo jakiej...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Styczeń 15, 2011, 01:56:52 »

Agnieszko, miałabym ochotę, jeśli jutro nie wydarzy się coś niespodziewanego, to najprawdopodobniej się wybiorę Uśmiech Najchętniej na wejściówkę.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Styczeń 15, 2011, 02:48:59 »

Nie mogłam niestety słuchać z Wami, bo sama byłam w tym czasie w prawdziwej filharmonii:) I tam też działy się piękne rzeczy:)) I były dzieła całkiem nowe - prócz jednego, wiek XX:)) Ale to może Wam opiszę jak się powinno, w "relacjach z koncertów"Uśmiech A zaległość w Pendereckim obiecuję, postaram się to nadrobić. 
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darkwarriors survivalgames lolwfpolska skandynawistyka wilkolwisci